Excel Protection Protection – چگونه می توان از رمز عبور فایل Excel 2010/2010 محافظت کرد؟

اسناد اکسل برای بسیاری از افراد در کار یا تجارتشان بسیار مهم بود. مردم از آنها برای ذخیره و پردازش اطلاعات و داده های مهم استفاده می کنند. برخی از اطلاعات و داده ها به قدری مهم هستند که افراد می خواهند آن را مخفی کرده و با رمز عبور از هر کس دیگری محافظت کنند.

خوشبختانه ، اسناد مایکروسافت آفیس به کاربران امکان تنظیم گذرواژه ها را می دهد تا دیگران از باز شدن پرونده های محافظت شده اکسل جلوگیری کنند. اکنون به شما نشان خواهم داد که رمزهای لازم را به اسناد اکسل خود اختصاص دهید.

مراحل زیر را دنبال کنید:

1. سند Microsoft Excel را که می خواهید از رمز عبور محافظت کنید ، باز کنید.

2. روی “پرونده” کلیک کنید.

3. روی “ذخیره As” کلیک کنید.

4- در پنجره باز شده ، قبل از دکمه “ذخیره” بر روی دکمه “Tools” کلیک کنید.

5. در منوی کشویی “گزینه های عمومی” را انتخاب کنید.

6. در پنجره باز ، می توانید رمز عبوری را که برای باز کردن و تغییر پرونده استفاده می شود ، مشخص کنید.

اینگونه است که بیشتر افراد برای محافظت از داده ها و اطلاعات خود در پرونده های اکسل استفاده می کنند. این می تواند از بازشدن و ویرایش اسناد محافظت شده دیگران جلوگیری کند. اما به نظر من ، این محافظت 100٪ ایمن از اسناد شما را تضمین نمی کند.

اول ، سند اکسل هنوز قابل مشاهده است و همه می توانند آن را با استفاده از رایانه مشاهده کنند. اگرچه افراد نمی توانند اسناد اکسل را روی رایانه شما باز و ویرایش کنند ، اما می توانند آنها را در یک درایو فلش USB یا هارد دیسک های قابل حمل کپی کنید. از همه بدتر ، پرونده ها می توانند به طور مستقیم حذف شوند.

اگر افراد بتوانند پرونده های شما را مشاهده و کپی کنند ، راهی برای باز کردن آنها پیدا می کنند. در صورت جستجو ، متوجه می شوید که بسیاری از سرویس ها یا برنامه هایی هستند که می توانند به راحتی فایل های اکسل را خراب کنند. اگر شخصی پرونده های شما را دریافت کند ، حریم خصوصی و اطلاعات حساس شما کاملاً آشکار می شود.

بهترین محافظت

بهترین راه برای حفظ پرونده های Excel استفاده از یک برنامه حرفه ای برای محافظت از رمز عبور است. این کاملاً می تواند آنها را از دیگران پنهان کند تا دیگران نتوانند پرونده های محافظت شده اکسل را پیدا یا کپی کنند. فقط وقتی رمز ورود را وارد برنامه می کنید ، می توانید پرونده های محافظت شده را مشاهده و باز کنید.

برنامه های بسیاری وجود دارد که می توانید در رایانه خود بارگیری و استفاده کنید. با این حال ، باید توجه داشته باشید که عملکرد برنامه ها بسیار متفاوت است. شما باید کسی را انتخاب کنید که به شما بهترین محافظت می کند.

من به شما توصیه می کنم برنامه ای را انتخاب کنید که از فناوری امنیتی 256 بیتی استفاده کرده و پیشرفته ترین و ایمن ترین راه حل برای شما باشد. برنامه داخلی پنهان ، قفل و رمز عبور از پرونده های مهم شما که می خواهید کاملاً محافظت کنید محافظت می کند. بنابراین فقط باید یکی از این برنامه ها را انتخاب کنید.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا