مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام لاتاری

مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری

کلیه متقاضیان علاقه مند به شرکت در لاتاری؛ این بخت آزمایی بزرگ ویزای تنوع نژادی آمریکا، نیازمند به وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز مندرج بر روی مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵، هستند. بهتر است داوطلبان قبل از فرارسیدن بازه زمانی ثبت نام، مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری 2025 را آماده نموده تا در زمان ثبت نام به مشکل بر نخورند. لاتاری، نام بخت آزمایی است که هر ساله توسط دولت آمریکا، در بین مردم سراسر جهان، به منظور اهدای گرین کارت آمریکا به 55000 نفر از آنان، صورت می گیرد. شرایط بسیار ساده ای که از اداره مهاجرت آمریکا برای افراد شرکت کننده در این قرعه کشی، در نظر گرفته شده سبب گشته تا هر ساله افراد زیادی اقدام به شرکت در آن و آزمودن شانس خود نمایند.

هر ساله در بازه زمانی مشخصی که توسط اداره مهاجرت آمریکا اعلام می گردد، تمامی افرادی که قصد شرکت در این قرعه کشی، را دارند موظف می شوند، تا در این مدت زمان تعیین شده اقدام به ارائه مدارک مورد نیاز و ثبت نام در قرعه کشی لاتاری، کنند. در ادامه، مطالبی در رابطه با مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵، اطلاعات مورد نیاز برای در ثبت نام لاتاری 2025 و همچنین شرایط عکس ثبت نام لاتاری برای متقاضیان، آورده شده است.

ثبت نام لاتاری ۱۴۰۲ | زمان ثبت نام لاتاری 2025

مدارک لازم برای ثبت نام در لاتاری ۲۰۲۵

برای شرکت در قرعه کشی لاتاری 2025، نیاز به ارائه مدارک هویتی به طور کامل است. داوطلبان می بایست در زمان ثبت نام لاتاری با مراجعه به سایت اصلی لاتاری و پر کردن فرم های ثبت نام لاتاری، اقدام به درج اطلاعات مورد نیاز مندرج بر روی مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ و ارسال آن ها کنند، این مدارک عبارتند از :

 • اطلاعات شناسنامه ای مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد ( روز، ماه و سال ) و …
 • اطلاعات محل سکونت مانند کشور و شهر محل سکونت، آدرس محل سکونت و …
 • اطلاعات تحصیلی مانند آخرین مدرک تحصیلی و …
 • اطلاعات تماس مانند شماره تماس، ایمیل و …
 • اطلاعات مربوط به همسر در صورت تاهل.
 • اطلاعات مربوط به فرزندان در صورت دارا بودن.

توجه داشته باشند، که تمامی شرکت کنندگان، ملزم به وارد کردن اطلاعات دقیق و صحیح خود در هنگام ثبت نام هستند، چنانچه هر یک از این اطلاعات اشتباه وارد شود حتی در صورت برنده شدن در لاتاری، نتیجه قرعه کشی باطل و گرین کارت آمریکا به شخص متقاضی تعلق نخواهد گرفت، لذا افراد می بایست در هنگام وارد کردن اطلاعات خود برای جلوگیری از بروز این چنین مشکلاتی دقت کافی را به خرج داده و اطلاعات صحیح را وارد کنند.

اطلاعات پاسپورت مورد نیاز برای در ثبت نام لاتاری 2025

در دوره گذشته، برای ثبت نام در قرعه کشی لاتاری، تنها ارائه اطلاعات هویتی و عکس و ارائه پاسپورت کافی بود اما در حال حاضر با توجه به دستوالعمل جدید ثبت نام لاتاری، نداشتن پاسپورت در هنگام ثبت نام، مهم نبوده و افراد متقاضی که هنوز موفق به دریافت پاسپورت خود نشده اند، مجاز به شرکت در این قرعه کشی و وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز مندرج بر روی مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ در فرم ثبت نام لاتاری نیز می باشند.

به همین دلیل، پیش بینی می شود که در قرعه کشی لاتاری سال 2025، تعداد افراد شرکت کننده نسبت به دوره های گذشته به مراتب افزایش یافته و شانس افراد شرکت کننده در آن، برای برنده شدن گرین کارت آمریکا کمتر شده باشد.

شرایط عکس ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵

برای ثبت نام در لاتاری، داوطلبان نیاز به ارائه یک قطعه عکس دیجیتالی، از طریق سایت اصلی لاتاری دارید، این عکس، باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه، به ارائه شرایط عکس ویژه ثبت نام لاتاری 2025، پرداخته شده است.

 • عکس مورد نظر باید در نسخه دیجیتال آن ارسال گردد.
 • دارای زمینه سفید رنگ باشد.
 • موها بر روی صورت قرار نگرفته باشد.
 • نیاز به مشخص بودن گوش ها نیست.
 • در صورت مسلمان بودن فرد، ارسال عکس با حجاب وی ممانعتی ندارد اما می بایست گردی صورت به طور کامل باید مشخص باشد.
 • نباید تار، دارای سایه روشن باشد.
 • حداکثر متعلق به 6 ماه گذشته باشد.
 • استفاده از عکس مورد استفاده در قرعه کشی لاتاری، سال قبل برای سال جاری مورد قبول نیست.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری 2025

با ارسال مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵، در مدت زمان مشخص شده به عنوان مهلت ثبت نام لاتاری، پس از گذشت 6 ماه در ماه مه میلادی، قرعه کشی انجام و نتیجه آن اعلام می گردد. لازم به ذکر است، که در صورتی که افراد از طریق سایت اصلی لاتاری، اقدام به ثبت نام لاتاری کنند، هزینه ی آن برای افراد رایگان خواهد بود.

شرایط ثبت نام لاتاری

در این بخش به پاسخ این سوال می‌پردازیم که شرایط لاتاری چیست؟ برای ثبت نام در لاتاری آمریکا نیاز به داشتن شرایط پیچیده و خاصی ندارید و فقط کافی است که محل تولد شما در یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد و از حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری برخوردار باشید. در ادامه همه شرایط لاتاری را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

شرط محل تولد برای ثبت نام لاتاری آمریکا

محل تولد شما باید در کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد. اتباع کشورهایی که در 5 سال گذشته بیش از 50000 مهاجرت به آمریکا داشتند مجاز به شرکت در لاتاری نیستند. بنابراین اشخاصی که در کشورهایی همچون هند متولد شده‌اند، اجازه ثبت نام در لاتاری آمریکا را ندارند. خوشبختانه ایران و افغانستان جز کشورهایی است که متولدین آن می‌توانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند.

توجه کنید که ملاک برای ثبت نام در لاتاری، محل تولد متقاضی است. بنابراین چنانچه شخصی در کشورهای مجاز همچون ایران متولد شده باشد، اما اقامت یا حتی پاسپورت کشور دیگر را داشته باشد ، مشکلی برای ثبت نام در لاتاری نخواهد داشت. البته استثناهایی نیز در این زمینه وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

شرط حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری آمریکا

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا ، مدرک دیپلم دوازده ساله است. به دلیل اینکه دانش آموزان در آمریکا برای اخذ مدرک دیپلم باید 12 سال تحصیل کنند، حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای ثبت نام لاتاری آمریکا، مدرک دیپلم 12 ساله است، یعنی متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود دوازده سال درس خوانده باشد.

بنابراین کسانی که دیپلم فنی و حرفه ای، دیپلم بزرگسالان یا دیپلم تحصیل از راه دور دریافت کرده باشند، حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری آمریکا را ندارند و باید از طریق شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری آمریکا اقدام کنند. توجه کنید که در فرم ثبت نام لاتاری فقط باید نوع مدرک خود را انتخاب کنید و اصلا نیازی به ارسال تصویر اسکن مدرک یا وارد کردن ریز نمرات، معدل و یا سایر جزییات مدرک تحصیلی نیست. فقط باید مشخص کنید که آخرین مدرک  تحصیلی شما چیست.

شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری (شرط جایگزین مدرک تحصیلی)

افرادی که تحصیلات کمتر از دیپلم 12 ساله دارند یا مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و هنرستان دارند، می‌توانند به شرط داشتن 2 سال سابقه کار در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. متقاضیان ثبت نام در لاتاری به این منظور باید حداقل دو سال در شغل های تعیین شده سابقه کار داشته باشند. لیست شغل هایی را که سابقه کار در آن ها برای ثبت نام لاتاری مورد قبول است، می‌توانید در لیست شغل های مورد قبول برای شرط سابقه کار ثبت نام لاتاری مشاهده کنید.

 توجه کنید که شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، فقط برای متقاضیانی است که مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم فنی و حرفه ای و هنرستان و یا دیپلم بزرگسالان دارند و متقاضیانی که مدرک دیپلم 12 ساله یا مدرک بالاتر دارند، نیازی به داشتن سابقه کار برای ثبت نام لاتاری آمریکا ندارند.

حداقل سن لازم برای ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری آمریکا شرط سنی ندارد، اما شرط داشتن دیپلم در عمل اجازه ثبت نام به سنین پایین را نمی‌دهد. برای سنین بالا هم هیچ محدودیتی برای ثبت نام در لاتاری وجود ندارد.

سوالات متداول

1مدارک مورد نیاز در ثبت نام لاتاری شامل چه اطلاعاتی می باشند؟

✔️این مدارک شامل اطلاعات کامل هویتی هر شرکت کننده می باشد که در متن مقاله آمده است.

2عکس مخصوص لاتاری می بایست دارای چه ویژگی هایی باشد؟

✔️یکی از ویژگی های عکس لاتاری این است که می بایست دارای زمینه سفید رنگ باشد در متن مقاله نیز در رابطه با ویژگی های عکس لاتاری توضیحات کامل آورده شده است.

3داشتن پاسپورت در ثبت نام لاتاری الزامی است؟

✔️بله، یکی از مدارک مورد نیاز هنگام ثبت نام در لاتاری پاسپورت است که در متن مقاله نیز بیان شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا