بازرگانیبرترین های کسب و کار

چرا فروشگاه های ویپ باید تعطیل شوند؟

ویپ به ریه‌ها آسیب می‌رساند

این موضوع تقریبا واضح است که مصرف ویپ پاد درگ ای 60 ووپو و یا سیگار عادی می‌تواند به ریه‌ها آسیب برساند اما باید اثر آنها بر ریه‌ها با دقت مورد بررسی قرار بگیرد. پژوهشگران به مرور زمان، به درک بهتری در مورد پیامدهای ناشی از مصرف ویپ‌ها و تاثیر آنها بر ریه رسیده‌اند. ریه‌ها دائما در معرض ویروس‌ها و باکتری‌هایی قرار دارند که ما آنها را تنفس می‌کنیم؛ در نتیجه مهم است که سیستم ایمنی برای پاکسازی آنها به درستی عمل کند اما ویپ‌ها می‌توانند به سلول‌های ایمنی مهمی مانند درشت‌خوارها و مونوسیت‌ها که پاتوژن‌ها را مورد تهاجم خود قرار می‌دهند، آسیب برسانند. این موضوع، واکنش نشان دادن به عفونت را برای بدن دشوار می‌سازد.

استنشاق عناصر مضر موجود در ویپ که نباید در ریه باشند، می‌تواند به بروز بسیاری از مشکلات ریوی منجر شود، به بافت‌های ریه آسیب برساند، سلول‌های مرده بسیاری را به جا بگذارد و سیستم ایمنی بدن را نیز مختل کند. علاوه بر این اگر لوله ویپ آلوده باشد، باکتری‌ها مستقیما به بافت‌ها ریه می‌رسند و می‌توانند هر گونه اختلالی را در آنجا به وجود بیاورند. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که استنشاق دود ناشی از ویپ می‌تواند مضر باشد اما این ضرر برای افراد مبتلا به آسم و بیماری‌های ریوی بیشتر است. نگرانی دیگری که در این زمینه وجود دارد، بروز سرطان ریه است. اگرچه ویپ‌ها به عنوان عامل سرطان ریه معرفی و اثبات نشده‌اند اما باید در نظر داشت که می‌توانند شمار زیادی از مواد شیمیایی را به ریه‌ها معرفی کنند. پس می‌توان آنها را به عنوان یک عامل خطر در نظر گرفت.

استفاده از ویپ در محیط‌ بسته (چند نکته اصولی برای استفاده از ویپ در محیط کار)

استفاده از ویپ در محیط‌ بسته مانند محل کار یکی از مواردی است که همیشه سوال بسیاری از افراد فعال در این زمینه به حساب می‌آید.

 استفاده از ویپ یکی از مشخصه‌های جدید در دنیای دخانیات است که تا به اینجای کار توانسته طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کند. متفاوت بودن فرایند کار و همچنین جذاب‌تر بودن استفاده از ویپ نسبت به نمونه‌های سنتی دخانیات مانند سیگار یا قلیان از دیگر دلایلی است که باعث شده بسیاری از افراد نسبت به استفاده از این محصول بسیار ترغیب شوند. بازخورد بقیه نسبت به استفاده از ویپ در محیط‌ بسته تا حدود بسیار زیادی شبیه به بازخورد افراد به سیگارهای الکترونیکی و موارد مشابه به آن است.

بسیاری از افراد همچنان بر این باورند استفاده از ویپ و بخار حاصل شده در آن به میزان بسیار زیادی شبیه به سیگار ممکن است با آسیب به بقیه نیز همراه باشد. این موضوع کاملا اشتباه است. باور مضر بودن بخار ویپ کاملا اشتباه بوده و ترسیدن نسبت به این موضوع نیز صرفا بر اساس باورهای قدیمی نسبت به محصولاتی مانند سیگار یا قلیان است. با این حال قصد داریم در این مقاله چند سری اطلاعات کلی نسبت به استفاده از ویپ در محیط کار یا به شکل کلی‌تر ویپ در محیط‌ بسته به شما انتقال دهیم تا بتوانید با دید بهتری نسبت به این موضوع عمل کنید. با ما همراه باشید.

نکات ناگفته درباره مصرف ویپ در محیط‌ بسته !

هنگامی که مردم کاملا متوجه شدند که حتی دود سیگار استعمال نشده توسط مصرف کننده ممکن است برای آن‌ها بسیار خطرناک باشد، این موضوع خود استعمال کنندگان سیگار را نیز شوکه کرد. به همین دلیل سعی کردیم دیدگاه و طرز فکر مردم را نسبت به این مشخصه بررسی کنیم. مشخصه‌ای که به نوبه خود باعث می‌شود دیدگاه افراد درباره ویپ نیز به میزان بسیار زیادی مشخص شود. همین عوامل به نوبه خود باعث شد تا کمی در این زمینه تحقیق کرده و بازخورد افراد را در این زمینه مورد بررسی قرار دهیم.

آیا استفاده از ویپ در فضای بسته بدون هیچ گونه مشکلی است؟

بر اساس قوانین ارایه شده در ایالات متحده آمریکا، به دلیل این که بخار خارج شده از ویپ هیچگونه ضرری برای سایر افراد نخواهد داشت، استفاده از این محصول در درون فضای بسته مانند محیط کار و یا حتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز بدون هیچگونه مشکلی مطابق با قانون است.

با این حال کمی استفاده از ویپ در محیط‌های بسته تا حدود بسیار زیادی برای بقیه چالش برانگیز به حساب می‌آید. با این که مصرف سیگار یا مواردی از این قبیل در محیط‌های بسته غیرقانونی تلقی شده است اما بحث ویپ کاملا مجاز به حساب می‌آید. به دلیل بخاری بودن اکثر حجم بخار خارج شده از ویپ و بدون آسیب بودن آن بر اساس تاییدیه‌های مراجع مربوطه، استفاده از این محصول در فضای بسته هیچگونه مشکلی ندارد.

بهترین مشخصه برای مناسب بودن استفاده یا عدم استفاده از ویپ این است که از اطرافیان خود نسبت به استفاده از ویپ اجازه بگیرید. دلیل این موضوع نیز عدم همه گیری مضر نبودن این محصول در میان مردم است. به همین دلیل بهتر است حتما سعی کنید تا در این زمینه از اطرافیان خود اطلاعات گرفته و نسبت به استفاده از ویپ نظر آن‌ها را بپرسید.

آیا امکان استفاده از ویپ و سیگارهای الکترونیکی در محیط کار بدون هیچگونه مشکلی است؟

این سوال دو موضوع را مطرح می‌کند

قانون‌های محلی در این دادرسی و حوضه قضایی چیست؟

اگر قوانین محلی اجازه ویپینگ در یک منطقه خاص را می‌دهند، قانون‌های آن محل کار چیست؟

یک قانون عمومی در مورد ویپینگ در محل کار یا هر‌ جای دیگر این است که بپرسیم دستور‌العمل های این مکان چیست. بعضی از محل کار‌ها ممکن است یک منطقه تعیین شده فقط برای ویپر‌ها داشته باشند. بعضی دیگر ممکن است اجازه ویپینگ را در محل اتاق دود بدهند یا خارج از محل کار و یا سالن استراحت.

این ممکن است که ادعا نامه باشد هر قدر هم که شک برانگیز باشد، ویپینگ در اتاق یا اداره بایستی مجاز باشد. هر ثانیه کنار‌ هم بودن ویپر و دیگران احتمال دارد که بسیاری از مردم ، ویپینگ در نزدیکی خود را آزار دهنده یا پریشان کننده تلقی کنند. مثلا یک نوع عصاره شیرین ویپ مانند دابل چاکلت ممکن است خوش طعم باشد اما به این معنا نیست که همه از بودن در یک اتاق پر شده از بخارهای طعم‌دار لذت می‌برند. بیش‌تر کارفرما‌ها چند دستورالعمل برای گوش‌دادن به هر مطلب قانونی می‌خواهند.

این چیزی برای سختگیری کردن یا فرق گذاشتن بر ضد ویپر‌ها نیست بلکه این فقط برای ساختن محیطی راحت است. همان قدر دوری از هر ادعایی که در نتیجه ویپینگ فردی باعث اذیت کردن یک همکار شود.

اگر ویپینگ هر کدام از سیاست‌های محل‌کار مربوط به سیگار را بشکند، آن وقت بهتر است که دیگر برای ویپینگ پنهانی در محل کار تلاش نکنیم. هرچند به نظر می‌آید که قوانین مقداری غیر منصفانه است. حتی اگر آگهی یک محصول استعمال دخانیات در همه جا مجاز باشد.

چگونه عوارض ویپ را کاهش دهیم؟

برای کاهش عوارض ممکن از ویپ، می‌توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • استفاده از مایع بدون نیکوتین: انتخاب مایعات بدون نیکوتین می‌تواند به شما کمک کند تا از تاثیرات نیکوتین بر سلامتی خود جلوگیری کنید. با این حال، لازم است مایعات مورد استفاده خود را از منابع معتبر و با کیفیت تهیه نمایید.
  • کاهش مصرف نیکوتین: اگر قبلا از سیگار سنتی استفاده می‌کردید و اخیرا با ویپ آشنا شده‌اید، می‌توانید به تدریج میزان نیکوتین مصرفی خود را کاهش دهید. این کاهش می‌تواند به مرور زمان به شما کمک کند تا وابستگی به نیکوتین را از بین ببرید.
  • انتخاب دستگاه‌های با کیفیت: استفاده از دستگاه‌های ویپ با کیفیت و مطابق با استانداردهای صنعتی می‌تواند ریسک‌های احتمالی را کاهش دهد. اطمینان حاصل کنید که دستگاه ویپ شما از منابع قابل اعتماد و با تاییدیه‌های لازم تهیه شده است.
  • رعایت توصیه‌های تولید کننده: همواره به دستورالعمل‌ها و راهنماهای تولیدکننده دستگاه ویپ خود توجه کنید. این شامل نحوه استفاده، تعویض قطعات و نگهداری بهینه دستگاه است.
  • حفظ بهداشت دستگاه و لوازم جانبی: بهداشت و تمیزی دستگاه و لوازم جانبی ویپ بسیار مهم است. رعایت بهداشت شخصی و تمیز نگه داشتن دستگاه می‌تواند از رشد باکتری‌ها و مواد آلوده جلوگیری کند.
  • مشاوره پزشکی: در صورتی که در مورد عوارض جدی ویپ نگران هستید، مراجعه به پزشک یا متخصص می‌تواند مفید باشد. آنها می‌توانند نکاتی در مورد استفاده بهینه از ویپ و کاهش عوارض را به شما ارائه دهند.
نمایش بیشتر

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا