Load Cell؛ رازهای پشت پرده تکنولوژی اندازه‌گیری نیرو و وزن برای دنیایی بهتر

لودسل یک حسگر الکترومکانیکی است که برای اندازه‌گیری نیرو یا وزن استفاده می‌شود. طراحی ساده و در عین حال موثر این حسگر بر انتقال شناخته‌شده بین نیروی اعمال‌شده، تغییر شکل مواد و جریان الکتریسیته تکیه دارد. این حسگرها از اعمال دقیق و قوی در طیف گسترده‌ای از کاربردها برخوردارند، از جمله در صنایع و فرآیندهای تجاری مختلف مانند خودکارسازی تولید خودرو یا اندازه‌گیری وزن در صندلی خرید.

بهترین برند لودسل | پرده

ساختار Load cell

زمانی که از load cell استفاده می‌شود، یک انتها معمولاً به یک چارچوب یا پایه متصل می‌شود، در حالی که انتهای دیگر آزاد است تا وزن یا عنصر متحمل وزن را بپیوندد. وقتی نیرو به بدنه load cell اعمال می‌شود، بدنه آن تحت فشار کمی خم می‌شود. این اتفاق مشابه زمانی است که ماهیگیر ماهی را می‌گیرد و قلاب را در دستانش تثبیت می‌کند در حالی که ماهی نیروی کشش را در انتهای سیم ماهیگیر اعمال می‌کند. نتیجه این نیرو این است که میانه ماهیگیر خم می‌شود، و با ماهی بزرگ‌تر و قوی‌تر، خمیدگی بیشتر می‌شود.

عملکرد Load cell

وقتی که نیرو به حسگر بار اعمال می‌شود، تغییر شکل بسیار ظریف و برای چشم غیر قابل مشاهده است. برای اندازه‌گیری تغییر شکل، ژئوژرها به بدنه load cell در نقاط پیش‌تعیین محکم متصل شده‌اند که باعث مشابهت تغییر شکل آن‌ها با بدنه می‌شود. حرکت ناشی از این تغییر شکل مقاومت الکتریکی ژئوژرها را به نسبت مقدار تغییر شکل ناشی از بار اعمال‌شده تغییر می‌دهد.

با استفاده از الکترونیک تنظیم سیگنال، مقاومت الکتریکی ژئوژرها قابل اندازه‌گیری است و سیگنال نتیجه به عنوان یک مقدار وزن یا نیرو ارائه می‌شود.

 فناوری یک Load cell

یک load cell معمولاً از دو قسمت تشکیل شده است:

  • بدن اصلی
  • یک مدار الکتریکی متصل شده

 بدن اصلی آن که وزن یا نیرو را تحمل می‌کند و بیشتر اندازه load cell را اشغال می‌کند، معمولاً از فولاد یا آلومینیوم با کیفیت بالا ساخته شده است تا اطمینان از قابلیت مکانیکی، و توزیع یکنواخت و قابل پیش‌بینی کرنش داشته باشد.

مدار الکتریکی در داخل load cell قرار دارد و به بدنه اصلی چسبیده است. این مدار شامل ژئوژرها است که بخش‌های ویژه‌ای از مدار طراحی‌شده برای احساس تغییرات بدنه هستند.

ژئوژرها از سیم یا فویل نازک و هادی ساخته شده‌اند که در یک الگوی زیگزاگ محکم قرار دارند. این الگو باعث حساسیت آن‌ها نسبت به کشش و فشار در طول خود شده است.

از اینکه تا انتهای این مطلب از ال اس کالا با همراهی کردید، کمال تشکر را داریم؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از فروشگاه ال اس کالا به نشانی اینترنتی WWW.LSKALA.COM دیدن فرمایید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا