برترین های کسب و کارساختمان و مسکن

ارزانترین قیمت میلگرد بستر + راهنمای خرید

همیشه زمانی که در مورد ارزان ترین قیمت میلگرد بستر و یا هر نوع مصالح ساختمانی صحبت می‌شود، خرید از تولید کننده، اولین راهکاری است که به ذهن شما می‌رسد. در این چند وقت به دلیل شرایط حاکم بر سیاست بین الملل و جنگ حماس و اسرائیل افزایش قیمت دلار داشتیم و این افزایش قیمت ارز باعث گران شدن تمامی مصالح ساختمانی شده است. بنابراین خرید از تولید کننده، همیشه ارزانترین راه خرید است. ایران سازه تولید کننده میلگرد بستر در تهران با بیش از 10 سال سابقه فعالیت است. استفاده از میلگرد بستر، طبق پیوست ششم آیین نامه 2800 ساختمان، الزامی است.

ارزانترین قیمت میلگرد بستر | فروش میلگرد بستر در تهران

عوامل تاثیرگذار در قیمت میلگرد بستر

همانطور که از شرایط بازار امروزی می‌دانید، قیمت میلگرد بستر به عوامل مختلفی چون نرخ تورم، قیمت زنده دلار، هزینه مواد اولیه، میزان صادرات آرماتورها، قیمت سوخت و انرژی، میزان عرضه و تقاضا، طول شاخه، ضخامت شاخه بستگی دارد.

در حال حاضر به دلیل جنگ حماس و اسرائیل، نوسانات نرخ ارز و عمدتا افزایش قیمت دلار، یکی از اصلی‌ترین دلایل اختلاف قیمت روزانه تمامی اجناس در بازار تبدیل شده است. با افزایش قیمت دلار، قیمت مواد اولیه وارداتی و هزینه تولید بالا می‌رود و تمایل تولیدکنندگان به افزایش درآمد ارزی باعث کاهش میزان عرضه این کالا و در نهایت گران شدن میلگرد بستر می‌شود.

میلگرد بستر ایران سازه، با ضخامت 4 میلیمتر، در عرض 3 متر و از نوع خرپایی تولید می‌شود که در جدول زیر قیمت امروزه آن آمده است.

ارزانترین قیمت میلگرد بستر | فروش میلگرد بستر در تهران

مزایای خرید میلگرد بستر از ایران سازه

  • تامین محصول شما به قیمت درب کارخانه
  • نظارت کارشناس مربوطه از لحظه بارگیری تا زمان تحویل به مشتری
  • ارسال سریع بار به مشتری حتی در تناژ بالا
  • ارائه پیش فاکتور معتبر به مشتری
  • ضخامت 4 میل واقعی در تولید
  • داشتن اتصالات مورد نیاز میل بستر
  • ارسال رایگان در تناژ مشخص
  • دارای چندین نمایندگی در شهرهای مختلف
  • قابلیت انتظار گذاشتن برای دیوارهای متقاطع با هر طولی (مدل سازی 3 بعدی)

لوازم جانبی مورد نیاز هنگام خرید میلگرد بستر کدامند؟

برای اجرای آرماتور بستر نیاز به قلاب گالوانیزه و گیره گالوانیزه است و همچنین در کنار این موارد شما نیاز به ناودانی منقطع دارید که می توانید این وال پست منقطع را از سایت https://milgerdbastarir.ir/ خرید کنید یا با تماس با آقای امیر محمد براتلو با شماره 09128385425 ارتباط بگیرید و قیمت روز را جویا شوید.

استعلام قیمت میل بستر چگونه باید انجام شود؟

اولین مورد باید نوع آن را مشخص کنید که آیا نردبانی نیاز دارید یا خرپایی؟ که البته ما نوع خرپایی را به دلیل مقاومت بیشتر در برابر نیروهای خارجی تولید می کنیم.

دومین مورد اینکه چه عرضی مورد نیاز شما است؟

سومین مورد چه تعداد برای ساختمانتان نیاز دارید؟

چهارم اینکه چه تعداد لوازم جانبی نیاز دارید؟

روش استفاده از میلگرد بستر چگونه است؟

بر طبق  استاندارهای ASTM استفاده از انواع میلگرد بستر به دو روش است:

1) به‌صورت عمودی

در روش عمودی برای قرارگیری میلگرد بستر، برای بالا آمدن دیوارها تا سقف باید آرماتور به شکل عمودی و از بین بلوک ها و آجرها عبور کند طوری که دیوار به سقف متصل نشود و  این فضای خالی بین آرماتور و تیرچه بلوک با سیمان و یا بتن، پر شود. در کل اتصال نباید برقرار شود و این باعث ایمنی در برابر زلزله می شود.

2) به‌صورت افقی

یکی از روش های اجرای میلگرد بستر، اجرای آن در راستای افقی است. برای اجرا در این راستا می توان از میلگردهای بستر نردبانی و خرپایی استفاده کرد. بدین منظور لازم است که از آرماتور کلافی با قطر 4 تا 6 میلی متر استفاده شود. سپس میلگرد در فاصله مشخصی از یکدیگر در میان مواد سیمانی، بلوک و یا آجر قرار داده خواهند شد.

در صورتی که در بخش های گوشه دیوار، سیستم وال پست قرار نگرفته باشد، می توان از میلگردهای بستر در دو ضلع دیوار نیز استفاده کرد. در غیر این صورت می توان از قلاب، گیره و جوشکاری برای مهار کردن میلگردهای بستر و متصل کردن آن ها به دیوار استفاده کرد.

طبق آیین نامه اجرایی برای میلگردهای بستر، می توان آن ها را در فاصله 50 سانتی متر از یکدیگر قرار دارد. همچنین لازم است که در حین دیوارچینی، 20 سانتی متر انتهایی میلگرد تا زاویه 90 درجه خم شود تا امکان قرار دادن آن درون بست و قلاب وجود داشته باشد. در نهایت می توان پس از قرار دادن میلگردهای افقی در دیوار، به اندازه 1.5 سانتی متر ملات روی آن قرار داد تا به طور کامل پوشیده شود.

جمع بندی:

با توجه به اینکه ایران کشوری زلزله خیز است و بیشترین خسارتی که از زلزله می‌بینیم در اثر خرابی دیوارها می‌باشد، پس لازم است که طبق آیین نامه 2800 ساختمان، برای مقاومت دیوارها در برابر زلزله، انقباض دیوارها از میلگرد بستر استفاده کنیم و چه بهتر که این نوع مصالح را از تولید کننده خرید کنیم.

تمام تلاش ما این است تا خسارات وارد شده در زمان زلزله را به حداقل برسانیم و شاهد سلامت عزیزان خود در برابر بلایای طبیعی باشیم.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا