برترین های کسب و کارخانواده

بررسی رایج ترین خرابی های توالت فرنگی + روش های رفع آن

آشنایی اجمالی با خرابی های متداول توالت فرنگی 🚽 روش های حل آن + ویدئو

استفاده از توالت فرنگی ممکن است بعد از مدتی خرابی هایی به همراه داشته باشد که این امری طبیعی است. برای رفع خرابی توالت فرنگی معمولا باید از متخصص تعمیر توالت فرنگی کمک گرفت. اما برای برخی خرابی ها مانند چرا آب توالت فرنگی پایین نمیره یا علت خرابی سیفون توالت فرنگی، راهکارهای ساده ای وجود دارد؛ که در ادامه توضیحات جامع و لازم داده شده است.

ایران | ایرانی

مقاله مرتبط: راهنمای تعمیر موتورخانه

بررسی 8 تا از رایج ترین خرابی توالت فرنگی

توالت فرنگی به نسبت توالت ایرانی در گذر زمان ممکن است دچار مشکلاتی شود. در این مقاله رایج ترین مشکلات خراب شدن توالت فرنگی و روش های ساده رفع آن بیان شده است. بنابراین در صورت مواجه شدن با مشکلاتی از قبیل خرابی سیستم تخلیه توالت فرنگی و… ابتدا این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. از رایج ترین مشکلات توالت فرنگی می توان موارد زیر را نام برد:

 • علت عدم تخلیه کامل توالت فرنگی
 • علت کار نکردن سیفون توالت فرنگی
 • قطع نشدن آب سیفون
 • بوی بد توالت فرنگی
 • کند تخلیه شدن توالت فرنگی
 • علت پر نشدن مخزن توالت فرنگی
 • نشتی توالت فرنگی

1_ علت تخلیه نشدن توالت فرنگی و رفع آن

علت عدم تخلیه کامل توالت فرنگی می تواند به دلایل زیادی مرتبط باشد، اما معمولا از رایج ترین و اصلی علت تخلیه نشدن آب توالت فرنگی، گرفتگی توالت یا چاه می باشد. یکی از مشکلات رایج توالت فرنگی ها، گرفتگی لوله فاضلاب آن ها و بالا زدن چاه می باشد که در اکثر مواقع شما را با بوی نامطبوع و زننده فاضلاب مواجه میکند. در این مواقع پیشنهاد میکنیم از خدمات لوله بازکنی شبانه روزی مجموعه خدمات تاسیسات غرب تهران در سراسر تهران استفاده کنید.

به طور مثال برای ساکنین محدوده دروس تهران می توانید روی لینک زیر کلیک کنند و از خدمات تضمینی و شبانه روزی لوله بازکن دروس به قیمت مناسب استفاده کنند. عوامل دیگری در علت تخلیه نشدن توالت فرنگی موثر است که شامل موارد زیر می باشد:

 • نصب نادرست توالت فرنگی
 • کم بودن قطر لوله ها
 • زیاد بودن زانویی و پیچ و خم های سیفون

2_ خراب شدن توالت فرنگی در اثر فلاش تانک

معمولا یکی از رایج ترین مشکلات توالت فرنگی که اکثر افراد ممکن است آن را تجربه کرده باشند، ایجاد مشکل در فلاش تانک توالت فرنگی است که خود به چند دسته تقسیم می شوند.

 • فلاش تانک نکردن توالت فرنگی
 • خرابی سیفون توالت فرنگی

فلاش تانک نکردن توالت فرنگی

همانطور که گفتیم فلاش تانک نکردن توالت فرنگی از رایج ترین خرابی توالت فرنگی می باشد. بیشتر به این دلیل است که فلوتر آن درست کار نمی کند و توالت فرنگی دیگر آبی نگه نمی دارد. لذا در این مواقع باید نگاهی به فلاش تانک انداخت و فلوتر آن را آبندی کرد تا بتواند آب نگه دارد و برای فلاش تانک کردن آماده شود.

3_ خرابی سیفون توالت فرنگی

از رایج ترین خرابی توالت فرنگی که در بخش سیفون آن ممکن است پیش بیاید، خرابی دکمه سیفون توالت فرنگی است. در این هنگام اگر قطعه خراب شده است بهتر است تعویض آن را به سرویس کار ماهر لوله بازکن بسپارید. پاسخ سوالات رایج خود درباره مشکلات مربوط به دکمه سیفون توالت فرنگی را می توانید در مقاله مربوط به آن بیابید. خرابی دکمه سیفون توالت فرنگیخرابی دکمه سیفون توالت فرنگی از مشکلات رایج توالت فرنگی است و برای تعمیر آن باید با فنی کار تماس بگیرید.

4_ قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی

قطع نشدن آب سیفون توالت و سرازیر شدن آب دردسرهای زیادی را ایجاد می کند. دلایلی که باعث این امر می شود می تواند موارد زیر باشد که نیازمند بررسی متخصص است:

 • جا به جا شدن دریچه توالت
 • خراب شدن دریچه ای که میزان ورودی آب را کنترل می کند
 • خرابی لوله پر کننده

در صورت خرابی هر یک از این موارد باید فوری تعویض به این قطعات کنید. اگر اطلاعاتی در این خصوص ندارید حتما از یک فرد ماهر برای این امر کمک بگیرید.

5_ بوی بد توالت فرنگی از آزار دهنده ترین خرابی توالت فرنگی

در خرابی توالت فرنگی، وجود بوی فاضلاب یکی از آزار دهنده ترین مشکلات آن می باشد. اما در این خصوص می توان گفت که خوشبختانه خرابی در توالت فرنگی به وجود نیامده است، بلکه بیشتر به علت گرفتگی توالت فرنگی می باشد. معمولا بوی نامطبوع توالت فرنگی به علت گیر کردن فضولات و اشیایی در سیفون توالت فرنگی و پیچ خم آن است، یا به دلیل آب بندی نبودن توالت فرنگی است؛ چرا که اگر در هنگام نصب توالت فرنگی ، آن را درست آب بندی نکنیم می تواند از کنار لوله فاضلاب بوی فاضلاب را به داخل محیط بفرستد.

بوی بد توالت فرنگیاز مشکلات رایج توالت فرنگی بوی بد آن است که به دو دلیل گرفتگی لوله و عدم آب بندی توالت فرنگی ناشی می شود. برای برطرف کردن بعضی از مشکلات رایج توالت فرنگی ها مثل گرفتگی توالت فرنگی یا جلوگیری از بوی نامطبوع فاضلاب، بهتر است از تکنسین های ماهر و کاربلد لوله بازکن کمک بگیرید.

شما با مراجعه به سایت مجموعه خدمات تاسیسات غرب تهران و صفحات مختلف لوله بازکنی آن در سراسر تهران مثل سرویس لوله بازکنی در شمال تهران ، جنوب شرق، غرب یا منطقه محل زندگی خود، می توانید با نزدیک ترین لوله بازکن به خودتان تماس بگیرید و مشکل را به آن ها بسپارید.

شما عزیزان می توانید در هر منطقه ای از شمال تهران به طور مستقیم با متخصصین مجموعه خدمات تاسیسات غرب تهران تماس بگیرید. اگر در محدوده یا منطقه ای غیر از شمال تهران هستید نیز می توانید با سرچ نام منطقه خود در کادر ابتدای صفحه به نزدیکترین لوله بازکن خود دسترسی یابید.

6_ کند تخلیه شدن آب توالت فرنگی

کند تخلیه شدن آب توالت فرنگی هم از دیگر رایج ترین خرابی توالت فرنگی است که بعضی از افراد با آن روبرو می شود. این مشکل ممکن است به دلیل زیاد قرار دادن زانویی های مختلف در سر راه سیفون باشد. اگر هنوز لوله کشی منزل شما تمام نشده بهتر است از یک لوله کش حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. برخی اوقات گیر کردن مقداری از فضولات و یا رسوبات در پیچ و خم توالت فرنگی می تواند باعث شود که آب توالت فرنگی به صورت آهسته خالی شود؛ در این صورت می توانید با فنر زدن توالت فرنگی یا دیگر راه های لوله بازکنی در منزل مشکل را برطرف کنید.

7_ علت پر نشدن مخزن توالت فرنگی

با هربار کشیدن سیفون، تانکر باید سریعا پر شود تا در مراحل بعدی مورد استفاده قرار گیرد. خرابی توالت فرنگی در این خصوص نیز یکی از رایج ترین مشکلات توالت فرنگی است. معمولا علت پر نشدن مخزن توالت فرنگی به 2 دلیل می باشد:

 • ممکن است دهانه شیر ورود آب، رسوبات زیادی گرفته باشد و آب وارد تانکر نشود.
 • خرابی دریچه پر کننده آب تانکر یا جا به جا شدن آن یکی دیگر از علت پر نشدن مخزن توالت فرنگی است.

8_ نشتی توالت فرنگی

چرا توالت فرنگی آب می دهد و دچار نشتی شده است؟ از جمله دلایلی که باعث نشتی توالت فرنگی می شود موارد زیر می باشد:

 • شکستن فلاپر
 • نشتی فلکه فلاش
 • نشتی فلکه پرکن
 • آسیب دیدن عایق کف توالت
 • ترک برداشتن کاسه توالت یا مخزن
 • نشتی لوله فاضلاب

نشتی توالت فرنگی باعث می شود تا دریای از آب در توالت راه بیافتد و آب زیادی اسراف شود. برای بررسی هر یک از مشکلات نشتی توالت بهتر است که از متخصصین این امر کمک بگیرید تا با بررسی دقیق مشکل، بهتر بتوانند این مشکل را حل کنند.

منبع:

sseairtricity

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا