برترین های کسب و کارخانواده

عوامل مهم برای انتخاب دسته گل هدیه

راهنمای خرید بهترین دسته گل‌ها برای کسانی که دوست‌شان داریم

ارسال گل در مناسبت‌های مختلف یک حرکت زیبا و لطیف است. بسیاری از گل‌ها نماد محبت، دوستی و اشتیاق هستند. بنابراین، بهترین راه برای نشان دادن میزان اهمیت یک شخص خاص برای شما هدیه دادن دسته گل به او است. اگر مطمئن نیستید یا نمی‌دانید که بهترین گل برای هدیه به کسانی که دوست‌شان داریم کدام است و دسته گل رز را در چه مواقعی هدیه می دهند، خواندن این مقاله به شما کمک می‌کند. در این مقاله، گل‌هایی که برای هدیه دادن به محبوب و دوست مناسب هستند را می‌خوانید.

عوامل مهم برای انتخاب دسته گل هدیه چیست؟

هنگام انتخاب بهترین گل برای هدیه به دوست و شخص مورد علاقه‌ی خود، باید چندین عامل را در نظر بگیرید. برخی از این عوامل مانند هزینه و در دسترس بودن گل‌هایی که انتخاب می‌کنید، اهمیت بیشتری دارند اما باید پیام نمادین گل و شخصیت گیرنده‌ی آن را نیز در نظر بگیرید.

هزینه

برای انتخاب بهترین گل برای هدیه به دوست و فرد مورد علاقه‌تان، باید هزینه‌ی آن را هم در نظر بگیرید. به این فکر کنید که واقعا چقدر می‌توانید هزینه کنید و چه میزان هزینه برای مناسبت و رابطه‌ی شما مناسب است. فقط شما می‌توانید تعیین کنید که چقدر می‌توانید هزینه کنید.

در مراحل اولیه‌ی یک رابطه، صرف هزینه‌ای گزاف برای دسته گل ممکن است زیاده‌روی باشد. شما می‌خواهید گیرنده‌ی دسته گل را مجذوب خود کنید، نه اینکه او را بترسانید. بااین‌حال، اگر شرایط مالی شما اجازه می‌دهد، بهتر است برای هدیه دادن دسته گل در یک رابطه طولانی‌تر و تثبیت‌شده، به نشانه‌ی اهمیت دادن به نقاط عطف یا موقعیت‌های مهم رابطه به فکر تهیه‌ی دسته گل از دیجی کالا باشید.

در دسترس بودن گل از نظر آب و هوا و منطقه‌ی محل زندگی

برای خرید بهترین گل برای هدیه به دوست یا شخص مورد علاقه‌تان، باید به فصل گل مورد نظر هم فکر کنید. برخی از گل‌ها در بعضی از ماه‌های سال بهتر رشد می‌کنند. در نتیجه، قیمت کمتری دارند. برای اینکه فصل هر گل را بدانید، باید با گل‌فروش مشورت کنید.

علاوه‌براین، گل‌هایی که در آب و هوای خاص شهر محل زندگی شما بهتر رشد می‌کنند، ماندگاری بیشتری دارند و در طول زمان بهتر به نظر می‌رسند.

معانی نمادین گل‌ها

پس از اینکه عوامل دیگری برای خرید بهترین گل برای هدیه به دوست را در نظر گرفتید، باید معانی نمادین گل‌هایی که می‌فرستید را در نظر بگیرید. برخی از معانی واضح و مشهور است. به عنوان مثال، رز قرمز عشق پرشور را نشان می‌دهد. برخی دیگر، مانند گل نخودی، معانی کمتر شناخته‌شده‌ای دارند. این گل نشان‌دهنده‌ی لذت و خوشبختی پایدار است.

شخصیت گیرنده‌ دسته گل

بیشتر مردم از دریافت دسته گلی که نشان می‌دهد فردی به آن‌ها اهمیت داده، خوشحال خواهند شد، مگر اینکه کسی واقعا به گل‌ها علاقه‌ای نداشته باشد.

برای هدیه دادن دسته گل با معانی خاص، شخصیت گیرنده را در نظر بگیرید. آیا او فردی رمانتیک و سنتی است که از دریافت یک دسته گل رز یا زنبق خوشحال می‌شود؟ آیا او طبع لطیف و ملایمی دارد که برای یاس بنفش، مینا، گلایول یا گل نخودی مناسب‌تر است؟ یا شاید جسور و غیر متعارف باشد و از پرنده‌ بهشتی یا ارکیده خوشش بیاید. تمام تلاش خود را بکنید تا گل‌هایی را انتخاب کنید که با سلیقه‌ی گیرنده هماهنگ باشد.

معانی گل‌های مختلف

گل‌ها به خودی خود زیبا هستند و برای هدیه دادن در مناسبت‌های خاص به کار می‌روند. بااین‌حال، هر گل نمادی از یک یا چند مفهوم مهم است و می‌توانید با انتخاب بهترین گل برای هدیه به دوست یا فرد مورد علاقه این مفاهیم را نشان دهید. معانی گل‌هایی که در ادامه به نقل از سایت juneflowers.ae می‌خوانید، به خرید بعدی شما برای یک قرار عاشقانه کمک می‌کند.

رز قرمز

هدیه دادن گل رز قرمز ممکن است کمی کلیشه‌ای به نظر برسد اما این گل به دلایلی محبوب است. آنها رزهای قرمز در طول تاریخ نماد عشق بوده‌اند و جایگاه خود را به عنوان بهترین گل برای هدیه به دوست و معشوق تثبیت کرده‌اند. در اساطیر یونان، رز قرمز توسط الهه‌ی عشق آفرودیت خلق شد و در زمان رومیان، زوج‌های تازه ازدواج کرده تاج گل رز بر سر می‌گذاشتند و تخت خود را با گلبرگ‌های رز می‌پوشاندند.

در فرهنگ‌های مختلف جهان، گل رز قرمز بیانگر عشق، علاقه، فداکاری و اشتیاق است. با این همه پیشینه‌ی عاشقانه، گل رز قرمز را نمی‌توان به اشتباه تفسیر کرد. اگر به دنبال دسته گلی برای این هستید که به کسی بگوییم دوستش دارید امکان ندارد که یک دسته گل رز قرمز مخملی انتخاب نامناسبی باشد.

رز صورتی

اگرچه گل رز قرمز برای ژست‌های عاشقانه‌ی بزرگ عالی است اما گاهی اوقات هدیه دادن آن زیاده‌روی محسوب می‌شود. رزهای صورتی معنای ملایم‌تری را منتقل می‌کنند. این گل برای کسانی که در مراحل اولیه‌ی یک رابطه هستند اما هنوز ابراز علاقه نکرده‌اند، مناسب است.

رزهای صورتی پررنگ نماد قدردانی و تحسین هستند اما رزهای صورتی روشن لطف، شادی و شیرینی رابطه را نشان می‌دهند. این گل‌ها این پیام را منتقل می‌کنند که شما به کسی اهمیت می‌دهید و او شما را خوشحال می‌کند. هدیه دادن این دسته گل اصلا زیاده‌روی در ابراز علاقه نیست.

ارکیده

ارکیده که مدت‌ها به عنوان نمادی از تجمل و ظرافت مورد توجه قرار می‌گرفت، چندین مفهوم عاشقانه از جمله زیبایی، عشق، قدرت و جذابیت دارد. این گل زیبا به ندرت در دسته گل‌ها دیده می‌شود. بنابراین، بهترین گل برای هدیه به دوست و فرد مورد علاقه خواهد بود و می‌تواند دسته گل شما را به چیزی غیرمنتظره تبدیل کند. از ارکیده‌های بنفش سلطنتی واندا گرفته تا ارکیده‌های صورتی ظریف سیمبیدیوم، هدیه دادن ارکیده‌ها بهترین راه برای جشن گرفتن یک خاص است.

گل نیلوفر

نام این گل از کلمه‌ای یونانی به معنای زیبایی گرفته شده است و این گل‌های درخشان درست مانند نام خود زیبا هستند. نیلوفر سفید را می‌توان برای تجلیل از زیبایی فوق‌العاده‌ی محبوب به کار برد و نیلوفرهای صورتی پیام تحسین و قدردانی شما را منتقل می‌کنند. به این ترتیب، هدیه دادن گل نیلوفر راهی عالی برای انتقال مفاهیم صمیمانه در مناسبت‌های خاص خواهد بود.

گل لیسیانتوس

در نگاه اول، لیسیانتوس ممکن است گلی کاملا کم ارزش به نظر برسد اما وقتی این گل شکوفا می‌شود، واقعا زیبایی خود را نشان می‌دهد. هر ساقه‌ی این گل زینتی چندین گل دارد. در نتیجه، هنگامی که غنچه‌هایش باز می‌شوند، دسته گلی با گل‌های رنگارنگ درست می‌شود. گل‌های زیبا و گلبرگ‌های باز شده‌ی این غنچه‌های زیبا قطعا جذابیت دسته گل شما را بیشتر می‌کنند و به هر چیدمان دسته گل زیبایی می‌بخشند.

لیسیانتوس بهترین گل برای هدیه به دوست و معشوق است زیرا در کنار مفاهیمی مانند قدردانی و تحسین، نماد یک عشق مادام‌العمر و دوستی پایدار نیز هست.

گل میخک

شاید تعجب کنید یا حتی به این موضوع فکر نکنید اما گل‌های میخک در واقع مفاهیم رمانتیک بسیاری را منتقل می‌کنند. این گل‌ها احساسات عشق و فداکاری را می‌رسانند. در نتیجه، برای نشان دادن تعهد نسبت به شریک زندگی انتخابی عالی هستند. میخک نمادی از شیفتگی و تمایز فردی با دیگران هم هست. بنابراین، می‌توان آن را برای نشان دادن این مفهوم که فردی برای شما خاص و منحصر به فرد است، به کار ببرید.

گل میخک قرمز مانند گل رز با مفاهیمی مانند عشق و علاقه‌ی پرشور همراه است. میخک‌های سفید و نارنجی هم به ترتیب، نماد شانس و پاکی و شادی و خوشحالی هستند.

گل فریزیا

رایحه‌ی این گل زیبا را نمی‌توانید در هیچ گل دیگری پیدا کنید. هیچ کسی نمی‌تواند در برابر رایحه‌ی مرکباتی شیرین و تند جذاب این گل مقاومت کند.

فریزیا هم بهترین گل برای هدیه به دوست و معشوق است چون این گل اعتماد کامل شما به طرف مقابل را نشان می‌دهد. قطعا چنین چیزی را در یک رابطه می‌خواهید. رنگ‌های مختلف فریزیا نیز معانی مختلفی دارند. فریزیا سفید یکی از گل‌های محبوب برای اضافه کردن به دسته گل عروس است زیرا نمادی از بی‌گناهی و پاکی است. فریزیاهای قرمز از نظر کلیشه‌ای معنایی عاشقانه دارند و نشان‌دهنده‌ی اشتیاق شما هستند. فریزیای قرمز معطرترین نوع فریزیا هم محسوب می‌شود.

گل لاله

اگرچه لاله‌ها بیشتر به عنوان گلی که فرا رسیدن فصل بهار را نشان می‌دهد، شناخته می‌شوند اما در واقع یکی از عمیق‌ترین معانی عاشقانه را دارند. این گل نشان‌دهنده‌ی یک عشق کامل و بی‌نقص است. معنای عاشقانه‌ی این گل ریشه در تاریخ ایران باستان و داستان قدیمی شیرین و فرهاد دارد. آن‌ها به دو عاشقی که ترجیح می‌دهند بمیرند تا از هم جدا شوند، شهرت دارند. در رمانتیک‌ترین مناسبت‌های سال، لاله‌ها نشان می‌دهند که چقدر به کسی اهمیت می‌دهید.

مانند بیشتر گل‌ها، لاله‌های قرمز بیشترین ارتباط را با عشق دارند اما سایر رنگ‌های لاله نیز معانی مرتبط با عشق و دوستی دارند. لاله‌های صورتی نشان‌دهنده‌ی شادی و محبت هستند و لاله‌های زرد شادی و نشاط را نشان می‌دهند. لاله‌های بنفش چشم‌نواز با سلطنت، اشرافیت و ظرافت مرتبط هستند و برای کسی که سزاوار رفتاری مانند رفتار با یک پادشاه یا ملکه است، عالی به نظر می‌رسند.

گل آلاله

آلاله شکوفه‌های فنجانی شکل دوست‌داشتنی دارد که کمی به گل صد تومانی فشرده شباهت دارند. معنی اصلی آلاله دلبری و جذابیت است. بنابراین می‌تواند بهترین گل برای هدیه به دوست و معشوق باشد. فرقی نمی‌کند که سالگرد دو ماهه شدن عشقتان را جشن بگیرید یا در شب سالگرد ده سالگی رابطه‌ی خود باشید. به‌هرحال، این گل می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد. گل‌های آلاله‌ی صورتی مفهوم عاشقانه‌تری دارند و نماد عشق و اشتیاق هستند.

گل ژربرا دیزی

گل ژربرا دیزی یک گل روشن و شاد است که رنگ‌های روشن بسیاری دارد. این گل‌ها نمادی از شادی، نشاط و معصومیت هستند. از آنجایی که این گل نسبتا مقاوم است و شاخه‌ی بریده شده‌ی آن بیش از یک هفته دوام می‌آورد، برای تهیه‌ی دسته گلی که می‌خواهید مدت‌زمان بیشتری دوام بیاورد، مناسب است. گل ژربرا دیزی در مراحل اولیه‌ی یک رابطه به عنوان یک گل معمولی جهت ابراز عشق مناسب به نظر می‌رسد.

گل سنبل

گل سنبل در افسانه‌های قدیمی نماد عشق جوان است. در فرانسه‌ قرن نوزدهم، هدیه دادن این گل نوعی ابراز علاقه‌ی ناامیدانه محسوب می‌شد. در گذشته، رنگ‌های مختلف بنفش، آبی و سفید سنبل پیام‌های مختلفی را منتقل می‌کردند. در حال حاضر، این گل عشقی جوان را نشان می‌دهد و سنبل را به گلی ایده‌آل برای خواستگاری تبدیل می‌کند.

گل پرنده‌ی بهشتی

این گل عجیب و غریب و قابل توجه به دلیل شباهتی که به یک پرنده‌ استوایی دارد، این‌طور نامگذاری شده است. این گل زیبا غیر منتظره بودن، شکوه، بهشت، سلطنت و شادی را نشان می‌دهد. چیدمان دسته گل با پرنده‌ی بهشتی روح پرشور کسی که عاشقی جسور و غیرمتعارف است را تسخیر می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که گل پرنده‌ی بهشتی گلی رمانتیک برای افراد خاص باشد.

نمایش بیشتر

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا