موارد استفاده از تشک برقی چیست؟

آیا از خواب نامناسب رنج می برید؟ آیا همه روش ها را امتحان کرده اید و نتیجه ای نگرفته اید؟ ما برای دستیابی به خوابی آرام و مطمئن تشک برقی را پیشنهاد می کنیم.

آیا با فواید و کاربردهای تشک برقی آشنایی دارید؟ آیا می دانید که این محصول کاهش دهنده درد است و در موارد زیادی به جای دارو می توان از آن استفاده کرد؟ آیا می دانید با استفاده از آن در مصرف انرژی و هزینه زندگی چقدر صرفه جویی کرده اید؟ برای آشنایی بیشتر با این محصول ارزشمند با ما همراه باشید.

برق | تشک

تشک برقی چیست؟

به تشک هایی که در داخل آنها از المنت های برقی برای تولید گرما استفاده می شود، تشک برقی می گویند. این تشک ها برای گرم کردن مداوم و یکنواخت بدن مورد استفاده قرار می گیرند.کاربرد و خواص تشک های برقی مانند کیسه آب گرم است اما مزایای آن به مراتب بیشتر از کیسه آب گرم می باشد.

مزایای تشک برقی

علاوه بر عوارض تشک برقی که در قسمت قبل به آن اشاره شد، این تشک ها دارای مزایایی نیز می باشند. این مزایا به شرح زیر می باشند:

    صرفه جویی در مصرف انرژی

این تشک ها در فوصل سرد خصوصاً زمستان کارایی دو چندانی دارند. زیرا با گرم نگهداشتن بستر خواب، سیستم گرمایشی خانه را می توان با دمای کمتری تنظیم نمود و در مصرف انرژی صرفه جویی نمود.

    داشتن خوابی آرام و راحت

زمانی که دمای محیط و یا محل سرد باشد اکثر افراد نمی توانند خوابی راحت را داشته باشند. با گرم نگهداشتن بستر خواب با استفاده از تشک برقی می توان خوابی راحت و عمیق را برای خود فراهم آورد.

    کاهش دردهای عضلانی و دیسک کمر

این تشک ها به دلیل ایجاد گرمای مناسب و متعادل برای افرادی که دچار دردهای عضلانی و یا دیسک کمر هستند گزینه مناسبی خواهد بود. زیرا گرمای حاصل از آن می تواند در تمام طول خواب به کاهش این دردها منجر شود و به بهبود خوابی بدون درد کمک نماید.

    تنظیم محل گرما

برخی افراد که مایل هستند موقع خواب فقط پاهایشان گرم باشد استفاده از این تشک می تواند به گرمی پاهای آنها منجر شود. زیرا با تنظیم محل خاصی از گرما می توان ناحیه خاصی از بدن خود مانند پاها را گرم نگه داشت.

    کاهش دردهای آرتروز

گرمای این تشک ها باعث می شود که بدن شروع به افزایش گردش خون نماید که همین امر سبب بهبود بافت هایی می شود که آسیب دیده اند. گرما باعث می شود که عضلات از حالت گرفتگی، به حالت انعطاف پذیر تبدیل شوند و درد گرفتگی آنها نیز به شکل چشمگیری کاهش یابد. به این ترتیب می توان با استفاده از این قبیل تشک ها دردهای آرتروز را کاهش داد.

    کاهش استرس و فشارهای عصبی

داشتن یک رختخواب با گرمای متعادل و مناسب در طول خواب می تواند به کاهش استرس و فشارهای عصبی کمک نماید. زیرا خواب راحت می تواند افراد دچار استرس را به آرامش ذهن و جسم سوق دهد و خوابی بسیار آرام و عمیق را برای این قبیل افراد فراهم نماید.

   کاهش مشکلات سینوس

همان طور که اشاره شد، کاهش دمای محیط اتاق خواب، به داشتن خوابی عمیق تر و آرام تر کمک می کند. این کاهش دمای اتاق برای کاهش عوارض و درد افراد مبتلا به سینوزیت و میگرن بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به این ترتیب با استفاده از تشک برقی می توان با داشتن تختی گرم، دمای اتاق خواب را در هنگام استراحت پایین آورد.

   کمک به بیماری رینود

تشک برقی با قابلیت و امکان تنظیم خودکار به تنظیم گرمای بدن در طول شب کمک می کند. همچنین در هنگام وارد شدن لازم نیست به یک رختخواب سرد وارد شده و منتظر گرم شدن آن با حرارت بدن خود باشید. این موضوع به ویژه برای افراد مبتلا به بیماری رینورد بسیار موثر خواهد بود. بیماری رینود یک اختلال اولیه دستگاه گردش خون است که جریان خون انگشتان دست و پا را درگیر می کند. عملکرد اصلی تشک های برقی، افزایش جریان خون و منبسط کردن رگ ها می باشد که برای کاهش علائم بیماری رینود فوق العاده خواهد بود.

امکانات تشک برقی مناسب

جدای از عوارض تشک برقی، مدل های مختلفی از تشک های برقی در فروشگاه و تجهیزات کالای خواب و پزشکی وجود دارند. تشک های تولیدی دارای امکانات مختلفی می باشند که در ادامه به امکانات آنها اشاره خواهیم نمود.

    قابلیت تنظیم دما:

یکی از مهم ترین امکانات تعبیه شده در این تشک ها قابلیت تنظیم دما می باشد تا بتوان تشک را با دمای دلخواه تنظیم نمود و از گرمای مناسب آن استفاده نمود. در برخی از تشک ها نیز برای گرمابخشی به پاها می توان گرما را در نواحی خاصی از تشک تنظیم نمود.

    داشتن تایمر زمانبندی:

امکان تنظیم دما در ساعاتی خاص، یکی از ویژگی هایی است که باید در تشک برقی وجود داشته باشد. روشن و خاموش نمودن گرمای تشک در ساعات معین شده می تواند خوابی راحت را برای افرادی که از این تشک ها استفاده می کنند فراهم آورد.

    داشتن ویبره و لرزش:

یکی از عوارض تشک برقی در استفاده طولانی مدت از تشک برقی می تواند منجر به تحلیل عضلات شود. اما در صورتی که تشک برقی به موتور ویبره مجهز باشد از این عارضه جلوگیری نموده و می تواند به بهبود عملکرد عضلات نیز کمک شایانی نماید.

تشک برقی شنی چیست ؟

یکی از انواع محبوب تشک های حراراتی و برقی که به تازگی توسط چندین شرکت از جمله زیکلاس مد تولید و به بازار عرضه میگردد تشک برقی شنی است. در تشک برقی شنی بافت های داخل تشک حذف شده و به جای آن مواد معدنی و سنگدانه پرشده است . سیستم گرمایشی یا المنت ها این مواد معدنی خاص را که خواص درمانی داشته و به مدت طولانی تر دما را حفظ می نمایند را گرم کرده و این گرما از طریق سنگدانه و گرم شدن رویه به بدن منتقل میگردد که بسیار موثر و با کیفیت است.

کلام آخر

جدای از عوارض تشک برقی که در این مقاله که برگرفته از سایت amazon بود به آنها اشاره شد، داشتن تشک برقی استاندارد می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که دچار استرس و فشارهای عصبی هستند و یا افرادی که علاوه بر استرس های روزانه از دردهای عضلانی رنج می برند. گرمای حاصل از این نوع تشک های می تواند به آرامش روح و جسم این افراد کمک نماید و بعد از بیدارشدن از خواب، آرامش را در وجود مشاهده نمود.

توصیه ما این است در صورتی که تمایل به خرید تشک های برقی دارید گزینه های کیفیت و ایمنی را در خرید خود لحاظ نمایید تا مشکلی را در حین استفاده از آنها نداشته باشید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا