قیمت دیوارپوش نمای ساختمان چوبی + راهنمای خرید

چوبی | دیوارپوش

دیوارپوش های چوبی نما با ظاهری گرم و طبیعی، می توانند جلوه ای زیبا و منحصر به فرد به نمای ساختمان شما ببخشند. این نوع دیوارپوش علاوه بر زیبایی، مزایای دیگری مانند عایق صدا و حرارت، مقاومت در برابر رطوبت و افزایش طول عمر نمای ساختمان را نیز به همراه دارد.

اما انتخاب و خرید دیوارپوش چوبی مناسب برای نمای ساختمان، نیازمند دقت و توجه به نکات مختلفی است. در این مقاله ضمن بررسی قیمت دیوارپوش نمای ساختمان راهنمای کاملی برای خرید این نوع دیوارپوش ارائه خواهیم کرد.

قیمت دیوارپوش نمای ساختمان چوبی چقدر است؟

چوبی | دیوارپوش

استفاده از دیوارپوش چوبی نما ظاهر ساختمان را به طور کل متحول کرده و دوام و طول عمر ساختمان را نیز افزایش می دهد. قیمت دیوارپوش نمای ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه مطلب آن ها را بیان می کنیم.

 • نوع چوب : از چوب های مختلفی برای نمای ساختمان استفاده می شود که هر کدام با توجه به ویژگی ها و کاربردی که دارند قیمت متفاوتی نیز دارند.

 • ضخامت چوب : ضخامت چوب نیز روی قیمت آن تاثیر می گذارد. هرچه ضخامت چوب مورد استفاده بیشتر باشد، قیمت دیوارپوش نمای ساختمان نیز بالاتر خواهد بود.

 • عرض چوب : عرض چوبی که برای پوشش نمای ساختمان استفاده می شود نیز روی قیمت آن تاثیر می گذارد. هرچه عرض چوب بالاتر باشد، قیمت نهایی نیز بیشتر خواهد بود.

 • کیفیت چوب : بدیهی است که هر چه کیفیت چوب بالا تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

با توجه به عوامل ذکر شده، قیمت دیوارپوش نمای ساختمان چوبی به طور میانگین بین 800 هزار تومان تا 1 میلیون و 700 هزار تومان برای هر متر مربع متغیر است. البته این قیمت می تواند با توجه به شرایط خاص هر پروژه کمتر یا بیشتر باشد. برای اطلاع از قیمت های روز لیست قیمت هر متر مربع چوب نما را ببینید.

راهنمای خرید دیوارپوش چوبی نمای ساختمان

چوبی | دیوارپوش

دیوارپوش چوبی نما انتخابی ایده آل و زیبا برای دیزاین نمای خارجی ساختمان است. اما برای انتخاب و خرید بهترین نوع دیوارپوش چوبی باید نکات مهمی را در نظر بگیرید که در ادامه مطلب آن ها را ذکر می کنیم.

 1. تعیین بودجه : قیمت دیوارپوش نمای ساختمان به عوامل مختلفی مانند نوع چوب، ضخامت، کیفیت و برند آن بستگی دارد. قبل از خرید، بودجه خود را مشخص کنید تا بتوانید دیوارپوش مناسب با کیفیت دلخواه را انتخاب کنید.

 2. انتخاب نوع چوب : هر نوع چوب، مزایا و معایب خاص خود را دارد. بنابراین با توجه به آب و هوای منطقه خود، سبک دکوراسیون منزل و بودجه تان چوب مناسب را انتخاب کنید.

 3. ضخامت و ابعاد : ضخامت دیوارپوش باید متناسب با نوع آب و هوا و نیاز شما باشد. ابعاد دیوارپوش نیز باید با متراژ دیوار هماهنگ باشد.

 4. کیفیت : کیفیت چوب باید بالا باشد و عاری از هرگونه گره، شکاف و پوسیدگی باشد.

پس از خرید دیوار پوش چوبی نیز باید نکات مهمی را برای نگهداری و افزایش دوام آن رعایت کنید که در ادامه این نکات را بررسی می کنیم.

 1. حمل و نقل و انبارداری : دیوارپوش های چوبی را باید با دقت حمل و نقل و انبارداری کرد تا از آسیب دیدن آن ها جلوگیری شود.

 2. نصب : نصب دیوارپوش چوبی نما باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود.

 3. رنگ آمیزی و محافظت : بعد از نصب دیوارپوش، باید آن را با رنگ مناسب رنگ آمیزی کرد تا مقاومت آن در برابر عوامل آسیب زننده جوی و آب و هوایی افزایش یابد.

 4. نظافت و نگهداری : برای افزایش طول عمر دیوارپوش چوبی نما، باید آن را به طور منظم نظافت و نگهداری کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا