برترین های کسب و کارساختمان و مسکن

گنبد شیشه ای چیست؟

گنبد شیشه ای نوعی سازه شیشه ای است و همانطور که از نام آن مشخص است، درصد زیادی از آن با شیشه اجرا شده است. این سازه استحکام بسیار زیادی داشته و علاوه بر اینکه می‌تواند در نقش نورگیر عمل کرده و باعث انتقال نور طبیعی به داخل ساختمان شوند، زیبایی بصری بسیار زیادی درنمای ساختمان ایجاد می‌کند.

زمانی که از گنبد صحبت می‌کنیم، ممکن است انواع گنبدها، مانند گنبد مساجد و …در ذهن شما نقش ببند. گنبد از گذشته در معماری ایرانی-اسلامی نقش پر رنگی داشته است و احتمالا همه ما گنبدهای آجری را دیده ایم.

اما استفاده از گنبدهای آجری بیشتر در اروپا مرسوم بوده است و اگر بخواهیم به استفاده از گنبدشیشه ای در معماری قدیم ایران اشاره کنیم، شاید نورگیرهای حمام‌های عمومی بهترین مثال باشد.

آرچی تاج به عنوان بهترین تولید کننده گنبد شیشه ای در ایران است.

اجرای گنبد شیشه ای | سقف شیشه ای

گنبد شیشه ای یکی از انواع سازه های شیشه ای  به حساب می‌آید که طراحی و اجرای آن نیازمند محاسبات دقیق و جزئیات اجرایی بی‌نقص است. به دلیل اینکه این سازه در دسته سازه های اجرایی پیچیده قرار می‌گیرد، کوچیک ترین مشکل در هر مرحله از طراحی و اجرای گنبد شیشه ای باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی می‌شود.

در واقع به همین دلیل است که انتخاب تیم طراحی و اجرا برای گنبد شیشه ای اهمیت بسیار زیادی دارد؛ درست است که اجرای این نوع سازه شیشه ای در هر بنا می‌تواند ارزش مالی آن را بالا ببرد، اما به این موضوع باید توجه شود که در صورت انتخاب تیم آماتور و غیرحرفه‌ای مشکلاتی بروز خواهد کرد که نتیجه آن برای کارفرما تنها ضررهای مالی و از بین رفتن زمان خواهد بود.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا