15 ویژگی مهم برای انتخاب بهترین دفتر برای جزوه نویسی!

اگر دانش آموز یا دانشجو هستید و به دنبال خرید دفتری مناسب برای نوشتن جزوه های درسی هستید، می توانید این مقاله را مطالعه کنید. در اینجا 15 ویژگی مهم برای انتخاب بهترین دفتر برای جزوه نویسی آورده شده است. می توانید بر اساس این ویژگی ها دفتر مورد نظر خود را انتخاب و به صورت حضوری یا اینترنتی خریداری نمایید.

ترین | خرید دفتر جزوه نویسی

 1. اندازه:دفتری را انتخاب کنید که اندازه آن برای شما راحت باشد. اگر زیاد یادداشت می کنید، دفتری با صفحات بزرگتر را انتخاب کنید تا بتوانید فضای بیشتری برای نوشتن داشته باشید. اگر در حال حرکت هستید، دفتری با صفحات کوچکتر را انتخاب کنید تا حمل آن آسان تر باشد. دفترهای مختلف در سایزهای متفاوت مانند وزیری، نیم وزیری، رقعی، A4، رحلی، خشتی و … موجود هستند که با توجه به نیاز خود می توانید انتخاب کنید.
 2. وزن:دفتری را انتخاب کنید که وزن آن برای شما راحت باشد. اگر زیاد از محلی به محل دیگر می روید و مجبورید دفتر خود را همیشه همراه خود ببرید، دفترهایی با جلد سبک گزینه های مناسب تری هستند.
 3. نوع کاغذ: دفتری را انتخاب کنید که کاغذی داشته باشد که برای نوشتن راحت باشد. اگر با خودکار می نویسید، دفتری با کاغذی را انتخاب کنید که برای خودکار خوب باشد. اگر با مداد می نویسید، دفتری با کاغذی را انتخاب کنید که برای مداد خوب باشد. اگر میخواهید در دفتر طراحی یا نقاشی کنید می توانید دفتر طراحی دخترانه یا پسرانه با کاغذ نخودی را انتخاب کنید.
 4. تعداد صفحات:دفتری را انتخاب کنید که تعداد صفحات کافی برای نیازهای شما داشته باشد. اگر زیاد یادداشت می کنید، دفتری با تعداد صفحات بیشتر را انتخاب کنید.
 5. طراحی:دفتری را انتخاب کنید که طراحی آن را دوست دارید. اگر دفتری را انتخاب کنید که از نظر بصری جذاب باشد، بیشتر احتمال دارد از آن استفاده کنید.
 6. قیمت:دفتری را انتخاب کنید که با بودجه شما متناسب باشد. دفترهای با کیفیت های مختلف در دسترس هستند، بنابراین می توانید دفتری را پیدا کنید که هم مقرون به صرفه و هم با کیفیت باشد. می توانید لیست قیمت دفتر را در سایت چاپگ مشاهده کنید.
 7. صفحات خط دار:اگر از صفحات خط دار برای نوشتن یادداشت استفاده می کنید، دفتری را انتخاب کنید که صفحات خط دار داشته باشد. این خطوط می توانند به شما کمک کنند تا یادداشت های خود را سازماندهی کنید و به راحتی بین موضوعات مختلف حرکت کنید.
 8. صفحات نقطه دار:اگر از صفحات نقطه دار برای نوشتن یادداشت استفاده می کنید، دفتری را انتخاب کنید که صفحات نقطه دار داشته باشد. صفحات نقطه دار می توانند به شما کمک کنند تا یادداشت های خود را سازماندهی کنید و به راحتی بین موضوعات مختلف حرکت کنید، بدون اینکه مانند صفحات خط دار خیلی محدود کننده باشند. برای دیدن انواع دفاتر نقطه دار یا بولت ژورنال های فانتزی می توانید به سایت چاپگ مراجعه نمایید.
 9. صفحات بدون خط:اگر از صفحات بدون خط برای نوشتن یادداشت استفاده می کنید، دفتری را انتخاب کنید که صفحات بدون خط داشته باشد. صفحات بدون خط به شما آزادی می دهند تا یادداشت های خود را به هر شکلی که می خواهید بنویسید. دفترهای طراحی سایز A4 چاپگ می تواند پیشنهاد ویژه ای برای شما باشد.
 10. صفحات ضخیم:اگر از قلم های جوهر مایع یا خودکارهای فلزی برای نوشتن یادداشت استفاده می کنید، دفتری را انتخاب کنید که صفحات ضخیم داشته باشد تا از پاره شدن صفحات جلوگیری شود.
 11. صفحات سفید:اگر از مداد برای نوشتن یادداشت استفاده می کنید، دفتری را انتخاب کنید که صفحات سفید داشته باشد تا مداد شما به راحتی قابل خواندن باشد. دفترهای کاغذ نخودی نیز پیشنهاد ویژه ای برای شما می باشد.
 12. صفحات رنگی: اگر دفتری را ترجیح می دهید که علاوه بر کارآمد بودن، جذاب نیز باشد، دفتری را انتخاب کنید که صفحات رنگی داشته باشد.
 13. برگه های جداشدنی:اگر می خواهید بتوانید یادداشت های خود را به راحتی جدا کنید و آنها را با خود ببرید، دفتری را انتخاب کنید که برگه های جداشدنی داشته باشد. دفترهای فنری یا سیمی برای شما مناسب است که به راحتی و بدون آسیب دیدن دفتر می توان برگه های آن را جدا کرد.
 14. جلد سخت:اگر دفتری را می خواهید که دوام بیشتری داشته باشد، دفتری را انتخاب کنید که جلد سخت داشته باشد. جلد سخت از دفتر شما در برابر پارگی و سایش محافظت می کند. می توانید از دفترهای جلد پارچه ای و بادوام چاپگ استفاده کنید که ماندگاری 50 ساله دارند.
 15. دوست دار محیط زیست: برای آسیب ندیدن محیط زیست و عدم قطع درختان می توانید از دفترهایی استفاده کنید که از صمغ گیاه نیشکر و خمیر ویرجین ساخته شده است. دفترهای تولید شده با برند چاپگ دارای این ویژگی بوده و برای تولید آنها هیچ درختی قطع نمی شود.

با توجه به معیارهای گفته شده در این مقاله میتوانید دفتر مناسب خود را به راحتی انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم سری به وب سایت چاپگ تولید کننده تخصصی و حرفه ای انواع دفاتر خط دار، برنامه ریزی، بولت ژورنال، نت و … بزنید و از دفترهای این سایت دیدن کنید و به راحتی دفتر مورد نظر خود را به صورت اینترنتی سفارش دهید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا