برترین های کسب و کارپزشکی

کدام آقایان نباید بوتاکس تزریق کنند؟

تا زمانی که پوست شما نیاز به تزریق ندارد، انجام تزریق بوتاکس پیشانی را به چندین سال بعد موکول کنید. امروز تقاضا برای تزریق بوتاکس پیشانی بسیار زیاد شده است، به این صورت که تزریق بوتاکس بیش از آن که یک نیاز باشد، به یک مد جدید تبدیل شده است.

در صورت مراجعه به کلینیک های زیبایی، مراجعه کننده هایی را مشاهده خواهید کرد که بدون هیچ چین چروکی روی صورت خود، تقاضای تزریق بوتاکس دارند. با در نظر گرفتن مواد و فرمولاسیون به کار رفته شده در بوتاکس، بوتاکس یک ماده ی کاملا شیمیایی می باشد که به وسیله ی تزریق زیر جلدی وارد بدن می شود.

 کدام آقایان نباید بوتاکس تزریق کنند؟

کدام آقایان نباید بوتاکس تزریق کنند؟

استفاده ی طولانی مدت از آن ممکن است منجر به بروز برخی آسیب هایی در بدن شود. به همین خاطر بهتر است تا زمانی که چین و چروک و خطوطی در پوست صورتتان ایجاد نشده به فکر تزریق نباشید.

1- مردانی که به ترکیبات بوتاکس حساسیت دارند

افرادی که به ترکیبات بوتاکس حساسیت دارند، تزریق نکنند. چون برخی از افراد هستند که به ترکیبات به کار گرفته شده در بوتاکس واکنش نشان داده و دچار حساسیت های پوستی خفیف و یا شدید در محل های تزریق می شوند. افرادی که برای اولین بار تزریق بوتاکس انجام می دهند، باید قبل از تزریق مقداری از آن را بر روی پوست امتحان کنند تا اطمینان کافی را از عدم حساسیت داشته باشند.

همین طور اگر قبلا تزریق بوتاکس را در یک مرکز دیگر انجام داده اید و برای تمدید به یک کلینیک زیبایی دیگری مراجعه کردید، بایستی وجود و یا عدم وجود حساسیت را تست کنید. چون ممکن است مراکز مختلف از برندهای دیگری استفاده کننده و شما به برند مورد استفاده در مرکز حساسیت پیدا کنید.

2- آقایانی که داروهای ضد انعقاد مصرف می کنند

افرادی که داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین مصرف می کنند باید تزریق بوتاکس را فراموش کنند. همین طور افرادی که دچار بیماری های خاصی از قبیل ام اس، سرطان و … مبتلا هستند، باید در تزریق بوتاکس احتیاط کنند. چون ممکن است داروهای این بیماری ها با ترکیبات بوتاکس تداخل پیدا کرده و منجر به بروز آسیب های جدی شود.

 عوارض ناشی از مراقبت اشتباه بعد از تزریق

عوارض ناشی از مراقبت اشتباه بعد از تزریق

به صورت کلی تزریق بوتاکس دارای عوارض بسیار کمی می باشد ولی در برخی اوقات ممکن است به خاطر نا آشنایی شخص تزریق کننده بوتاکس و تزریق این ماده به وسیله ی افراد غیر متخصص برخی مشکلات و عوارض احتمالی در نواحی مختلف صورت ایجاد شود. از جمله عوارض عمومی بوتاکس به شرح زیر می باشد:

1- قرمزی و ورم

پوست بدن نسبت به هر روش درمانی واکنش طبیعی به صورت قرمز و ورم نشان می دهد. این عوارض در عرض چند ساعت رفع شده و معمولا خفیف و متوسط هستند.

2- درد

میزان درد تزریق بوتاکس پیشانی در تمامی افراد متفاوت بوده و بستگی به آستانه ی تحمل درد هر فرد دارد. البته قبل از تزریق بوتاکس پیشانی مردان با استفاده از کرم های بی حسی موضعی و یا کمپرس سرد، درد محل تزریق کاهش پیدا می کند. در برخی اوقات ممکن است تا نیم ساعت بعد از اتمام تزریق موجب اذیت بیمار شود.

3- سردرد و تهوع

این دو عارضه در 2 تا 15 درصد مراجعه کننده ها مشاهده می شوند. البته این عارضه بیشتر برای افرادی رخ می دهد که برای اولین بار تزریق بوتاکس می کنند.

 پرسش و پاسخ مربوط به بوتاکس پیشانی

پرسش و پاسخ مربوط به بوتاکس پیشانی

ماندگاری بوتاکس پیشانی چند روز می باشد؟

ماندگاری بوتاکس به نوع چین و چروک ها و ویژگی عضله ها، نوع برند استفاده شده برای بوتاکس و سبک زندگی افراد بستگی دارد.

تزریق بوتاکس پیشانی درد دارد؟

آستانه ی تحمل درد همه ی افراد یکسان نمی باشد و به دلیل سوزن های بسیار ظریفی که برای تزریق بوتاکس پیشانی استفاده می شود، میزان درد به حداقل می رسد.

بوتاکس پیشانی کی اثر می کند؟

به صورت کلی تاثیر بوتاکس پیشانی را می توان ۳ تا ۴ روز بعد از تزریق مشاهده کرد. ولی در برخی از بیماران زی ۱۰ تا ۱۴ روز نتیجه مشخص می شود.

ورم بعد از بوتاکس پیشانی حقیقت دارد؟

احتمال بروز این عارضه بسیار کم می باشد و بیشتر در افرادی مشاهده می شود که دارای سابقه ی تورم در ناحیه ی ابرو و پلک هستند. به خصوص افرادی که دچار پف صبحگاهی می شوند.

برای کم رنگ کردن خط هایی که در پیشانی وجود دارند، آیا تزریق بوتاکس کافی است؟

بوتاکس با تزریق در زیر پوست موجب کمرنگ کردن خط هایی که در پیشانی وجود دارند می شود. بوتاکس زمان لازم را دارد تا بر روی عضله تاثیر گذاشته و با انقباض عضلانی موجب متوقف و یا تضعیف خطوط بر روی سطح پوست شود.

علت سردرد بعد از بوتاکس

یکی از شایع ترین عوارض بوتاکس سردرد می باشد که ماندگاری این عارضه بین چند ساعت تا چهار روز می باشد.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا