طریقه چاپ کتاب کودک به اسم خودش

اگر به عنوان یک نویسنده جوان و تازه کار می‌خواهید برای کودکان و نوجوانان قلم بزنید و از طریقه چاپ کتاب کودک اطلاعات چندانی ندارید، باید بدانید که تمامی مراحل آن با سایر کتب یکسان است اما به دلیل حساسیت ویژه‌ی این گروه سنی، نویسندگی برای آنان نیازمند دقت و توجه ویژه و شناخت اصول روانشناسی کودک است. ما در انتشارات ارشدان از ابتدا تا انتهای از طریقه چاپ کتاب کودک با شما همراه هستیم تا به نتیجه ی مطلب خود برسید.

اپ | بهترین انتشارات برای چاپ کتاب کودک

مراحل چاپ کتاب داستان با اسم کودک

برای چاپ کتاب های کودک نیز همچون دیگر کتاب ها، لازم است مراحل خاصی طی شود. در اصل باید بگوییم مراحل اداری و قانونی برای چاپ کتاب با اسم کودک نیز همچون دیگر کتاب ها بوده و باید مولفان و ناشران تمام این مراحل را سپری کنند. تا زمانی که مولفان مجوزهای لازم را برای چاپ کتاب خود دریافت نکنند، نمی توانند اقدام به چاپ کتاب نمایند.

پس به طور کلی مراحل چاپ کتاب با اسم کودک را می توانیم چنین بیان کنیم:

اولین قدم یافتن انتشارات معتبر برای چاپ کتاب است.

دومین قدم آماده کردن قابل تایپ شده کتاب توسط نویسنده

سومین قدم در اختیار ناشر قرار داده متن کتاب و عقد قرارداد برای چاپ کتاب

چهارمین مرحله دریافت مجوزهای رسمی برای انجام مراحل اداری پیش از چاپ کتاب

پنجمین مرحله آماده کردن طراحی روی جلد کتاب و صحافی کتاب

ششمین مرحله دریافت اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد

آخرین مرحله دریافت نسخه چاپی چاپ کتاب با اسم کودک

سریع‌ترین طریقه برای اخذ مجوز چاپ کتاب کودک

همان‌طور که در قسمت مقدمه نیز بیان شد، مجوزهای لازم برای کتاب کودک برای قانونی طی کردن طریقه چاپ کتاب کودک  با سایر کتب فرقی ندارد و شامل مجوزهای شابک، فیپا، وزارت ارشاد است. در این مسیر نکته ای که برای بسیاری از مؤلفین حائز اهمیت بوده، سریع طی کردن طریقه چاپ کتاب کودک است. لذا پشت سر گذراندن این مسیر و دریافت مجوزهای لازم برای چاپ کتابتان به تنهایی قابل انجام نبوده و وقت و زمان زیادی را از شما خواهد گرفت.

ضمن آنکه اگر می‌خواهید از طریق یک ناشر اقدام به اخذ مجوز کنید، دقت فرمایید که انتشارات معتبری که تجربه کاری و آشنایی با طریقه چاپ کتاب کودک را دارد، برگزینید تا در نهایت منجر به هدر رفت سرمایه و زمان شما نگردد. انتشارات ارشدان به عنوان ناشر پرکار و فعال در حوزه ی کودک و نوجوان آماده ارائه خدمات به نویسندگانی است که می‌خواند برای چاپ کتاب خود اقدام کنند و در کمترین زمان ممکن مجوزهای لازم را اخذ نمایند.

بهترین مرکز چاپ کتاب با اسم کودک

انتشارات نوروزی را می توانیم یکی از بهترین مراکز چاپ کتاب کودک به شمار آوریم. می توانید تمامی مراحل چاپ کتاب را به کارشناسان نوروزی بسپارید و در کوتاه ترین زمان ممکن کتاب چاپ شده خود را تحویل بگیرید. تمام کارشناسانی که در انتشاراتی نوروزی فعالیت می کنند، از تجربه بالایی در زمینه چاپ کتاب های کودک برخوردار هستند.

پس با اطمینان خاطر بالا چاپ کتاب با اسم کودک خود را به انتشارات نوروزی بسپارید، و بدون آنکه به صورت حضوری با ناشران ارتباط برقرار کنید، سفارش خود را آنلاین به ثبت برسانید.

دریافت مجوز از وزارت ارشاد برای چاپ کتاب با اسم کودک چقدر طول میکشد؟

دریافت مجوز رسمی برای چاپ کتاب، از جمله مهمترین و زمان برترین مراحلی است که باید مولفان و ناشران ب آن توجه کنند. به طور کلی برای چاپ کتاب با اسم کودک بین یک هفته تا ده روز زمان لازم است تا مجوز فیپا برای آن دریافت شود. برای دریافت مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز، باید بین یک هفته الی 4 ماه زمان صرف کنید تا بتوانید مجوز را دریافت کنید.

لازم است ابتدا پرینت کتاب تهیه شود، سپس آن را در کنار اطلاعات دیگر مربوط به فیپا و شابک برای وزارت فرهنگ و ارشاد ارسال کنید. بسته به این که موضوع کتاب کودکی که قصد چاپ آن را دارید چه باشد، زمان مورد نیاز برای دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد بین 1 هفته و تا 4 ماه به طول خواهد انجامید. بهتر است دریافت مجوزهای چاپ کتاب با اسم کودک را به ناشر بسپارید، تا در کوتاه ترین زمان ممکن مجوزهای لازم را برای چاپ کتاب به دست آورد.

سوالات متداول درباره چاپ کتاب کودک

چاپ کتاب با اسم کودک در چند تیراژ مناسب است؟ معمولا کتاب های کودک را در تیراژ پایین به چاپ می رسانند. اما در صورتی که بخواهید کتابی از کودکتان با عکس خود به چاپ برسانید، بهتر است تعداد محدودی از آن را انتخاب کنید.

بهترین ناشر چاپ کتاب با اسم کودک کدام است؟ انتشارات نوروزی بهترین ناشر برای چاپ کتاب های کودک است. می توانید با اطمینان کتاب های خود برای چاپ به کارشناسان ارشدان بسپارید.

مهمترین مراحل چاپ کتاب با اسم کودک کدام است؟ طراحی روی جلد کتاب، صفحه آرایی، اخذ مجوزهای لازم برای چاپ کتاب و ویرایش محتوا مهمترین مراحل چاپ کتاب برای کودک به شمار می رود.

مجوزهای لازم برای چاپ کتاب با اسم کودک کدامند؟ مجوز شابک، فیپا و مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله مهمترین مجوزهای رسمی برای چاپ کتاب برای کودک به شمار می روند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا