صنعت و تجارت

The Climatic Bio Refinery: Adopting Micro-Algae to Re-Mediate Wastewater

پالایشگاه بیولوژیکی اقلیم: اتخاذ ریز جلبک ها برای واسطه سازی مجدد فاضلاب
1. مکمل بین صنایع تصفیه فاضلاب و صنایع ریز جلبک:
ریز جلبک ها کاربردهای بالقوه متفاوتی دارند که امیدوار کننده ترین هدف آینده در مقیاس بزرگ ، استفاده از آنها به عنوان مواد اولیه سوخت های زیستی است. اقلام مختلف مبتنی بر ریز جلبک ها اکنون در سایر بازارهای با احترام بالا جا افتاده اند ، به عنوان مثال ، به عنوان یک مکمل غذایی انسان (مواد مغذی) و به عنوان بخشی از رزق موجودات. برای دستیابی به پشتیبانی مالی ، زیست محیطی و سرزنده در تولید سوخت های زیستی از ریز جلبک ها ، کم کم پیشرفت چشمگیر در زمینه علوم و پیشرفت های چشمگیر در مدیریت مورد نیاز است. فاضلاب یک درب باز باورنکردنی برای جلبک های کوچک است ، زیرا می تواند به عنوان ابزاری برای توسعه آنها تلقی شود که به تلاش کمی یا بدون هیچ گونه تلاش نیاز دارد و به عنوان بازار بالقوه دیگری محسوب می شود. ریز جلبک ها از طریق روشهای مختلف رزق و روزی خود (جلب عکس ، هتروتروفی ، میکسوتروفی) می توانند طیف وسیعی از مواد شیمیایی را با موفقیت از شبکه های سیال اخراج کنند. در میان روشهای مختلف عملی برای تولید مقیاس گرم تولید زیست توده از ریز جلبکها ، یک اتصال تصفیه فاضلاب با کشت جلبک به دلیل مقیاس قابل مقایسه و ایجاد ادارات که هر دو شرکت به آن وابسته اند ، منطقی ترین است ( همانطور که در این مقاله نمایش داده خواهد شد و مورد بحث قرار خواهد گرفت). مزیت اضافی چنین جفتی پیشرفت مشاغل محله در محل و ، ضروری تر ، پایان یک اثر زیست محیطی منفی بزرگ است که به طریقی یا دیگری از آلودگی مربوط به مونتاژ مکمل ها ناشی می شود ، حمل و نقل و تغییر در کاربری زمین. . صنعت ریز جلبک: نیاز به فاضلاب:
برخی مطالعات نشان داده است که استفاده از فاضلاب برای پیشرفت صنعت تولید سوخت زیستی ریز جلبک ها یک ضرورت است. تولید ریز جلبک ها این روزها با هزینه بالایی انجام می شود. هزینه های واقعی تقاضای عظیم 100 یورو / کیلوگرم زیست توده است. به عنوان مثال ، هزینه راه اندازی یک کارخانه تولید ریز جلبک فوتو بیوراکتور توبولی 30 میلی متر مکعبی با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده طی دو سال کار بدون توقف در 69 یورو در هر کیلوگرم وزن خشک ارزیابی شد. در فرانسه ، اسپیرولینا ، یک سیانوباکتریوم استثنایی و با رشد آسان ، به طور کلی با قیمت 150-200 یورو / کیلوگرم وزن خشک فروخته می شود. دو عنصر اساسی که به هزینه زیاد کمک می کنند ، اشکال غیربهینه شده استفاده شده و همچنین اندازه کوچک عملیات (صرفه جویی در مقیاس) است. هزینه های ساختمانی مقیاس قابل توجه آینده با برون یابی های فنی و مالی ارزیابی می شود. نتایج به طور چشمگیری بین مطالعات مبتنی بر نظریه ها و قضاوت تصمیم گرفته شده توسط پارامترهای کلیدی (به عنوان مثال کارایی چربی) متفاوت است.به هر حال ، هزینه ارزیابی شده تولید بیودیزل از ریز جلبک ها حدود 2.5 یورو است. / L. هنوز هم این هزینه ها برای کنار آمدن با ویترین فعلی سرزندگی (0.6 یورو / لیتر برای گازوئیل نفتی) بسیار زیاد است و آنقدر پرخاشگر نیست که بتواند تجارت پتروشیمی را متقاعد کند که می تواند جلبک های خرد شود. در یک ماده اولیه سودآور حتی در دراز مدت. آزمایش واقعی ایجاد سوخت های زیستی از جلبک های کوچک ، کاهش هزینه تولید است. محدودیت استفاده از مکمل های مکانیکی می تواند کمک کند ، زیرا آنها تأثیر قابل توجهی در هزینه ایجاد دارند (بسته به روش کار حدود 1٪ و 10٪). علاوه بر این ، به دلیل سه واقعیت قابل توجه ، باید از مکمل ها و آب به طور منطقی استفاده شود: (1) تحقیقات چرخه حیات نشان داده است که مکمل ها بر بازده طبیعی تولید جلبک های ریز تأثیر زیادی دارند. (2) کمبود آب یک مشکل قابل توجه جهانی است. و (3) فسفر یک دارایی تجدید ناپذیر است. با استفاده از فاضلاب (مدرن ، باغی یا شهری) به عنوان بستر توسعه ایجاد بیومس ریز جلبک ، می توان به نوعی این معایب مالی و طبیعی را رفع کرد. علاقه به مکمل های مکانیکی و آب شیرین می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد ، در این صورت هزینه تولید و اثر اکولوژیکی کل روش کاهش می یابد. علاوه بر این ، در صورت استفاده از راکتورهای زیستی لایه ، هزینه تصفیه فاضلاب با استفاده از روشهای معمول می تواند تا 0.682 دلار در متر مکعب باشد. بخشی از این هزینه را می توان به عنوان اعتبار اثر مثبت اکولوژیکی حاصل از اصلاح فاضلاب توسط ریز جلبک ها دریافت کرد. ریز جلبک ها ، راحتی برای صنعت تصفیه فاضلاب:
برخی مطالعات نشان داده است که استفاده از فاضلاب برای پیشرفت صنعت تولید سوخت زیستی ریز جلبک ها یک ضرورت است. تولید ریز جلبک ها این روزها با هزینه بالایی انجام می شود. هزینه های واقعی تقاضای عظیم 100 یورو / کیلوگرم زیست توده است. به عنوان مثال ، هزینه راه اندازی یک کارخانه تولید ریز جلبک فوتو بیوراکتور توبولی 30 میلی متر مکعبی با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده طی دو سال کار بدون توقف در 69 یورو در هر کیلوگرم وزن خشک ارزیابی شد. در فرانسه ، اسپیرولینا ، یک سیانوباکتریوم استثنایی و با رشد آسان ، به طور کلی با قیمت 150-200 یورو / کیلوگرم وزن خشک فروخته می شود. دو عنصر اساسی که به هزینه زیاد کمک می کنند ، اشکال غیربهینه شده استفاده شده و همچنین اندازه کوچک عملیات (صرفه جویی در مقیاس) است. هزینه های ساختمانی مقیاس قابل توجه آینده با برون یابی های فنی و مالی ارزیابی می شود. نتایج به طور چشمگیری بین مطالعات مبتنی بر نظریه ها و قضاوت تصمیم گرفته شده توسط پارامترهای کلیدی (به عنوان مثال کارایی چربی) متفاوت است. به هر حال ، هزینه ارزیابی شده تولید بیودیزل از ریز جلبک ها حدود 2.5 یورو است. / لهنوز هم این هزینه ها برای مقابله با ویترین فعلی نشاط (0.6 یورو در لیتر برای گازوئیل نفتی) بسیار زیاد است و آنقدر پرخاشگرانه نیست که بتواند تجارت پتروشیمی را متقاعد کند که جلبک های کوچک می توانند به کالایی تبدیل شوند. حق بیمه سودآور حتی در بلند مدت. آزمایش واقعی ایجاد سوخت های زیستی از جلبک های کوچک ، کاهش هزینه تولید است. محدودیت استفاده از مکمل های مکانیکی می تواند کمک کند ، زیرا آنها تأثیر چندانی در هزینه ایجاد ندارند (بسته به روش کار حدود 1٪ و 10٪). علاوه بر این ، به دلیل سه واقعیت قابل توجه ، باید از مکمل ها و آب به طور منطقی استفاده شود: (1) تحقیقات چرخه حیات نشان داده است که مکمل ها تا حد زیادی بر کارایی طبیعی تولید جلبک های کوچک تأثیر می گذارند. (2) کمبود آب یک مشکل قابل توجه جهانی است. و (3) فسفر یک دارایی تجدید ناپذیر است. با استفاده از فاضلاب (مدرن ، باغی یا شهری) به عنوان بستر توسعه ایجاد بیومس ریز جلبک ، می توان به نوعی این معایب مالی و طبیعی را رفع کرد. علاقه به مکمل های مکانیکی و آب شیرین می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد ، در این صورت هزینه تولید و اثر اکولوژیکی کل روش کاهش می یابد. علاوه بر این ، در صورت استفاده از راکتورهای زیستی لایه ، هزینه تصفیه فاضلاب با استفاده از روشهای معمول می تواند تا 0.682 دلار در متر مکعب باشد. بخشی یا این هزینه را می توان به عنوان اعتبار اثر مثبت زیست محیطی حاصل از اصلاح فاضلاب توسط ریز جلبک ها دریافت کرد. دانش غالب در مورد ریز جلبک ها برای تصفیه فاضلاب:
توانایی ریز جلبکها در تصفیه فاضلاب با استفاده از سه روش مختلف ارزیابی شده است: (1) اثربخشی دریاچه های جلبکی با نرخ بالای جلبک (HRAP) برای تصفیه فاضلاب شهری. (2) توانایی ریز جلبک ها در تصفیه فاضلاب خاص (باغبانی یا مکانیکی) و (3) توانایی ریز جلبک ها برای درمان یک سم خاص (عمدتا یک ریز آلاینده یا سم مدرن). این سه روش در این زمینه مورد تجزیه و تحلیل و بحث قرار خواهد گرفت. 2.1 تصفیه فاضلاب شهری:
سه سم اساسی که در فاضلاب شهری یافت می شود کربن (C) ، نیتروژن (N) و فسفر (P) است. توانایی ریز جلبک ها برای در نظر گرفتن آلودگی مواد معدنی ، به عنوان مثال انواع معدنی نیتروژن (آمونیوم ، NH4 + یا نیترات ، NO3 ‘) و فسفر (فسفات ، PO43′) برجسته و ثبت شده است. از دهه 1950 ، پروفسور اسوالد و گروهش از دانشگاه کالیفرنیا. به عنوان مثال ، آنها نرخ تخلیه بالای آمونیاک (NH4 + -N ، 85–90)) و فسفر (PO43’-P ، 95–99٪) را در دو HRAP مقیاس آزمایشی 1000 مترمربعی مشاهده کردند. از آن زمان ، تعداد قابل توجهی از مطالعات مختلف توانایی ریز جلبک ها را در تصفیه فاضلاب شهری نشان داده اند و در بیشتر موارد بر تشدید فرآیند تمرکز کرده اند.به عنوان مثال ، تصفیه فاضلاب شهری در دراز مدت کنترل شده است و میانگین کارایی زیست توده 16.7 گرم در مترمربع در روز (بالاترین میزان 24.7 گرم در متر مربع در روز) در HRAP در مقیاس خلبان که در چهار روز زمان نگهداری آب هدایت می شود (HRT). علاوه بر سموم معدنی ، جلبک های ریز همچنین می توانند میزان انباشته شدن طبیعی (C) را کاهش دهند. برخی مطالعات این دیدگاه را اثبات کرده اند. به عنوان مثال ، 70 درصد کاهش در درخواست اکسیژن مصنوعی (COD) (3000 تا 400 میلی گرم در لیتر) در 13 روز در یک مرکز WWTP شهری با استفاده از PBR واکسینه شده با Chlorella sp به دست آمد. مخلوط Chlorella sp. علاوه بر این ، Scenedesmus sp. در یک دریاچه آزاد در مقیاس آزمایشی 16 مترمربع ، 90٪ COD می تواند از فاضلاب شهری (180 تا کمتر از 20 میلی گرم در لیتر) خارج شود. در زمانهای اخیر ، به نظر می رسد که ریز جلبکها در لایه های کربنی اصلاح شده در دریاچه های فاضلاب باز ، از اتمهای ساده (گلوکز ، لاکتوز) تا کاملاً پیچیده (α-سیکلودکسترین ، توئین 40 و 80) ایجاد می شوند. تصفیه فاضلاب صنعتی یا کشاورزی:
رویکرد اکتشافی دیگر در استفاده از ریز جلبکها در تصفیه فاضلاب ، ارزیابی توانایی برخی از سویه های ریز جلبکی برای دفع آلودگی فاضلاب خاص (مدرن یا باغبانی) است که با استفاده از آماده سازی لجن مصنوعی تصفیه شده به طور نامناسب انجام می شود. . فاضلاب مکانیکی پالایشگاه های مبتنی بر ملاس در حجم زیادی ایجاد می شود (15 لیتر پساب در هر لیتر مشروب عرضه شده) با تقاضای اکسیژن بیولوژیکی بالا (BOD) و تثبیت های COD (محدوده طبیعی 40-50 گرم g / 2 و 80-100 gO2 / L ، به صورت جداگانه). COD فاضلاب از یک پالایشگاه مشروبات الکلی متعادل با pH (6.0-7.0 = pH) می تواند در 20 روز در 50 لیتر PBR با استفاده از کلرلا سوروکینینا از 20 به 1.5 gO2 / L کاهش یابد (با کاهش 95٪ در نیترات ، 77٪ در فسفات و 35٪ در سولفات). فاضلاب مکانیکی مختلف دیگری نیز با استفاده از ریز جلبک ها قابل تصفیه است. به عنوان مثال ، ریز جلبک ها می توانند در تصفیه فاضلاب صنعت تولید ماش و کاغذ نیز مثر باشند. کنسرسیوم دریاچه تنظیم می تواند تا 58٪ COD ، 84٪ سایه و 80٪ لامپ رشته ای قابل جذب طبیعی (AOX) را از له شده و فاضلاب صنعت کاغذ تخلیه کند. علاوه بر این ، تصفیه فاضلاب لبنیات با استفاده از ریز جلبک ها نیز در نظر گرفته شده است. سطح نیترات می تواند 90، ، قلیایی 90، ، فسفر 70 and و COD 60 in در یک فاضلاب لبنی با استفاده از Chlamydomonas polypyrenoideum به عنوان بخشی از 10 روز در بطری های 250 میلی لیتر کاهش یابد . با استفاده از PBR 40L در فضای باز ، Chlorella sp. می تواند به میزان دفع 41/31 ، 58/6 و 74/2 میلی گرم در لیتر در روز برای COD دست یابد ، هنگامی که در فاضلاب شیر تولید می شود به طور جداگانه نیتروژن (TN) و فسفر اضافه شده (TP) اضافه کنید. ریز جلبک ها همچنین می توانند فاضلاب را از تصفیه خانه های روغن تهیه کنند: پس از سه روز تیمار خوشه ای ، کاهش 97 درصدی آمونیاک ، 69 درصد کاهش TN و 90 درصد کاهش TP حاصل شده است.فاضلاب پوششی به طور موثری توسط کنسرسیومی از 15 ریز جلبک محلی جدا شده از این فاضلاب پوششی تهیه شده است. این روش می تواند به طور م contثر آلودگی را در 10 روز در چهار دریاچه 950 لیتر کانال ، به ویژه COD (از 1412 میلی گرم O2 / L به 106-183 میلی گرم O2 / L) ، BOD (از 331-487 میلی گرم O2 / L به) کاهش دهد. 2-21 میلی گرم O2 / L) ، کل نیتروژن Kjeldahl (TKN ، از 32.6-45.9 میلی گرم در لیتر تا 3.97-5.53 میلی گرم در لیتر) و PO43 ‘(از 20.31-35.10 میلی گرم در لیتر تا 17.59-21.95 میلی گرم در لیتر). (AMD) نوع دیگری از فاضلاب است که باعث آلودگی اکولوژیکی زیادی در کشورهایی می شود که دارای مشاغل به یاد ماندنی یا معادن روان هستند. اسکن مقیاس خلبان در سلولهای آزمایش آزمایش آلی 1 متر مکعب برای درمان AMD انجام شده است. از کنسرسیومی از سیانوباکتریوم و میکروب های محبوس شده در یک بستر (حاوی فضولات پودر بز ، خرده چوب و خاک) استفاده شد و یک پیچ و خم میکروبی را قاب بندی کرد. نرخ اخراج امیدوار کننده برای فلزات مشاهده شد: 95 for برای آهن ، 79–97 for برای مس ، 84–86 for برای روی ، 88 for برای سرب ، 59–83 for برای شرکت ، 22–62 for برای نیکل ، و 28–45 for برای منگنز. ریز جلبک ها در تصفیه فاضلاب روستایی نیز موفق هستند. به عنوان مثال ، 97 سویه برای تصفیه فاضلاب کود خوک ضعیف شده با 20 برابر بررسی شد. دو نفر از آنها (نرخ توسعه 0.536 و 0.433 d1) انتخاب شدند و در یک فرهنگ دو مرحله ای تایید شدند (ابتدا میکسوتروفیک و سپس فوتوتوتروفیک). فاضلاب آسیاب زیتون همچنین با استفاده از ریز جلبک ها با استفاده از Scenedesmus sp قابل تصفیه است. به عنوان مثال ، حتی اگر مخلوط های فنلی ضدعفونی کردن را دشوار می کنند.
2.3 سلب دقیق آلاینده ها: انواع و مشارکت – مطالعات متعددی همچنین توانایی ریز جلبک ها را در تخریب سموم خاص (PPCPS ، EDC ، فلزات غالب) بررسی کرده اند. در این بخش ، تصاویر عملکرد آسیاب مورد ارزیابی قرار می گیرد ، که در جدول 1 نیز جمع شده است ، به عنوان مثال ، یک نمای) تعداد زیادی از آلاینده های میکروبی (بیش از 25) را ذکر کرده است که در آنها فساد توسط جلبک های کوچک متمرکز شده است. به عنوان مثال ، p-chlorophenol می تواند به میزان 10 میلی گرم در لیتر در روز توسط یک کنسرسیوم از دو دسته حیوانات (Chlorella vulgaris و Coenochloris pyrenoidosa) که از آب آلوده به برخی سموم معطر آزاد می شود ، فساد یابد. تخریب مخلوط فنلی نشان داده شده است که به طور خاص با فتوسنتز Scenedesmus obliquus شناسایی می شود. این جلبک های سبز در صورت تأمین منبع کربن و نور ، قادر به تخریب فنل در مرکزیت 1.5 میلی مولار (141 میلی گرم در لیتر) و گاهی دی کلروفنول هستند. همچنین ، جلبک های کوچک می توانند هورمون ها را اصلاح کنند. در 5 روز اکتشاف ، Scenedesmus obliquus و Chlorella pyrenoidosa 1.6 میکرومولار (0.5 میلی گرم در لیتر) پروژسترون (> 95٪ کاهش) یا 1.6 میکرومولار (0.5 میلی گرم در لیتر) نورجسترل (100٪) خراب کردند. برای S. obliquus و 60٪ برای C. pyrenoidosa). ریز جلبک ها از طریق هیدروکسیلاسیون ، هیدروژناسیون و دهیدروژناسیون هورمون ها را تغییر دادند.کلرلا پیرنوئیدوزا همچنین در تخریب تریکلوزان ، یک زیست کش که اغلب استفاده می شود ، فوق العاده موثر بود. سازندگان متذکر شدند که C. pyrenoidosa می تواند نیمی از تریکلوزان را با سرعت 800 میلی گرم در لیتر در مدت 60 دقیقه تخلیه کند. همچنین ، 2/77 درصد تریکلوزان با سرعت 800 میلی گرم در لیتر ممکن است در مدت 4 روز خراب شود. ضد میکروبی ها را می توان با استفاده از ریز جلبک ها نیز تهیه کرد. به عنوان مثال ، یک داروی آنتی بیوتیک ، یک آنتی توکسین دامپزشکی نیز می تواند در HRAP با تجزیه نوری دفع شود. HRAP در مقایسه با دسته کودهای تصفیه شده معمول ، مطلوب ترین وضعیت را برای نگهداری آب در دریاچه های بسیار کم عمق فراهم می کند ، که باعث نفوذ بهتر نور در بخش آب می شود. نه تنها باعث بهبود جذب فوتون توسط مجموعه مکانیکی فتوسنتز جلبک ها می شود ، بلکه تجزیه نوری اتم های حساس به نور را نیز بهبود می بخشد. اخلالگران غدد درون ریز یکی دیگر از کلاس های مهم آلاینده های ریز است. Chlorococcum sp. علاوه بر این ، Scenedesmus sp. نشان داده شده است که این دو ماده شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز ، یک ماده آندوسولفان (ماده ضد دافع حشرات سیکلودین) و به میزان کمتری ، عنصر اکسیدکننده آن ، سولفات اندوسولفان ، از طریق جذب بیولوژیک و انتقال بیولوژیکی متعاقب آن ، تخریب می شوند. در هر صورت ، در تثبیت های زیاد ، برهم زننده های غدد درون ریز می توانند برای ریز جلبک ها کشنده باشند و بر حرکت فتوسنتز آنها تأثیر بگذارند. بدون شک ، تنظیمات نشاط از فوتوسیستم II دو ریز جلبک سبز و دو سیانوباکتری تحت تأثیر 4-octylphenol ، 4-nonylphenol و ß-estradiol قرار گرفتند. فلزات قریب به اتفاق آلودگی هایی هستند که به طور منظم در فاضلاب مدرن تجربه می شوند. ابزار سم زدایی فلز غالب توسط متالوتیونینهای کلاس III (MtIII) در ریز جلبکها شفاعت می شود ، همانطور که در یک ممیزی که بر تجمع فلزات قابل توجه و سیستم های اندام سم زدایی ریز جلبک ها تمرکز دارد ، شفافیت می یابد. علاوه بر این ، آنها موارد متمایز از پالایش زیستی قابل توجهی از فلزات توسط ریز جلبک ها را ثبت کرده اند و کلاس Scenedesmus (U6 + ، Cu2 + ، Cd2 + ، Zn2 +) دارای تمام ویژگی های یکی از کارآمدترین گونه ها برای اهداف پالایش زیستی است. در ممیزی بعدی خلاصه ای کاملاً آگاه از جذب بی نظیر فلزات توسط ریز جلبک ها (Cd2 + ، Co ، Cr3 + ، Cr2O72 ‘، Cu2 + ، Fe3 + ، Hg2 + ، Ni2 + ، Pb2 + ، Zn2 +) از طریق افزایش جذب سم زدایی (پیوندهای فلزی غالب در سلولهای ریز جلبک مرده) 3. کاشت جذب برای تبدیل زیستی کافی مواد مغذی و آلاینده ها در فاضلاب:
دو روش برای واکسیناسیون روش جلبک های کوچک به کار گرفته شده است: انتخاب سویه ریز جلبکی مناسب با استفاده از یک استراتژی تشخیص یا اجازه توسعه و ساخت یک کنسرسیوم بومی مشخص در آب. استراتژی های غربالگری با هدف بررسی تنوع زیستی با یک هدف نهایی خاص برای تصمیم گیری در مورد بهترین سویه ریز جلبکی برای یک کاربرد خاص انجام می شود.اخیراً برای تصفیه فاضلاب یا دفع سم خاصی مورد استفاده قرار گرفته است. رشد 14 سویه (از کلرلا ، هماتوکوک ، Scenedesmus ، Chlamydomonas و Chloroccum) در مرکز سنجی آزمایش شد (یعنی روند آب ناشی از اشکال کم آبی در WWTP). همه قادر به رشد بودند و کلرلا کسلری بالاترین رویش زیست توده نهایی (2.01 گرم در لیتر) را نشان داد. 100 سویه نزدیک از کبک (کانادا) در صفحات 12 حلقه ای با استفاده از محیط مصنوعی (محیط پایه بولد) و یک پساب کمکی اصلی از WWTP در 10 و 22 درجه سانتیگراد مورد بررسی قرار گرفتند. سازندگان از معیارهایی به عنوان مثال سودآوری زیست توده استفاده کردند و اخراج مواد چربی و مکمل ها. این استراتژی ها ، که با پیشرفت های اخیر در علوم زیر اتمی تلفیق شده اند ، می توانند در توصیف سویه های ریز جلبک ها و انتخاب افرادی که بیشترین پتانسیل را دارند ، فوق العاده کارآمد باشند ، در هر صورت ، پیامدهای این غربالگری ها را نمی توان به طور خاص در مقیاس گسترده متصل کرد. ابتدا باید نوع دوستی انتخاب شده مورد آزمایش قرار گیرد. فاضلاب به میکروارگانیسم های مختلفی آلوده است که ممکن است از ایجاد ریز جلبک ها جلوگیری کند. از اهمیت بیشتری برخوردار است ، شرایط طبیعی به طور مداوم متفاوت است (اساساً جو و کیفیت فاضلاب) و ریز جلبک ها باید برای مدیریت این پیشرفت ها مقاومت کرده و سازگار شوند. استفاده از کنسرسیوم برای بهبود تصفیه فاضلاب بسیار ثبت شده است. یک نظرسنجی در مورد استفاده از فاضلاب برای رساندن رشد ریز جلبکی به تناسب پولی ، به چندین مطالعه در مورد بیان فواید کنسرسیوم اشاره داشت ، خواه کنسرسیوم ریز جلبک های باکتریایی باشد یا کنسرسیوم بین سویه های مختلف ریز جلبک ها. ارتباطات میکروبی تا حد زیادی در نظرسنجی دیگری شرح داده شد. ورود دی اکسید کربن از طریق هتروتروفی باکتریایی و اکسیژن از طریق فتوسنتز جلبک ها ، یک هماهنگی بخار در آب را تضمین می کند که هم به جلبک و هم باکتری فیور سود می بخشد. تأثیرات هم افزایی بین ریز جلبک ها و میکروب ها در کنسرسیوم ها بر میزان تخلیه آلودگی نشان داده شده است. بدون شک ، بهترین نرخ تخلیه برای آلودگی های معطر (> 85٪) زمانی ثبت شد که هر دو ریز جلبک و ارگانیسم های میکروسکوپی تحت نور ثابت نگهداری می شدند. این کنسرسیوم ها کمتر در معرض نوسانات شرایط اکولوژیکی بوده و در برابر آلودگی مصونیت بیشتری دارند. علاوه بر این ، میکرو ورق های جلبک و میکروب ها به راحتی از ورق های کوچک جلبک ته نشین می شوند ، و این باعث می شود یک شگفتی از لخته شدن زیستی مشخص باشد که برای برداشت موثر زیست توده حیاتی است. تصفیه آبزی پروری فاضلاب با استفاده از فرهنگ های axenic و غیر axenic Chlorella sp. ، Scendesmus sp مورد آزمایش قرار گرفت. علاوه بر این ، یک کنسرسیوم بومی سازندگان کشف کردند که جلبک های کوچک در مهار نیتروژن بسیار عالی هستند ، اما برای دفع سموم طبیعی به موجودات میکروسکوپی نیاز است.علاوه بر این ، ارگانیسم های میکروسکوپی می توانند باعث توسعه ریز جلبک ها شوند. علاوه بر این ، کلروفیل یک ماده بهتر در Chlorella vulgaris و Bacillus licheniformis مشارکت نسبت به سبک زندگی Chlorella vulgaris به تنهایی به دست آمد. علاوه بر این ، بهترین نرخ اخراج NH4 + و TP برای انجمن های مشترک در مقایسه با جوامع واحد به دست آمد. هنگام درمان آبراه های کثیف شهری با Neochloris.
منبع:
https://ezinearticles.com/؟The-Climatic-Bio- تصفیه خانه :- تصویب-میکرو-جلبک-برای- Re- مدیوم-پساب&id=9764538.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا