تابلو فرش فرانسویی یا ایرانی

تابلو فرش فرانسوی شیک و اروپایی از جمله محصولات فاخر و هنری برای علاقمندان به نقاشی اروپایی و فرانسوی بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد. مانند: نقاشی شام آخر داوینچی را در قالب یک تابلو فرش زیبا و چشم نواز در چیدمان منزل به کار گیریم. خرید تابلو فرش فرانسوی تنها آثار هنرمندان کشور فرانسه را در بر نمی گیرد، بلکه نقاشی های هنرمندان ایتالیایی، انگلیسی، آلمانی و … را نیز می توان در میان آن ها مشاهده کرد.

اما به طور کلی تابلو فرش نقاشی را با نام تابلو فرش فرانسوی  یا تابلو فرش اروپایی می شناسند، همین طور به این محصول تابلو فرش مجلسی هم گفته می شود. موضوعات این محصول غالبا عاشقانه ها، مهمانی ها، مجالس اشرافی و زندگی روزمره مردم عادی و اشراف اروپا در قرون گذشته است. نمونه طرح های تابلو فرش فرانسوی در محصولات دستباف هم وجود دارد، اما به خاطر قیمت مناسب تابلو فرش ماشینی کاشان، مشتریان به خرید اینترنتی تابلو فرش فرانسوی ماشینی علاقه زیادی نشان داده اند.

تابلو فرش نقاشی ایرانی نیز از هنرمندان کشورمان همچون کمال الملک وجود دارد که به زیبایی و ظرافت هر چه تمام تر شکوه هنر ایران را به تصویر می کشد. این محصول را نیز می توانید از فروشگاه اینترنتی فرشخونه خریداری نمایید.

قیمت تابلو فرش فرانسوی ماشینی؛ ارزان و به صرفه

قیمت تابلو فرش فرانسوی با دیگر طرح ها متفاوت نیست. در واقع موضوع تابلو فرش ماشینی کاشان تاثیری در قیمت آن ندارد. تنها در صورتی که مایل باشید در طرح ملاحظاتی صورت گیرد مثل تغییر پس زمینه، یا تابلو فرش سفارشی را در سایز خاصی بخواهید مقداری هزینه طراحی در بر خواهد داشت. به طور مثال ابعاد رایج تابلو فرش ماشینی 70*50، 100*50، 100*70 و … است.

در صورتی که محصول را در سایز 90*60 بخواهید سایز سفارشی و غیر متداول به حساب می آید از این رو هزینه تولید آن کمی بالاتر می رود. برای نهایی کردن سفارش تابلو فرش اختصاصی و هماهنگی برای تغییرات مدنظرتان در آن، لازم است از طریق شماره های ثبت شده در قسمت تماس با ما به طور مستقیم با واحد فروش و پشتیبانی در ارتباط باشید.

از طرح های بسیار معروف

قیمت تابلو فرش ماشینی طرح فرانسوی بسیار مناسب تر از نوع دستباف آن می باشد. این در حالی است که در سال های اخیر تابلو فرش ماشینی کاشان از نظر کیفیت و زیبایی به رقیبی برای نوع دستباف تبدیل شده است. پس اگر در خرید تابلو فرش صرفا زیبایی و رخ ظاهری آن برایتان اهمیت دارد فرشخونه تابلو فرش ماشینی ارزان طرح فرانسوی را به شما پیشنهاد می کند.

کیفیت بی نظیر تابلو فرش اروپایی

شیوه جدید تولید منجر به بافت تابلو فرش ماشینی کاشان با بهترین کیفیت شده است که به تابلو فرش کلاریس، تابلو فرش سابلیمیشن و یا به طور کلی تابلو فرش چاپی شناخته می شود. نقاشی های اروپایی مشهور هستند به این که دارای ریزه کاری ها و جزئیات بسیار خیره کننده ای می باشند. از این رو مهم است که این ریزه کاری ها با همان دقت و کیفیت روی تابلو فرش ماشینی 1000 شانه پیاده شوند.

باعث خوشحالی است که پیشرفت تکنولوژی و خلاقیت تولیدکنندگان در کارخانه تابلو فرش کاشان این امکان را فراهم کرده است. وضوح تابلو فرش فرانسوی جدید به قدری بالا می باشد که بیننده در تمیز دادن این که تصویر پیش رو عکس است یا تابلو فرش ماشینی سردرگم می شود.

تابلو فرش فرانسوی یا ماشینی بخریم یا دستباف؟

تابلو فرش بافته شده با دست، از قیمت بسیار بالایی برخوردار است و قاعدتا محصولی با ارزش بالا به حساب می آید که مجموعه دارها و علاقمندان به وسایل آنتیک و گران قیمت، به آن بسیار علاقمندند. در واقع، این محصول، صرفا کالایی تزئینی نیست و از جنبه های دیگری نیز می تواند مهم باشد.

اما اگر شما قصد دارید این محصول را هدیه دهید، یا برای زیباتر شدن دکوراسیون منزل خود و خارج کردن آن از حالت رخوت و ملال، آن را خریداری نمایید، پیشنهاد می کنیم نوع ماشینی آن را تهیه کنید. چون رخ ظاهری آن بسیار باکیفیت و زیبا است و وضوح رنگ خیره کننده ای هم دارد. از طرف دیگر قیمت تابلو فرش ماشینی فرانسوی، در مقایسه با دستباف، بسیار ارزان است.

تابلو فرش فرانسوی هم به صورت دستباف تولید می شود و هم به صورت ماشینی. تولید این محصول به صورت ماشینی هم به شیوه های مختلفی انجام می شود. در اینجا می خواهیم به نقد و بررسی تولید تابلو فرش فرانسوی به شیوه دستباف بپردازیم.

کیفیت بافت بافنده و گره شمار تابلو فرش

کیفیت بافت هر بافنده با بافنده دیگر متفاوت است. همین موجب ایجاد تمایز در کیفیت و رخ ظاهری تابلو فرش دستباف می شود. کیفیت و رخ تابلو فرش فرانسوی از آن جا بیشتر اهمیت می یابد که در آن چهره انسان ها یکی از المان های اصلی است. برای این که بتوان ظرافت لازم در جزئیات و طرح چهره را نشان داد، باید رزولوشن یا تراکم گره بالایی داشته باشد. پس تابلو فرش دستباف فرانسوی باید با گره شمار بالا بافته شود.

نخ و نقشه تابلو فرش فرانسوی و مهارت بافنده

همین طور نخی که مورد استفاده قرار می گیرد باید بسیار لطیف و ظریف باشد. از نظر رنگ آمیزی و طیف رنگ هایی که در بافت به کار می رود، نخ باید شید رنگ خوبی هم داشته باشد. پس نخ تابلو فرش دستباف طرح فرانسوی هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

مقایسه رخ تابلو فرش اروپایی و فرانسوی به دو صورت چاپی و بافت

برای اینکه تابلو فرش در نهایت بیشترین شباهت را به تصویر اولیه داشته باشد، نقشه کد گذاری شده برای بافت تابلو فرش دستباف باید توسط تیم طراحی قوی کد گذاری شده باشد که شباهت زیادی به اصل تصویر داشته باشد.

بافت تابلو فرش هم باید به صورت تخصصی توسط بافنده ماهر انجام شود. یعنی فردی که به ظرافت بافت تسلط بالایی داشته باشد. چله کشی هم باید خیلی دقیق و حرفه ای انجام شده باشد. با توجه به هزینه های بالای تابلو فرش دستباف، بافنده های متخصص کمتر به سراغ بافت آن می روند. چون نسبت به زحمت بالای آن، در آمد خوبی کسب نمی کنند. در نتیجه بیشتر روی می آورند به بافت سایزهای بزرگ، مثل فرش دستباف. از این رو، در این حوزه تخصص کم شده است.

پرداخت و مراحل پس از تولید

پرداخت دقیق و ماهرانه هم از اهمیت زیادی برخوردار است. پرداخت همان عملیاتی است که پس از اتمام بافت تابلو فرش برای داشتن سطح صاف و مرتب به نظر رسیدن تابلو فرش انجام می شود. شخص پرداخت کننده در اینجا باید تخصص کافی داشته باشد.

ایران | ایرانی

در بسیاری از شهرها، تولید تابلو فرش دستباف فرانسوی به تازگی رواج یافته است. این در حالی است که این مکان ها مرکز تخصصی تولید تابلو فرش نبوده اند. به همین دلیل ممکن است امکان انجام همه مراحل تولید به طور تخصصی وجود نداشته باشد، مثل پرداخت مناسب. در نتیجه عیب های حاصل از بافت به خوبی برطرف نمی شود. باتوجه به قیمت بسیار بالای تابلو فرش های دستباف فرانسوی این عیوب حتی به میزان کم ناخوشایند خواهد بود.

چرا تابلو فرش ماشینی فرانسوی، چاپی به بافت بهتر است؟

تابلو فرش فرانسوی ماشینی، از جزئیات بسیار زیادی برخوردار هستند و غالبا رنگ های بی شماری در آن به کار رفته که شیوه بافت غیر چاپی، نمی تواند همه این جزئیات و طیف های رنگی را پوشش دهد. چون همان طور که پیش تر هم گفتیم، در این شیوه، 8 یا نهایتا 10 رنگ به کار می رود.

اما در شیوه بافت چاپی، محدودیت رنگ وجود ندارد و همه طیف های رنگی قابل پیاده سازی در محصول نهایی هست. بدین ترتیب، زیبایی و جزئیات خیره کننده نقاشی های بی نظیر اروپایی، بهتر و دقیق تر به نمایش در می آید. اولین مزیت تابلو فرش فرانسوی ماشینی ارزان بودن آن نسبت به نوع دستباف است. همان طور که پیش تر هم اشاره شد تابلو فرش دستباف بیشتر جنبه سرمایه گذاری دارد و یکی از مشتریان این نوع تابلو فرش کلکسیون داران هستند.

سرعت تولید تابلو فرش ماشینی طرح اروپایی قابل مقایسه با نوع دستباف نیست. در حالیکه ماه ها طول می کشد تا بافنده یک تابلو فرش را ببافد، با گسترش فناوری های بافت و تولید در صنعت فرش ماشینی شما می توانید تابلو فرش فرانسوی را امروز سفارش دهید، “در کمتر از 24 ساعت آماده است” و ظرف 2 تا 3 روز به دست شما می رسد.

یکی از مزیت های مهم تابلو فرش مجلسی تنوع بالای محصولات آن است. در فروشگاه فرشخونه بیش از 180 طرح متفاوت تابلو فرش اروپایی وجود دارد که می توانید همین الان آن را ثبت سفارش نمایید. فرآیند تولید هم بسیار آسان تر است. چون نیازی به تیم طراحی متخصص برای کدگذاری نقشه نیست. در واقع نیازی به طراحی نقشه تابلو فرش وجود ندارد. همین امر روی قیمت تابلو فرش فرانسوی موثر است.

کیفیت خروجی تولید بالا است و محصول نهایی طبق اصل تصویر اولیه است. چون رنگ ها دقیقا طبق نقاط اصلی تصویر به تابلو فرش تزریق می شود. از طرفی طیف دقیق رنگ ها انتخاب می شود و روی تابلو فرش پیاده می شود. به همین دلیل در نهایت تابلو فرش فرانسوی ماشینی کاملا شبیه به تصویر اولیه تولید می شود.

پرداخت تابلو فرش ماشینی فرانسوی

مراحل پس از بافت و چاپ تابلو فرش ماشینی فرانسوی در کارخانجات فرش ماشینی کاشان با ماشین آلات پیشرفته انجام می شود. به همین دلیل، امکان پرداخت پرداخت یک دست تابلو فرش ماشینی و شیرینگ در مراحل پس از بافت وجود دارد. در این مرحله برای رخ و ظاهر بهتر تابلو فرش با تیغ های مخصوص صنعتی، سطح آن یکدست هموار و صاف می شود که باعث می شود طرح تابلو فرش فرانسوی با وضوح بالا خود را نمایش دهد.

در واقع تصویر نهایی روی تابلو فرش فرانسوی، خیلی دقیق و اصطلاحا های کپی است. وضوح تصویر به قدری بالا است که عیبی در تابلو فرش نمی توانید پیدا کنید. به ویژه در نقاط ظریف مثل چهره ها، به دلیل کیفیت و رزولیشن عالی و همین طور نمایش طیف رنگی بالا، جزئیات به زیبایی از کار در می آید. در نهایت، میان تصویر اولیه و تصویری که روی تابلو فرش ماشنی فرانسوی مشاهده می کنید هیچ تفاوتی دیده نمی شود.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا