ترفندهای آسان از بین بردن زردی وسایل برقی سفید

روکش پلاستیکی اغلب وسایل برقی به دلیل قرار گرفتن در معرض گرما تغییر رنگ می‌دهند و شروع به زرد شدن می‌کنند. اما اگر رنگ به‌طور عمیق بر روی بدن دستگاه نفوذ پیدا نکرده باشد، با استفاده از چند راهکار ساده می‌توانید آن را از روی سطح دستگاه از بین ببرید. پس اگر به‌دنبال رفع زردی وسایل برقی سفید خود هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید، تا با ترفند‌های کاربردی برای نظافت منزل و سفید کردن وسایل خود آشنا شوید.

برق | وسایل برقی

رفع زردی وسایل برقی سفید

بطورکلی برای رفع زردی وسایل برقی در هنگام نظافت منزل می‌بایست لوازم خانگی را هر هفته با یک پاک کننده همه منظوره، سفید کننده، یک پد و جوش شیرین تمیز کنید. در ادامه به معرفی روش‌های موثری را در رفع زردی وسایل برقی سفید می‌پردازیم.

1. استفاده از کرم پراکسید یا اکسیدان برای سفید کردن وسایل برقی

برای از بین بردن زردی وسایل برقی سفید، یک بطری پراکسید کرم (اکسیدان) بخرید. در فروشگاه‌های لوازم آرایشی می‌توانید آن را پیدا کنید. این ماده برای سفید کردن و رنگ کردن مو در سالن‌های آرایشی نیز استفاده می‌شود. همچنین ممکن است در کیت‌های رنگ مو دائمی (فروش در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ) نیز یافت می‌شود. غلظت پراکسید از ۹ تا ۱۲ درصد متغیر است. پیشنهاد ما استفاده از پراکسید هیدروژن ۳ درصد است.

برق | وسایل برقی

روش استفاده:

ابتدا با استفاده از یک مسواک یا برس کرم پراکسید را روی سطح وسیله برقی بمالید. برای محافظت از پوست همیشه هنگام نظافت منزل و بالاخص استفاده از اکسیدان دستکش بپوشید. برای محافظت از هر گونه نماد یا برچسب روی دستگاه را با چسب بپوشانید. اقلام را مهر و موم کنید، برای این کار می‌توانید مورد را در یک کیسه بزرگ Ziplock یا کیسه زباله شفاف قرار دهید و آن را محکم ببندید.

سپس وسیله را در هوای آزاد بیرون و زیر نور مستقیم خورشید به مدت ۳ الی ۴ ساعت قرار دهید. در طول این فرآیند نباید کرم پراکسید خشک شود. بنابراین مطمئن شوید که هیچ پارگی یا سوراخی در کیسه وجود نداشته باشد. اجازه دهید تا وسیله شما به‌راحتی نور خورشید را دریافت کند. زیرا قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث واکنش با پراکسید کرم می‌شود و اثر زردی روی دستگاه را معکوس می‌کند.

هر ساعت یک بار آن را بچرخانید تا تمام قسمت‌های آن به یک اندازه زیر تابش مستقیم آفتاب قرار گیرند. بعد از ۳ الی ۴ ساعت زمان آن فرا رسیده‌ است تا مورد را بشویید. برای این کار ابتدا آن را از کیف خارج کنید. سپس با استفاده از یک پارچه مرطوب، تمام سفید کننده‌های کرم را از روی سطح آن پاک کنید. بهتر هست قبل از این کار، اجازه دهید تا چند ساعت خشک شود. این روش برای رفع زردی وسایل برقی سفید کوچک تا متوسط ​​ایده‌آل است.

2. استفاده از اسپری همه منظوره در رفع زردی وسایل برقی سفید

برای از بین بردن زردی وسایل برقی، آن‌ها را با یک پاک‌کننده  چندمنظوره پاک کنید. این اسپری حاوی مواد سفید کننده است و با استفاده از آن می‌توانید سطح وسیله را ضدعفونی کنید.

برق | وسایل برقی

روش استفاده:

برای سفید کردن وسایل برقی ابتدا محصول را روی یک پارچه یا اسفنج تمیز اسپری کنید و با یک پارچه مرطوب تمیز شروع به پاک کردن محلول از سطح وسیله کنید. قبل از خرید، برچسب محصول را بخوانید تا مطمئن شوید که برای استفاده در لوازم خانگی است.

3. استفاده از جوش شیرین در رفع زردی وسایل برقی سفید

سطوح را با جوش شیرین تمیز کنید. مقدار زیادی جوش شیرین را روی یک پارچه مرطوب و تمیز بپاشید و سطح دستگاه زرد شده خود را پاک کنید. برای قسمت‌ها یا گوشه‌هایی که دسترسی به آن‌ها سخت است، از یک مسواک نرم برای تمیز کردن استفاده کنید. سپس به شستشوی جوش شیرین از روی وسیله با استفاده از یک پارچه تمیز و مرطوب بپردازید. با این کار کمک شایانی به از بین بردن زردی وسایل سفید خواهید کرد.

4. استفاده از چند ترکیب پاک کننده‌

برای رفع زردی وسایل برقی سفید می‌توانید در منزل یک محلول جادویی درست کنید. در این روش می‌خواهیم از محلول سفیدکننده و جوش شیرین استفاده کنیم. لوازم مورد نیاز: دستمال، جوش شیرین، کاسه و اسفنج.

روش استفاده:

دستگاه را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. تمام کثیفی‌های سطح را از بیرون پاک کنید.

½ فنجان سفید کننده، ¼ فنجان جوش شیرین و 4 فنجان آب گرم را در یک کاسه ترکیب کنید. سعی کنید تا آن‌ها را خوب مخلوط کنید تا جوش شیرین در ته کاسه جمع نشود.

یک اسفنج تمیز را به محلول سفیدکننده آغشته کنید. کل دستگاه را با محلول پاک کنید و اجازه دهید 10 دقیقه خیس بخورد. یک بار دیگر دستگاه را با یک اسفنج تمیز و مرطوب پاک کنید.

باقی‌مانده محلول تمیزکننده را با یک دستمال تمیز و مرطوب پاک کنید. و خشک کنید.

در صورت مواجه شدن با لکه‌های سرسخت‌تر چه کنیم؟ کافی است تا دستگاه را با یک ژل ساینده ملایم پاک کنید. همچنین می‌توانید با محلولی از 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین در 1 لیتر آب نیز استفاده کنید.

هشدار: برای سفيد كردن وسايل برقي زرد شده سفید کننده را با آمونیاک یا سایر پاک کننده‌های خانگی ترکیب نکنید. این ترکیب می‌تواند گاز سمی تولید کند.

منبع:  نظافت منزل
ترفند رفع زردی وسایل برقی سفید از مجله آچاره

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا