طراحی و سئو وب سایت

GPT در مقابل MLM – کدام مدل تجاری بهتر است؟

این روزها در جامعه مشاغل خانگی بحث و نشاط زیادی در مورد مدل تجاری ، GPT یا MLM در جریان است که بهترین شانس را برای موفقیت و سودآوری ارائه می دهد. GPT مخفف Get Paid Today یا Get Paid To است ، بسته به اینکه به کسی که گوش می دهید بستگی دارد. البته MLM مخفف بازاریابی چند سطحی است که از آن به عنوان بازاریابی شبکه ای نیز یاد می شود. دانش آموزان هر یک از این اردوگاه ها متعهد شده و اعلام می کنند ، با نمودارها و نمودارهای زیادی ، عدم پذیرش درآمد و البته تعداد زیادی نظرات “متخصص” ، که مدل تجاری آنها برتر است. پزشکان GPT تا حدی که تخریب MLM را اعلام کنند ، کامل با یک آگهی ترحیم است. بنابراین حقیقت در کل این سخنان چیست ، کدام مدل تجاری بهتر است؟ به نظر من ، نه اما بحث جالب است ، نه کمتر.

کارآفرینان ، به طور کلی مردم ، مانند شب و روز متفاوت هستند. ویژگی های شخصیتی مانند دوست داشتن ، دوست نداشتن ، آرایش عاطفی و روانی ، نقاط قوت و ضعف و توانایی های شخصی در افراد مختلف متفاوت است. بنابراین الگوی کسب و کار مناسب برای یک کارآفرین لزوماً برای کارآفرین دیگری مناسب نیست. در مورد فرصت های شغلی هیچ “یک اندازه متناسب با همه” وجود ندارد. این مانند این خواهد بود که بگوییم همه پزشک ، وکیل ، و یک ورزشکار حرفه ای شده اند. ویژگی ها و توانایی های شخصی که باعث موفقیت در MLM می شود لزوماً به موفقیت در تجارت GPT منجر نمی شود و بالعکس. برای گرفتن قرینه از دنیای ورزش ، MLM چیزی بیش از یک ورزش گروهی است ، مانند بیس بال یا بسکتبال. GPT مشابه گلف است. برای بازی گلف نیازی به ذهنیت گروهی ندارید ، اما اگر می خواهید بیس بال بازی کنید قطعاً چنین کاری خواهید کرد.

MLM به شبکه سازی ، تیم سازی ، راهنمایی ، رشد و کار با خط پایین نیاز دارد. از یک طرف ، GPT مشابه تجارت “هزینه خدمات” است. یک نظرسنجی را بخوانید ، نوعی فرم را پر کنید ، سپس یک پاکت نامه را از طریق پست الکترونیکی ارسال کنید و برای انجام آن پول دریافت کنید. حتی اگر یک وب سایت GPT داشته باشید که افراد دیگر کار می کنند و حقوق دریافت می کنید و سپس درصدی را با کارگران تقسیم می کنید ، هزینه خدمات همچنان باقی است. اصلاً لازم نیست تیمی بسازید یا با مردم تعامل داشته باشید. شما واقعاً به مهارت های خوبی احتیاج ندارید. در MLM شما باید کاملاً از توانایی های مناسب بین فردی و مهارت های ارتباطی خوبی برخوردار باشید. شما همچنین باید پوستی ضخیم داشته باشید و بتوانید با رد شدن کنار بیایید زیرا همه فرصت تجارت یا محصول شما را نخرند. با GPT برای موفقیت نیازی به افراد دیگر ندارید. در MLM ، موفقیت شما کاملاً به موفقیت دیگران ، موفقیت تیم شما بستگی دارد.

بنابراین اصرار بر اینکه یکی یا دیگری ، MLM یا GPT ، در یک کلمه بهترین است ، پوچ است. همانطور که قبلاً گفتم ، یک اندازه لزوماً متناسب با همه نیست. این امکان وجود دارد که یک مدل تجاری به اندازه مدل دیگر در دست یک متخصص مناسب موفق و سودآور باشد. یک تمرین کننده مناسب کسی است که به درستی مجهز ، آموزش دیده و دارای ویژگی های شخصیتی و مهارت های مناسب لازم برای موفقیت در مشاغل شخصی خود باشد. در مقابل ، این احتمال وجود دارد که یکی از آنها مانند دیگری در دست یک تمرین کننده اشتباه ، کسی که توانایی ها ، شخصیت و آموزش های لازم را ندارد ، فاجعه بار باشد. بنابراین ، به نظر من ، هیچ یک از مدل های کسب و کار برتری در مدل دیگر ندارند و وقت آن است که به بحث و جدال بین GPT و MLM پایان دهیم.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا