صنعت و تجارت

3 نوع رایج فلز قرمز

3 نوع رایج فلز قرمز

اگر در مورد پردازش فلزات یاد گرفته باشید ، قطعاً با اصطلاح “فلز قرمزدر طول مسیر. مواد معدنی قرمز اساساً گروهی از مواد معدنی هستند که حاوی آلیاژهای مس و مس ، یعنی مس ، برنج و برنز هستند. و اگرچه همه آنها از لحاظ ظاهری دارای کیفیت های مشابه هستند ، از نظر ترکیب و جنبه های دیگر بسیار متفاوت هستند. اطلاعات بیشتری در مورد این مواد معدنی مهم و مفید بدست آورید ، سپس شروع به جمع آوری سهام با ارزش پردازش مجدد خود کنید!

فلز مس

مس یکی از رایج ترین و شناخته شده ترین فلزات در جهان است که به راحتی با رنگ قرمز نارنجی روشن قابل تشخیص است. این یک منبع حیاتی برای بسیاری از صنایع و کاربردها از جمله پزشکی ، کشاورزی ، ساخت و ساز ، بهداشت و غیره است. این فلز دارای هدایت الکتریکی و حرارتی برتر است ، اما همچنین انعطاف پذیر ، محکم و مقاوم در برابر سایش است.

مس همچنین یک فرمول شیمیایی را در اختیار دارد که به آن امکان می دهد با باکتری ها مقابله کند. آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) مطالعه ای را انجام داد که شامل آزمایشات گسترده ضد میکروبی بود و نشان داد که بیش از 350 آلیاژ مس طی دو ساعت تماس 99.9٪ باکتری ها را از بین می برد!

مس به دلیل کیفیت های شگفت انگیز خود در طیف گسترده ای از محصولات از جمله لوله کشی و اتصالات لوله گرفته تا ابزار ، تخته مدار ، دستگاه تصفیه آب ، لوازم خانگی ، تزئینات ، جواهرات و … مورد استفاده قرار می گیرد.

برنز

برنز مخلوطی از مس و چندین ترکیب دیگر از مواد معدنی (آرسنیک ، قلع ، آلومینیوم ، سیلیکون ، فسفر ، منگنز و غیره) است که آن را به آلیاژ مس تبدیل می کند ، اما کمیموت“در صنعت متالورژی. اما این بدان معنا نیست که برنز عنصر با ارزش و مفیدی نیست.

مخلوط آلیاژ باعث می شود که برنز بسیار قوی تر از مس باشد. بنابراین از آن به طور گسترده ای در ساخت صنعتی ، مانند بوش و یاطاقان ، بلکه همچنین برای هنر ، مجسمه ها ، آلات موسیقی ، مدال و حتی اجزای دریایی استفاده می شود زیرا در برابر خوردگی مقاوم است.

برنز را می توان به دلیل رنگ طلای کم رنگ و حلقه هایی که به سختی در سطح آن دیده می شود ، از سایر فلزات قرمز تشخیص داد. آلیاژهای اضافی برنز شامل نیکل مس (نقره نیکل) ، برنز سیلیکون ، برنز فسفره (برنز قلع) ، برنز آلومینیوم و نیکل مس (کاپونریک نیکل) است.

فلز مس

مس یک فلز قرمز جالب توجه است زیرا به طور عمده از مس و روی تشکیل شده است. اما برنج از نظر روی متفاوت است و همین امر باعث می شود کیفیت آن از یکدیگر متفاوت باشد. این ماده همچنین می تواند عناصر دیگری به غیر از روی داشته باشد که بر کیفیت و رنگ آن نیز تأثیر می گذارد. هرچه مس روی بیشتر باشد ، قویتر و انعطاف پذیرتر است.

از نظر رنگ ، برنج می تواند از زرد روشن تا سایه های نارنجی یا قرمز عمیق باشد. از آنجا که مس کاملاً شبیه طلا است ، معمول ترین کاربرد آن تزئین است. اما بسیاری از ابزارهای آلیاژ برنج را نیز پیدا خواهید کرد. مس مشهور به نام مس قلع ، حاوی مس ، قلع و روی است.

اگر فلز قرمز رنگی روی دست دارید ، از آن به خوبی استفاده کنید و همزمان سود کسب کنید! کافیست با مرکز بازیافت فلز محلی و مورد اعتماد خود تماس گرفته و قراضه خود را بلافاصله به پول نقد بفروشید!

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا