برترین های کسب و کارپزشکی

فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک برای پوست

هیالورونیک اسید چیست؟

پوست جوان و سالم حاوی میزان قابل توجهی از مادۀ طبیعی هیالورونیک اسید است. با گذشت زمان نور خورشید و سایر عوامل میزان این ماده در پوست کاهش پیدا می‌کند. ساختار طبیعی مولکول هیالورونیک اسید بسیار شبیه اسفنج است. وظیفۀ اصلی آن جذب آب است که باعث افزایش حجم پوست می‌شود. به این ترتیب می توان هیالورونیک اسید را به عنوان مرطوب کنندۀ داخلی پوست در نظر گرفت. با افزایش سن از میزان هیالورونیک اسید پوست کاسته می شود و ظاهر می شوند .

با استفاده از فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید می‌توان میزان این ماده را در پوست افزایش داد. با ورود ژل‌های هیالورنیک اسید به بازار و اثبات بی‌ضرر بودن این ماده، به دلیل سازگاری با پوست، طرفداران تزریق ژل هر روز بیش از پیش می‌شود و ذهنیت افراد به استفاده از این فیلرها نسبت به سابق و عوارض وحشتناک ژل‌های دائمی کاملاً تغییر کرده است. با ما در ژوابکس همراه باشید تا در این باره بیشتر بگوییم.

تزریق هیالورونیک اسید | ژل هیالورونیک اسید

ماندگاری ژل‌ هیالورونیک اسید

ژل‌های هیالورنیک اسید فیلرهای موقتی هستند و این مواد قابل جذب بوده و حدود یک سال (بین 9 الی 15 ماه) پس از تزریق، به آرامی جذب بدن می‌شوند.

نحوه تزریق ژل لب هیالورونیک اسید

برای تزریق ژل در لب بی‌حسی موضعی یا بلاک عصبی انجام می‌شود. این عمل کاملا بدون درد است. و در صورت مهارت پزشک، به سادگی و در زمانی کمتر از 30 دقیقه تزریق انجام می‌شود.

باورهای نادرست در مورد ژل هیالورونیک اسید

یک عقیده نادرست بین مردم رواج دارد که این ژل‌ها پس از جذب، پوست را دچار شلی و افتادگی می‌کنند که البته این مطلب واقعیت ندارد و کاملا نادرست است. زیرا هیالورنیک اسید در پوست باعث شده و پس از جذب کامل، پوست را پرحجم تر و جوان تر از قبل تزریق می‌نمایند.

مزایای تزریق ژل هیالورونیک اسید

1- زیر پوست ظاهری طبیعی ایجاد می‌کند 2- گلوله شدن و جابجایی ژل هیالورونیک اسید هرگز ایجاد نخواهد شد 3- چون از جنس مولکول هیالورنیک داخل پوست است امکان پس زدن و ایجاد آلرژی وجود ندارد 4- اگر پس از تزریق ژل هیالورونیک اسید، از نتیجه کار ناراضی بوده و به هر دلیل پشیمان شدید، با حجم و فرم پوست کاملا به حالت قبل باز می‌گردد ضمن آنکه تزریق این آنزیم هیچ عارضه‌ای درپی نخواهد داشت.

عوراض تزریق ژل هیالورونیک اسید

پس از تزریق این ماده، عوارض خاصی گزارش نشده است. فقط ایجاد تورم و کبودی مختصر، محتمل است که آن هم با کمپرس یخ و مصرف مسکن‌ها پس از چند روز از بین خواهد رفت.

کاربرد هیالورونیک اسید در جوانسازی

با گذشت سن، میزان هیالورونیک اسید پوست کاهش می‌یابد. در نتیجه آن، پوست تدریجاً خشک می‌شود و چروک‌های کوچکی روی پوست ظاهر می‌شوند که به تدریج عمیق‌تر و بارزتر می‌شوند. این تغییرات نهایتاً باعث شل شدن بافت پوست و عمیق‌تر شدن خطوط صورت می‌شوند. هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در ساختار بدن انسان وجود دارد و نقش آن حفظ رطوبت در سلول‌های بدن است. هر مولکول این اسید در حدود هزار مولکول آب را حفظ می‌کند که باعث خاصیت کشسانی و ظاهر جوان پوست می‌شود. پس از تزریق با افزوده شدن به بخش‌هایی از پوست صورت که خاصیت کشسانی و جوانی خود را از دست داده، باعث بازگرداندن این علائم پیری می‌شود. همچنین این نوع تزریق می‌تواند در کاستن از آثار ، آبله، سوختگی‌ها و غیره مؤثر باشد.

هیالورونیک اسید جزو آن دسته از ترکیبات پوستی است که برای تمامی انواع پوست قابل استفاده و مفید است. تحقیقات نشان داده که در استفاده از محصولات هیالورونیک اسید رضایت بیشتری نسبت به پوست‌های خشک دارند. نتیجه‌بخشی آن بلافاصله پس از انجام تزریق (که چند ثانیه به طول می‌انجامد) در پوست نمایان می‌شود، بدون آن که دست‌کاری مصنوعی در پوست به نظر بیاید و یا حالت چهره را عوض کند. به‌ دلیل مزایای متعدد این روش ، تزریق اسید هیالورونیک انتخابی مناسب برای بازگرداندن جوانی پوست صورت، کاهش خطوط صورت و علائم زخم‌ها است.

با کیفیت، از برندهای معتبر، از جمله اقدامات رایج کلینیک دکتر ژوابکس در اصفهان می‌باشد. این عمل علاوه بر افزایش حجم و زیبا سازی اجزای مختلف صورت و بدن، با تحریک پوست به کلاژن سازی بیشتر، موجب جوانسازی پوست نیز می‌گردد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفن اقدام فرمایید.

وظایف هیالورونیک اسید

یکی از وظایف این اسید در بدن، جذب آب مورد نیاز پوست و مرطوب نگه داشتن آن است. بر اثر گذشت زمان و بالا رفتن سن، چربی‌ها و عضله به مرور کاهش می‌یابند و در نتیجه پوست افتاده و شل می‌شود و همچنین با از بین رفتن چربی‌های صورت گونه و لب و چانه و… حجم خودشان را از دست می‌دهند. یکی از بهترین موادی که در تزریق فیلر و چربی برای برگرداندن حجم و از بین بردن و رفع افتادگی و شل شدن پوست هیالورنیک اسید است.

نحوه انجام تزریق هیالورونیک اسید

قبل از اینکه تزریق انجام شود، ناحیه هدف توسط پزشک به خوبی بررسی می‌شود. ساختار، آناتومی صورت، حجم ناحیه مورد نظر و عمیق یا سطحی بودن چین و چروک‌های روی پوست در نظر گرفته می‌شود. قبل از تزریق برای کاهش ناراحتی فرد از کرم بی حسی موضعی استفاده می‌شود، سپس تزریق ژل شروع می‌شود‌. برخی از ژل‌ها دارای لیدوکائین هستند تا درد حاصل از تزریق را کاهش دهند.

مدت ماندگاری هیالورونیک اسید

ژل هیالورونیک دائمی نیست. مانند هیالورونیک اسید طبیعی، هیالورونیک سنتتیکی که به پوست تزریق شده به تدریج شکسته شده و توسط بدن جذب می‌گردد. در اغلب موارد بین 6 تا 18 ماه می‌باشد. پس از این مدت برای حفظ نتایج اولیه، تکرار درمان یا درمان‌های ترمیمی نیاز خواهد بود.

افراد مناسب برای فیلر هیالورونیک اسید

فیلر هیالورونیک اسید ظاهر شما را موقتا بهبود میبخشد و چین و چروک های شما را از بین میبرد و مانع از روند پیری نمیشود. برخی افراد از تزریق  هیالورونیک اسید استفاده میکنند تا لیفت یا کشیدن صورت را به تاخیر بیندازند. تزریق  هیالورونیک اسید راه حل مناسبی برای ایجاد تغییرات و بهبود ظاهر شماست. هرچند به خاطر داشته باشید که ممکن است با یک بار تزریق به نتیجه دلخواه نرسید و برخی افراد حداقل به سه بار تزریق نیاز دارند. اثر تزریق بین سه الی ۵ ماه باقی می ماند، برخی افراد برای باقی ماندن اثر تزریق سالیانه دو الی سه بار تزریق را تکرار میکنند.

مراحل تزریق درما فیلر هیالورونیک اسید

تزریق هیالورونیک اسید به این صورت است که به وسیله سوزن های بسیار ظریف به صورت شما مقادیر بسیار کم تزریق میشود. کل تزریق کمتر از سی دقیقه می باشد.

  • ابتدا جراح صورت شما را ارزیابی میکند. سپس جراح نقاطی را روی صورت شما علامت گذاری میکند.
  • سپس محل تزریق به وسیله عامل انتی باکتری پاک میشود و بعد از آن بی حسی موضعی تزریق میشود. ولی در برخی از انواع هیالورونیک اسید بی حسی داخل خود فیلر نیز دارد.
  • پس از تزریق علامتها پاک میشوند و جراح از کمپرس یخ استفاده میکند. میتوانید از آرایش نیز استفاده کنید. ولی مراقب باشید به محل تزریق شده اصلا فشاری نیاید.
  • به خاطر داشته باشید محل های جوشگاه و چروک عمیق ممکن است دو الی سه بار تزریق نیاز داشته باشند.

عوارض تزریق هیالورونیک اسید

افرادی که می خواهند تزریق فیلر هیالورونیک اسید را انجام دهند نگران عوارض و شرایط بعد از تزریق می باشند. اگرچه بیمار ممکن است در هنگام تزریق درد احساس کند ولی اگر بی حسی انجام شود این درد به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. وجود تورم و کبودی در موارد نادر تزریق فیلر هیالورونیک اسید می باشد. به طور کلی می توان گفت تزریق هیالورونیک اسید یکی از کم عوارض ترین روش های تزریق فیلر می باشد. عوارض تزریق هیالورونیک اسید بسیار اندک می باشد و در شماره اندکی از افراد دیده می شود.

منابع:

youtube.com

medicalnewstoday.com

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا