برترین های کسب و کارصنعت و تجارت

معرفی لامپ گازی پارس شهاب بهترین شرکت تولیدکننده لامپ گازی

لامپ های گازی یکی از انواع پرمصرف و پرکاربرد لامپ ها می باشد که بیشتر در روشنایی چراغ خیابانی کاربرد دارد. لامپ هاي HID به دليل تامين بالاترين ميزان روشنايي به ازاء انرژي مصرفي روزمره بهترين محصول از نسل لامپ هاي با بازدهي نور بالا محسوب مي گردد. همچنين لامپ HID به دليل طول عمر بسيار زياد در نسل لامپ هاي با عمر بالا (Long Life) طبقه بندي مي شود.در ادامه به معرفی این نوع لامپ کاربرد آن و بهترین مارک و عرضه کنندگان این محصول خواهیم پرداخت.

انواع لامپ گازی

لامپ گازی چیست؟

لامپ تخلیه در گاز نوعی لامپ است که بر اثر گذشتن الکترونهای پرانرژی از داخل گاز نور تولید می‌کند. این الکترون‌ها به اتم‌های خنثی درون گاز برخورد می‌کنند و سبب تحریکشان می‌شوند و به اصطلاح می‌گویند گاز برانگیخته می‌شود.

لامپ‌های تخلیه در گاز را از نظر روش تولید نور می‌توان به دو دسته تقسیم کرد، یکی دسته لامپ‌هایی که مستقیماً نور مرئی تولید می‌کنند مانند لامپ نئون و لامپ بخار سدیم، و دستهٔ دیگر لامپ‌هایی هستند که نور تولیدی آن‌ها غیرمرئی است و برای تولید نور مرئی در آن‌ها از تحریک یک جسم فلورسنت استفاده می‌شود که نمونهٔ رایج آن لامپ مهتابی است.

لامپ بخار جیوه پارس شهاب

از سوی دیگر با توجه به فشار گاز داخل لامپ می‌توان این لامپ‌ها را به دو دستهٔ کم‌فشار (شامل لامپ‌های فلورسنت، فلورسنت فشرده (کم‌مصرف) و سدیمی کم‌فشار) و پرفشار (شامل لامپ بخار جیوه‌ پرفشار، لامپ متال هالید و لامپ بخار سدیم پرفشار) تقسیم کرد.

کاربرد لامپ های گازی

کاربرد بیشتر لامپ های گازی در چراغ خیابانی گازی و پروژکتور گازی میباشد که از جمله کاربرد لامپ های گازی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. جاده ها
 2. تونل ها
 3. سالن های سینما
 4. سالن های ورزشی
 5. سالن اجتماعات و همایش ها
 6. استادیوم های فوتبال
 7. پارکینگ ها
 8. چراغ فرود هواپیما
 9. مسیرهای عبوری
 10. منبع نور برای فیلمبرداری در زیر آب

لامپ گازی پارس شهاب

شرکت لامپ پارس شهاب به عنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده لامپ در ایران، با 54 سال سابقه در صنعت روشنایی می‌باشد.

شركت لامپ پارس شهاب، اولین و بزرگترين توليدكننده لامپ و چراغ با برندهای “پارس‌‌شهاب”، “پارس‌خزر” و “زمرد” می‌باشد

که دارای سبد محصولات بسیار متنوعی می باشد. همانطور که در متن بالا ذکر شد لامپ گازی پارس شهاب یکی از پرفروش ترین محصولات این شرکت میباشد.از معتبرترین عرضه کنندگان لامپ گازی پارس شهاب میتوان جهت خرید لامپ گازی پارس شهاب و دریافت لیست قیمت لامپ گازی پارس شهاب به سایت های کلیدچی، دیجی کالا، ترب و… اشاره نمود. که مصرف کنندگان میتوانند با مراجعه به این سایت ها اقدام به خرید لامپ گازی مورد نظر خود نمایند. در هنگام تهیه لامپ های گازی باید توجه کنید که متناسب با توان و مشخصات فنی که لامپ دارد اقدام به تهیه سرپیچ و بالاست و استارتر نمایید و یا با توجه به نوع چراغ تان اقدام به خرید لامپ گازی نمایید.

 لامپ بخار سدیم تولید شرکت پارس شهاب

مزایای لامپ گازی:

 1. مصرف انرژی: این لامپ ها به نسبت لامپ های رشته ای در مقایسه با شدت و میزان نوردهی گرمای کمتری تولید و مصرف انرژی کمتری دارد.
 2. طول عمر: در حالت کلی طول عمر لامپهای متال هالید تقریبا ده برابر بیشتر از لامپهای رشته ای می باشد. میانگین عمر مفید لامپهای متال هالید حدود ۱۵،۰۰۰ ساعت می باشد. طول عمر لامپ های بخار جیوه و بخار سدیم نیز در حدود ۲۴،۰۰۰ ساعت می باشد.
 3. مصرف کمتر انرژی: این لامپها نسبت به لامپهای رشته ای انرژی کمتری مصرف می نمایند.
 4. گارانتی: این لامپ ها معمولا دارای گارانتی ۱۲ ماهه اند.
 5. قیمت: قیمت پایینتر نسبت به ال ای دی ها دارند.

معایب لامپ گازی:

 1. اشعه UV: یکی از مهمترین معایب لامپهای گازی اشعه ماوراء بنفش می باشد، که به شدت برای چشم و پوست مضر است. نور خورشید نیز دارای این اشعه میباشد اما خارج از جو زمین فیلتر میشود. قرار گیری در معرض اشعه یو وی میتواند منجر به آب مروارید شود.
 2. وجود عناصر سمی در لامپ گازی: در لامپ های گازی عناصر سمی وجود دارد که در صورت خراب شدن و شکستن این لامپ ها این عناصر سمی به محیط زیست وارد میشوند که برای انسان و سایر موجودات آسیب زا می باشد.
 3. زمان گرم شدن: کلیه لامپهای گازی به منظور گرم شدن و ایجاد نور بین یک تا پانزده دقیقه زمان نیاز دارند.
 4. دوره خنک شدن: در صورتی که برق قطع شود و لامپ گازی خاموش شود، به منظور روشن کردن دوباره لامپ به ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان نیاز داریم.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا