برترین های کسب و کارخانواده

اسباب بازی مناسب با توانایی های کودک

 هوش بدنی جنبشی یکی از هوش های هشت گانه ای است که همه ی ما تا حدی از آن برخورداریم. با رشد بدنی این هوش در کودک زمینه ی بروز پیدا می کند.  این هوش یعنی توانایی کنترل ماهرانه حرکات بدن و استفاده از اشیا.  و یکی از ابزارهایی که می تواند در این زمینه به کودک کمک کند استفاده از بازی های پلیسی است.  البته والدین باید به کودک در زمینه انتخاب انواع لباس پلیس نیروی انتظامی بچه گانه کمک بزرگی کنند. اینکه کودک بر اساس برنامه ی طبیعی رشد زمانی بتواند بنشیند، سینه خیز و چهار دست و پا برود و بعدا بایستد و راه برود هر چند لازم است و در کودک اتفاق می افتد اما به هیچ عنوان کافی نیست. والدین باید با کودک بازی کنند و تمام اعضای ظریف بدنی کودک باید رشد داده شوند. شما باید توانایی تعادل و هماهنگی چشم و دست و بدن را نیز در کودک پرورش دهید.

اقلام پلیسی یکی از مهم ترین اسباب بازی هایی است که فواید وسیع و زیادی دارد و بازی کردن با آن در این دوره می تواند مهارت های بدنی و چابکی کودک شما را تضمین کند. شرایط بازی را برای کودک فراهم کنید و خودتان هم همبازی او باشید..ما در این بخش می خواهیم خرید لباس نظامی پسرانه را برای شما معرفی کنیم. این در حالی است که نوزادان در ماه های ابتدایی با چشم های خود اجسام را دنبال می کنند و صورت ها و رنگ های روشن و تند برایشان جذابیت بیشتری دارد، با دیدن وسایل رنگی دست و پایشان را تکان می دهند و با شنیدن هر صدایی سر می چرخانند تا رد صدا را پیدا کنند.به همین جهت هم انتخاب اسباب بازی و دستبند پلیس اسباب بازی مناسب به ویژه در ماه های ابتدایی می تواند به آنها در آشنایی با محیط کمک کند.

اسباب بازی | اسباب بازی بچه گانه که تکان می دهند تا صدا ایجاد کند

اسباب بازی مناسب سن کودکان از نظر متخصصین چیست؟

اسباب بازی نوزاد یک تا سه ماهه

پس از تولد، قبل از هر گونه تحرکی، قوه ی بینایی و برخی از مهارت های نوزاد تنظیم می شود. پس او نیاز به اسباب بازی دارد که این دو وجه را تقویت کند. نوزاد تازه متولد شده، دید کامل ندارد و رفته رفته قوه ی بینایی اش تکمیل می شود. به همین دلیل برای شروع باید اشکال و اشیای گوناگون را به او نشان دهید تا توجه او به سمت آن ها جلب شود. برای مثال اشکال سیاه و سفید و یا اشیایی که دارای خطوطی با رنگ های متفاوت باشند، باعث می شوند که کودک وجه تمایز بین آن ها را حس کند.

یکی دیگر از اشیایی که برای نوزاد یک تا سه ماهه توصیه می شود، آینه های نشکن و ایمنی است که به نرده های تخت با دیواره گهواره کودک نصب می شود. همچنین جغجغه ، که نوزاد در این سن تمایل دارد آن را محکم در دست گیرد و تکان دهد.

چند تا از بازی های مناسب برای نوزادان تا کودکان یک ساله رو با هم ببینیم

سفره موزیکال حیوانات مزرعه

سفره موزیکال حیوانات مزرعه یک اسباب بازی فکری و آموزشی برای نوزادان و کودکان کوچک میباشد که با رنگ آمیزی و داشتن اشکال و تصاویر حیوانات مختلف کودک را جذب خود میکند.

این سفره موزیکال بوده و از طریق قسمت بالای خود موزیک پخش میکند.

در سفره آهنگین نوزاد بروی عکس هر حیوان اگر فشار دهید صدای آن حیوان پخش میشود و کودک با آن حیوان و صدایش اشنا میشود

ویژگی های سفره موزیکال حیوانات مزرعه :

  • هنگامیکه کودک دست خود را روی هر حیوان بگذارد می تواند صدای آن حیوان و موزیکهای متنوع را بشنود.
  • برای آشنایی با رنگها و شناخت حیوانات، اسباب بازی فوق العاده ای است.
  • از این اسباب بازی برای تزئین دیوار اتاق کودک نیز می توانید استفاده نمایید
  • آیتم های دیگری روی این سفره موزیکال تعبیه شده که با فشار دادن آنها شروع به آهنگ زدن می کنند
  • درباره رنگهای بکار رفته در اسباب بازی به کودک توضیح و آموزش دهید
  • مشوق نوزاد و کودک به بازی کردن مستقل
  • به کمک این اسباب بازی می توانید براحتی نوزادتان را سرگرم و آرام نمایید
  • هماهنگی دست ها و چشمهای کودک را تقویت می کند
  • برای اتاق سیسمونی بسیار جذاب و مفید است

اتوبوس ویولون اشکال

اتوبوس ویولون اشکال happy bus  یک اتوبوس  اسباب بازی فکری و تقویت کننده هوش کودک بوده که هم یه بلز خیلی خفن داره و هم بازی جای گذاری یه ماشین شگفت انگیزه . و علاوه بر این جهت یادگیری اعداد، رنگ ها و اشکال هندسی طراحی شده است. این ماشین گوگولی یک بلز خوش رنگ روی سقفش سوار کرده و بچه ها میتونن باهاش کیف کنند و از نواختن موسیقی لذت ببرند . این پازل زیبا به شکل یک اتوبوس طراحی شده است و دارای حفره هایی با اشکال مختلف است. کودک می بایست اشکال را با حفره های مشابه، تطبیق دهد و آن ها را وارد اتوبوس  کند.

در پشت اتوبوس دربی تعبیه شده است که کودک می تواند تکه های پازل را خارج کرده و مجددا به بازی ادامه دهد. در جلوی ماشین یک نخ وجود دارد که بچه های نوپا می توانند از استفاده کرده و ماشین پاپی زیبای خود را دنبال خود بکشند. این کار برای بچه ها بسیار لذتبخش است و موجب تقویت مهارت های حرکتی آن ها می شود. هنگام راه رفتن چرخ هاش صدا دارد و کودک تشویق به راه رفتن میکند .

علاوه بر این که کودک با اشکال هندسی آشنا می شود؛ داشتن رنگ بندی شاد و جذاب این امکان را برای کودک فراهم می سازد تا رنگ آن ها را تشخیص دهد و با انواع رنگ ها آشنا شود. والدین عزیز می توانند نام رنگ ها را به فرزند دلبدنشان آموزش دهند. این اسباب بازی با رنگ های شادی که در آن به کار رفته می تواند در جلب توجه کودک به شکل ها و رنگ مفید بوده و به بهبود مهارت های دیداری و هوش منطقی کودک از طریق تطبیق و تشخیص اشکال کمک نماید.

کتاب حمام خرس و عروسک

کتاب حمام  یکی از وسایل آموزشی برای نوزادان و خردسالان است که دارای رنگ ها وشکل های متنوع برای گروه سنی بالای ۶ ماهه میباشد.

کتاب حمام بزرگ خرس و عروسک با هدف تشویق کودکان و آشنایی آنها با کتاب در محیط های متنوع همچون استخر و حمام طراحی شده است. در هر صفحه از این کتاب متناسب با موضوع آن تصاویری با رنگ آمیزی ساده و زیبا، با روکش پلاستیکی و ضدآب در اختیار کودک است تا کودک رابا ناشناخته های ساده و جدید روبرو نماید. از تصاویر آن برای تمرین در واژه آموزی و ارتباطات کلامی نیز می توان استفاده کرد. از این کتاب می توان موقع حمام کردن کودک برای سرگرم کردن او استفاده کرد.دریافت اطلاعات و تقویت حس جستجوگری از مهمترین نتایج این محصول است.

مزایای استفاده از کتاب حمام برای کودکان:

بعضی از کودکان از حمام رفتن هراس دارند و کتاب حمام مشوق و وسیله بازی خوبی برای کودکان می باشد. می توانید در حمام و یا داخل منزل از روی کتاب برای کودک قصه پردازی کنید و قوه تخیل و پرسشگری او را تقویت نمایید. به کمک این کتاب کودکان خود را در سنین پایین به کتاب خواندن و یادگیری رنگها و کلمات علاقمند نمایید ، ضمن اینکه داخل هر صفحه کتاب حمام بزرگ خرس و عروسک ، معادل انگلیسی تصاویر نیز نوشته شده است.

ورقه های این کتاب ضخیم می باشد و کودک در سنین بسیار کم نیز می تواند آن را بگیرد و ورق بزند، بنابراین برای تقویت توانایی گرفتن و لمس کردن عالی است. درباره رنگهای بکار رفته در کتاب به کودک توضیح و آموزش دهید. کتاب حمام مشوق نوزاد و کودک به بازی کردن مستقل است.

در این کتاب برای اینکه کودکان علاقه زیادی به وسایلی که صدادار هستند ، سوتکهایی نصب شده است که با فشار کتاب صدای آن برای بجه ها خوشایند میشود. در این سن  هر وسیله ای که در اختیار این گروه از کودکان قرار گیرد به دهان برده تا لمس کنند . و کتاب حمام این مزیت را دارد که با آب دهان خیس و پاره نمیشود. در واقع  به کمک این کتاب می توانید براحتی نوزادتان را سرگرم و آرام نمایید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا