برترین های کسب و کارپزشکی

اندولیفت بینی چیست ؟ + هرآنچه در مورد آن باید بدانید

اندولیفت نوین ترین روش کوچک کردن بینی

یکی از روش های فرم دهی بینی بدون جراحی استفاده از اندولیفت بینی با دکتر مولایی است. اندولیفت کمک می کند که به خوبی افتادگی نوک بینی از بین برود و بعد از مدتی فرم ایده آل و مناسبی به آن داده شود. اندولیفت یک روش بدون جراحی است که می تواند با کمترین تهاجم فرم زیبایی را به بینی ارائه دهد.اندولیفت در حقیقت یک متد جدید برای جوانسازی و لیفت صورت است بر پایه لیزر این اقدام را انجام می دهد. لیفت قسمت های مختلف صورت و به خصوص بینی به کمک لیزر اندولیفت بسیار سریع و بدون تهاجم است که می تواند اثرات چشمگیری را از خود به جا بگذارد.

اندولیفت بهتر است یا هایفو | اندولیفت بهتره یا هایفو

اندولیفت بینی چیست ؟

بهترین متخصص پوست و مو در روش اندولیفت سعی دارد که بینی را فرم دهی کرده و مشکلات افتادگی و قوز روی آن را به راحتی بدون تهاجم و باقی ماندن اسکار برطرف نماید. اندولیفت قدرت و دقت بسیار بالایی را به همراه دارد که ظرافت کار پزشک را دو چندان می کند. در لیزر اندولیفت بهترین متخصص پوست ، بهترین و ایده آل ترین فرم بینی را برایتان ایجاد می کند. شاید این کمی عجیب باشد اما این کار شدنی است و شما در کمال تعجب به قدرت اندولیفت پی خواهید برد.

اندولیفت برای لیفت و جوانسازی ، از پرتو  لیزر با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر کمک می گیرد که این قدرت بسیار زیادی را به همراه دارد، لیزر اندولیفت که نوعی نور مادون قرمز است با طول موج مشخصی بر روی سلول های چربی و زیر پوست تاثیر می گذارد و افتادگی آن را جبران می نماید.

روش لیفت بینی با اندولیفت چگونه است؟

 اندولیفت مانند یک نخ یا سیم بسیار نازک است که می تواند در قسمت های مختلف صورت به کار برده شود. با فرو بردن آن در قسمت هایی از بینی می توان نوک آن را لیفت کرد و با استفاده از تابش اشعه می توان بخش هایی که نیاز به کوچک تر شدن دارند را تحت درمان قرار داد. این اقدام با مهارت و تجربه ای که متخصص پوست در اختیار دارد انجام می شود.

هم زمان استفاده از نور لیزر می تواندر این روش یک سیم نازک با قطر 0.2-0.4 میلی متر بدون ایجاد درد وارد بدن میشود. کل مراحل درمان معمولا یک ساعت طول می کشد. پوست اکثر بیماران بعد از درمان دچار یک تورم خفیف و رنگ صورتی میشود. نتایج درمان در مدت کمتر از چهار هفته قابل مشاهده است اما این نتایج همچنان بین نه تا دوازده ماه بعد بیشتر مشخص می شوند.

مزایای اندولیفت بینی

لیزر اندولیفت کمک می کند که بافت بینی کوچک تر و تیغه آن نیز باریک تر شود. امکان بی نظیری که به همراه دارد باعث می شود که بدون نیاز به بیهوشی و تنها با بی حسی موضعی تغییرات لازم در نوک بینی ایجاد شود. شما هیچ گونه درد و خونریزی را احساس نمی کنید و کاملا بعد از پایان کار می توانید نتیجه آن را ببینید. اندولیفت بینی نیازی به گچ کاری و یا استفاده از اسپیلت بینی ندارد و نتیجه آن فوری قابل مشاهده است. اندولیفت بینی بدون نیاز به برش بینی اقدامات و تغییرات لازم را انجام می دهد. این روش زیبایی نیازی به استراحت نداشته و دوره نقاهت ندارد.

به طور کلی خلاصه مزایای این روش شامل موارد زیر است:

 • بدون نیاز به بیهوشی
 • بی خطر
 • نتایج فوری
 • نتایج طولانی مدت
 • بدون نیاز به برش
 • بدون نیاز به زمان استراحت بعد از درمان
 • این روش را میتوان با سایر روش های درمانی ترکیب کرد.

اندولیفت یک روش نوین و موثر است که برای امور زیبایی صورت کاربردهای چشمگیری را به همراه داشته است. یکی از مزایای اصلی این روش این است که کمک می کند تا بافت و فرم بینی به راحتی از طریق اندولیفت و لیزر مربوط به آن تغییر یابد. این تکنیک که بسیار نوین و کار آمد است برای افرادی که شرایط آن را در اختیار داشته باشند گزینه ی مناسب تری از جراحی است.اندولیفت بینی به هیچ عنوان نیازی به جراحی و برش ندارد و زمان استراحت آن بسیار کوتاه است و در واقع بدون نقاهت خواهد بود .

در عمل جراحی لیفت بینی ساختار طبیعی بینی حفظ میشود و برخلاف جراحی بینی هیچ برش و تغییری در استخوان بینی اتفاق نمی افتد و نیاز به مراقبت های پس از جراحی ندارد. در این روش با تزریق ژل، جایگذاری نخ و یا تزریق بوتاکس فرم بینی اصلاح میشود. در ادامه به بررسی جامع این سه تکنیک لیفت ینی خواهیم پرداخت.

لیفت بینی برای چه کسانی مناسب است؟

لازم به ذکر است این روش یک روش دائمی نیست ونیاز به ترمیم لیفت است. معمولا بعد از 6 جلسه شکل بینی به پایداری خود میرسد.البته این پایداری براساس ساختار بینی میتواند متفاوت باشد و برای برخی افراد ممکن است بینی به فرم سابق خود برگردد. بنابراین معاینه توسط یک پزشک متخصص لازمه انجام این تکنیک است.

به 3 روش کلی انجام می‌شود

 1. لیفت بینی با نخ
 2. لیفت بینی با ژل
 3. لیفت بینی با بوتاکس

1-لیفت بینی با نخ

نخ های مورد استفاده در لیفت بینی

 • Mono filament: این نوع نخ با نام اختصاری پی دی او تاثیرات ضعیفتری نسبت به سایر نخ ها دارد وجز نخ های تک شاخه ای محسوب میشود.
 • PDO-COG: این نوع نخ دارای خارهای ظریف در بافت خود هستند که با افزایش سطح تماس موجب کلاژن سازی قوی تر و همچنین امکان قلاب شدن با پوست فراهم میشود. این نخ گرانتر از نوع قبلی است ولی بسیار موثرتر است.
 • Polyglycolide: این نوع نخ برخلاف دو نوع نخ دیگر که تک رشته ای بودند چند رشته ای هستند و به واسطه ترکیبات خود کلاژن سازی و التهاب بیشتر به وجود می آورد. التهاب بیشتر نتیجه بهتری را برای شما به ارمغان می آورد که ناشی از افزایش جریان خون در این ناحیه است.
 • Hurricane: این نوع نخ به معمولا به شکل مارپیچ در زیر پوست جایگذاری میشود و به همین دلیل طول نخ به کار رفته بیشتر است و در نهایت التهاب و کاژن سازی قویتر خواهد داشت.

عوارض احتمالی لیفت با نخ

میزان عارضه لیفت با نخ بسیار کم است اما باید این نکته را درنظر گرفت که سیستم دفاعی بدن هر فرد در مواقع ورود یک جسم خارجی واکنش های متفاوتی را نشان میدهد از این رو ممکن است پزشک معالج شما برای پیشگیری از عفونت های احتمالی برای شما آنتی بیوتیک تجویز کند.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت بینی با نخ

 1. در 24 ساعت تا 48 ساعت اول از کمپرس های یخ استفاده کنید.
 2. به واسطه فرایند کلاژن سازی در این جراحی احساس درد شدید در ساعت اولیه طبیعی است. سعی کنید از داروهایی همچون ناپروکسن، ایبوپروفن و آسپیرین استفاده نکنید و داروهایی همچون پاراستامول را جایگزین کنید.
 3. بهتر است از ضدآفتاب ها استفاده کنید.
 4. ممکن است لبخند زدن و خندیدن در چند روز اول برای شما سختتر باشد بنابراین حرکات صورت خود را کنترل کنید.
 5. از فعالیت های بدنی شدید خودداری کنید چون موجب جابجایی نخ ها میشود.
 6. ویتامین‌هایی همچون E، A و C موجب رقیق تر شدن خون میشود و احتمال خونریزی را زیاد میکند.
 7. بینی و صورت خود را ماساژ ندهید.
 8. بهتر است تا 12 ساعت صورت خود را نشویید و تا زمان بهبود کامل وجذب نخ ها به استخر، سونا وجکوزی نروید.
 9. هنگام خوابیدن، سر خود را کمی بالاتر از بدنتان قرار دهید. این کار باعث کاهش تورم و التهاب محل تزریق می شود.

تعداد نخ های به کار رفته برای هر فرد

بسته به هر فرد 6 تا 10 نخ ممکن است برای صاف کردن قوس بینی و 3 تا 8 نخ برای لیفت نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

2-لیفت بینی با ژل

در این روش با تزریق فیلر به بینی فرم و حالت کلی بینی در نقاطی مانند حفره های بینی و یا ارتفاع پل تغییر میکند. در این روش تزریق ژل موجب تغییر فرم بینی نیز میشود و با تریق ژل میتوان نوک بینی را تغییر داد. به طور کلی در این روش ظاهر بینی کوچتر است ولی از لحاظ تکنیکی بینی بزرگتر میشود.

ترکیب فیلرهای (پر کننده ها) بینی

اکثر ژل‌هایی که در حال حاضر در کلینیک‌های زیبایی استفاده می‌شوند، تهیه‌شده از هیالورونیک اسید هستند؛ البته در برخی موارد به ترکیب اسید یادشده با یکی از انواع نوروتوکسین‌ها نظیر بوتاکس نیاز خواهد بود. موارد نادری هم وجود دارند که برای تهیه ژل آنها فقط از نوروتوکسین استفاده می‌شود.

البته تزریق این نوع از ژل عوارضی همچون

 • شکل‌گرفتن گرانولوم در بینی
 • آمبولی (انسداد جریان عروق)
 • نکروز پوست صورت (بافت‌مردگی)
 • ایسکِمی چشم
 • کوری
 • عفونت را موجب میشود. بنابراین قبل از انجام لیفت با این نوع ژل تحقیقات کلی انجام دهید و تمامی جوانب را بسنجید.

ماندگاری فرم بینی با تزریق ژل

ماندگاری فیلرهای بینی از 2ماه تا 2 سال است و پس ازگذشت این زمان اثر آن از بین میرود و بینی به فرم قبل بازمیگردد از این رو لازم است تا ترمیم انجام شود.

عوارض احتمالی لیفت بینی با ژل

3-لیفت بینی با بوتاکس

در لیفت بینی با بوتاکس قوز بینیريال برآمدگی ها ونوک بینی به راحتی اصلاح میشود وموجب ایجاد نمایی جذابتراز بینی میشود. بوتاکس را می توان بین چشم ها و قسمت بالای بینی تزریق کرد تا برآمدگی بینی اصلاح بشود

لیفت بینی با بوتاکس برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • کسانی که بینیِ بزرگی دارند.
 • کسانی که فرورفتگی نسبتا بزرگ‌تری روی بینی دارند.
 • کسانی که دچار شکستگی بینی شده‌اند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 1. تا دو هفته بد از تزریق هیچ فشار و یا ماساژی در ناحیه بینی اعمال نشود.
 2. سعی کنید حرکات صورت را به حداقل برسانید. خندیدن های زیاد و اخم کردن را به حداقل برسانید.
 3. پس از تزریق3 تا 4 ساعت سر خود را بالا نگه دارید.

ماندگاری لیفت بینی با بوتاکس

معمولا ماندگاری بوتاکس در افراد متفاوت است و براساس متابولیزم بدن ماندگاری بوتاکس متفاوت است. این ماندگاری از 1 سال تا 2 سال متغیر ست و پس از آن مواد بوتاکس جذب میشود. بنابراین بهتر است مجددا ترمیم شود.

عوارض احتمالی لیفت بینی با بوتاکس

 • تورم خفیف
 • قرمز شدن سطح بینی
 • کبودی بینی
 • و درموارد نادر عفونت و واکنش های آلرژیک را نیز در پی خواهد داشت.

نکته مهم: اینکه کدام روش برای شما مناسب است بایستی توسط پزشک معالج تشخیص داده شود و به فاکتورهای زیادی بستگی دارد.

هزینه لیفت بینی

دقت کنید هزینه لیفت بینی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد:

 1. دستمزد جراح
 2. هزینه متخصص بیهوشی
 3. هزینه بیمارستان و یا کلینیک: هزینه بیمارستان برای لیفت و جراحی با هزینه کلینیک کاملا فرق دارد.
 4. هزینه مواد غذایی که برای بهبودی باید مصرف شود
 5. هزینه های قبل عمل مانند: آزمایش خون، سیتی اسکن، عکس اتلیه و قالب کنترلی
 6. نوع بینی فرد: افرادی که بینی گوشتی و بزرگی دارند هزینه بیشتری نسبت به افرادی که بینی استخوانی دارند باید بپردازند
 7. هزینه آزمایش ها: آزمایش خون، سیتی اسکن، عکس اتلیه و قالب کنترلی. آزمایش خون برای تشخیص  کمبود آهن و قند خون و کم خونی اعمال می شود.
 8. هزینه مواد غذایی و داروهایی که برای بهبودی باید مصرف شود
 9. برای دریافت هزینه دقیق و مشخصات و تصویر خود را ارسال نمایید تا قیمت را به شما اعلام کنند.

نکات تکمیلی درباره لیفت بینی (همه روشها)

 • قبل از انجام لیفت تحقیقات کاملی درباره پزشک متخصص خود، سابقه جراحی های آن و مواد استفاده شده توسط پزشک داشته باشید.
 • درصورتی که از داروهای ضدانعقاد خون استفاده میکنید پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • این جراحی در زمان بارداری و شیردهی توصیه نمیشود.
 • اشخاصی که از آسپرین و یا بروفن استفاده می کنند بهتر است پزشک خود را در جریان بگذارند.
 • لیفت بینی درد ندارد و افراد سریعا بهبود می یابند.

افراد پس از روشهای بدون جراحی سریعا به زندگی روزمره خود بازمیگردند و سریعا نتایج کار را خواهند دید. ضمنا یکی از مراکزی که سال ها در این زمینه فعال بوده می باشد که برای دریافت قیمت یا اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاورین این مرکز تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا