برترین های کسب و کارساختمان و مسکن

چگونه با نوشابه لوله های فاضلاب را بازکنیم؟

باز كردن لوله فاضلاب با فنر | باز كردن لوله فاضلاب حمام

بازکردن لوله های فاضلاب با نوشابه! شاید شما هم این جمله را هنگام گرفتگی لوله های خانه یا فاضلاب از اطرافیان خود شنیده باشید. گرفتگی لوله های خانه یکی اتفاق های بدی است که ممکن است در خانه ای رخ دهد. اما نحوه مواجه با این مشکل متفاوت است.

برای بازکردن لوله های خانه راه های متفاوتی وجود دارد. همه ما هم به دنبال راحت ترین راه برای این کار هستیم. یکی از راه هایی که ممکن است به سراغ آن بروید استفاده از نوشابه برای بازکردن لوله هاست اما باید توجه داشته باشید که نوشابه به تنهایی نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد.

لوله بازکنی با نوشابه امکان پذیر است؟

احتمالا کسانی که همچین فکری میکنند به خاطر دیدن کلیپ ها و ویدئوهایی است که در شبکه های اجتماعی دیده اندو از تاثیرات زیاد نوشابه  تعجب کرده اند. همه ما وقتی این ویدئوها را می بینیم کنجکاو می شویم که برای یک بار هم شده از این روش استفاده کنیم. نمی دانم شاید این کار را هم امتحان کرده باشید(اگر امتحان کردید حتما نتیجه کار را برای ما بنویسید).

اما واقعیت امر این است که این کار منطقی نیست و روش علمی برای باز کردن لوله های فاضلاب نیست. برای اینکه دو علت مهم وجود دارد که در این کلیپ ها که با هدف جذب مخاطب و بازدید بیشتر منتشر می شود گفته نمی شود.

نکته اول اینکه نوشابه ها خاصیت اسیدی بسیار کمی دارند و نمی توانند چربی ها و مواد انباشته شده که در لوله ها وجود دارند را با این خاصیت اسیدی از سر راه خود بردارند. برخی برای اینکه تاثیر نوشابه چند برابر شود به نوشابه مواد دیگری اضافه میکنند.

نکته دوم که باید در نظر بگیرید مواد قندی موجود در نوشابه  مثل شکر است. این مواد قندی به خاطر چسبندگی و ماندگاری که دارند باعث می شوند که سطح لوله ها چسبنده شود و احتمال گرفتگی لوله های فاضلاب را بیشتر از قبل می کند.

متاسفانه در ویدئوهای شبکه های اجتماعی فقط به خاطر بازدید زیادی که این ویدئوها دارند با شوق و ذوق این مطالب را منتشر میکنند و تعهدی نسبت به  درست یا غلط بودن این امر و همچنین مخاطبین خود ندارند.

ترکیب نوشابه با مواد دیگر برای بازکردن لوله فاضلاب

همانطور که گفتیم نوشابه برای بازکردن لوله های فاضلاب تاثیر جندانی ندارد. اما گاها ممکن است که شما ببینید با مواد دیگری برای بازکردن لوله های فاضلاب ترکیب می شود. یکی از مهم ترین موادی که برای ترکیب با نوشابه استفاده می شود جوش شیرین و سرکه است.

برای این کار ابتدا نوشابه را در مجرایی که گرفته شده است بریزید و بعد جوش شیرین را به آن اضافه کنید کمی صبر کنید و سپس مقداری نوشابه را روی جوش شیرین ها بریزید، حالا نوبت به سرکه می رسد تا آن را درلوله ای که گرفته شده است بریزید. با ریختن سرکه واکنش شیمیایی درون لوله ها شروع به انجام شدن می کند و مسیر لوله را باز مکیند.

ترکیب جوش شیرین و سرکه واکنش شیمیایی قوی ایجاد میکند و میتوان گفت که بیشتر گرفتگی های لوله ساده را باز میکند. در پایان بهتراست که مقداری آب جوش را درون لوله گرفته شده بریزیم. تا همه چیز را بشورد و با خود ببرد.

بخاری که ترکیب جوش شیرین و سرکه درست میکند شیمیایی است و باید از آن دوری کنید.

تاثیر نوشابه در بازکردن لوله فاضلاب

استفاده از نوشابه برای ببازکردن لوله های فاضلاب نه علمی است نه منطقی! و ترکیب آن با جوش شرین و سرکه هم تاثیر چندانی برای بازکردن لوله های فاضلاب ندارد و بازشدن لوله ها در نتیجه واکنش شیمیایی بین جوش شیرین و سرکه است.

به شما پیشنهاد می کنیم که در این ترکیب اصلا از نوشابه استفاده نکنید و نوشابه برای نهار یا شام خود استفاده کنید.

راه های بازکردن لوله های فاضلاب

امیدوارم تا اینجای مطلب قانع شده باشید که نوشابه تاثیری ندارد و بازکردن لوله های فاضلاب با استفاده از نوشابه را به کلی از پیشنهادها کنار بگذارید. اما روش های دیگری که بسیار کار آمد هم هستند برای بازکردن لوله های فاضلاب وجود دارد. یکی از روش های ساده استفاده از محلول های لوله بازکنی است. این محلول ها را به راحتی متوانید در سطح شهر تهیه کنید. روش دیگری که میتوانید استفاده کنید استفاده از اسید یا پودرهای لوله بازکنی است.

اگر میخواهید از روش های حرفه ای تر استفاده کنید پیشنهاد میکنم که از لوله بازکنی با فنر و فشار هوا را امتحان کنید. البته  برای اینکار نیاز است که به متخصصین لوله بازکنی اهواز  مراجعه کنید که میتوانید با کارشناسان سایت خدمات یابی تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا