برترین های کسب و کارخانواده

دانلود کتاب فیزیک دوازدهم تجربی ۱۴۰۰_۱۴۰۱

کتاب درسی فیزیک دوازدهم تجربی چاپ 1401

احتمالا وقتی کلمه فیزیک به گوشتون می‌خوره ذهنتون یاد انیشتین، معادلات پیچیده و داستان‌های ماورایی عجیب میفته! خیلی از افراد فکر می‌کنن مرزهای فیزیک محدود به فضا، کوانتوم و مباحث جهان شموله و در زندگی روزمره و شخصی نیازی به فراگیری این علم نداریم؛ اما حقیقت اینه که حتی اگه کمی به فیزیک مسلط بشین می‌بینین که چقدر نگرش و دیدگاهتون پخته‌تر می‌شه و در تحلیل وقایع روزمره موفق‌تر عمل می‌کنین. با توجه به این موضوع، واجبه که در حدی به فیزیک مسلط باشین، بنابراین در تمام سطوح مدرسه به خصوص پایه ، و تأکید خاصی روی تدریس و یادگیری فیزیک شده.

فیزیک شاخه‌ای از علوم تجربی محسوب می‌شه و در ذهن عامه افراد درس بسیار سخت و حجیمی به نظر میاد. گرچه مباحث این علم به گوش همه آشنا نیست ولی نمی‌شه فیزیک رو درس خیلی سختی به شمار آورد. این درس هم مثل بقیه دروس قلق‌ها و مهارت‌های مطالعه‌ای خودشو داره و با مجهز شدن به این مهارت‌ها می‌شه بهترین نمره‌هارو کسب کرد.

آموزش | اخبار

همچنین بخوانید:

نمونه سوال دفاعی دهم نوبت دوم

سوالات امتحان نهایی هندسه

قراره در این مقاله منحصرا درباره کتاب درسی فیزیک پایه دوازدهم تجربی چاپ صحبت کنیم. این کتاب صفحه داره و در طراحی اون از اشکال و تصاویر معددی استفاده شده تا مفهوم درسنامه به خوبی بر خوانندگان منتقل بشه. شاید اگه یه نگاه کلی به کتاب بندازین دچار دلهره و نگرانی بشین چون در نظر اول چشمتون به تعداد زیادی فرمول، عدد و رقم می‌خوره اما اگه به مطالعه درسنامه بپردازین متوجه می‌شین که تا حد ممکن، مفاهیم باز شده و شفافن. البته مطالعه کتاب درسی فیزیک دوازدهم تجربی برای کنکور تجربی ۱۴۰۱ به شکل خودخوان ایده خوبی نیست. این کتاب بر پایه تدریس معلم طراحی شده و مطالعه خودخوان ممکنه محتوا رو عمیق و کامل به دانش آموز منتقل نکنه.

ساختار کتاب فیزیک دوازدهم تجربی چاپ 1401

کناب فیزیک دوازدهم ساختار واحد و یکدستی داره و تمام تمرکز اجزای اون در انتقال درس به شکل عمیق و مفهومی به دانش آموزانه. در این کتاب سعی شده تا علم فیزیک نه به عنوان درسی برای نمره گرفتن بلکه به عنوان یک عینک برای بهتر دیدن و درک کردن آموزش داده بشه و ساختار کتاب در خدمت به این هدف طراحی شده.

فهرست کتاب

این کتاب شامل چهار تا فصله:

تمرین‌ و پرسش‌ها

هر چقدر که موقع یادگیری ذهنتون رو بیشتر به چالش بکشین، بهتر مباحث رو درک می‌کنین. در این موضوع شکی نیست. بر همین اساس معمولا در کتاب‌های مفهومی، تمرین‌ها و پرسش‌هایی طرح می‌شه تا با درگیر کردن ذهن افراد، اطلاعات به حافظه بلند مدت ارسال شه. در کتاب فوق به وفور تمرین‌ها و پرسش‌هایی رو می‌بینین که به شکل هوشمندانه درسنامه رو به بازی گرفته و ذهنتون رو فعال‌تر می‌کنه.

مثال‌های کتاب

یکی از نکات قوت این کتاب ارائه مثال با پاسخه. درس فیزیک، درس مسئله محوریه و باید حتما الگویی از سؤالات داشته باشین تا با نقش فرمول‌ها آشنا بشین. در کتاب، هر قسمت که نیازه مثال‌هایی با پاسخ آورده شده که بینش شما رو به سوال‌های احتمالی امتحانات و کنکور سراسری روشن می‌کنه.

مسائل فصلی

در پایان هر فصل از کتاب، مسائلی طرح شدن تا به دانش شما در فیزیک عمق ببخشن. این مسائل در امتحانات نهایی بسیار مهمن و سؤالات امتحانی با الهام از اون‌ها طرح می‌شه. همچنین نکته‌های کنکوری ناب و مهمی در مسائل پایان فصل نهفته و تأکید می‌شه که با دیدگاه تحلیلگرانه و جزء نگر به اون‌ها توجه کنین.

درسنامه کتاب فیزیک دوازدهم تجربی چاپ 1401

نگاه درسنامه فیزیک دوازدهم به شکل متمرکز روی مکانیک، موج و فیزیک جدید قرار داره. گرچه هر کدوم از این ابعاد، خودشون یه دنیای بزرگ رو شکل می‌دن؛ اما مطالعه ترکیبی‌شون می‌تونه بسیار اثر بخش‌تر و مؤثر باشه.

دانش آموزان رشته تجربی قرار نیست که به طور عمیق مبحث خاصی از فیزیک رو درک کنن؛ بلکه باید یه دید همه جانبه و کلی از این علم و کارکردش داشته باشن به همین دلیل رویکرد فعلی کتاب، مناسب و استاندارده.

درسنامه کتاب فیزیک تا جای ممکن شفاف بیان شده. در ابتدا مفاهیم تشریحی گفته شده و سپس فرمول‌ها و مباحث محاسباتی مربوطه به همراه مثال محتوا رو تکمیل کردن. بعد از اون با ارائه یک تمرین یا سؤال این مفاهیم مورد پرسشگری قرار می‌گیرن و ذهن دانش آموز رو به چالش میکشن. شیوه‌‌ای که درسنامه در پیش گرفته می‌تونه لذت درک فیزیک رو به شکل اصولی به افراد مختلف بچشونه.

اهمیت کتاب فیزیک دوازدهم تجربی در کنکور سراسری 1402

از فیزیک دوازدهم در کنکور علوم تجربی سؤال مطرح می‌شه. ضریب این درس در رشته تجربی 7 هست. گرچه ضریب درس اهمیت زیادی داره؛ اما برای پی بردن به نقش دقیق فیزیک در کنکور، حتما کارنامه‌های رتبه برترها رو چک کنین. معمولا بیشتر رتبه برترهای رشته تجربی به تست‌های این درس پاسخ می‌دن و مطالعه اون رو واجب می‌دونن.

چاپ مناسب کتاب درسی فیزیک دوازدهم تجربی برای کنکور 1402

اگه قصد شرکت در کنکور علوم تجربی رو دارین در حالت ایده‌ آل بهتره که از چاپ 1401 این کتاب استفاده کنین. چاپ جدید این کتاب تغییرات اندکی نسبت به چاپ 1400 پیدا کرده و شکل شفاف‌تری به خودش گرفته. هرچند که مطالعه از نسخه چاپی 1400 هم انتخاب بدی نیست؛ اما ممکنه تو یادگیری جزئیات به دلیل به روز نبودن کتاب به مشکل بربخورین پس محض اطمینان جدیدترین چاپ رو تهیه کنین.

تغییرات کتاب درسی فیزیک دوازدهم تجربی چاپ 1401

همونطور که گفتیم چاپ جدید این کتاب تغییرات محسوسی نداره. برای مثال در صفحه 35 یه تصویر برای رسوندن بهتر مفهوم به دانش آموزان تغییر کرده یا در صفحه 96 اطلاعاتی درباره یه فیزیکدان به صفحه اضافه شده؛ اما در مجموع درسنامه و مباحث دچار تغییرات ملموسی نشدن.

نحوه خرید کتاب درس فیزیک 3 دوازدهم رشته تجربی متوسطه دوم 1401 – 1402

خرید به دانش آموزان و یا معلمانی توصیه می شود که قصد خرید کتاب به صورت تکی داشته و یا جزو بوده باشند، در غیر این صورت بهتر است در اقدام به سفارش کتاب نمایند. هر ساله زمان ثبت نامحدودا از تیر ماه آغاز شده و تا اواسط شهریور ادامه دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید. برای اطلاع از جدید ترین اخبار مربوط به مختلف و  می توانید عضو کانال تلگرام درس جت شوید. همچنین کارشناسان مرکز مشاوره درس جت می توانند با ارائه خدمات مشاوره تلفنی شما را در تمامی مراحل  راهنمایی نمایند.

سوالات متداول

1- ✔️ چگونه می توان نسخه pdf کتاب درسی فیزیک دوازدهم رشته علوم تجربی متوسطه دوم را دریافت کرد ؟

✔️ شما می توانید با مراجعه به این مقاله، نسخه pdf کتاب درسی فیزیک دوازدهم رشته علوم تجربی متوسطه دوم را دانلود نمایید.

2- ✔️ آیا دانلود کتاب درسی فیزیک دوازدهم رشته علوم تجربی متوسطه دوم هزینه ای دارد ؟

✔️ خیر . لینک دانلود کتاب درسی فیزیک دوازدهم رشته علوم تجربی متوسطه دوم به صورت رایگان در این مقاله قرار داده شده است .

3- ✔️ بهترین روش خواندن کتاب های درسی دوازدهم رشته علوم تجربی متوسطه دوم چیست ؟

✔️ روش های مختلفی برای خواندن و مطالعه کتاب های درسی دوازدهم رشته علوم تجربی متوسطه دوم وجود دارد که در این مقاله به آن ها اشاره شده است .

برای مشاهده دیگر کتاب های درسی به سایت درس جت مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا