مقاصد برتر مهاجرتی اروپا در سال جاری

اقامت انگلستان

انگلستان نام نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. لندن، پایتخت انگلستان هم با حدود 8 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر اروپاست. علاوه بر گویشهای مختلف که در نقاط مختلف بریتانیا صحبت می شود، انگلیسی زبان اصلی کشور انگلستان است. جمعيت انگلستان حدودا 58 ميليون نفر می باشد.

حدود 5 درصد از جمعيت بريتانيا را خارجي هایی تشكيل می دهند كه از كشورهای مشترك المنافع بريتانيا به اين كشور می آيند. مهاجران بسياری نيز از سراسر جهان در بريتانيا سكونت دارند، خصوصا در شهر لندن كه از نظر قومی متنوع ترين شهر جهان است.

امنیت | ایران

 مساحت انگلستان (93600 مايل مربع) می باشد. اصطلاح بريتانيا Britain، بريتانيای كبير (جزيره ای كه شامل انگلستان، ولز و اسكاتلند است) و ايرلند شمالی را در برمي گيرد. بريتانيا تقريبا هم اندازه نيوزيلند و نصف فرانسه است. اين سرزمين چشم اندازهای مختلفی دارد و اكثر خاك انگلستان، به جز شمال و جنوب غربی، نسبتا مسطح و كم ارتفاع است، در حاليكه بيشتر قسمتهای ولز و اسكاتلند سرزمينی كوهستانی است.

آب و هوای بريتانيا معمولا ملايم و معتدل است، گر چه بسيار متغير است و معمولا در تمام مواقع سال بارانی است. آب و هوای غرب كشور مرطوب و ملايم تر از شرق كشور است، در حاليكه شمال غربی مرطوبترين ناحيه كشور است. اسكاتلند و شمال كشور غالبا زمستان های سختی دارند و در آنجا بارش برف زمستانی فراوان است.

جنوب شرقی كشور بهترين و گرمترين آب و هوا را دارد، هر چند حتی در اين قسمت نيز ممكن است زمستانها طولانی، سرد و پربارش باشند. متوسط درجه حرارت در ژانويه 4 درجه سانتيگراد و در ژوئيه 18 درجه سانتيگراد  است، گر چه ممكن است در تابستان درجه حرارت در جنوب شرقی به حدود 26 درجه سانتيگراد برسد.

زبان های رسمی در اين كشور، انگليسی، ولش و گاليك اسكاتلندی است. هرچند دو زبان آخر فقط در كشورهای مربوطه صحبت می شوند و اقليت نسبتا كمی آن را به كار می برند. حكومت انگلستان سلطنت مشروطه است و ثبات سياسی در این کشور فوق العاده است. اين كشور يكی از پر ثبات ترين كشورهای جهان از نظر سياست است. اقتصاد بريتانيا در بين كشورهای جهان در رده چهارم قرار دارد و قرن بيست و يكم را با رشد اقتصادی فزاينده و سطح بيكاری نسبتا كمی آغاز كرد.

اقامت قبرس

جمهوری قبرس کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش اقامت قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و قبرس جنوبی (قبرس اروپایی) یا بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هر دو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند.

یونانی ‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند. جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه ‌است و جمهوری قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. قبرس از نقاط گردشگر پذیر مدیترانه ‌است و در ۱ ژانویه ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوست .جمعیت کل جزیره قبرس یک میلیون و صد هزار نفر است و جمعیت جمهوری قبرس بدون احتساب قبرس شمالی ۸۴۰ هزار نفر است. ۷۷ درصد مردم این جزیره یونانی و ۱۸ درصد نیز از ترک های قبرس هستند.

این جزیره به خاطر مکان راهبردی خود در طی تاریخ مورد حمله و اشغال امپراتوری‌های گوناگون از جمله هیتی‌ها، آشوری‌ها، مصری‌ها، ایرانیان، یونانی‌ها، رومی‌ها، بیزانسی‌ها، عثمانی‌ها و اعراب قرار گرفته‌ است. اسکندر مقدونی در ۳۳۳ پیش از میلاد قبرس را از ایران جدا کرد.

موقعیت جغرافیایی قبرس

کشور قبرس در دریای مدیترانه قرار دارد. موقعیت دقیق این کشور شرق دریای زیبای مدیترانه است. پایتخت قبرس نیکوزیا نام دارد.

شرایط آب و هوایی قبرس

قبرس دارای تابستان‌ های گرم و خشک و طولانی است که از اواسط ماه می تا اواسط اکتبر به طول می انجامد. زمستان‌ در قبرس کوتاه، ملایم و گاهی نیز با بارندگی همراه است و مدت آن نیز از دسامبر تا فوریه است.

اقتصاد قبرس

اقتصاد جزيره قبرس از آغاز استقلال مبتني بر سيستم بازار آزاد بوده است. صادرات عمده ي قبرس شامل: محصولات كشاورزي(گندم، جو، سيب زميني، ومركبات)، ميوه هاي مختلف، تنباكو، محصولات صنعتي، انواع البسه، كفش و صنايع دستي بوده است. واردات عمده نيز شامل: مواد خوراكي، دام زنده، نفت و محصولات شيميايي است.

اقامت سوییس

کشور سوئیس به زیبایی کوه ها و طبیعت و اقلیم مدیترانه ای آن معروف است. کشور سوئیس تقریبا با ثبات ترین اقتصاد دنیا را دارا می باشد و فرانک سوییس با پایین ترین نرخ نوسان جزء قدرتمندترین واحد های پولی دنیا محسوب می شود. کشور سوئیس یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا است.

هر چند اخیرا به دلیل مسائل امنیتی محدودیت هایی برای ورود به این کشور وضع شده استT تبعه های خارجی که در این کشور اقامت دائم دارند و کسانی که اجازه موقت کار در این کشور دارند حدود ۲۲ % جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

کشور سوئیس از دین خاصی به طور رسمی حمایت نمی کند. مسیحیت دینی است که اکثر مردم این کشور به آن گرویده اند. ۴۱٫۸ %مردم کاتولیک ۳۵٫۳ % پروتستان ۱٫۸ % ارتدکس هستند. ۴٫۳ % جمعیت این کشور نیز مسلمان هستند. در آخرین تحقیقات مشخص شده است ۲۷ % مردم این کشور آتئیست شده اند.

کشور سوئیس دارای ۴ زبان اصلی می باشد که به ترتیب اهمیت عبارتند از:

  • آلمانی
  • فرانسوی
  • ایتالیایی
  • لاتین

کشور سوئیس با درآمد سرانه ۲۸۰۰۰ پوند در سال، ثروتمند ترین کشور دنیا می باشد و یکی از کشورهایی است که هزینه های زندگی فوق العاده در آن بالا است. سطح درآمد مردم سوئیس متناسب با هزینه های این کشور می باشد. اما در ابتدای اقامت پرداخت این هزینه ها کمی دشوار است. کشور سوئیس بیست و پنجمین کشوری است که به حوزه شنگن پیوسته است. همان طور که می دانید رفت و آمد در کشورهای حوزه شنگن ممانعتی ندارد.

سوئیس نام رسمی کنفدراسیون سوئیس و برگرفته از تلفظ فرانسوی این کلمه می باشد. از آنجایی که در سال ۱۲۹۱ اولین استانی که به کنفدراسیون سوئیس پیوست، سوئیس نام داشت. این نام برای این کشور به یادگار ماند. جمعیت این کشور در حال حاضر بالغ بر ۷٫۵ میلیون نفر می باشد که بیست درصد این جمعیت را اتباع خارجی تشکیل می دهند. ایتالیایی ها، اتباع یوگوسلاوی سابق و سپس پرتغالی ها و ترک ها پرتعداد ترین خارجی ها محسوب می شوند.

این کشور متشکل از ۲۶ استان می باشد که اصطلاحا کانتون نامیده می شوند و هر کانتون در امور داخلی خود از خودمختاری نسبی برخوردار هست. زبان رسمی در ۲۰ کانتون آلمانی، ۵ کانتون فرانسوی و ۱ کانتون ایتالیایی می باشد. اما در بعضی از کانتون ها مثل فریبورگ و یا گرابوندان بیش از یک زبان رایج است و در کل از هر سه زبان به عنوان زبان رسمی سوئیس نام برده می شود. سوئیس تنها کشور دنیا است که از سه زبان رسمی برخوردار است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا