برترین های کسب و کارلوازم خانگی

چرا تلویزیون اسنوا سیگنال ندارد؟

چرا تلویزیون اسنوا سیگنال ندارد؟

سیگنال نداشتن تلویزیون‌های اسنوا یکی از چالش‌های برخی از مشتریان این محصولات است. در واقع وقتی آن‌ها می‌خواهند کانالیابی را انجام دهند و شبکه‌های جدیدی به لیست کانال‌هایشان بیفزایند، متوجه عدم وجود سیگنال در تلویزیون خواهند شد. اما مشکل از چیست و چطور می‌توان این مشکل را حل کرد؟

در برخی مواقع مشکل به دست خودتان حل می‌شود، اما گاهی برای عیب یابی، سرویس و تعمیر تلویزیون اسنوا باید آن را پیش یک فرد حرفه‌ای یا مرکز تخصصی ببرید تا آنجا برای تعمیر دستگاه اقدام کنند. در این مطلب قصد داریم راه‌حل‌هایی را ارائه دهیم که خودتان مشکل تلویزیونتان را برطرف کنید.

ریست تلویزیون اسنوا | طریقه کانال یابی تلویزیون اسنوا

دلایل سیگنال ندادن تلویزیون اسنوا

ممکن است وقتی تلویزیون اسنوا را روشن می‌کنید، روی آن عبارتی مشابه عدم وجود سیگنال” یا “No Signal” را ببینید. در چنین مواقعی این سؤال برایتان به‌وجود می‌آید که چرا این مشکل به‌وجود آمده است؟ در ادامه مهمترین دلایلی که باعث سیگنال ندادن تلویزیون‌های اسنوا می‌شوند را بررسی می‌کنیم:

 • مشکلات به‌وجودآمده در محل قرارگیری آنتن تلویزیون مثل شرایط جوی نامناسب

 • خراب‌شدن کابل رابط بین تلویزیون و آنتن

 • عدم استحکام پایه آنتن

 • ازبین‌رفتن برد الکترونیکی آنتن

 • دریافت سیگنال‌های شبیه به یکدیگر از فرستنده‌های متفاوت

 • فاصله نسبتاً زیاد بین آنتن و برج فرستنده سیگنال

 • ایجاد مانع میان گیرنده و فرستنده

در واقع در بسیاری از مواقع، مشکل سیگنال ندادن در تلویزیون‌های اسنوا را می‌توان به آنتن‌ها ربط داد. اگر آنتن اندکی آسیب ببیند یا خراب شود، در سیگنال‌های دریافتی توسط تلویزیون اختلال به‌وجود می‌آید. ازهمین‌رو توصیه می‌کنیم در صورت نداشتن سیگنال، به‌جای تلویزیون، ابتدا آنتن آن را بررسی کنید.

نحوه برطرف کردن مشکل سیگنال ندادن تلویزیون اسنوا

در برخی مواقع خودتان به‌تنهایی می‌توانید مشکل نداشتن آنتن در تلویزیون‌ها را برطرف کنید؛ جابه‌جایی آنتن یا تعویض کابل‌ها، به راحتی می‌تواند توسط خودتان انجام شود و نیازی به مراجعه به نیروی متخصص نیست. اما گاهی مشکل فراتر از اینهاست و درگاه آنتن تلویزیون آسیب می‌بینید یا مشکلی این‌چنینی به‌وجود می‌آید که در این صورت بهترین راهکار این است که به‌سراغ مراکز حرفه‌ای تعمیرات بروید و از آنها بخواهید که مشکل به‌وجودآمده را برایتان رفع کنند. در ادامه راهکار‌های مختلفی را می‌گوییم که به‌واسطه آنها می‌توانید مشکل نداشتن آنتن در تلویزیون اسنوا یا سایر تلویزیون‌های برند‌های دیگر را برطرف کنید:

 • بروزرسانی تلویزیون

گاهی اوقات عدم وجود سیگنال در تلویزیون‌های اسنوا صرفاً به‌دلیل عدم بروزرسانی آنهاست. در واقع مشکلات نرم‌افزاری می‌توانند عاملی جدی برای ازبین‌رفتن سیگنال تلویزیون باشند. به‌همین‌دلیل اگر با این مشکل روبرو شدید، پیشنهاد می‌دهیم که قبل از هر کاری اقدام به بروزرسانی تلویزیونتان کنید، چون در اغلب موارد با همین راهکار ساده مشکل برطرف خواهد شد.

 • انتخاب آنتن مناسب

شما باید بر اساس محله زندگی‌تان و موقعیت مکانی خانه‌تان اقدام به خرید آنتن‌ مناسب کنید. در حالت کلی 3 نوع آنتن مختلف در بازار وجود دارند که شامل هوایی، گردان و رومیزی می‌شوند. شما باید بدانید که کدام یک از این آنتن‌ها برای موقعیت مکانی خانه‌تان مناسب هستند. ازهمین‌رو این موضوع را با کارشناس‌های فروش آنتن‌ها در میان بگذارید تا آن‌ها مناسبترین و حرفه‌ای‌ترین آنتن را به شما پیشنهاد دهند.

 • تنظیم ارتفاع تلویزیون

فرستنده‌های سیگنال‌های تلویزیون به‌طورمعمول در بالاترین نقاط شهر قرار می‌گیرند، به‌همین‌منظور باید آنتن‌ها را در فاصله‌ای مناسب از پشت‌بام یا دیوار‌های خانه‌ها قرار دهید تا به‌خوبی بتوانند سیگنال‌ها را از این فرستنده‌ها بگیرند و به تلویزیون بفرستند.

پیشنهاد می‌کنیم در هنگام نصب آنتن، فاصله آن را کم یا زیاد کنید و از فردی دیگر بخواهید میزان کیفیت تصاویر را به شما اطلاع دهد. گاهی مشکل نداشتن سیگنال در تلویزیون صرفاً به‌دلیل ارتفاع کم آنتن است که به‌راحتی می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

 • خرید آنتن‌های جهت دار

این نوع آنتن‌ها معمولاً برای افرادی پیشنهاد می‌شود که خانه‌شان فاصله زیادی از فرستنده‌های سیگنال دارد. در واقع این آنتن‌ها که به مدل‌های گردان نیز معروف هستند، به‌خوبی می‌توانند سیگنال‌ها را تقویت کنند. ازهمین‌رو اگر مشکلتان فاصله زیاد از پایگاه‌های فرستنده سیگنال باشد، به‌راحتی می‌توانید با این ابزار این مشکل را از بین ببرید و تصاویری باکیفیت روی تلویزیونتان به‌نمایش در‌آورید.

ریست تلویزیون اسنوا | طریقه کانال یابی تلویزیون اسنوا

 • به کار بردن تقویت کننده‌ها

بوستر‌های حول DB14 و آمپلی‌فایر‌ها به‌خوبی می‌توانند سیگنال‌های تلویزیون را تقویت کنند و باعث افزایش کیفیت تصاویر شوند؛ بنابراین اگر مشکل عدم وجود سیگنال را در تلویزیون اسنوای خود مشاهده کردید، پیشنهاد می‌دهیم که یک تقویت‌کننده بخرید و با استفاده از آن مشکل را از بین ببرید. در بیشتر تقویت‌کننده‌ها ابزاری به نام نویزگیر نیز وجود دارد که موجب افزایش کیفیت سیگنال‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید: راهکارهای تقویت سیگنال تلویزیون

 • تغییر مکان نصب آنتن

شاید آنتنتان را در موقعیت نامناسبی نصب کرده‌اید که هم‌جهت با مسیر سیگنال‌های فرستنده نیست و به‌همین‌دلیل تلویزیون سیگنال‌ها را دریافت نمی‌کند؛ برای همین پیشنهاد می‌دهیم که محل نصب آنتن را تغییر دهید. برای یافتن بهترین موقعیت نصب می‌توانید از نقشه FCC DTV استفاده کنید. در این شرایط با یک تغییر مکان کوچک، به‌راحتی مشکل حل می‌شود؛ مثلاً کافیست آنتن را از روی دیوار بردارید و وسط پشت‌بام وصل کنید تا کیفیت تصاویر تلویزیون بالا برود.

و در آخر

در این مطلب به‌طور کامل درباره اینکه چرا تلویزیون اسنوا سیگنال ندارد صحبت کردیم. برخی مشکلات را می‌توانید خودتان به‌تنهایی و بدون نیاز به هیچ کمکی برطرف کنید. این مشکل‌ها شامل عدم استفاده از تقویت‌کننده‌ها، فاصله دور از فرستنده‌ها، موقعیت مکانی نامناسب آنتن و هستند که هر کدام راه‌حلی جداگانه دارند. با به‌کارگیری این راه‌حل‌ها، مشکلتان برطرف خواهد شد و دوباره مثل قبل تصاویر را با کیفیت فوق‌العاده عالی روی تلویزیون خواهید دید.

اگر به‌هردلیلی مشکل سیگنال در تلویزیونتان حل نشد، در این زمان پیشنهاد می‌دهیم به‌سراغ مراکز تعمیراتی معتبر بروید و از آن‌ها بخواهید که مشکل به‌وجودآمده را برایتان رفع کنند. گاهی وجود یک مشکل سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری خاص مانع از نمایش محتوا توسط تلویزیون‌ها می‌شود که در این صورت این مشکل را مراکز حرفه‌ای تعمیراتی حل خواهند کرد.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا