بازرگانیبرترین های کسب و کار

شروع مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان سال 2022

مراحل مهاجرت در سال 2022

مهاجرت را میتوان به عنوان یک پروسه نام برد که از مراحل مختلفی تشکیل شده است. داشتن اطلاعات کافی از مراحل پروسه و رعایت توالی، در میزان موفقیت شما در مهاجرت، بسیار تاثیرگذار می باشد. ما در مقاله مهاجرت تحصیلی رویزا گروپ گفتیم که اصلی ترین روش های مهاجرت به سه دسته تقسیم میشوند؛ هر یک از این موارد، مراحل مختلفی دارند که ما در این مقاله به تشریح آنها خواهیم پرداخت. شما میتوانید با مطالعه این مقاله، به صورت کامل از مراحل مهاجرت در سال 2022 آگاه شوید.

اپل | اینترنت

مراحل مهاجرت تحصیلی در سال 2022

همانطور در مقاله گفته شد، مهاجرت تحصیلی در بین تمام روش های مهاجرتی، بیشترین متقاضی را در سراسر دنیا دارد. به همین دلیل در ابتدا به مراحل مهاجرت تحصیلی در سال 2022 می پردازیم.

گام اول : آماده سازی مدارک

اولین گامی که در مهاجرت تحصیلی بایستی انجام دهید، آماده سازی مدارک مورد نیاز می باشد. شما می بایست مدارک تحصیلی خود را (اصل مدرک و همچنین ریز نمرات) در اختیار داشته باشید. اگر اصل مدرک تحصیلی خود را ندارید، کافیست به مقاله مراجعه نموده تا از مراحل آزادسازی مدرک خود، اطلاع یابید. بجز اصل مدرک تحصیلی شما نیازمند داشتن رزومه، انگیزه نامه و توصیه نامه می باشید. در ضمن تمام موارد گفته شده باید ترجمه شوند. پیش از آنکه مدارک خود را ترجمه کنید، مطالعه مقاله به ادرس travel.state.gov/content/travel/en برای شما مفید خواهد بود.

گام دوم: پیدا کردن دانشگاه

پس از آماده سازی مدارک، شما می بایست به دنبال دانشگاه مورد نظر بگردید. برای این که بدانید چه دانشگاهی و چه کشوری برای شما مناسب است و با توجه به شرایط شما آیا امکان دارد که شما به آن کشور مهاجرت نمایید، نیاز دارید تا از مشاورین و کارشناسانی که در این حوزه تخصص دارند، کمک بگیرید. شما میتوانید با ، شرایط خود را برای مهاجرت به کشورهای مختلف بسنجید. در ضمن در صورت نیاز می توانید با ، بصورت تخصصی شرایط خود را مورد سنجش قرار داده و از مشاوره تخصصی ما، بهره مند شوید.

گام سوم: اپلای کردن

پس از بررسی شرایط و انجام تحقیقات کافی در زمینه کشورهای مختلف و همچنین دانشگاه ها، لازم است تا برای دانشگاه یا دانشگاه های مقصد، اپلای نمایید. برای این که بتوانید از دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرید، لازم است تا از نحوه مکاتبه با دانشگاه، اطلاع داشته باشید. به منظور جلوگیری از اتلاف زمان شما میتوانید با تا مراحل اپلای را شروع کنیم.

نکته بسیار مهم: بسیاری از متقاضیان در این مرحله، هنوز مدرک زبان ندارند و این تصور را دارند که پیش از اپلای کردن، حتما لازم است که مدرک زبان داشته باشند؛ این یک تصور اشتباه است. ما در برای بیش از 80 درصد کلاینت های خود، پذیرش کاندیشنال می گیریم؛

به این معنی که ابتدا برای دانشگاه های مختلف اقدام کرده و پس از و پیش از مهاجرت به کشور مقصد، مدرک زبان ارائه خواهد شد. شما با این روش، خیالتان راحت است که از دانشگاه پذیرش گرفته اید و تمرکز خود را بصورت کامل بر روی دریافت مدرک زبان خواهید گذاشت.

گام چهارم: دریافت بورسیه

چهارمین مرحله مهاجرت تحصیلی، اقدام برای دریافت بورسیه می باشد. شاید فکر کنید که با توجه به شرایط شما (نمره زبان، معدل و …) امکان دریافت بورسیه برایتان وجود نخواهد داشت. باید گفت که بر حسب تجربه، ما توانسته ایم برای 70 الی 80 درصد از کلاینت های خود، بورسیه دریافت کنیم. ما در مقاله ، به صورت کامل به مبحث نحوه دریافت بورسیه در هر مقطع و هر رشته ای، پرداختیم. پس حتما برای دریافت بورسیه اقدام کنید.

نکته مهمی که در زمینه دریافت بورسیه وجود دارد، داشتن اطلاعات کافی نسبت به انواع بورسیه ها و همچنین زمان اقدام برای آنها می باشد. پس حتما در این زمینه از کارشناسانی که اطلاعات کاملی در خصوص دریافت بورسیه در کشورهای مختلف دارند، کمک بگیرید. کافیست با ما همراه باشید تا شانس دریافت بورسیه خود را چندین برابر کنید.

گام پنجم: دریافت ویزا

برای دریافت ویزا لازم است تا شما شهریه دانشگاه را پرداخت نمایید. اگر موفق به دریافت بورسیه شده اید، پرداخت به صورت خودکار انجام خواهد شد و دیگر نیاز به پرداخت شهریه برای دریافت ویزا نخواهد بود. پس از پرداخت شهریه، شما اقدام به اخذ ویزا خواهید نمود.

گرفتن ویزا معمولا بین 30 تا 45 روز به طول می انجامد. بعد از دریافت ویزا، شما سه ماه فرصت دارید که از کشور خارج شوید. در واقع این گام آخر از مراحل مهاجرت تحصیلی میباشد. البته خوب است بدانید که در صورتی که میخواهید به همراه خانواده مهاجرت نمایید، می بایست درخواست ویزای همراه دهید. همچنین شما میتوانید با استفاده از ، ویزای همراه خود را بصورت همزمان دریافت نمایید.

مراحل مهاجرت کاری در سال 2022

برای مهاجرت به کشورهای دیگر، همواره دلایل مختلفی ذکر میشود. بهبود شرایط زندگی، بهبود موقعیت شغلی، تحصیل در و… از جمله این موارد است. همواره بهبود شرایط شغلی و بهبود وضع اقتصادی برای افراد، یکی از اصلی ترین خواسته های افراد است. از همین رو تعداد زیادی، علاقه مند به مهاجرت از طریق کار (مهاجرت کاری) به کشور های دیگر هستند. ما در این بخش از مقاله به مراحل مهاجرت کاری در سال 2022 خواهیم پرداخت.

گام اول: یافتن موقعیت شغلی

برای این که بتوانید از طریق کار، مهاجرت نمایید لازم است تا موقعیت شغلی مناسب را بیابید. برای یافتن موقعیت شغلی دو راه وجود دارد؛ ارتباط مستقیم با خود کمپانی ها و یا ارتباط از طریق شرکت های واسط (شرکت های کاریابی). در روش اول شما باید به وبسایت کمپانی های مختلف مراجعه نموده و سپس به بخش استخدامی آنها مراجعه نمایید. در این بخش شما میتوانید نیروهای مورد نیاز آن کمپانی را مشاهده نمایید.

پس از بررسی نیازمندی های هر یک، با توجه به توانایی های خود می بایست رزومه و انگیزه نامه متناسب با موقعیت شغلی مشخص شده را تهیه نموده و از طریق راه های ارتباطی موجود، ارسال نمایید. در این روش ممکن است که از طرف کمپانی مورد تقاضا، پاسخی دریافت نکنید. لازم است شما دوباره ایمیل زده و درصورت عدم پاسخگویی، از طریق راه های ارتباطی دیگر، با کمپانی مورد نظر، ارتباط برقرار کنید.

در روش دوم شما رزومه خود را به شرکت کاریابی واسط ارسال کرده و درخواست یافتن کار میکنید. در ادامه این شرکت با توجه به رزومه و توانایی های شما، موقعیت های شغلی مناسب شما را پیدا کرده و رزومه شما را برای کمپانی ها، ارسال میکند.

مزیت این روش نسبت به روش اول این است که در این روش، شرکت واسط راه های ارتباطی بیشتری خواهد داشت و به همین جهت، امکان گرفتن وقت مصاحبه بیشتر میشود. همچنین به دلیل وجود منافعی که پس از به استخدام درآوردن فردی در شرکتی کسب میکنند، بسیار تلاش میکنند تا یافتن کار شما با موفقیت انجام شود.

نکته مهم: برای نوشتن انگیزه نامه مناسب، لازم است تا شما به تحقیق در زمینه پروژه هایی که کمپانی مورد تقاضا در حال کار است (یا برای انجام آن، برنامه ریزی کرده است)، بپردازید و سپس انگیزه نامه خود را متناسب با اهداف آن کمپانی تهیه نمایید.

گام دوم: آماده شدن برای مصاحبه

پس از یافتن موقعیت شغلی مناسب و ارسال رزومه و انگیزه نامه، در صورت پذیرش، کمپانی به شما وقت مصاحبه میدهد. همانطور که در مقاله گفته شد، داشتن مدرک زبان در گرفتن شغل، اهمیت ندارد. مورد حائز اهمیت داشتن دانش زبان برای مصاحبه است.

شما می بایست بتوانید از پس مصاحبه کاری بر بیاید و به بهترین شکل خودتان و توانایی هایتان را تشریح نمایید. همچنین شما باید بتوانید به سوال های پرسیده شده پاسخ داده و همچنین توانایی پرسش داشته باشید. از این رو اگر شما در حد آیلتس 6 دانش زبان دارید، میتوانید به خوبی در مصاحبه ها شرکت کنید.

البته باید توجه داشته باشید که در بعضی از کشورها و همچنین در برخی از موقعیت های شغلی لازم است تا شما دانش زبان کشور مقصد را داشته باشید. مثلا در برخی از موقعیت های شغلی موجود در کشور هلند لازم است تا شما توانایی مکالمه به زبان هلندی را داشته باشید.

بجز داشتن دانش زبان، شما می بایست نسبت به سوالاتی که از شما پرسیده خواهد شد، مطلع باشید. شاید فکر کنید که میتوان از طریق اینترنت به این سوال ها دسترسی پیدا کرد؛ اما باید گفت که این تصوری اشتباه است. بهترین منبعی که شما میتوانید از طریق آن نسبت به سوالاتی که در آزمون های استخدامی پرسیده می شود آگاه شوید، استفاده از تجربیات افرادی است که مصاحبه های کاری فراوانی را پشت سر گذاشته اند. کارشناسان و مشاورین ما به دلیل زندگی در کشورهای اروپایی می توانند دقیق ترین اطلاعات را در خصوص مصاحبه ها به شما بدهند. پس کافیست .

نکات دیگری که می بایست در مصاحبه رعایت شود، طرز پوشش و آراستگی است. همچنین نحوه پاسخگویی به پرسش ها (بصورتی که مصاحبه کننده از طرز بیان شما راضی باشد) بسیار مهم است. عموما شما دو مرحله مصاحبه خواهید داشت که در مرحله اول با واحد منابع انسانی کمپانی و سپس با واحد مربوطه (واحد تخصصی)، مصاحبه خواهید داشت. در صورت پذیرش می بایست به گام سوم مراجعه کنید.

گام سوم: دریافت ویزا

پس موافقت کمپانی مورد تقاضا، برای شما جاب آفر صادر میشود. شما میتوانید با جاب آفر صادر شده به سفارت کشور مقصد رفته و درخواست دریافت ویزا نمایید. پس از دریافت ویزا شما میتوانید به کشور مقصد مهاجرت نمایید.

مراحل مهاجرت سرمایه گذاری در سال 2022

در ادامه مقاله مراحل مهاجرت در سال 2022 به بررسی مراحل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می پردازیم. با توجه به مطالب ذکر شده در مقاله ، اصلی ترین پیش نیاز برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، داشتن سرمایه است. در بخش های قبلی ما به مراحل مهاجرت تحصیلی و کاری پرداختیم. باید گفت که در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری، گام های دقیقی نمی توان مشخص نمود.

شما می بایست برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، به مسائل حقوقی در کشور مقصد آگاهی داشته باشید. در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری، هر کشوری قوانین مخصوص به خود را دارد و از همین رو نمیتوان مراحل مشخصی برای تمام کشورها، ذکر کرد.

از اصلی ترین مراحل در مهاجرت سرمایه گذاری میتوان به آماده سازی سرمایه، انتقال پول، بیمه کردن پول، انتخاب پروژه و میزان سرمایه گذاری است. از آنجایی که بخشهای مختلف این نوع مهاجرت، نیازمند اطلاعات کامل حقوقی می باشد، لازم شما از یک مشاور یا وکیل با تجربه در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری در کشور مقصد کمک بگیرید.

با توجه به تجربیاتی که کارشناسان و مشاورین ما در موسسه رویزا گروپ در زمینه دارند، به شما کمک خواهیم کرد که کجا می توانید سرمایه گذاری کنید و انگیزه نامه شما باید به چه صورتی نوشته شود و در نهایت هدفتان از انجام پروژه چه باید باشد. این که پروژه شما در چه دسته بندی ای قرار میگیرد و چه نیازمندی هایی دارد نیز در مشاوره های تخصصی ما، برای شما مشخص میشود. پس همین حالا با ما تماس بگیرید و از خدمات ما، استفاده نمایید.

توجه: تمام مطالب منتشر شده در وبسایت رویزا گروپ، اختصاصی بوده و کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

مهاجرت به اروپا را از کجا شروع کنیم؟

در صورتی که میخواهید به اروپا مهاجرت کنید، کافیست از طریق فرم ارزیابی رایگان، شرایط خود را مورد ارزیابی قرار داده تا از امکان مهاجرت خود به کشور های مختلف، آگاهی یابید. همچنین شما می توانید با رزرو وقت مشاوره، بصورت کاملا تخصصی و کامل از شرایط مهاجرت به کشورهای اروپایی اطلاع یافته و را شروع نمایید. در ضمن شما میتوانید با مراجعه به سایت ما با خدمات متنوعی که ما در زمینه اخذ ویزا ارائه میدهیم، آشنا شوید. موسسه رویزا گروپ در تمامی مراحل همراه شما می باشد.

منبع مقاله:

مهاجرت رویزا گروپ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا