اپلیکیشن و نرم‌افزاربرترین های کسب و کار

چگونه افکت های اینستاگرام را فعال کنیم؟

چگونه افکت اینستاگرام را فعال کرده و از آن استفاده کنیم؟

استوری اینستاگرام یک راه موثر و عالی برای تعامل با کاربران است. در سال ۲۰۱۹ ، روزانه ۵۰۰ میلیون حساب از استوری اینستاگرام استفاده کرده‌اند. ۶۷٪ از کل کاربران اینستاگرام ۱۸ تا ۲۹ ساله هستند. ویژگی های تعاملی استوری  مانند نظرسنجی ، سوالات و افکت اینستاگرام روش های سرگرم کننده ای برای جذب این کاربران جوان است. شما برای اینکه بتوانید فالوور جذب کنید یا با فالوورهای خود تعامل داشته باشید باید هر روز از استوری استفاده کنید.

افکت‌های اینستاگرام بهترین روش برای داشتن استوری‌های زیباتر و جذابتر و افزایش نرخ تعامل با کاربران است. برخی از این افکت‌ها برای تغییر رنگ عکس‌ها یا افزایش کیفیت عکس‌ها استفاده می‌شود ولی برخی دیگر واقعیت افزوده است یعنی برخی تصاویر و انیمیشن‌ها به صورت شما یا محیط اضافه می‌شود. در ادامه این مقاله درباره نحوه فعالسازی افکت اینستاگرام و روش‌های استفاده از آنها صحبت می‌کنیم.

آموزش | ابزار

فیلتر یا افکت اینستاگرام چیست؟

بر اساس تعریفی از سایت wordstream : فیلتر اینستاگرام یک ویژگی در بستر اینستاگرام است که به شما امکان می دهد با استفاده از ویرایش های از پیش تنظیم شده روی تصویری که اینستاگرام برای شما ایجاد کرده است ، با یک کلیک عکس خود را ویرایش کنید.

فیلتر اینستاگرام برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ با چند گزینه ساده برای ویرایش عکس با حاشیه اختیاری یا جلوه های تغییر حالت شیب دار راه اندازی شد. گرچه این امکانات اکنون ساده به نظر می رسند ، اما برای افرادی که گوشی آنها فاقد برنامه‌های ویرایش عکس بود، کاربردی بود.

فیلترهای واقعیت افزوده (AR) جلوه هایی هستند که توسط رایانه ایجاد می شوند و بر روی تصویر واقعی که دوربین شما نمایش می دهد قرار می‌گیرند. در لایو یا استوری اینستاگرام  یک فیلتر AR،  تصویری را که دوربین جلو یا عقب شما نمایش می دهد تغییر می دهد.

به فیلترهای چهره اینستاگرام فکر کنید. به عنوان مثال ، فیلتر گربه روی صورت شما بینی و گوش‌های گربه را می‌اندازد .این جلوه های دیجیتالی در حین حرکت با شما حرکت می کنند.

چطور می توان افکت اینستاگرام را فعال کرد؟

فعال کردن افکت‌های اینستاگرام اصلا سخت نیست. پیشنهاد دیجی فالوور این است که کافی است اینستاگرام خود را از طریق یکی از اپ استورهای معتبر به آخرین نسخه آپدیت کنید. پس به روز رسانی شما امکان استفاده از تمامی افکت‌ها در دوربین جلوی موبایل و تبلت روی صورت و محیط، تصاویر و ویدئو‌های خود را خواهید داشت. به همین راحتی!

در هر آپدیت اینستاگرام ممکن است افکت‌های جدید به استوری و لایو اینستاگرام اضافه شود.

چگونه از افکت‌های اینستاگرام استفاده کنیم؟

 • کافی است به صفحه اینستاگرام خود رفته و عکس پروفایل خود لمس کنید. یا روی دوربینی که در سمت چپ بالای صفحه می‌بینید ضربه بزنید.
 • دوربین باز شده و می‌توانید با دوربین جلو تصویر خود یا با دوربین پشت تصویر محیط را مشاهده کنید. دوربین را تنظیم کنید.
 • در پایین صفحه آیکون‌های دایره‌ای شکلی مشاهده می‌کنید. این آیکون‌ها همان فیلترها هستند.
 • با لمس هر فیلتر، می‌توانید پیش نمایشی از فیلتر روی صورت خود یا محیط ببینید.
 • پس از انتخاب فیلتر مورد نظر می‌توانید فیلم یا عکس گرفته و استوری کنید.
 • برای عکس گرفتن با فیلتر باید دکمه وسط را یکبار لمس کنید ولی برای فیلم گرفتن باید تا زمان تمام شدن فیلم دکمه وسط را نگه دارید.
 • جهت اعمال فیلتر در لایو پس از شروع لایو نماد افکت مورد نظر خود را از پایین صفحه انتخاب کنید تا اعمال شود.

چطور افکت‌های جدید پیدا کنیم؟

برای اینکه از افکت‌ها استفاده کنید، اول باید افکت‌های مورد علاقه خود را پیدا کنید. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

 • وارد اینستاگرام شوید.
 • وارد استوری شوید و مطمئن شوید در حالت نرمال هستید. ( شاتر اصلی و سفید باید در مرکز باشد)
 • حالا انگشت خود را به سمت چپ بکشید.
 • همه آیکون‌های افکت را به سمت راست بکشید تا به آیکون browse effects برسد و آن را لمس کنید.
 • در صفحه باز شده بین دسته‌های مورد نظر می‌توانید افکت‌های مختلف را ببینید. اگر نام افکت مورد نظر خود را می‌دانید آن را سرچ کنید.
 • برای امتحان افکت‌ها روی Try it ضربه بزنید تا افکت را امتحان کنید.
 • اگر از افکت مورد نظر خوشتان آمد گزینه save effects را بزنید. حالا افکت در استوری شما ذخیره شده است.

نتیجه‌گیری

نحوه فعال‌سازی، دانلود و استفاده از افکت‌ها بسیار ساده است. برای اینکه بتوانید از افکت‌های جدید اینستاگرام استفاده کنید بهتر است اینستاگرام خود را آپدیت نگه دارید.

استفاده از این افکت‌ها یکی از استراتژی‌های تولید محتوا در اینستاگرام است که می‌تواند برای فالوورهایتان بسیار جذاب خواهد بود و اگر بتوانید درست از آنها استفاده کنید می‌توانند برایتان بسیار مفید باشند. پس سعی کنید از امکانات این شبکه اجتماعی به درستی استفاده کنید. آیا شما از افکت‌های اینستاگرام استفاده می‌کنید؟

نحوه استفاده و فعال سازی افکت های اینستاگرام برای استوری ، لایو و..

دانلود افکت های لایو اینستاگرام چگونه است؟ چگونه از افکت های اینستاگرام استفاده کنیم؟ ? این چند سوال رایج بین کاربران ناآشنا و مشتاق استفاده از قابلیت های این برنامه است. در ادامه این پست به چگونگی استفاده از افکت اینستاگرام خواهیم پرداخت.

چگونه افکت اینستاگرام را فعال کنیم؟

How to Use Instagram Effects

پیش از این به آموزش کامل کار با ابزار ویرایش ویدیو Reels استوری اینستاگرام و ۸ روش اضافه کردن افکت به تماس تصویری اینستاگرام، واتساپ، اسنپ چت و…  پرداختیم. در ادامه آموزش قابلیت های این برنامه به آموزش افکت اینستاگرام در لایو، استوری و… خواهیم پرداخت.

در روزهای ابتدایی اینستاگرام ، کاربران فقط تعداد معدودی فیلتر عکس را استفاده می کردند، اما آن روزها مدتهاست که از بین رفته است. اکنون می توانید راه های بی شماری برای زیباتر کردن عکس ها و استوری های اینستاگرام خود بیابید .

فیلترهای اینستاگرام به شما کمک می کنند تا یک مدل یا ویژگی خاص از خود در پست هایتان بسازید، یک نمای پروفایلی منسجم ایجاد کنید و هم در وقت و هم در هزینه خود جهت ویرایش تا تغییر عکس، استوری و… خود صرفه جویی کنید. استفاده از فیلترهای موجود به راحتی انتخاب گزینه های دوربین است، اما اگر بخواهید کمی حرفه ای تر عمل کنید، باید اطلاعات تخصصی تری داشته باشید، پس با ما همراه باشید.

سرچ افکت اینستاگرام و یافتن افکت های برتر

برای استفاده از افکت اینستاگرام برای استوری، ویدیو کال و.. ابتدا باید این افکت ها را پیدا کرد، بدیهی است که دسترسی درست به این افکت ها باعث می شود که به هدف خود برسیم، از این رو در این بخش سعی شده که روش صحیح یافتن افکت های اینستاگرام به شکل کامل و تصویری ارائه گردد.

برای استفاده از بهترین افکت های اینستاگرام کافی است برنامه را باز کنید و سپس انگشت خود را به سمت راست از لبه سمت چپ بکشید یا روی نماد دوربین در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.

مطمئن شوید که در حالت “Normal” هستید. دکمه شاتر باید در مرکز باشد ، محصور از آیکون های دایره ای ، که افکت های اینستاگرام هستند.

برای پیش نمایش جلوه های جدید، به راحتی انگشت خود را به سمت چپ بکشید (جلوه های برتر و سرآمد ظاهر می شوند).

برای باز کردن گالری جلوه ها، همه آیکون ها را به سمت راست  بکشید و روی “Browse Effects” ضربه بزنید.

روش دیگر برای این کار وجود دارد که، شما می توانید هر افکت را از آیکون آن انتخاب کنید و سپس روی نام آن ضربه بزنید.

در اینجا، روی “Browse Effects” ضربه بزنید.

 “Effects Gallery” جلوه های برتر را به شما نشان می دهد. در قسمت بالا، می توانید به دسته دیگری سرچ افکت خود را تغییر دهید. اگر می خواهید پیش نمایش آن افکت را ببینید، روی آن افکت ضربه بزنید.

اگر آن را دوست دارید و می خواهید ببینید که چگونه به نظر می رسد ، روی “Try It” ضربه بزنید. رابط اینستاگرام  بلافاصله استوری را با افکت جدید آماده می کند و به شما نمایش می دهد.

اگر Effect گزینه های بیشتری داشته باشد ، دایره های کوچکتر در بالای دکمه شاتر ظاهر می شوند. با انگشتان خود آن را انتخاب کنید تا همه آنها را امتحان کنید. برخی از افکت ها نسخه های مخفی نیز دارند. برای دسترسی به آنها روی صفحه ضربه بزنید.

وقتی از یک افکت رضایت دارید ، روی دکمه شاتر ضربه بزنید تا یک عکس بگیرید یا برای ضبط یک فیلم روی آن انگشت خود را نگه دارید.

اگر می خواهید تصویر یا فیلم را به Story خود اضافه کنید، در صفحه بعدی، روی گزینه “Your Story” ضربه بزنید. برای ارسال آن به یک دوست یا دیدن گزینه های بیشتر، روی گزینه “Send To” ضربه بزنید. ( مطابق شکل زیر)

نحوه ذخیره کردن افکت در اینستاگرام

اگر”Effects Gallery” را کاوش می کنید، به احتمال زیاد بیشتر از دیگران از جلوه های ویژه استفاده خواهید کرد. خوشبختانه، می توانید از ویژگی “Save” برای جمع آوری و ذخیره سازی جلوه های مورد علاقه خود استفاده کنید.

برای انجام این کار ، هنگام پیش نمایش آن، بر روی نام افکت ضربه بزنید.

بعد، روی “Save Effect” ضربه بزنید.

( خرید فالوور ارزان اینستاگرام )

جلوه های ذخیره شده شما در سمت چپ دکمه شاتر ظاهر می شود.

برای حذف افکت، روی نام آن ضربه بزنید و سپس روی “Saved” ضربه بزنید.

افکت ذخیره شده حذف خواهد شد.

یافتن افکت های جدید اینستاگرام

در حالی که “Effects Gallery” مکان مناسبی برای شروع کشف افکت های اینستاگرام است، بهترین مکان برای یافتن افکت های جدید و جالب در پروفایل های اینستاگرام سازندگان این افکت ها است.

برای شروع، فقط جستجوی هشتگ مربوط به AR- و Effects را جستجو کنید. هنگامی که شما یک خالق افکت را پیدا می کنید ، روی تب Smiley  (مطابق شکل زیر) ضربه بزنید. لیستی از همه افکت هایی که آن فرد ساخته یا ایجاد کرده است به شما نشان می دهد.

برای پیش نمایش افکت، روی آیکون  افکت ضربه بزنید. برای باز کردن آن افکت در استوری های اینستاگرام، روی “Try It” ضربه بزنید.

اگر به Story یک شخص نگاه می کنید و مانند جلوه ای که از آن استفاده کرده اید، به نام آن افکت در بالای صفحه (در زیر آی دی اینستاگرام شخص) ضربه بزنید.

این صفحه اطلاعات مربوط به افکت را باز می کند. برای پیش نمایش جلوه  روی گزینه “Try It” ضربه بزنید.

استفاده از افکت اینستاگرام در لایو

گاها ممکن است که بخواهید از افکت ها در لایو استفاده کنید ولی برای استفاده از این افکت ها دچار مشکل شده باشید، برای اینکار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله یک، برای دسترسی به استوری، اینستاگرام را باز کرده و روی نماد دوربین ضربه بزنید. سپس گزینه “Live” را در چرخ فلک پایین پیدا کرده و روی دکمه ضبط ضربه بزنید تا پخش مستقیم شروع شود.

مرحله دوم،  وقتی در حال برگزاری Live هستید، در فهرست پایین نماد افکت مورد نظر خود را لمس کنید. سپس، تمام فیلترهای موجود را مشاهده کنید.

مرحله سوم، یک افکت را لمس کنید تا در چهره یا محیط خود اعمال شود. شما می توانید فیلتر را هر چند بار که می خواهید در هنگام انتقال تغییر دهید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز طریقه استفاده و یافتن اسم افکت های معروف اینستاگرام و دانلود افکت های لایو اینستاگرام را به شما معرفی کردیم. می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه استفاده از افکت اینستاگرام را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا