اپلیکیشن و نرم‌افزاربرترین های کسب و کار

چگونگی ارسال پیامک کد پستی استان تهران

امروزه با پیشترفت سامانه ارسال پیامک امکان ارسال پیامک انبوه به تمامی نقاط کشور در سامانه پیامک کدپستی به راحتی تنها با چند کلیک برای عموم مردم فراهم هست که  از طریق رونق کسب کارها افزایش یابد و بازدهی بهتر از فروش محصولات یا ارائه خدمات خود به دست بیاورند. ارسال پیامک از پنل پیامکی بر اساس کد پستی برای کسب و کارهای محلی که می خواهند بازاریابی پیامکی انجام دهند کاربردی و مفید است اما قبل از آن باید پنل پیامکی داشته باشند.

در این مقاله قصد داریم قیمت پنل اس ام اس؛ نحوه ی ارسال اس ام اس به تمامی نقاط کلان شهر تهران و ارسال پیامک درتهران براساس کدپستی را بررسی کنیم. صاحب هر کسب و کاری باشید تنها با یک ثبت نام اولیه و تکمیل اطلاعات ثبت نامی و شارژ حساب کاربریتان میتوانید به مناطق مورد نظر خود یا اصناف موردنظر خودتان که در شهر شما فعالیت دارند ارسال پیامک انجام دهید. ارسال پیامک براساس منطقه انواع مختلفی داره تمامی ارسال ها در شهر تهران و تمامی نقاط کشور قابل استفاده هستند در ادامه چند نمونه از را نام میبریم و در مرحله بعد به توضیحات در ارتباط با نحوه ثبت ارسال پیامک در تهران بر اساس کدپستی می پردازیم.

ارسال پیامک انبوه ایرانسل | ارسال پیامک انبوه با سیم کارت شخصی

انواع ارسال منطقه ای پیشترفته در تهران

  • ارسال بر اساس کل استان تهران
  • ارسال بر اساس شهرهای استان تهران
  • ارسال بر اساس کدپستی تهران
  • ارسال براساس پیش شماره ( مثلا 0912 و … )
  • ارسال انتن bts

تمامی ارسال هایی که در بالا قیدشد به راحتی در شما بدون هیچ هزینه ی فعال و قابل استفاده هستند اما با توجه به اینکه تهران یکی از کلان شهرهاست و افراد زیادی در مناطق مختلف این شهر ساکن هستند چطور ارسال پیامکی با بازده ی بیشتر داشته باشیم؟ ارسال پیامک بر اساس کدپستی در تهران یکی از بهترین روش های انجام تبلیغات پیامکی و دریافت بازدهی بالا هست که میتوانید به جامعه ی هدف مورد نظرتان که در منطقه ی مورد نظر شما وجود دارند ارسال پیامک خود را انجام دهید.

نحوه ارسال پیامک بر اساس کد پستی تهران

کافیست منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سه تا پنج رقم اول کدپستی منطقه ی موردنظرتان را انتخاب بفرمایید تا سامانه به شما نمایش دهد که در منطقه ی مورد نظر شما چند شماره همراه اول و ایرانسل و یا … وجود دارد که میتوانید به تعداد مورد نیاز خود  ارسال پیامک بر اساس کدپستی مناطق تهران انجام دهید.

مراحل ثبت ارسال کدپستی تهران

 مرحله ی اول : وارد کردن متن پیامک موردنظرتان است و خطی که قصد ارسال پیامک با این خط را دارید که میتوانید برای ارسال پیامک از و یا خطوط اشتراکی سامانه استفاده بفرمایید .

مرحله ی دوم : وارد سازی کدپستی منطقه ی موردنظر شماست که با وارد کردن سه تا پنج رقم کدپستی منطقه ی موردنظرتان امکان مورد نظر برای شما فراهم هست .

بعد از وارد سازی کدپستی منطقه ی مورد نظر خود و کلیک بر روی دریافت تعداد سامانه به شما نمایش میدهد که چه تعداد شماره ی همراه اول و ایرانسل در منطقه ی مورد نظر شما ثبت شده است و امکان ارسال پیامک به این شماره ها برای شما فراهم هست .

البته الزامی در ارسال به تمامی شماره های در ارسال براساس کدپستی تهران برایتان نیست میتوانید در مستطیل خالی بالای افزودن به لیست تعداد شماره ای که قصد ارسال بهشان را دارید وارد کنید و از این مطمئن باشید که مجددا میتوانید در دفعات بعدی بدون اینکه ارسال پیامک شما به شماره های تکراری انجام شود ارسال پیامک  به شماره های موجود دیگر در این منطقه داشته باشید.

مرحله ی سوم : با کلیک برروی گزینه اضافه کردن برای شما قابل نمایش هست که به شما نمای کلی از ارسال پیامکتان نمایش میدهد و همانطور که در بالا اشاره شد تنها با  سبز بودن تیک ارسال به شماره های که قبلا ارسال کردم ارسال نشود میتوانید مطمئن باشید که به شماره های تکراری ارسال پیامک انجام نخواهد شد.

مرحله چهارم : برای ثبت ارسال در مرحله ی آخر تنها کافیست که جزییات ارسال پیامک را بررسی بفرمایید تا درصورت صحیح بودن تمامی موارد و ثبت ارسال ؛ ارسال پیامک در تهران بر اساس کدپستی داشته باشید .

در ادامه برای دسترسی راحت تر شما همراهان گرامی به کدپستی های مناطق مختلف تهران نقشه ی کدپستی کلان شهر تهران اضافه خواهد شد که به راحتی با انتخاب  منطقه ی مورد نظرتان و دریافت کدپستی ارسال پیامک در تهران براساس کدپستی داشته باشید.

3 رقم اول کدپستی بر اساس نقشه تهران

با توجه به نقشه ی مناطق تهران که در ادامه تهیه کرده ایم ، می توانید 3 رقم اول کدپستی مناطق تهران روی نقشه را بیابید .  همچنین یک جدول کامل از کدپستی های 22 منطقه ی شهرستان تهران را برایتان تهیه کرده ایم .

منطقه شهرداری رنج کدپستی منقه شهرداری رنج کدپستی
1 169-193-195-196-197 12 11
2 144-145-146-198-199 13 171-173-174
3 154-191-194-196 14 171-175-176-177
4 154-165-166-167-168 15 118-178-179-185
5 147-148 16 112-118-181-183
6 141-143-151-158-159 17 136
7 153-155-156-157-161 18 137
8 163-164-165 19 136-188-189
9 138 20 184-186-187-188
10 134-135 21 138-139
11 131-133 22 148-149

در این مقاله قصد داریم در مورد ارسال پیامک بر اساس کدپستی صحبت کنیم.

ارسال رایگان محصول یا تخفیف‌های متنوع و مختلف همیشه بهانه‌های خوبی برای جذب مشتریست که البته هر کدامشان باید بر اساس یک برنامه‌ریزی مشخص باشد. مثلاً اگر قصد ارسال رایگان محصولات را داشته باشید، باید طوری برنامه‌ریزی کنید که مقرون‌به‌صرقه باشد یا مثلاً برای تخفیف گذاشتن باید بودجه و چهارچوب مشخصی داشته باشید. خب حالا برای این چهارچوب‌بندی تبلیغاتمان چه راه‌هایی داریم؟

یکی از اولین انتخاب‌های پیش روی شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار تبلیغات محلیست! اما چطور ؟ چارۀ کار ارسال پیامک بر اساس کد پستی است که البته قبل آن باید حتماً پنل پیامکی داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با این ماژول، ویدئو زیر را تماشا کنید.

پنل اس ام اس چیست ؟!

پنل ارسال اس ام اس در اصل یک نرم افزار آنلاین است که با نام کاربری و رمز عبور اختصاصی به راحتی قابل استفاده است. روی هر مرورگری با موبایل، تبلت یا کامپیوتر  به راحتی به پنل دسترسی دارید و می‌توانید شروع به ارسال پیامک تبلیغاتی و حتی دریافت پاسخ مشتری کنید. از طرف دیگر پنل مزایای بیشتری هم برای تبلیغات محلی در اختیارتان خواهد گذاشت که یکی از آن‌ها قابلیت ارسال پیامک انبوه با کد پستی است.

اجرای تبلیغات بر اساس منطقه

پنل پیامکی قابلیتی را در اختیار کاربرانش گذاشته که به آن ارسال منطقه‌ای پیامک می‌گویند که شامل ارسال از روی نقشه و ارسال پیامک بر اساس کد پستی می‌شود. اگر ساکن 17 کلانشهر بزرگ ایران، مانند تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و …. باشید، با می‌توانید از روی نقشه برای مخاطبان اس ام اس تبلیغاتی بفرستید.

در غیر این صورت برای شهرهای کوچک‌تر هم می‌توانید از قابلیت ارسال پیامک از طریق کدپستی استفاده کنید. یعنی رنج کد پستی منطقه یا مناطق موردنظرتان را پیدا کنید و سپس از طریق محیط کاربری سامانه آموت برای آن مناطق اس ام اس ارسال کنید. خب حالا یک سوال مهم، این ارسال پیامک انبوه با کد پستی چه مزایایی دارد؟

کد پستی چیست؟

قبل از اینکه روش‌های دریافت را بررسی کنیم، بهتر است کمی در مورد ساختارش صحبت کنیم. کد پستی در اصل شماره‌ای 10 رقمیست که برای مشخص‌ کردن آدرس دقیق ساختمان و ملک استفاده می‌شود. 5 رقم ابتدایی این کد برای مشخص‌کردن محدودۀ جغرافیایی و 5 رقم دوم برای مشخص‌کردن ردیف ساختمان و محل دقیق آن است. کد پستی تا قبل از سال 1376، پنج رقمی بود ولی بعدها تصمیم گرفته شد که کد 10 رقمی منحصر‌به‌فردی برای کلیه ساختمان‌ها تعریف شود.

روش‌های دریافت کد پستی

بعضی از ما کد پستی محل سکونت‌مان را می‌دانیم و  آن را حفظ کردیم! اما گاهی اوقات مثل وقتی که به‌تازگی محل سکونتمان را عوض کردیم، برای پیدا‌کردن کد پستی دچار مشکل می‌شویم. در ادامه تمام روش‌های دریافت کد پستی را به‌صورت کامل بررسی می‌کنیم.

دریافت کد پستی با سایت شرکت ملی پست

راحت‌ترین و سریع‌ترین راه دریافت کد پستی استفاده از سایت شرکت ملی پست است. شما می‌توانید با مراجعه به و بدون نیاز به هیچگونه احراز هویتی، از طریق “جستجوی کدپستی با پیمایش نقشه” کدپستی موردنظر خود را پیدا کنید. در این سامانه با کلیک بر روی تصویر نقشه، وارد سامانه یکپارچه نشانی‌های ایران می‌شوید که پس از باز شدن نقشه کشور، میتوانید شهر موردنظر خود را در گزینه بالایی جستجو کنید.

پس از انتخاب منطقه، محله، کوچه و پلاک مورد نظر از روی نقشه بر روی گزینه “اطلاعات واحدها” کلیک کنید. حال با وارد کردن کد امنیتی شما به کدپستی تمام واحدهای آن پلاک دسترسی دارید. دقیقا به همین سادگی!

ممکن است هنوز اطلاعات پستی شهر موردنظر شما بر روی نقشه سامانه بارگذاری نشده باشد. در اینصورت شما میتوانید از “جستجوی کدپستی براساس آدرس” کدپستی محل موردنظر خود را پیدا کنید. در این سه گزینه با واردکردن نام معبر آخر، پلاک، نام کسب‌و‌کار یا نام ساختمان، آدرس دقیق به شما نمایش داده می‌شود تا با تایید آدرس، کد پستی کلیۀ طبقات و واحدهای ساختمان را مشاهده کنید. این روش ساده‌ترین راه برای از طریق کدپستی به محله و منطقه موردنظر شما است.

پیدا کردن کد پستی از طریق قبض

معمولاً قبض ساده‌ترین و اولین راهیست که به ذهن همۀ ما می‌رسد، برای پیدا کردن کد باید سراغ یکی از قبض‌های ساختمان مانند قبض آب یا برق بروید. کد پستی ساختمان روی همهٔ قبوض مربوط به ساختمان ثبت شده است و به‌ راحتی می‌توانید آن را پیدا کنید. در مواقعی مثل تغییر محل سکونت که به قبض دسترسی ندارید یا در شرایطی که قبوض به‌ صورت پیامکی برای مالک ارسال می‌شود و شما مستاجرید، باید از روش‌های بعدی استفاده کنید.

دریافت کد پستی از طریق شماره تلفن

استعلام کد پستی از طریق شمارۀ تلفن ثابت یکی از خدمات جالب سازمان پست کشور بود که دیگر فعال نیست. در این روش باید به وب‌سایت رسمی پست کشور مراجعه می‌کردید و با واردکردن شمارۀ تلفن ثابت منزل، کد پستی را می‌گرفتید. متاسفانه در حال حاضر امکان استفاده از این روش سریع و راحت وجود ندارد، اما به گفتۀ مسئولان شرکت پست در آینده نزدیک مجدداً امکان گرفتن کد پستی با شمارۀ تلفن ثابت برقرار می‌شود.

 دریافت کد پستی با پیامک

آخرین روش پیدا کردن کدپستی، پیامک است. برای دریافت کد پستی از طریق پیامک کافیست تا شماره تلفن ثابت محل را به شماره 7087 ارسال کنید. این امکان از طریق قرارداد شرکت ملی پست ایران با یک شرکت خصوصی فراهم شده و هزینه آن 200 تومان است، یعنی این پیامک دارد و اگر نمی‌خواهید برای آن هزینه کنید، باید سراغ روش‌های رایگان بروید.

کد پستی را خیلی راحت بگیرید!

در این مطلب 4 روش مرسوم برای دریافت کد پستی را آموزش دادیم. البته روش‌های دیگری هم مثل کد پستی درج شده روی کارت‌های ملی قدیمی، هنوز وجود دارد که روش قابل اطمینانی نیست و با تغییر محل سکونت امکان استفاده از این روش وجود نخواهد داشت. ضمن اینکه در کارت ملی هوشمند دیگر چیزی تحت عنوان کد پستی را نمی‌بینید. با استفاده از روش‌های گفته شده، می‌توانید خیلی راحت کد پستی محل زندگی خود را پیدا و استفاده کنید. اگر شما هم روش دیگری را می‌دانید در قسمت دیدگاه‌ها برای ما و کاربران آموت بنویسید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ آموت به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا