برترین های کسب و کارلوازم خانگی

کولر گازی 18000 و اسپلیت 12000 هرکدام برای چه متراژی مناسب اند؟

امروزه کولرگازی‌ها از وسایل ضروری و پراهمیت هر خانه‌ای به حساب می‌آیند که دارای مدل‌های مختلفی همچون دیواری (اسپلیت)، ایستاده، پنجره‌ای، پرتابل، داکت اسپلیت(اسپلیت کانالی) در ظرفیت‌های 9000، 12000، 18000، 24000، 30000، 36000، 48000 به بالا هستند. بنابراین خریداران برای انتخاب کولر گازی، گزینه‌های زیادی در دسترس دارند که باید بسته به متراژ محیط و همچنین شرایط آب و هوایی محل زندگی خود، نسبت به تفکیک مدل و ظرفیت کولر گازی مناسب اقدام کنند.

البته این نکته را مدنظر داشته باشید که خرید کولر گازی با ظرفیت بیشتر برای یک محیط می‌تواند در طولانی مدت شما را از قبض‌های برق بیزار کند و از طرفی هم خرید یک مدل با ظرفیت پایین برای یک محیط می‌تواند در کاهش مؤثر دمای محیط تأثیر به‌سزایی نداشته باشد. پس یکی از مهمترین معیارهای خرید کولر گازی توجه به متراژ محیط بوده بنابراین در این مطلب قصد داریم به راهنمای انتخاب کولر گازی بر حسب متراژ و عوامل موثر بر قیمت اسپیلت ۱۲۰۰۰ بپردازیم. به همین دلیل از شما دعوت می‌کنم تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

انتخاب ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ منزل

کولر گازی برای خانه سرمایه‌گذاری قابل توجهی است که نباید در انجام آن عجله کنید. انتخاب ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ از مهمترین نکات در انتخاب کولر می باشد که باید به آن دقت داشته باشید. تهیه این دستگاه تعهدی گرانقیمت و طولانی مدت است که پیامدهای بزرگی برای هزینه برق و سطح راحتی شما دارد. بنابراین مهم است که قبل از نصب نکات مهم آن را بدانید.

خیلی ها فکر می کنند تهیه بزرگترین کولر گازی انتخاب مناسبی است، اما همیشه بزرگترین، بهترین گزینه نخواهد بود. کولر گازی ها در اشکال و اندازه های مختلف تهیه می‌شود که واحدهای قابل حمل، دیواری و سقفی در بازار موجود است. بنابراین تشخیص این که کدام یک مناسب خانه شما از کمی سخت به نظر می رسد، اما چیزی که همه باید به آن دقت کند انتخاب ظرفیت مناسب است.

چرا باید به ظرفیت کولر گازی توجه کنیم؟

خیلی ها تنها به دنبال تهیه کولر گازی های برند هستند، در حالی که گزینه‌های دیگری نیز اهمیت فراوانی دارد. برای مثال، اندازه کولر گاز باید متناسب با محیط انتخاب شود. هرچه محیط بزرگتر و تعداد افرادی که در خانه زندگی می کنند بیشتر باشد نیاز به کولر گازی بزرگتری خواهید داشت. همچنین هر چه منزل کوچک تر و تعداد افراد منزل کمتر باشند باید ظرفیت کمتری برای آن در نظر بگیرید زیرا ممکن است به قدری سرما ایجاد کند که باعث آزار ساکنین شود. به همین دلیل بهترین عملکرد داشتن یک کولر گازی متناسب با شرایط محیطی شما می باشد.

در کل برای انتخاب ظرفیت کولر گازی علاوه بر سایز باید به آب و هوای منطقه، موقعیت شمالی یا جنوبی بودن ساختمان، تعداد پنجره ها و میزان گردش هوا، موقعیت طبقه سکونت و… اشاره نمود. همچنین برای اطلاعات بیشتر برای راهنمای خرید کولر گازی می توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

راهنمای انتخاب ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ خانه + قیمت کولر گازی ۱۸۰۰۰

یکی دیگر از نکات مهم برای خرید کولر گازی توجه به ظرفیت آن است. ظرفیت سرمادهی با توجه به مساحت داخلی فضای مورد نظر انتخاب می شود. برای درک بهتر این موضوع بهتر است ابتدا با عملکرد کولر گازی آشنا شوید. کمپرسور داخل کولر گازی مانند پمپ عمل می کند و وظیفه فشرده سازی هوا یا همان گازها را بر عهده دارد.

گازها به دلیل داشتن دمای جوش پایین در حالت مایع دمای پایینی دارند و احساس خنکی آنها کاملاً حس می شود. کمپرسور با فشرده سازی این گازها و تبدیل آنها به مایع، هوای خنکی را تولید و آن را به سمت پنل کولر گازی ارسال می کند. با عبور هوای خنک شده دمای محیط نیز کاهش پیدا می کند. اندازه گیری ظرفیت کولر گازی بر حسب BTU بیان می شود که به این واحد واحد تغییر دما نیز می گویند. هرچه BTU بالاتر باشد قدرت سرمادهی آن نیز بیشتر است. پس برای خانه های دارای متراژ بالا باید کولر گازی های دارای BTU بیشتر را انتخاب کنید.

btu چیست؟

BTU مخفف واژه British thermal unit است. BTU مانند ژول و کالری جزو یکی از واحدهای انرژی به حساب می‌آید و برای اندازه گیری انرژی گرمایی (حرارتی) مورد استفاده قرار می‌گیرد. محاسبه بار سرمایشی BTU به عوامل مختلفی مانند مساحت و حجم فضای مورد نظر، وضعیت عایق کاری در و پنجره، دمای مطلوب مورد نیاز و دیوارهای ساختمان بستگی دارد. هر چه میزان BTU بیشتر باشد، میزان سرمایی( و یا گرمایی) که از کولر وارد محیط خواهد شد به تبع بیشتر خواهد بود.

همانطور که گفته شد کولر گازی‌ها در مدل‌های پنجره‌ای، اسپلیت و ایستاده موجود هستند که هر کدام از این مدل‌ها در ظرفیت‌های مختلف تولید شده‌اند و گاهاً برای محیط‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند به طور مثال کولر گازی‌های ایستاده بیشتر برای سالن‌های پذیرایی یا اجتماعات مورد استفاده قرار می‌گیرد چون از قدرت پرتاب بالایی برخودار است؛ البته شاید این نکته هم برایتان جالب باشد که مدل‌های اسپلیت یا دو تیکه دیواری بیشترین تنوع و طرفدار را دارند چرا که ظاهر زیبایی دارند و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند و می‌توان گفت به راحتی در هر فضایی جای می‌گیرند.

جدول انتخاب ظرفیت کولرگازی (اسپیلت) بر اساس متراژ

برای خرید کولر گازی باید به متراژ خانه توجه داشته باشید. به همین دلیل، همیشه مشاوران فروش ظرفیت کولر گازی را متناسب با متراژ منزل پیشنهاد می دهند. برای مثال، کولرگازی های دارای ظرفیت سرمایی مشخص برای مساحت مشخصی قابل انتخاب هستند که هر چه عدد ظرفیت بالاتر رود قدرت سرمادهی دستگاه بیشتر خواهد بود. شما می توانید برای انتخاب گزینه مناسب جدول زیر نگاهی بیندازید تا با اطمینان کامل بهترین ظرفیت کولر گازی را برای متراژ خانه خریداری کنید:

ظرفیت سرمادهی کولرگازی بر حسب BTU متراژ مساحت مناسب
9000 12 الی 20 مترمربع
12000 20 الی 30 مترمربع
18000 30 الی 45 متر مربع
24000 45 الی 60 متر مربع
30000 65 الی 75 مترمربع
36000 75 الی 90 متر مربع
48000 90 الی 120 مترمربع

توجه داشته باشید ظرفیت ها و متراژهای مشخص شده در شرایط عادی صدق می کند و در صورتی که موقعیت مکانی خانه متفاوت باشد باید تغییراتی در انتخاب ظرفیت ایجاد کنید.

شرایط تأثیرگذار بر ظرفیت کولر گازی

  • در حالت کلی می‌توان گفت در ایده‌آل‌ترین شرایط یا محیط عایق برای هر 46 متر مربع 1200 BTU ظرفیت مورد نیاز است.
  • برای فضاهایی که در بالاترین طبقه و یا پایین‌ترین طبقه و یا در مجاورت آشپزخانه قرار دارند 4000 بی تی یو اضافه می‌شود.
نمایش بیشتر

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا