بازرگانیبرترین های کسب و کار

7 روش مراقبتی برای سلامت ماندن گیاهان آپارتمانی

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که نمیدانید چگونه باید گیاه را همیشه سره حال نگهدارید و به همین دلیل اقدام به خرید و نگهداری گیاه نکردید، با خواندن این متن و عمل کردن به آن همیشه گیاهانی سبز و با طروات خواهید داشتید. این مراقبت 7 مرحله‌ای برای گیاهان آپارتمانی شما بسیار مناسب است و نتیجه مراقبت شما گیاهانی تازه و سبز، بدون افتادگی و زرد شدن یا خشک شدن در لبه برگها خواهد بود.

اینترنت | سطح

1) هوادهی خاک

آیا یک جفت چوب غذاخوری دارید؟ از آنها برای هوادهی خاک گیاهان خود استفاده کنید. با گذشت زمان، خاک ممکن است غلیظ شود و آب را به خوبی جذب نکند. بنابراین با استفاده از یک چوب خاک را در 3یا4 محل سوراخ کرده و خوب بچرخانید تا سوراخ منبسط شود. این کار باعث می‌شود اکسیژن بیشتری به ریشه‌ها داده شود و اجازه می‌دهد آب بهتر جذب خاک شود.

2) برگ‌ها را از گرد و غبار تمیز کرده و آنها را بشویید

مانند هر سطح دیگری در خانه شما، گیاهان نیز می‌توانند گرد و غبار را جمع‌آوری کنند. آن‌ها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. این کار تمام گرد و غبار انباشته شده را از بین می‌برد و به گیاه اجازه می‌دهد تا نفس بکشد. به خاطر داشته باشید که شستن گیاه راحت‌تر است، اما گرد و غبار لایه‌ای را از بین نمی‌برد. اما شستن یا پاشیدن آب به برگها کاری است که می‌توانید بعد از پاک کردن گرد و غبار انجام دهید. این کار مطمئناً باعث شادابی گیاه می‌شود.

اینترنت | سطح

3) از روغن چریش استفاده کنید

اگر متوجه آفات مزاحم در اطراف گیاهان خود شدید روغن چریش که در اصل یک آفت کش طبیعی است، کار از بین بردن آفت را برای شما انجام می‌دهد. در واقع این روغن همچنین می‌تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر آفات مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین شما وقتی برای گیاهان از چریش استفاده کنید، خوشحال می‌شوند.

4) پیوند بزنید

آیا به نظر می‌رسد جای گیاه شما در گلدان تنگ است؟ ممکن است زمان انتقال به یک گلدان بزرگتر فرا رسیده باشد. یا اگر گیاه را جدا کرده و خاک جدیدی را جایگزین آن کنید کافی است. اینکار می‌تواند برای گیاه شما معجزه کند.

اینترنت | سطح

5) از کود استفاده کنید

کوددهی یک راه عالی برای تغذیه و تحریک رشد و گل دهی گیاهان است. علاوه بر کودهای مصنوعی، می‌توانید از کودهای طبیعی نیز استفاده کنید و می‌توانید آنها را در خانه تهیه کنید. به عنوان مثال، پوست موز را می‌توان در آب خیس کرد (حداقل به مدت یک ساعت) تا کود غنی از مواد مغذی برای آبیاری گیاهان ایجاد شود.

6) مکان گیاهان را تغییر دهید

بسته به نیازهای فردی گیاهان شما اگر به خوبی رشد نمی کنند، حتما مشکلی وجود دارد. با تابش شدید تابستان در چند هفته، برخی از گیاهان ممکن است به سایه بیشتری نیاز داشته باشند. در پاییز گیاهان بدنبال آفتاب بیشتری هستند.

7) گیاهان را آبیاری کنید

اگر گیاهان شما عاشق رطوبت هستند، حتماً آنها را آبیاری کنید. اما مراقب باشید، زیرا آبیاری بیش از حد می‌تواند به اندازه آبیاری نکردن بد و مضر باشد.

کلام آخر

نکات مهم و کلیدی خدمت شما عزیزان برای همیشه شاداب ماندن گیاهان گفته شد و امیدواریم مطالب برایتان مفید بوده باشد. پس دیگر عذر و بهانه ای برای خرید گیاه آپارتمانی نیست. شما در هر کجا باشید میتوانید گیاه خود را به صورت اینترنتی سفارش دهید و آن را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید.

خرید گیاه به صورت اینترنتی مزایای زیادی دارد که خیلی از ماها ازآن بی خبریم، به طور مثال برخی گلفروشی ها به صورت شبانه‌روزی فعالیت میکنند و شما در هر ساعت از شبانه روز میتوانید به سایت مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت کنید. برای آشنایی با انواع گلفروشی های شبانه‌روزی و مزایای خرید گیاه به صورت اینترنتی میتوانید بر روی لینک کلیک کنید.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.
دکمه بازگشت به بالا