برترین های کسب و کارصنعت و تجارت

بهترین دمای یخچال صنعتی چند است؟ و چگونه دمای آن تنظیم می‌شود؟

همان‌گونه که می‌دانید در بسیاری از کسب‌وکارها ازجمله فروشگاه­ها، سوپرمارکت‌ها، رستوران‌ها، از یخچال ویترینی و دیگر یخچال‌های صنعتی به‌منظور نگهداری مواد غذایی فسادپذیر استفاده می‌شود. البته استفاده از این نوع سیستم تنها در این مراکز محدود نمی‌شود و بسیاری از مراکز درمانی و آزمایشگاهی نیز به‌منظور نگهداری از ذخایر موردنیاز و نمونه‌های بیماران خود از این دستگاه­ها بهره می‌برند.

حال سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که این دستگاه‌ها می‌بایست در چه دمایی تنظیم شوند تا بتوانند مواد فسادپذیر را به مدت طولانی به‌صورت تازه و سالم نگهداری کنند؟ همچنین چگونه این دستگاه‌ها را می‌توان تنظیم کرد؟ این سؤالات و سؤالات مشابه آن، مواردی هستند که ما در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم تا چالش‌های شما عزیزان پیش از خرید و استفاده از این نوع دستگاه­های صنعتی به‌صورت کامل برطرف گردد.

لطفاً تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. درجه هر نوع یخچال صنعتی باید چند باشد؟ همان‌گونه که می‌دانید دمای نگهداری از هر ماده غذایی با دیگر مواد فسادپذیر متفاوت است. حال اگر این ماده به‌صورت انبوه نیز نگهداری شود، افراد می‌بایست پیش از تهیه آن، محیط مناسب نگهداری آن را آماده کنند تا بتوانند از مواد به مدت طولانی استفاده نمایند.

دمای یخچال صنعنی چقدر باید باشه

دمای یخچال‌های صنعتی همانند یخچال ویترینی نیز باید به‌گونه‌ای تنظیم شود که محصولات در دمای مناسب نگهداری شوند. چراکه اگر دمای تنظیمی بالاتر از حد مجاز باشد، باعث تخریب محصولات و دمای پایین‌تر از حد مجاز نیز باعث ایجاد خرابی در دستگاه می‌شود. از همین رو از سیستم‌هایی مانند سنسور دما و کنترلرهای دما استفاده می­کنند تا به‌صورت خودکار دمای مخزن را تنظیم و کنترل ‌کنند.

به‌طورکلی اگر بخواهیم دمای مناسب برای یخچال‌های صنعتی را مشخص کنیم باید افراد به نوع محصولات و مواد غذایی و کاربری یخچال توجه ویژه‌ای داشته باشند. در زیر به برخی از نمونه‌های انواع یخچال‌های صنعتی و دمای مناسب برای هرکدام اشاره‌شده است: 1. یخچال‌های نگهدارنده مواد غذایی تازه: دمای مناسب برای نگهداری میوه و سبزی‌ها در یخچال صنعتی بین ۱ تا ۵ درجه سلسیوس است.

برای نگهداری محصولات لبنی دمای مناسب بین ۲ تا ۴ درجه سلسیوس است. 2. یخچال‌های نگهداری محصولات یخی: برای نگهداری محصولات یخی مانند یخ‌های خردشده و بسته‌بندی‌شده دمای مناسب بین ۱۸- تا ۱۵- درجه سلسیوس است. 3. یخچال‌های نگهداری محصولات گوشتی: برای نگهداری گوشت و فرآورده‌های گوشتی دمای مناسب بین ۱- تا ۲ درجه سلسیوس است.

4. یخچال‌های نگهداری نوشیدنی‌ها و آبمیوه‌ها: دمای مناسب برای نگهداری آبمیوه‌ها و نوشیدنی‌ها بین ۲ تا ۶ درجه سلسیوس است. 5. یخچال‌های نگهداری قطعات الکترونیکی و دارویی: دمای مناسب برای نگهداری قطعات الکترونیکی و دارویی بین ۲۰ تا ۸ درجه سلسیوس است. درهرصورت، برای بهینه‌سازی نگهداری محصولات در یخچال صنعتی، بهتر است از تجهیزاتی مانند سنسور دما و کنترلرهای دما استفاده شود که به‌صورت خودکار، دمای مخزن را تنظیم و کنترل می‌کنند. همچنین، برای نگهداری محصولات در دمای مناسب، لازم است که دمای یخچال صنعتی به‌طور دوره‌ای کنترل‌شده و تنظیم شود.

تنظیم ترموستات انواع یخچال، نظیر یخچال ویترینی چگونه است؟

تنظیم ترموستات انواع یخچال صنعتی به‌طورکلی ترموستات در یخچال، به‌عنوان یک سنسور دما عمل می‌کند و افراد می‌توانند به کمک آن، دمای داخل یخچال را کنترل کنند. به‌طورکلی برای تنظیم ترموستات هر نوع یخچال، مراحل زیر را دنبال کنید: * ابتدا ترموستات یخچال را پیدا کنید.

بیشتر ترموستات‌ها در بالای یخچال قرار دارند و با یک اهرم یا دکمه کنترل می‌شوند. * دکمه تنظیم دما را پیدا کنید. این دکمه معمولاً با علامت + و – بر روی ترموستات نشان داده می‌شود. * با استفاده از دکمه تنظیم دما، دمای مطلوب را تنظیم کنید. برای این کار به دنبال محفظه دمای دلخواه خود باشید و باتوجه‌به نوع محصولاتی که درون یخچال قرار دارند دمای مناسب را تنظیم کنید.

* بعد از تنظیم دمای مطلوب، دکمه‌های تنظیم دما را به حالت اولیه برگردانید. * چندساعتی صبر کنید تا دمای داخل یخچال تنظیم‌شده و استحکام بگیرد. * چند ساع بعد می توانید دمای یخچال را برسی کنید. اگر دمای داخل یخچال مناسب نیست، ترموستات را دوباره تنظیم کنید. تنظیم ترموستات در انواع یخچال صنعتی، بسته به نوع یخچال و نوع محصولاتی که درون آن نگهداری می‌شوند، متفاوت است.

امروزه در اکثر این دستگاه­های صنعتی از ترموستات دیجیتال استفاده می­شود که بسیار دقیق و کاربردی است. باتوجه‌به اینکه ترموستات‌ یخچال‌های مختلف باهم تفاوت دارند، پیشنهاد می‌شود قبل از تنظیم ترموستات، به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه کرده و راهنمایی‌های لازم را مطالعه کنید. همچنین، برای بازدید دوره‌ای کنترل دمای یخچال، می‌توانید از ترمومتر دیجیتال استفاده کنید و دمای داخل یخچال را بررسی کنید.

آزمودن تنظیم ترموستات یخچال ویترینی یکی از مهم‌ترین کارهایی که افراد می‌بایست پس از خرید و نصب انجام دهند، تنظیم ترموستات آن است. برای این کار افراد می‌بایست مراحل زیر را اجرایی کنند. 1. افراد باید ابتدا دمای یخچال را روی ۳ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنند. 2. یک لیوان آب را بخش وسطی یخچال قرار دهند و اجازه دهید ۲۴ ساعت لیوان در داخل یخچال بماند.

3. پس از گذشت 24 ساعت به کمک دماسنج دمای آب لیوان را اندازه بگیرند. درصورتی‌که دمای آن بین ۱ تا ۵ درجه سانتی‌گراد باشد یخچالی که خریداری‌شده به‌درستی کار می‌کند. در پایان به یاد داشته باشید که: در این مطلب، ما به‌صورت خلاصه در خصوص تنظیم دمای مناسب انواع یخچال صنعتی ازجمله یخچال ویترینی و آزمودن دمای آن با شما عزیزان صحبت کردیم.

به یاد داشته باشید که طرز چیدمان مواد غذایی در یخچال باید به صورتی باشد که جریان هوا به‌خوبی در یخچال جریان داشته باشد. همچنین درصورتی‌که درب یخچال به‌صورت طولانی‌مدت باز باشد باعث اختلال در عملکرد سرمایشی آن می‌شود. از همین رو پیشنهاد می‌کنیم به‌منظور تهیه دستتنظیم درجه یخچال ایستاده فروشگاهی همان طور که می دانید در انواع مختلفی تولید شده اند که هر یک از آن ها کاربردهای مختلفی از خود نشان می دهند.

امروزه مورد توجه بسیاری از صاحبان کسب و کار فروشگاهی و مغازه ای قرار گرفته است. این دسته از یخچال ها با توجه به مزیت هایی که از خود تا به امروز نشان داده اند و این که به کارفرما اجازه می دهد که محصولات و مواد غذایی را بهتر به مشتری ها نشان دهد بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است. مرکز خرید یخچال قنادی در کرج از لحاظ کیفیت و قیمت حرف اول را میزند.

هنگام خرید یخچال فروشگاهی ایستاده ابتدایی ترین نکته ای که باید در نظر داشت. نحوه تنظیم درجه یخچال ایستاده فروشگاهی با توجه به محصولاتی است که در آن قرار می گیرد. با این امر شما می توانید از بروز یخ زدگی و یا فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال جلوگیری کنید.

اهمیت تنظیم دمای مناسب و تنظیم درجه ترموستات در یخچال ایستاده فروشگاهی امروزه یکی از اصلی ترین تجهیزاتی که در تمامی فروشگاه ها و مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد یخچال فریزر می باشد. در حقیقت شما در تمامی فروشگاه ها و هایپرمارکت ها و حتی مغازه های کوچک نیز که قصد فروش انواع مواد غذایی اعم از میوه، سبزی، شیر، پنیر، انواع گوشت و غذای آماده و … را دارند یکی از تجهیزاتی که در ابتدا به سراغ خرید آن می روند یخچال های فریز فروشگاهی و یا همان ویترینی می باشد.

امروزه یخچال های ایستاده برای تمامی مغازه داران به یکی از پرطرف دارترین نوع یخچال های فروشگاهی تبدیل شده است. شما به راحتی می توانید این نوع از یخچال ها را در انواع مختلف در ایران برودت خریداری کنید. بعد از آن که با توجه به نیاز و کاربرد یخچال ایستاده آن را خریداری کرده اید مسئله مهمی که باید به آن بپردازید تنظیم ترموستات و دمای داخلی آن خواهد بود.

این موضوع به قدری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که بسیاری از شرکت ها و گروه های تولید کننده این دستگاه ها دستورالعملی را برای فروش محصولات خود به مشتری ها ارائه می دهند. در صورتی که شما بتوانید به درستی یخچال فروشگاهی خود را تنظیم کنید از هدر رفتن انرژی اضافه جلوگیری خواهید کرد؛ علاوه بر این موضوع عمر مفید یخچال را نیز افزایش داده اید و به عمکلرد صحیح آن کمک شایانی کرده اید.

محصول پربازدید: دمای مناسب یخچال فریزر ایستاده فروشگاهی برای آن که شما بتوانید دمای مناسب دستگاه خود را پیدا کنید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید این دما در اقلیم های جغرافیایی مختلف متفاوت می باشد. البته این تفاوت چنان نمی باشد که به چشم آید؛ اما به صورت تقریبی می توان گفت که دمای مناسب برای یخچال های فروشگاهی در سراسر نقاط کشور عزیزمان به صورت ثابت است.

لازم به ذکر است دمای مناسب یخچال فروشگاهی با توجه به موادی که در داخل خود نگه می دارد بستگی دارد. به عنوان مثال برای یخچال های خانگی بهترین دمای فریزر 0 می باشد و برای یخچال بهترین دما باید حداکثر 4 درجه باشد. ایران برودت به شما این توصیه را دارد که بهتر است دمای داخلی یخچال را بالاتر از 0 نگه دارید؛ زیرا در این دما برخی از مواد غذایی منجمد خواهند شد.

با توجه به پیشرفت هایی که فناوری به خود دیده است یخچال های فروشگاهی قابلیت تنظیم دمای طبقه را به صورت جداگانه دارند که این امر کمک می کند که بهترین محیط داخلی را برای تمامی محصولات غذایی فراهم کرد. لازم به ذکر است در طبقه های یخچال ما باید ترتیب چیدمان مواد غذایی را رعایت کنید به این صورت که موادی که حساس تر به دما هستند باید نزدیک به طبقه میانی چیده شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا