آموزش زبانبرترین های کسب و کار

یادگیری زبان اسپانیایی در خانه با موسسه زبان دیاکو

تکنیک های یادگیری زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی یک زبان محبوب است که در سراسر جهان صحبت می شود. اسپانیایی یکی از زبان های خارجی است که یادگیری آن بسیار ساده می باشد – به خصوص زمانی که اولین زبان شما انگلیسی باشد. علی رغم ماهیت نسبتاً ساده زبان اسپانیایی، تسلط بر آن می تواند مدتی طول بکشد. اگر می خواهید سریع اسپانیایی را یاد بگیرید، آموزش خود را متناسب با روشهایی که بهترین یادگیری را برای تان به ارمغان آورده است؛ تنظیم کنید. انواع مختلفی از تکنیک های یادگیری را انتخاب کنید تا به شما در راه صحبت کردن به زبان اسپانیایی کمک کنند. یادگیری زبان اسپانیایی با کمک موسسه دیاکو حق شماست.

آموزش | آموزش زبان اسپانیایی pdf

گام ۱- یادگیری از طریق غرق کردن خودتان در زبان

اگر بدانید که چگونه باید سلام و خداحافظی کنید و همچنین برخی از سؤالات اساسی را بپرسید، می توانید مکالمه ای کوتاه با هر کسی به زبان اسپانیایی داشته باشید.

گوش دادن به موسیقی که متن ترانه های آن اسپانیایی باشد؛ روش خوبی برای عادت کردن به نحوه تلفظ صداهای اسپانیایی است و تکرار متن آهنگ ها به شما در یادگیری سریع کلمات کمک می کند. موسیقی های آهسته تر را انتخاب کنید تا بتوانید راحت تر کلمات را درک کنید.

. برنامه های تلویزیونی و فیلم های اسپانیایی می توانند راهی مناسب برای یادگیری سریع زبان باشند. شما می توانید برنامه های اسپانیایی را بصورت آنلاین و همچنین در شرکت های ارائه دهنده ی فیلم مانند نتفلیکس (Netflix) پیدا کنید.

برای یادگیری سریع تر زبان اسپانیایی، باید آن را تا حد ممکن به بخشی از زندگی خود تبدیل کنید. با تغییر زبان در گوشی همراه و برنامه های خود ، این زبان برای شما طبیعی تر می شود.

از کتاب های کودکان شروع کنید، که با زبان ساده تر نوشته شده اند و برای کمک به کودکان در یادگیری زبان طراحی شده اند. اگر کتاب هایی را بخوانید که قبلاً نسخه انگلیسی یا فارسی آن را خوانده اید و آن کتاب را به خوبی می شناسید، به شما کمک می کند تا سریعتر به این زبان عادت کنید.

به خصوص اگر شما یک یادگیرنده بصری باشید، فلش کارتها می توانند کمک زیادی به شما بکنند تا بتوانید آنچه که در اطراف تان می بینید به کلمات اسپانیایی ارتباط بدهید. تمرین هر روزه ی فلش کارت ها می تواند به تقویت کلمات و مفاهیم واژگانی که قبلاً آموخته اید کمک کند.

اگر شرایط لازم برای این کار را دارید ، سفر به یک کشور اسپانیایی زبان می تواند یک تجربه عالی از غرق کردن خودتان در زبان جدید باشد. وقتی همه اطرافیان شما اسپانیایی صحبت می کنند، می توانید به جای فکر کردن به زبان انگلیسی، شروع به تفکر با زبان اسپانیایی کنید.

گام ۲- از نرم افزارهای موبایلی یا کامپیوتری استفاده کنید.

تعدادی دوره آنلاین وجود دارد که می تواند به شما در یادگیری زبان اسپانیایی و همچنین سایر زبان ها کمک کند. بسیاری از آنها رایگان هستند، در حالی که برخی دیگر هزینه اشتراک ماهیانه اندکی را از شما دریافت می کنند.

اگر می خواهید سریع تر اسپانیایی را یاد بگیرید، یادگیری کلمات و واژگان می توانند به شما کمک کنند تا قوانین دستور زبان انتزاعی یا صرف افعال را نیز بهتر یاد بگیرید.

اگر سعی می کنید از طریق خودآموزی یک زبان جدید بیاموزید، باید کوشا باشید. تمرین هر روزه باعث می شود کلمات و عبارات اسپانیایی را که یاد می گیرید؛ در ذهن خود نگه دارید.

اگر وب سایتی که از آن استفاده می کنید، انجمن هایی برای اعضا داشته باشد، شرکت در این انجمن ها می تواند یک روش مناسب برای تمرین اسپانیایی و همچنین پرسیدن سوال و دریافت راهنمایی از سایر کاربرانی باشد که آنها نیز سعی در یادگیری زبان اسپانیایی نیز دارند.

برخی از برنامه های آنلاین و اپلیکیشن های تلفن همراه؛ روش هایی برای ارتباط شما با سایر کاربران ارائه کرده است تا بتوانید مهارت مکالمه خود را تمرین و تقویت کنید. در غیر این صورت ، با دوستان و همسایگان خود صحبت کنید تا کسی را پیدا کنید که به شما در تمرین حرف زدن به اسپانیایی کمک کند.

گام ۳- از دیگران کمک بگیرید.

اگر شما از آن دسته کسانی هستید که از طریق تعامل بهتر موضوعات را یاد می گیرید، شرکت در یک کلاس زبان؛ ممکن است بهترین گزینه برای یادگیری زبان اسپانیایی در اسرع وقت باشد. کلاس ها ممکن است یک روش گران قیمت برای یادگیری یک زبان جدید باشند، بنابراین قبل از شرکت در کلاس ها؛ بودجه خود را با دقت ارزیابی کنید.

. اگر در یک کلاس زبان ثبت نام و شرکت می کنید؛ داشتن یک فرهنگ لغت پایه برای تان لازم خواهد بود. در حالی که این کتاب می تواند به شما کمک کند سریعاً کلمه یا عبارت مورد نظر خود را برای یک موقعیت خاص پیدا کنید، سعی کنید اگر می خواهید به زبان اسپانیایی مکالمه کنید، زیاد به آن وابسته نشوید.

در اکثر شهرها تعدادی از گروه ها و جوامع به زبان اسپانیایی وجود دارند که بطور منظم با یکدیگر ملاقات می کنند. عضویت در یکی از این گروه ها به شما امکان می دهد مهارت های زبانی خود را تمرین کرده و از دیگر اعضای گروه؛ بازخورد زنده دریافت کنید.

برای آن که در نزدیکی محل زندگی تان؛ کسی را پیدا کنید که بتواند اسپانیایی حرف بزند و دوست داشته باشد در عوض زبان انگلیسی خود را تقویت کند، می توانید از رسانه های اجتماعی یا تبلیغ شخصی استفاده کنید. شما می توانید اطلاعات تان را مبادله کنید، بنابراین آنها به شما در یادگیری اسپانیایی کمک می کنند در حالی که شما به آنها در یادگیری انگلیسی کمک می کنید.

پژوهش ها و تحقیقات مختلفی انجام شده است تا بهترین متدهای یادگیری سریع تر زبان های مختلف ، از جمله اسپانیایی را به ما ثابت کنند. از جمله راهکارهایی که وبسایت   اخیرا ارائه داده است.

یادگیری زبان اسپانیایی برای فارسی زبانان چقدر طول می کشد؟

طبق جدولی که ارائه داده است زبان اسپانیایی بعد از زبان های چینی و ژاپنی (سخت) در رده زبانهای متوسط برای یادگیری قرار دارد. اگر زبان انگلیسی یا فرانسوی را بلد باشید، با روزانه ۴ ساعت وقت گذاشتن روی زبان اسپانیایی حدود ۱۲ ماه طول می کشد که به سطح متوسط برسید (به دلیل تشابهات زبان انگلیسی و فرانسوی با اسپانیایی).

اما اگر انگلیسی و فرانسوی را مسلط نیستید برای ما ایرانی ها بطور معمول حدود ۱۵ ماه با روزانه ۴ ساعت وقت گذاشتن طول خواهد کشید که به سطح متوسط اسپانیایی برسیم.

۱- یک هدف تعیین کنید

به یاد داشته باشید این موضوع که چرا تصمیم گرفته اید اسپانیایی را مطالعه کنید؛ از اهمیت زیادی برخوردار است. برخی از اهداف نمونه برای یادگیری زبان اسپانیایی عبارتند از:

بسیاری از اهداف دیگر نیز هستند که می توانید انتخاب کنید، بنابراین یکی از آنها که برای شما اهمیت دارد؛ انتخاب نمایید. .

۲- به این روش مرور کنید

بهترین روش یادگیری زبان اسپانیایی این است که اولین بار که مطلب جدیدی از زبان را مطالعه میکنید (مثلا یک لغت)، اگر همان مطلب را در ۲۴ ساعت آینده هم یک بار مرور کنید، تا ۸۰٪ آنچه را که جدیداً یاد گرفته اید حفظ میکنید پس از یک هفته، می توانید تنها پس از پنج دقیقه مرور همان مطلب، بدون فراموشی همه آن را به خاطر بیاورید. این مطلب تا ۳۰ روز در ذهن شما می ماند. بعد از چهل روز اگر همان مطلب را مجددا مطالعه کنید، ماندگاری آن در ذهن تان تا ۶ ماه خواهد بود! پس یک بار همان شبی که مطلب را یاد می گیرید مرور کنید، هفته بعد هم یک بار و چهل روز بعد هم یک بار.

۳- تصمیم بگیرید که از چه ابزاری استفاده می کنید

گام بعدی شما این است که ابزارهایی را که به شما کمک می کند که چگونه اسپانیایی را مطالعه کنید؛ انتخاب کنید. در ادامه ۵ تا از متداول ترین منابع یادگیری زبان اسپانیایی آورده شده است. برای هر یک، ما خلاصه ای از آنچه که هست، و همچنین جوانب مثبت و منفی آن را بررسی کرده ایم. در طول یادگیری و مطالعه؛ شما به احتمال زیاد از بیش از یک ابزار استفاده می کنید، حتی ممکن است از تمام شش ابزارتان استفاده کنید.

نرم افزار های خودآموز

گزینه دیگری برای یادگیری زبان، برنامه های خودآموز مانند رزتا استون و دولینگو است. این نرم افزار ها به شما برنامه های درسی و ساختاری برای پیروی می دهد؛ اما آنها معلمی ندارند که آنها را هدایت کند. این راه ارزان تر است و به شما اجازه می دهد هر جایی که می خواهید زبان بخوانید.

کتاب های آموزشی

کتاب درسی می تواند روشی عالی برای کمک به بهبود مهارت های زبان اسپانیایی شما باشد و بهترین کتاب ها؛ مهارت های مختلفی را به شما آموزش می دهد و با تمرینات منظم و آزمون هایی که دارد؛ یک یادگیری تعاملی ایجاد می کند. کتاب های درسی خوب، شامل کلیپ های صوتی نیز می شوند، بنابراین شما می توانید مهارت های شنیداری و مکالمه را نیز تمرین کنید.

با این حال، مراقب باشید که بر یک کتاب درسی بیش از حد تکیه نکنید. خواندن کتاب درسی یکی از ساده ترین روش های مطالعه است و می تواند به صورتی شما را وسوسه کند تا به جای فعالیت هایی مانند نوشتن یا صحبت کردن به زبان اسپانیایی ، فقط روی صندلی نشسته و چند صفحه ای از کتاب را مطالعه کنید.

پادکست ها (فایل های صوتی)

گوش دادن به پادکست یک راه عالی برای تقویت مهارت های شنیداری اسپانیایی است و می توانید به موضوعاتی گوش بدهید که برایتان جالب توجه است. پادکست ها؛ فایل های صوتی هستند که مدت زمان آنها معمولاً کمتر از یک ساعت است. (پادکست       )

فلش کارت ها

فلش کارت ها ابزار دیگری هستند که می توانید به فهرست منابع اسپانیایی تان اضافه کنید. شما حتی می توانید کارت های خودتان را با استفاده از فلش کارت های خالی که در بازار موجود است؛ تهیه کنید. هنگام ساخت فلش کارت، می توانید لغت اسپانیایی را در یک طرف کارت نوشته و سمت دیگر معنای آن به زبان مادری تان را یادداشت کنید.

شما همچنین می توانید کلمه را به زبان اسپانیایی در یک طرف کارت نوشته و تعریف آن؛ یک جمله که آن لغت را شامل می شود را در طرف دیگر بنویسید. فلش کارت ها یک راه عالی برای یادگیری واژگان است.

۴- زبان آموزان دیگری را پیدا کنید

بهترین راه یادگیری زبان اسپانیایی ؛ تمرین با شخص دیگری است! اول از همه این که؛ یک شریک در مطالعات شما می تواند به شما انگیزه دهد و شما را نسبت به وظایف مطالعاتی تان مسئولیت پذیرتر می نماید، همچنین اگر به برنامه تان واقعاً پایبند باشید؛ به پیشرفت دست می یابید. دوم این که، مطالعه با افراد دیگر باعث می شود تا مهارت های زبان اسپانیایی را تمرین کنید. شما مطمئناً می توانید به زبان اسپانیایی با خودتان صحبت کنید، اما اگر با یک شخص دیگر مکالمه داشته باشید، یاد خواهید گرفت که چگونه به زبان اسپانیایی صحبت کنید.

سوم این که، حتی اگر زبان اسپانیایی خود آنها نیز کامل نباشد، شریک مطالعاتی شما هنوز هم می تواند در مورد چگونگی بهبود زبان اسپانیایی تان، به شما مشاوره و فیدبک بدهد و هر گونه اشتباه که شما متوجه آنها نیستید؛ را می توانند به شما گوشزد کنند. و در نهایت، مطالعه با دوستان می تواند زبان اسپانیایی را سرگرم کننده تر کند.

۵- این منابع را دانلود کنید

باید چشم، گوش و زبان تان به اسپانیایی عادت کند. برای این کار بهترین منابع را به رایگان می توانید از اینجا دانلود کنید. این مرحله مهم ترین بخش یادگیری زبان اسپانیایی است:

۶- با صدای بلند تمرین کنید

یکی از مهمترین مواردی که زبان آموزان را از پیشرفت در مهارت های زبان باز می دارد، ترس از اشتباه کردن است. ممکن است تمرین با دیگر زبان آموزان اسپانیایی که آنها نیز احتمالاً اشتباهاتی دارند برای شما ساده تر و راحت تر باشد. مهمتر از همه این است که به یاد داشته باشید که انجام اشتباهات هنگام یادگیری زبان اجتناب ناپذیر است و برای همه اتفاق می افتد. سعی کنید طنز آن را پیدا کنید و به آن بخندید.

به عنوان مثال، دوستی داشتم که در خارج از کشور؛ در آمریکای مرکزی تحصیل کرده و داشت زبان اسپانیایی یاد می گرفت. روزی سعی کرد که به خانواده میزبانش بگوید که از سوسک (cucaracha) می ترسد اما در عوض گفت که از قاشق (cuchara) می ترسد. هفته ها طول کشید تا متوجه شود که چرا خانواده میزبان او همیشه با چنگال به او غذا می دهند، اما هنگامی که متوجه شد، فقط خندید و مطمئن بود که این دو کلمه را دوباره اشتباه نخواهد گرفت.

۷- زبان را با زندگی روزمره تان ترکیب کنید

هنگامی که به یادگیری زبان اسپانیایی می پردازید، مهم است که این زبان را به بخشی از زندگی روزمره تان تبدیل کنید. شما می توانید به هر درس یا جلسه تمرینی را که در برنامه تحصیلی خود قرار داده اید، بپردازید، اما اگر همه ی کاری که برای یادگیری زبان انجام می دهید؛ همین باشد، پیشرفت تان به اندازه کافی نخواهد بود. هنگام یادگیری هر زبان خارجی، تکرار و ثبات مهم است. سعی کنید اغلب به زبان اسپانیایی و استفاده از آن فکر کنید، حتی اگر فقط برای چند دقیقه یا چند ثانیه باشد.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا