نمونه سوالات مصاحبه نیروی انتظامی درجه داری

مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1402

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با انتشار اطلاعیه ثبت نام جهت استخدام در مقاطع افسری و درجه داری، افراد دارای شرایط را به منظور نیاز خود و تامین نیروی انسانی استخدام می کند. داوطلبانی که علاقه مند به ورود در نیروی انتظامی هستند می توانند برای نام نویسی اولیه در زمان تعیین شده به مرکز گزینش محل سکونت خود مراجعه نموده و در صورتی که موفق به پذیرش در مرحله گزینش شوند می بایست در زمان مقرر در جلسه مصاحبه حضور یابند.

در ادامه زمان مصاحبه، نحوه برگزاری و سوالات مربوط به مصاحبه استخدام درجه داری را شرح داده ایم. جهت دانلود سوالات مصاحبه نیروی انتظامی pdf رایگان نیز می توانید به سایت سرزمین استخدام مراجعه نموده و از مجموعه جامع نمونه سوالات استفاده نمایید.

اطلاع رسانی در خصوص مراحل و جزئیات مصاحبه از طریق پیامک یا تماس تلفنی انجام می پذیرد.

Pdf نمونه سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی | سوال

زمان مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1402

در نیروی انتظامی دو مقطع افسری و درجه داری وجود دارد که برای ورود در مقطع درجه داری افرادی که واجد شرایط هستند، بطور مستقیم و بدون آزمون استخدام می شوند، در صورتی که در مقطع افسری متقاضیان می بایست در آزمون ورودی شرکت کرده و در صورت قبولی می توانند با ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین به تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است که برای هر دو مقطع مصاحبه در نظر گرفته شده و افراد پس از پذیرش می بایست برای شرکت در این جلسه اعلام آمادگی کنند. تا کنون زمان دقیقی برای مصاحبه تعیین نشده و اطلاعات مربوط به آن از طریق پیامک یا تماس تلفنی انجام می شود.

مدارک مورد نیاز در زمان مصاحبه استخدام نیروی انتظامی 1402

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • 6 قطعه عکس 3*4
 • اصل و کپی از مدرک نظام وظیفه
 • اصل مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و کپی آن ها
 • کفش ورزشی و لباس مناسب جهت تست آمادگی جسمانی

نحوه برگزاری مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1402

 • با توجه به حساسیت این شغل داوطلبان می بایست دارای سلامت کامل جسمی و روحی باشند که به منظور اطمینان از این موضوع و تایید آن، در جلسه مصاحبه مراحل پزشکی را سپری می کنند که شامل انجام تست های ورزشی و معاینات لازم توسط پزشک می باشد که سلامت و توانایی بدنی و روحی افراد سنجیده می شود و در صورت تایید، جهت استخدام پذیرش می شوند.
 • متقاضیان پس از طی کردن مرحله تایید سلامت جسمی و روحی، وارد مرحله دیگری از مصاحبه می شوند که در رابطه با مشخصات فردی و خانوادگی آن ها می باشد و سوالاتی در این باره پرسیده می شود.
 • در مرحله بعدی مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی سوالاتی در خصوص احکام ، دین، سیاست و .. می پرسند که این بخش یه مصاحبه سه گانه نیز معروف می باشد که به پرسش های کلی و عمومی می پردازند.

در مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1402 چه سوالاتی پرسیده می شود؟

همانطور که گفته شد در مصاحبه حضوری نیروی انتظامی سوالاتی در خصوص احکام، دین، سیاست پرسیده می شود که فرد با جواب دادن به این پرسش ها می تواند از این مرحله بگذرد.

بخش احکام و دین

در این بخش سوالاتی از قبیل، مسائل مربوط به اجتهاد، مرجع تقلید، فروغ دین، اصول دین، دلایل عقلی اثبات ولایت فقیه پرسیده می شود.

بخش اعتقادی

این بخش به سوالاتی در خصوص نماز، روزه، خمس و زکات، اثبات توحید خداوند، نام مطهرات و … می پردازند.

بخش سیاسی

این قسمت مباحثی مثل مقررات کلی قانون اساسی و ویژگی های آن، روش های انتخاب رهبر، شرایط رهبری، وظایف و اختیارات رهبری را شامل می شود. علاوه بر مواردی که گفته شد از وقایع تاریخی انقلاب نیز برای مصاحبه حضوری نیروی انتظامی پرسش هایی صورت می گیرد. در نهایت چنانچه افراد در تمام مراحل مصاحبه پذیرش شوند، پس از آموزش های لازم نیروی انتظامی از آن ها به صورت پیمانی استخدام به عمل میاورد.

روند انجام مصاحبه در مراکز گزینش ناجا 1402

همان طور که اشاره شد، فرآیند استخدام در نیروی انتظامی تنها شامل آزمون کتبی و گزینش نمی باشد و لازم است داوطلبان مراحلی همچون معاینات پزشکی و تست ورزش را نیز به منظور حضور در مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی ۱۴۰۲ طی کنند. لذا به صورت تفکیک شده به معرفی خلاصه ای از این موارد می پردازیم.

 • معاینات پزشکی: از آنجایی که سلامت جسم و روان یکی از مهم ترین ارکان های شغل نیروی انتظامی است، بنابراین معاینات پزشکی در مواردی چون سنجش قد، وزن، اعتیاد به مواد مخدر باید مورد بررسی قرار گیرد.
 • تست ورزش: تمرینات دو، دراز و نشست و شنا از موارد مهم تست های ورزشی به شمار می رود لذا یک افسر نیروی انتظامی بایستی مهارت بالایی در انجام حرکات وزرشی داشته باشد.
 • مصاحبه حضوری: مصاحبه حضوری و عقیدتی شامل چهار بخش روخوانی قرآن، مباحث سیاسی، مسائل اعتقادی و احکام می باشد. همچنین لازم به ذکر است که در مصاحبه حضوری با انجام تست های روانشناختی اعتقادات داوطلبان و خصوصیات و اخلاق آنها به چالش کشیده می شود.
 • مراحل بعد از مصاحبه: پس از مصاحبه و قبولی متقاضیان در مراحل انجام شده، با مراجعه حضوری به محل زندگی و محل کار (فعلی یا پیشین) داوطلب، در رابطه با صلاحیت وی تحقیقاتی به عمل می آید. لذا پذیرفته شدگان می بایست منتظر اعلام نتایج، تعیین رشته و زمان اعزام خود باشند.

نکات مهم

 • داوطلبانی که ضوابط و الزامات موجود در لینک شرایط استخدام نیروی انتظامی 1402 را دارند، می توانند با مراجعه به سایتir در زمان مقرر نام نویسی خود را انجام دهند.
 • تمامی مراحل ثبت نام تا اعلام نتایج اینترنتی بوده و نیازی به مراجعه حضوری نیست.
 • آدرس مراکز گزینش نیروی انتظامی برای مصاحبه، از طریق لینک سایت استخدام نیروی انتظامی و جدول موجود در مقاله فوق قابل مشاهده است.
 • مراحل مصاحبه نیروی انتظامی شامل معاینات پزشکی، تست ورزش، مصاحبه حضوری و تحقیقات محلی است.

سوالات متداول

1به چه صورت آدرس مراکز گزینش نیروی انتظامی ۱۴۰۲ را دریافت نماییم؟

آدرس این مراکز در سایت نیروی انتظامی به نشانی police.ir و همچنین در متن این مقاله قابل مشاهده است.

2ثبت نام در آزمون دانشگاه نیروی انتظامی ۱۴۰۲ به چه شکل است؟

نام نویسی به صورت اینترنتی از طریق سایت نیروی انتظامی به نشانی police.ir انجام می شود.

3مراحل مصاحبه پذیرش دانشگاه نیروی انتظامی ۱۴۰۲ چیست؟

این مراحل علاوه بر آزمون کتبی و گزینش شامل معاینات پزشکی، تست ورزش و مصاحبه عقیدتی می باشد.

4-مصاحبه مقطع درجه داری در چه زمانی می باشد؟

تا امروز زمان دقیقی برای آن تعیین نشده به محض اعلام تاریخ دقیق در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

5-آیا استخدام مقطع درجه داری با ازمون می باشد؟

خیر، برعکس مقطع افسری، استخدام درجه داری بدون ازمون و مستقیم می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا