MLM 4.0 – چگونه تجارت آنلاین بازاریابی خود را گسترش دهیم

فروش مستقیم ، بازاریابی چند سطحی و بازاریابی شبکه ای اصطلاحاتی است که برای توصیف یک صنعت پویا به کار می رود و افراد زیادی را با ذهن کارآفرین می بیند که با تبلیغ محصولات و خدمات از خارج از شرکت ها ، درآمد بیشتری را ایجاد می کنند. اغلب اوقات شخص به دلیل قول افزایش مداوم بازده مالی با ادامه کار خود طی چندین سال ، این پروژه را شروع می کند.

اغلب آنها را از طریق دوستی که آنها را ضبط کرده است ، از طریق شخصی که در غرفه ای در یک نمایشگاه تجاری با او صحبت کرده اند یا از طریق همان محصولی که در مورد آنها شنیده اند و می خواهند امتحان کنند ، وارد پروژه می کنند. ابتدا به عنوان مشتری و سپس به عنوان یک شرکت فروش وابسته شروع می شود.

راه اندازی مشاغلی از این قبیل کار غیر قابل انکاری است ، خصوصاً در ابتدای کار که باید هنر فروش رو در رو به دیگران را بیاموزید. انجام این کار برای بسیاری از افراد پس از خرید چیزی و پیش پرداخت نوعی “کیت استارتر” و بعد از تلاش برای تأمین سهمیه اساسی ماهانه شما ترسناک است به طوری که شما هر ماه شرط پرداخت حقوق را برآورده می کنید (که این اغلب به این معنی است که شما مقادیر زیادی از محصول را خودتان خریداری می کنید). برای تأمین سهمیه پایه ماهیانه مورد نیاز خود – آشنا به نظر می رسد؟) ، بسیاری از شما پس از ماهها تلاش و صرف مقدار زیادی از پول شخصی خود ، منصرف می شوید.

اما برخی از شما پیگیر هستید. شما پیگیر هستید زیرا لجبازی می کنید و از ترک سیگار امتناع می ورزید یا اینکه هدفی برای آینده شما بسیار مهم است. MLM شما را به سمت فروش حضوری بیشتر از فروش آنلاین سوق می دهد زیرا این امر حضوری است که خریداران بالقوه می توانند علاقه شما به محصولی را ببینند که احتمال فروش شما را بهبود بخشد. همچنین ، این شرکت با داشتن 1000 بازاریاب محصول در اینترنت نمی خواهد نام بدی برای خود ایجاد کند تا هرزنامه را برای 10 هزار نفر ارسال کند تا سعی در فروش داشته باشند زیرا دسترسی به آن از طریق شخصی ، غیر شخصی ، آسان تر از حضور در مقابل شخص است آنچه را که می فروشید – یک به یک – رو در رو. بنابراین آنها به طور منظم برخی از قوانین بسیار سختگیرانه را در مورد آنچه می توانید و نمی توانید هنگام نمایندگی شرکت خود به صورت آنلاین انجام دهید – و چه کسی می تواند آنها را سرزنش کند – وضع می کند ، این مارک تجاری آنهاست که وجود دارد.

با فروش آنلاین ، می توانید از برخی نگرانی های مربوط به “فروش حضوری” دور شوید ، تماس سرد به افق های جدید استرس زا کمتر می شود و می توانید بسیاری از کارهای خود را به طور خودکار انجام دهید تا کار شدید و وقت گیر نباشد ، و در عین حال می توانید تجارت خود را در بسیاری از کشورها بدون اینکه صندلی شما را در خانه بگذارند.

ترفند انجام این کار؟ شما باید بزرگتر از شرکت بازاریابی شبکه ای / MLM خود باشید. مردم باید مراقب شما باشند زیرا شما در صنعت خود یک مرجع آگاه هستید ، نه به این دلیل که آنها می دانند شما در حال تبلیغ محصول XYZ هستید.

هنگامی که توانستید خود را به عنوان یک مرجع آنلاین تثبیت کنید ، پیروان و مژده دهندگان راه خود را به دست خواهید آورد. این پیروان کسانی هستند که می توانید محصولات وابسته خود را به آنها بفروشید – زیرا قبلاً از طریق دیگر با آنها ارتباط برقرار کرده اید. شما آنها را اسپم نمی کنید ، آنها را آموزش می دهید و سپس محصولات خود را به پیروان موجود خود معرفی می کنید تا به حل مشکلاتی که قبلاً با آنها کشف کرده اید کمک کند.

چندین کار وجود دارد که می توانید برای تبدیل شدن به یک ستاره اینترنت انجام دهید:

  • مشاوره از طریق وبلاگ ها ، فیلم های YouTube ، پادکست ها و غیره

  • ارسال نظرات در سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر ، Pinterest ، Reddit ، Google+ و غیره

  • مهمان دیگری که می توانید

  • شروع به ارسال خبرنامه ، ایمیل و ساخت لیست مشترکان ایمیل کنید.

  • شروع یک سری پادکست ، برگزاری وبینار و غیره

بنابراین بزرگتر از محصولی باشید که تبلیغ می کنید. با داشتن چهره ای برجسته در زمینه فعالیت خود و سپس کمک به آنها در زمینه محصولات خود ، یک پایگاه پیروی آنلاین ایجاد کنید. در نتیجه خواهید دید که تجارت وابسته شما به سرعت و به طور گسترده رشد می کند.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا