دنیای وب

3 مطالعه موردی و آماری بازاریابی TikTok برای سال 2020

سال 2020 برای TikTok یک سال جهنمی بود. این یکی از سریعترین سیستم عامل های اجتماعی در جهان است که حتی از فیس بوک و اینستاگرام پیشی گرفته و بیش از 2 میلیارد بارگیری در آوریل 2020 به دست آورده است. نه تنها پایگاه کاربر TikTok رشد چشمگیری داشته است ، بلکه تنوع و مقدار مارک هایی را که برای دسترسی حتی به آن هجوم آورده اند نیز افزایش داده است. یک تکه تریبون کوچک.

در Fanbytes ، ما از همکاری با مارک های مختلف برای فعال کردن کمپین های TikTok متناسب با اهداف آنها مانند Warner ، Vestiaire و Burger King برای مارک های غیرمتعارف مانند دولت انگلیس و ACCA خوشحالیم.

این سال چالش ها و فرصت های منحصر به فردی را برای برندها به ارمغان آورده است ، و ما 3 مورد موردی متمایز ایجاد کرده ایم که می تواند از چگونگی کمک به مارک های تجاری برای هدایت TikTok در سال 2020 و چگونگی همکاری و فعال سازی کمپین های پرطرفدار در میان چالش های آنها ، آگاهی داشته باشد.


3 مورد برتر مورد بازاریابی TikTok در سال 2020:


1. غذاهای Idahoan

تنها چیزی که در اوایل ویروس کرونا و اقدامات قفل شده مشاهده کرده ایم ، افزایش قابل توجه محتوای مواد غذایی است. از ویروس بدنام قهوه دالگونا نان موز، و لوبیای پنکیک، کاربران خیلی سریع به آشپزخانه های خود دویدند و به همه این دستور العمل ها حمله کردند بدون اینکه کار دیگری جداگانه انجام دهند.

این فرصتی بی نظیر برای غذاهای آیداهو، یک مارک سیب زمینی له شده فوری آمریکایی که به دنبال درگیر کردن یک نسل جمعیتی Z در ایالات متحده بود که قبلاً با آنها تماس نداشتند.

برای درج نام تجاری در شوق محتوای تغذیه ای موجود در برنامه ، یاد گرفتیم که باید ضمن ایجاد توافق نامه های معروف TikTok که به Idahoan Foods برجسته می شود و تا حد امکان ارگانیک به نظر برسد ، نوآور باشیم.

با ارائه توجیهی آگاهی بخشی برای Idahoan Foods بر روی سیستم عامل ، راه حل ما ایجاد یک فعال سازی دو بخشی با استفاده از 14 تأثیرگذار بود که با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل داخلی TikTok ، Bytesights ، کشف کردیم.

در اولین فعال سازی ، ما دو مورد از قدرتمندترین و جادویی ترین اجزای ویروسی TikTok را در خود گنجانده ایم: صداها و رقص ها. ابتدا تیم داخلی یک صدای سفارشی برای ساخت تصویر تجاری Idahoan Foods ایجاد کردند و ما آن را به یک چالش رقص هشتگ ارگانیک که در آن طراحی شده است پیوند می دهیم # چالش mashout پسر.

این چالش شامل حرکات رقص ساده بود که شامل “رقص سیب زمینی له شده” محبوب در دهه 1960 بود ، و آن را برای همه کاربران آسان و قابل دسترسی می کرد. ما برای این قسمت از فعال سازی 2 میلیون بازدید ایمن کردیم ، اما تقریباً 4 برابر بیشتر از 7.6 میلیون بازدید ارائه کردیم! صدای سفارشی ما از 178 قطعه محتوای تولید شده توسط کاربر الهام گرفته است و در کل به 50 هزار بازی رسید.

ابزار | اینستاگرام

هدف از قسمت دوم فعال سازی ارائه محصول به روشی سرگرم کننده بود تا کاربران بتوانند ایجاد بار معنایی مثبت کنند. ما می دانستیم که بهترین راه برای این کار اعتماد به کسانی است که 24 ساعت در روز برای ایجاد محتوا در برنامه وقت می گذارند و می بینند که مخاطبانشان بیش از دیگران چه چیزهایی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند. بنابراین ، اینفلوئنسرها به ما آزادی خلاقیت داده اند تا ویدیوهای خود را با مارک شخصی و مخاطبان خود مطابقت دهیم ، اساساً “آن را از آن خود می کنند”.

ابزار | اینستاگرام

نتایج کلی کمپین چشمگیر بود. ما توانستیم بیش از 700٪ بیش از بازدیدهای معتمد آگاهی را افزایش دهیم و 14،000،000 میلیون بازدید در کل کمپین به دست آوردیم.

علاوه بر این ، فیلم های اینفلوئنسر میزان تعامل 20.13٪ را به دست آوردند ، که بسیار بالاتر از معیار موفق صنعت 14٪ برای TikTok است و به عنوان یک پاداش ، حساب Idahoan Foods TikTok پس از پایان کارزار 3700 دنبال کننده را به خود جلب کرد. 9


2. جمعی Vestiaire

محتوای مد اوایل امسال افزایش یافت و به نظر نمی رسد به این زودی ها کند شوند. ما دیدیم دیور میزبان اولین پلتفرم نمایش زنده مجازی در TikTok است TikTok با هموار کردن راه آینده مد لوکس ، میزبان خودشان بود # ماه مد TikTokFashion در ماه سپتامبر ، مارک های مد خانگی شروع به یادگیری این موضوع و ساخت بودجه واقعی برای برنامه کردند.

همیار Vestiaire او نمونه ای از بازار مد لوکس است که به Fanbytes نزدیک می شود تا در میان این تغییرات هیجان انگیز حضور خود را در سیستم عامل ایجاد کند و TikTok را به عنوان یک کانال رشد کشف کند. Vestiaire Collective پیشروترین پلتفرم جهانی برای کالاهای لوکس مورد علاقه قبل است. هدف آنها افزایش آگاهی در مورد ویژگی جدید شارژ مستقیم آنها برای مخاطبان هدف Generation Z در ایالات متحده و دکتر بود.نصب مقرون به صرفه برنامه ها ، در مقایسه با اینستاگرام.

با توجه به این مختصر ، ما رویکردی خلاقانه در پیش گرفته ایم که ترکیبی از فعال سازی تأثیرگذار آلی و تبلیغات پولی است. همراه با یک فرآیند انتخاب تأثیرگذار مبتنی بر داده با استفاده از ابزار داخلی Bytesights ، ما 8 تأثیرگذار خود را برای ایجاد طرح های جذاب خلاقانه که شامل CTA های بسیار موثر برای نصب نصب و اطمینان از نرخ تبدیل بالا باشد ، معرفی کردیم.

ابزار | اینستاگرام

در حالی که ما از اینفلوئنسرها خواستیم که خود را به عنوان خریدار معرفی کنند و نحوه طراحی موارد جمعی Vestiaire را به نمایش بگذاریم ، این طرح ها از تأثیرگذار به تأثیرگذار متفاوت بود. ما می خواستیم با آزادی خلاقانه کافی به آنها قدرت دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که در خوراک وی نیز آلی باقی مانده است کمتر از یک تبلیغ منحصرا برای فروش ایجاد کنید ، که به طور موثر با آنها کار می کند ، نه در برابر آنها. با این کار ، ما با موفقیت بیش از 1000 نصب ارگانیک و نرخ تبدیل آگهی 17.5 completed را انجام داده ایم.

برای ارائه یک CPI مقرون به صرفه ، ما همچنین آزمایشات A / B زیادی را انجام دادیم و بهترین عملکرد را داشتیم و آنها را به عنوان تبلیغات پولی ضرب می کردیم. تبلیغات ما منجر به بیش از 4000 نصب شد و مهمتر از همه ، ما CPI مصرف کننده را 50 درصد در مقایسه با کانالهای دیگر کاهش دادیم ، که TikTok را برای Vestiaire Collective موثرتر از Instagram و YouTube کرد.

ابزار | اینستاگرام

نتایج کلی از حد متوسط ​​فاصله داشتند. با 1،307،200 بازدید در سراسر کمپین ، تعداد بازدیدهای تضمینی را دو برابر کرده ایم Vestiaire Collective از این نتیجه چنان حیرت زده شد که تصمیم گرفت دومین کمپین آمریکایی را که 2.6 میلیون بازدید ایجاد می کند با حفظ همان شاخص قیمت مصرف کننده ، اداره کند. علاوه بر این ، ما از آن زمان به عنوان شریک رسمی TikTok در شرکت Vestiaire Collective شناخته شده ایم و به آنها کمک می کنیم تا مناطق جدیدی مانند انگلیس و اتحادیه اروپا را با شاخص قیمت مصرف کننده 0.40 پوند در تسخیر خود درآورند.


3. مرا با پلاستیک بپیچید

این روزها به ندرت دیده می شود که آهنگی بدون اینکه ابتدا از TikTok عبور کند ، به شهرت کامل برسد. با این حال ، این بدان معنا نیست که TikTok به همه نوید یک ضربه را می دهد. در Fanbytes ، ما با بیش از 2000 هنرمند از سراسر جهان همکاری کرده ایم و یک یا دو مورد راجع به ازدواج آهنگ ها و اینفلوئنسرها می دانیم تا یک دستورالعمل مناسب برای موفقیت ایجاد کنیم.

آهنگ “Wrap Me In Plastic” توسط Chromance و Marcus Layton ، این نمونه ای از آهنگ است که پس از همکاری با ما ، برای ایجاد یک رویکرد سفارشی ، جهان TikTok را به خود اختصاص داد. این در حال حاضر برخی از جنبش بین استانجمن cosplay با سرعت ثابت از 100،000 فیلم در TikTok تنظیم و از آن پیشی گرفت. وظیفه ما این است که آهنگ را به صورت سراسری در سیستم عامل – به ویژه در سراسر آن – شارژ کنیم ایالات متحده ، انگلستان ، روسیه ، برزیل و آلمان.

برای انجام این کار ، ما رقص TikTok را معرفی کردیم ، چیزی که برای TikTok احساس ارگانیک و اصیل داشت و از طریق سه مرحله اصلی انرژی دریافت کرد. ما اینفلوئنسر بیش فعال را انتخاب کردیم قراردادن توییت برای تولید رقص رقص بالرین جذاب جدید همسو با آهنگ و از او خواست که آن را در میان دنبال کنندگان خود لغو کند. پس از آن ، ما چندین نفوذگر دیگر را برای ادامه روند استخدام کردیم ، که باعث شد احساس یک لحظه واقعی روند آلی شود.

ابزار | اینستاگرام

بعد از آن ، ما فهمیدیم که نسخه تغییر یافته آهنگ در حال جلب توجه در سیستم عامل است که منجر به بیرون آمدن آهنگ ارگانیک می شود. # فتوژنیک که 85.6 میلیون بازدید داشته است. غیر از این ، ما دیدیم imjoeyreed به سرعت از رقص خارج شد وی نسخه اصلاح شده را ایجاد کرد و 19.7 میلیون بازدید و 1.7 میلیون پسندیدن داشت. پس از بحث و گفتگو با مشتریان ، توافق کردیم که باید تعامل داشته باشیم و در مجموع تصمیم گرفتیم که فعالیت دوم از محبوبیت این رقص استفاده کند.

به طور مناسب ، برای احیای دوم در انگلستان ، روسیه ، آلمان و برزیل ، ما اینفلوئنسرها را برای اجرای رقصimjoeyreed در مکانهای مرموز انتخاب کردیم تا به مشارکت جمعی دامن بزنیم.

ابزار | اینستاگرام

نتایج این کارزار کاملاً در اهداف مختلف پخش شده است. اولین فعال سازی ما شامل 250،000 تأثیرگذار بود که 9 برابر بیشتر با 2.1 میلیون بازدید و نرخ جذابیت 18.41٪ ارائه می داد. این همه ماجرا نبود – در بیش از 25000 محتوای تولید شده توسط کاربر در دو هفته اول خود الهام گرفته ایم.

ما دوم را در فعال کردیم روسیه ، برزیل ، آلمان و انگلستان با کسب 1.45 میلیون بازدید ، 6 برابر بیشتر با 9.2 میلیون بازدید داشته اند. همچنین ما از زمان شروع فعال سازی 1.5 میلیون کاربر جدید مشاهده کرده ایم که به صورت صوتی فیلم می سازند و به میزان قابل توجهی 20 درصد تعامل رسیده اند.

این فعال سازی ها ما را قادر می سازد تا مختصر را ملاقات کنیمافزایش آگاهی و به اشتراک گذاری آهنگ در TikTok زیرا اکنون 822.8K فیلم در صدای اصلی و 6.8M فیلم در نسخه اصلاح شده وجود دارد. استراتژی فعال سازی ما به ما کمک کرد تا رشد و تعامل پایدار را داشته باشیم ، و به “Wrap Me In Plastic” اجازه می دهد تا خودش را در جامعه TikTok سیمان کند و یک جهت واقعی را تجربه کند.


نتیجه

هر مطالعه موردی بازاریابی موفق در TikTok دارای یک موضوع مشترک است و همه آنها را می توان از طریق سه عنصر: تخصص ، تجربه و صلاحیت یافت. برخی از سنگهای قیمتی واقعی وجود دارد که می توانید از این مطالعات موردی استفاده کنید ، اما اگر می خواهید در مورد نحوه فعال سازی نام تجاری مخل در برنامه بیشتر بدانید ، امروز با ما در تماس باش.

نویسنده زندگینامه

ابزار | اینستاگرام
درباره نویسنده

شدت شیلی

شلی مدیر محتوا در Fanbytes است ، یک آژانس بازاریابی با نفوذ و برنده جایزه و اختصاص داده شده به ارائه آخرین اطلاعات در مورد Generation Z. Fanbytes به مارک های بزرگی مانند Universal ، Missguided ، Mcdonalds و YouGov کمک کرده است تا قلب های جوان را در رسانه های اجتماعی به دست آورند. وی ریاست استراتژی محتوای Fanbytes را بر عهده دارد ، و بینش او را می توان در برترین نشریات بازاریابی مانند The Drum & Talking Influence مشاهده کرد.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا