بعد از ایمپلنت چه بخوریم؟

جراحی ایمپلنت دندان، جراحی بزرگی محسوب می شود. بنابراین باید اقدامات مناسبی پس از آن صورت گیرد تا سریع تر بهبودی حاصل شود. یکی از مهم ترین این اقدامات آگاهی از خوردن چیز هایی است که مضر نبوده و حتی برای این عمل مناسب تر هستند. مسلما توانایی جویدن مواد غذایی پس از این عمل تحت تاثیر قرار می گیرد.

سعی کنید 10 تا 14 روز پس از ایمپلنت غذا های نرم مصرف کنید. در دو روز ابتدایی بعد از ایمپلنت سعی کنید غذا های مایع مانند سوپ های نرم، آبگوشت، نوشیدنی های پروتئینی، اسموتی میوه ها و آب میوه  تناول کنید. پس از آن بهتر است غلات پخته شده مانند بلغور جو دو سر، زغال اخته له شده، پنیر و خامه، کره و دارچین را غذای خود بگنجانید.

یکی دیگر از چیز هایی که پس از ایمپلنت دندان بهتر است بخورید تخم مرغ است که منبع غنی از مواد عالی است. سیب زمینی شیرین به صورت آب پز یکی دیگر از مواد غذایی مناسب است. استفاده از سبزی های برگ دار مانند کلم پیچ و اسفناج نیز برای ریکاوری بسیار ایده آل است. در صورتی که از غذا های گوشتی می خواهید استفاده کنید سعی نمایید گوش های لطیف مانند گوشت مرغ، بوقلمون یا گوشت گاو را به همراه سیب زمینی و سبزیجات مورد استفاده قرار دهید.

ایمپلنت | ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

جهت استفاده از ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان و بهترین دکتر ایمپلنت فوری در دندانپرشکی شبانه روزی دکتر مسعود شاه حسینی می توانید از طریق شماره 09120824801 با دندانپرشک  تماس و یا در واتساپ در ارتباط باشید.

بعد از ایمپلنت چه دارویی بخوریم؟

پس از ایمپلنت دندان باید داروهایی جهت تسکین درد و بهبودی سریع تر مصرف کرد. ایبوپروفن، ویکودین، نورکو، لورتاب، تیلنول یا پرکوست از جمله دارو هایی هستند که بهتر است با نظر پزشک مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده از دهانشویه های مخصوص بعد از ایمپلنت و آنتی بیوتیک ها نیز بسیار مناسب است.

درد ایمپلنت دندان

در طی جراحی ایمپلنت دندان به دلیل داروی بی حسی دردی را حس نخواهید کرد. درد و ناراحتی پس از عمل نیز بسیار کم است و به راحتی توسط مسکن های استاندارد برطرف می شود.

 آیا ایمپلنت دندان درد دارد ؟

ایمپلنت دندان نیاز به عمل جراحی دارد که طی آن یک یا چند دندان در فک کاشته می شود. جراحی ایمپلنت دندان مانند سایر انواع جراحی دهان، تحت بی حسی موضعی توسط متخصصین دندانپزشکی و جراحی دهان و دندان که دارای مهارت و تجربه بالایی هستند انجام می شود. داروی بیهوشی به دقت تجویز و در طول عمل نظارت می شود تا اطمینان حاصل شود که 100٪ ایمن و 100٪ موثر است. این بدان معنی است که این روش کاملاً بدون درد است. ممکن است فشاری را احساس کنید اما در حین عمل دردی را حس نمی کنید.

ایمپلنت | ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

ایمپلنت دندان سخته

انجام ایمپلنت دندان یک عمل جراحی نسبتا بزرگ است اما این روش به دقت مدیریت می‌شود تا در طول آن دردی احساس نکنید و با پیروی از دستورالعمل‌های پس از مراقبت، می‌توان هر گونه درد و ناراحتی موقتی را تا زمانی که روند بهبودی در حال انجام است به حداقل رساند.

آیا پیوند استخوان برای ایمپلنت درد دارد ؟

کسانی که در روند ایمپلنت دندان، تحت پیوند استخوان قرار می‌گیرند، پس از عمل، کمی ناراحتی و یا درد را تجربه خواهند کرد که قابل انتظار است. مصرف مسکن ها به خصوص در سه چهار روز اول، می تواند به کاهش هر گونه ناراحتی یا درد کمک کند. کسانی که حساسیت بیشتری دارند، می توانند گزینه های مدیریت درد را با دندانپزشک خود در میان بگذارند.

 بعد از ایمپلنت چند روز درد داریم ؟

در اکثر موارد روند بهبودی ایمپلنت دندان تا ده روز طول می کشد. در چند روز اول انتظار می رود با مقداری خونریزی خفیف همراه باشد و تورم تا حدود پنج روز همراه بیمار خواهد بود.

برای کاهش درد ایمپلنت چه باید کرد ؟

جهت کاهش درد ایمپلنت دندان بهتر است برخی موارد را رعایت نمایید.مصرف پاراستامول یا ایبوپروفن به کنترل درد کمک می کند. راه دیگر استفاده از کیسه یخ یا کمپرس سرد برای کاهش التهاب و تورم است. یکی دیگر از موارد برای کاهش درد پس از ایمپلنت شستن منظم دهان با آب نمک می باشد. خودداری کردن از خوردن غذا ها و نوشیدنی های گرم و سفت یکی دیگر از راه های کاهش درد است. بهتر است تا 10 روز از انجام ورزش های شدید نیز خودداری کنید.

عمر ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان می تواند تا پایان عمر دوام بیاورد البته به شرطی که به طور منظم از آن مراقبت و نگهداری شود.

آیا ایمپلنت دندان دائمی است

ایمپلنت دندان می تواند دائمی باشد در صورتی که مانند دندان های طبیعی به شکل مرتب از آن نگهداری شود. بنابراین مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن و معاینه های منظم توسط دندانپزشک نباید فراموش شود.

افزایش عمر ایمپلنت دندان

جهت افزایش عمر ایمپلنت دندان قبل از هر چیزی، دندانپزشک ایمپلنت مناسب را انتخاب کنید. در مرحله بعد روال بهداشت دهان و دندان را به خوبی حفظ کنید. تمیز کردن دندان ها و معاینات دهان و دندان را به طور منظم، شش ماهه انجام دهید. سعی کنید  سیگار و استعمال دخانیات را ترک کنید.

جهت استفاده از ویزیت رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان و بهترین دکتر ایمپلنت فوری در دندانپرشکی شبانه روزی دکتر مسعود شاه حسینی می توانید از طریق شماره 09120824801 با دندانپرشک تماس و یا در واتساپ در ارتباط باشید .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا