صنعت و تجارت

Limescale – نشانه هدر رفتن پول است

Limescale – نشانه هدر رفتن پول است

سنگ آهک اثری از مسائل مربوط به آب سخت است که مشکلاتی در آب با مقادیر بالای مواد معدنی محلول است. یکی خاص کلسیم است. کاتیون های کلسیم عناصر طبیعی و طبیعی شیمی آب هستند. اما هنگامی که دما باعث افزایش رسوبات جامدات محلول و نامحلول شدن آنها می شود. به این ترتیب مقیاس شکل می گیرد.

به طور کلی سنگ آهک نوعی رسوب گچ است که می توانید آن را در کتری ها ، دیگهای بخار و هر سیستم گرمایشی دیگر پیدا کنید.

مشکل پول مربوط به مشکلات آب سخت مانند واکنش زنجیره ای است. اولین علامت آن می تواند این واقعیت باشد که قبض های شما برای گرمایش بیشتر شده است. همانطور که گفته شد ، هیدروژن کربنات کلسیم موجود در آب در مرحله حرارت دادن به کربنات نامحلول تبدیل می شود. این منجر به رسوب یک مقیاس در محل گرم شدن آب می شود. در نتیجه مقیاس بزرگی در گرفتگی لوله ها است. به همین دلیل است که کارایی گرمایش آب کاهش یافته است.

ثانیا ، مشکلات مقیاس ممکن است باعث آسیب به هر سیستم و دستگاهی شود که در آن آب گرم می شود. ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی و آبگرمکن نیاز به تعمیرات مکرر دارد. حتی گاهی اوقات به دلیل استفاده از مقیاس آهک ، حتی به نوسازی تجهیزات نیز نیاز است.

همچنین بر روی لباس ، ظرف ، مو و حتی دندان اثر می گذارد. صابون و خمیر دندان در آب سخت کف نمی کنند. این باعث می شود مواد شوینده کارایی کمتری داشته باشد و شما مجبور باشید بیشتر از آن استفاده کنید. ظروف بعد از شستشو لکه دارند و لباس ها خراشیده می شوند زیرا نمک ها در آب سخت ترکیب شده اند. نتیجه این است که شستشوی مداوم در چنین آبی می تواند به الیاف آسیب برساند و به راحتی عمر آن را کوتاه کند.

یک راه حل خوب برای چنین اتلاف پول ، تصفیه آب است که منجر به آن می شود حذف آهک. و روشهای زیادی برای مقابله با آن وجود دارد. ایده خوبی ممکن است خرید یک باشد نرم کننده آب. به عنوان مثال ممکن است یکی از نرم کننده های آب باشد که با جایگزینی کلسیم و منیزیم موجود در آب با سدیم کار می کند. یا رسوب زدایی الکترونیکی ، ممکن است مشکل مقیاس آهک را برطرف کند. حقیقت این است که هزینه تمام راه حل ها نسبت به نادیده گرفتن مسئله کم است. پیشگیری از مقیاس ممکن است ارزان تر از حذف اثرات آن باشد. و تنها سوالی که باقی می ماند این است که چگونه بهترین نرم کننده آب را انتخاب کنیم.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا