برترین های کسب و کارپزشکی

نکات ضروری قبل از خرید محلول نیترات نقره

نیترات نقره یک پیش ماده است که در تولید ترکیبات شیمیایی مختلف و فرمولاسیون‌های بر پایه نقره استفاده می‌شود. این ترکیب در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. کاربردهای آن اصولاً در دو حوزه صنعتی و پزشکی رایج است. فروش محلول نیترات نقره به مواردی مانند خلوص، حجم سفارش و نیازهای مختلف صنایع و بازار تحت تأثیر قرار می گیرد. به همین دلیل قیمت آن قابل تغییر است.

محلول نیترات نقره چیست؟

محلول نیترات نقره یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی AgNO3 است. این ترکیب یک ترکیب غیرآلی است که در آب بسیار حل شده ولی حلالیت محدودی در اکثر حلال‌های آلی دارد، به جز استونیتریل. این ترکیب چند کاره است و در صنایع مختلف از جمله عکاسی، پزشکی، سنتز شیمیایی و غیره کاربرد دارد.

خواص شیمیایی نیترات نقره

فرمول شیمیایی AgNO3
cas no 7761-88-8
شکل ظاهری جامد سفید رنگ
چگالی 4.35 g/ml
جرم مولی ۱۶۹.۸۷ g/mol
نقطه جوش 444ºC
نقطه ذوب 212ºC

قیمت نیترات نقره

در آزمایشگاه ها، محلول نیترات نقره برای تهیه محلول های کالیبراسیون و استاندارد استفاده می شود. همچنین در صنعت عکاسی، نیترات نقره برای تهیه فیلم های عکاسی استفاده می شود. همچنین در صنعت ضدعفونی کننده ها و ضدعفونی کننده های پوستی نیز استفاده می شود. قیمت  محلول نیترات نقره بر اساس عوامل مختلفی مانند کیفیت، حجم سفارش، سیاست های خارجی و قیمت دلار تاثیر می گذارد.

کاربرد محلول نیترات نقره

نیترات نقره در عکاسی

محلول نیترات نقره نقش مهمی در زمینه عکاسی دارد. در تولید فیلم های عکاسی با انجام فرآیندی با نمک های هالید سدیم و پتاسیم استفاده می شود. این واکنش منجر به تشکیل هالید نقره نامحلول می شود که سپس با ژلاتین عکاسی ترکیب می شود. وقتی روی موادی مانند نوارهای پلی استر یا تری استات اعمال می شود، به ایجاد فیلم های عکاسی کمک می کند. حساسیت هالید نقره به نور آن را به یک جزء ضروری در گرفتن و توسعه تصاویر عکاسی تبدیل می کند.

موارد استفاده از محلول نیترات نقره در پزشکی

محلول نیترات نقره در مراقبت از زخم

نیترات نقره به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی در مراقبت از زخم استفاده می شود. اغلب به صورت موضعی روی زخم ها، به ویژه در مورد سوختگی استفاده می شود. یون های نقره آزاد شده از نیترات نقره می تواند به پیشگیری یا درمان عفونت در زخم کمک کند.

نیترات نقره در پوست

محلول نیترات نقره بر روی پوست می تواند اثرات خاصی داشته باشد. استفاده مکرر ممکن است منجر به تغییر رنگ خاکستری یا سیاه مایل به آبی پوست شود که به وجود نقره در ترکیب نسبت داده می شود. در حالی که این تغییر رنگ به طور کلی مضر نیست، مهم است که توجه داشته باشید که نیترات نقره می تواند باعث سوختگی پوست، به ویژه با قرار گرفتن در معرض طولانی مدت شود. تماس مستقیم با نیترات نقره برای پوست سمی است. با این حال، در صورت تماس تصادفی، می توان آن را با آب رقیق کرد تا اثرات آن کاهش یابد. هنگام مواجهه با نیترات نقره روی پوست، همیشه احتیاط کنید.

قطره چشم نیترات نقره

این قطره ها برای جلوگیری از هرگونه عفونت ارثی چشمی ( ناشی از باکتری های سوزاکی) که نوزادان با آن مواجه شوند، استفاده می شود. با این حال، امروزه این درمان پیشگیرانه معمولاً مورد استفاده قرار نمی گیرد.

نیترات نقره  آزمایشگاهی

نیترات نقره در شیمی ، به ویژه در روش های تیتراسیون مانند روش موهر Mohr به عنوان یک معرف تیتراسیون برای تعیین غلظت یون های هالید عمل می کند. در این روش یون های نقره با یون های هالید واکنش می دهند و هالید نقره تولید می کنند، رسوب رنگی که می توان غلظت آن را برای تعیین غلظت یون های هالید اندازه گیری کرد.

علاوه بر این، در آزمایش Tollen، از نیترات نقره برای تشخیص وجود آلدئیدها استفاده می شود. در طی این آزمایش، آلدئیدها یون های نقره را کاهش می دهند که منجر به تشکیل یک آینه نقره ای در سطح داخلی لوله آزمایش می شود که نشان دهنده وجود آلدئیدها است.

علاوه بر این، نیترات نقره در آنالیز کمی و کیفی کیفیت آب کاربرد دارد. این می تواند آنیون های خاصی مانند سیانید را تشخیص دهد و به تشخیص وجود مواد آلی در نمونه های آب کمک کند.

تکنیک های رنگ آمیزی محلول نیترات نقره

نیترات نقره Silver nitrate به عنوان یک عامل رنگ آمیزی در هیستولوژی استفاده می‌شود و به تصویر کشیدن ساختارهای سلولی و اجزای مشخص در تجزیه و تحلیل میکروسکوپی کمک می‌کند.

محلول نیترات نقره به عنوان ضدعفونی کننده

خرید و فروش محلول نیترات نقره در کاربرد های پزشکی بسیار رایج است چون این ترکیب به دلیل خواص آنتی باکتریال برای ضد عفونی کردن بافت های آلوده استفاده می شود. غلظت این محلول به طور معمول 0.5 درصد است و به شکل پماد نیترات نقره تولید و استفاده می شود.

در میان سایر کاربردهای پزشکی، نیترات نقره در درمان زگیل و کنترل خونریزی استفاده می شود.

یکی از کاربردهای نیترات نقره در صنعت آینه استفاده از آن به عنوان پوشش بازتابنده است. علاوه بر این، کاربردهای متنوعی در بخش کاشی و سرامیک برای رنگ‌آمیزی دارد، در فرآیندهای آبکاری برای تولید ساعت، طلا و جواهرات کاربرد دارد و در صنعت رنگ و جوهر و همچنین تولید مواد منفجره نقش دارد.

عوارض و خطرات محلول نیترات نقره

مشکلات و خطرات مرتبط با نیترات نقره شامل عوارض جانبی مستقیم نظیر لکه‌های رنگی بر روی لباس و ظروف است. استفاده طولانی و مکرر از نیترات نقره ممکن است به افترا به رنگ پوست منجر شود که به رنگ خاکستری یا آبی‌سیاه باز می‌شود و به وجود حاصل از محتوای نقره در داروهایی از این دست نسبت داده می‌شود که به طور کلی آسیب معنی‌داری ایجاد نمی‌کند. با این حال، لازم به ذکر است که نیترات نقره ممکن است سوختگی پوستی ایجاد کند.

اقدامات احتیاطی ایمنی محلول نقره

در هنگام کار با محلول نیترات نقره، حفاظت‌های ایمنی خاصی باید رعایت شود. این شامل استفاده از تجهیزات شخصی محافظ مناسب مانند روپوش  آزمایشگاهی، عینک ایمنی و دستکش‌های نیتریل یا لاتکس است. همچنین، تمام تجهیزات و ظروف آزمایشگاهی در هنگام آزمایش در مقابل  با نیترات نقره مقاوم باشند تا از واکنش‌ها یا خوردگی جلوگیری شود.

یکی از خطرات کاربرد نیترات نقره، آزادسازی گاز نیتروژن دی‌اکسید سمی است که در صورت تماس با عوامل کاهنده اتفاق می‌افتد. بنابراین، باید از تماس مستقیم پوست با این ماده جلوگیری شود. در صورت تماس تصادفی، محیط در معرض نیترات نقره، باید بلافاصله با آب بسیار زیاد شسته شود. اگر نیترات نقره وارد چشم شود ، آن‌ها باید به مدت حداقل 15 دقیقه با استفاده از ایستگاه شستشوی چشم شسته شوند و به پزشک مراجعه شود.

برای کاهش تماس با بخارات سمی، توصیه می‌شود در مکان هایی با تهویه مناسب یا زیر هود دودکش کار کنید. در صورت ریخته شدن نیترات نقره روی سطوح، آن را بلافاصله با استفاده از کلرید سدیم (نمک خوراکی) یا با یک ترکیب خنثی کننده، اثر آن را خنثی کند.

خرید محلول نیترات نقره

در شرکت سودا شیمی با اطمینان خرید محلول نیترات نقره را تجربه کنید. ما به شما نیترات نقره با کیفیت برتر و قیمت مناسب ارائه می‌دهیم. با داشتن انواع برندهای خارجی و ایرانی مانند نیترات نقره مرک، تیترازول نیترات نقره و نیترات نقره آزمایشگاهی، ما تضمین می‌کنیم که نیازهای شما را برآورده می‌کنیم. با تماس با کارشناسان ما، خرید آنلاین نیترات نقره را آسان کنید و از کیفیت بی‌نظیر محصولات ما بهره‌مند شوید.

نمایش بیشتر

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا