آموزش زبان

آزمون gre چیست؟

سیر تا پیاز آزمون GRE (جی آر ای)، معرفی منابع و شرایط ثبت نام 2023

بدون شک این سوال برای شما پیش آمده است که آزمون GRE چیست و چرا برخی از کشورها و دانشگاه های مختلف جهان ارائه نمره آن را الزامی می‌دانند. در مطلب زیر قصد داریم که شما را با سیر تا پیاز این آزمون آشنا کرده و ابهامات پیرامون آن را برطرف کنیم؛ با ما همراه باشید.

آزمون GRE چیست؟

موسسه برگزاری آزمون GRE یعنی ETS، این آزمون را چنین تعریف کرده است:

” هوشمندانه‌ترین راه برای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی و مدارس کسب و کار “.

بدیهی است که این تعریف کلی بوده و اطلاعات چندانی در اختیار ما قرار نمی دهد و بهتر است با بیانی ساده تر آن را ارائه دهیم.

GRE مخفف Graduate Record Examinations است. در حقیقت این آزمون یک فیلتر ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی است و در بسیاری از دانشگاه ها به خصوص دانشگاه‌های آمریکا و کانادا، یکی از معیارهای اصلی سنجش و انتخاب دانشجوها همین آزمون GRE است. در واقع اکثر دانشگاه های کشورهای آمریکا و کانادا نمره این آزمون را به عنوان یکی از مدارک درخواست پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد، دکتری و پست داک) ملاک قرار می دهند.

نکته قابل توجه اینکه افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های حقوق و پزشکی را دارند، از گذراندن این آزمون معاف هستند و باید به ترتیب آزمون‌های LSAT و MCAT را بگذرانند. اما دانشجویان سایر رشته ها (به خصوص رشته‌های فنی و مهندسی) که قصد تحصیل در دانشگاه های آمریکای شمالی را دارند، ملزم هستند که نمره GRE خود را به دانشگاه مقصد ارائه دهند. مدارس و دپارتمان های کسب و کار نیز که در گذشته میل چندانی به پذیرش GRE نداشتند، کاهش شدیدی داشته و در حال حاضر می توان بیان کرد که این دانشکده ها نیز ارائه مدرک GRE را معتبر و لازم تلقی می کنند.

آزمون GRE از چه بخش هایی تشکیل شده و تفاوت آن با آیلتس و تافل چیست؟

آزمون GRE خود به دو نوع Subject و General تقسیم می‌شود:

آزمون GRE General:

آزمون اصلی که اساسا آن را به عنوان GRE می‌شناسیم، در واقع GRE General است که هر هفته در موسسات گوناگون و شهرهای مختلف ایران به صورت منظم و کامپیوتری برگزار می‌شود.

آزمون GRE General کتبی شامل سه بخش می‌باشد:

1. Quantitative ( استدلال کمی و ریاضیات )
2 . Verbal ( استدلال کیفی و درک زبانی )
3 . Analytical Writing ( بخش نوشتاری تحلیلی )

– بخش استدلال کمی و ریاضیات
 • بخش ریاضیات این آزمون از سوالات جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل تشکیل شده است. سوالات این قسمت نسبتا ساده و چیزی بیش از کتاب‌های دبیرستان نیست. شاید یک دانش آموز خوب سوم راهنمایی هم بتواند به راحتی به سوالات آن پاسخ دهد. نمره این بخش از 130 تا 170 می باشد و معمولا اکثر افرادی که در این آزمون شرکت می کنند، نمره قابل ثبولی از این بخش کسب می‌کنند.
 • پرسش های این بخش نیز از دو سری سوال 25 تایی تشکیل شده و 35 دقیقه زمان برای پاسخگویی به هر بخش در نظر گرفته شده است.
– بخش استدلال کیفی و درک زبانی:
 • این قسمت همان بخشی است که دانشجویان آن را به عنوان تست زبان می‌شناسند و در واقع توانایی‌های تحلیل زبانی فرد را مورد سنجش قرار می‌دهد. این بخش مجموعه‌ای از سوالات جای‌خالی با عنوان‌های Text Completion و Sentence Equivalence و همچنین بخش درک مطلب یا Reading Comprehension را شامل می‌شود.
 • پرسش های این بخش شامل دو سری سؤال است که 5 گزینه ای بوده، نمره منفی نداشته و باید در 30 دقیقه پاسخ داده شوند. نمره این قسمت نیز بین 130 تا 170 محاسبه می‌شود.
– بخش نوشتاری تحلیلی:
 • در این قسمت از فرد خواسته می شود تا در موضوعاتی مشخص مطالبی را نوشته و به استدلال بپردازند. این قسمت از دو بخش تشکیل شده که در بخش اول یعنی بخش Issue معادل 45 دقیقه و در بخش دوم یعنی بخش Argument معادل 30 دقیقه زمان به داوطلب داده می شود تا انشای مورد نظر خود را به نگارش در آورد.
 • انشای بخش Issue از قسمت رایتینگ تافل و آیلتس دشوارتر بوده و متقاضی بایستی از میان موضوعات داده شده یکی را انتخاب و شروع به نوشتن کند. فرد بایستی حداکثر توانایی خود در حوزه های گرامر، واژگان و … را به کار گیرد تا بتواند نمره قابل قبولی را به دست آورد. نمرات این بخش از تا 6 بوده و نمره 4 یک نمره بسیار خوب تلقی خواهد شد.
 • در بخش Argument نیز داوطلب بایستی متنی را که به ظاهر منطقی و معقول می آید را به دقت خوانده و سپس با یافتن اشکالات مختلف موجود در آن، اقدام به اصلاح متن نماید.
بیشتر بخوانید:  دوره کارآموزی تابستانی فول فاند موسسه علم و فناوری علمی اتریش در سال 2023

آزمون GRE Subject:

آزمون GRE Subject از دروس تخصصی رشته‌هایی خاص مانند زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روان شناسی تشکیل شده و به داوطلبان همین رشته‌ها کمک می‌کند تا بیش از پیش خود را متمایز کنند. اگر در این رشته‌ها تحصیل می‌کنید باید وبسایت دانشکده مورد نظر را بررسی کنید تا از لزوم شرکت در این آزمون با خبر شوید. در حال حاضر این آزمون سه مرتبه و توسط سازمان سنجش ایران برگزار می شود.

نکته قبل توجه اینکه این آزمون تنها به صورت کتبی برگزار شده و خبری از سوالات اینترنتی در آن نخواهد بود؛ 100 سوال 5 گزینه ای که برخلاف آزمون GRE General، دارای نمره منفی نیز می باشند. این آزمون معمولا برای متقاضیان دانشگاه های بسیار مطرح که رقابتی سنگین برای ورود به آنها وجود دارد توصیه می شود. افرادی نیز  که نمرات چندان قابل قبولی در مقاطع گذشته خود کسب نکرده و قصد دارند تا با جبران آن نمرات توانایی هایی خود را اثبات نمایند، معمولا به نمره GRE Subject نیاز خواهند داشت.

هزینه آزمون GRE و زمان برگزاری آن

یکی دیگر از تفاوت‌های امتحان GRE Subject و GRE general در زمان برگزاری این آزمون‌ها می باشد . آزمون جنرال در تمام ماه‌ های سال برگزار می‌شود ، اما آزمون سابجکت فقط در سه ماه سپتامبر، اکتبر و آوریل برگزار می‌گردد.

هزینه‌ شرکت در این آزمون‌ ها اختلاف زیادی ندارند و طبق آخرین بررسی‌های به عمل آمده، هزینه آزمون GRE حدودا ۱۵۰ دلار می باشد. ضمنا این نکته را در نظر داشته باشید که اگر بعد از ثبت‌نام در آزمون تصمیم به تغییر زمان آزمون بگیرید باید ۵۰ دلار و همچنین برای تغییر مکان آزمون هم ضروری است همین مفدار را پرداخت نمایید.

دقت کنید که اگر بعد از ثبت‌نام به هر دلیلی تصمیم به لغو کردن آموزن داشته باشید، تنها قادر به پس گرفتن نیمی از مبلغ پرداختی، یعنی حدود ۷۵ دلار خواهید بود؛ مبلغی که به حساب ETS شما استرداد می شود.
همچنین اگر ثبت نام و پرداخت هزیته آزمون GRE توسط یکی از موسسات برای شما انجام گرفته است، استرداد این مبلغ به حساب آن موسسه صورت خواهد گرفت.

منابع آزمون GRE چه می باشد؟

منابع آزمون جی ار ای بسیار زیاد است و سایت های مختلف ، منابع بسیار زیادی را در این زمینه معرفی کرده اند. حال ما قصد داریم صرفا بهترین منابع آزمون GRE و ترتیب استفاده از آن­ها را برای شما شرح بدیم.

۱- منابع vocabulary آزمون GRE

برای یادگیری لغات پیچیده آزمون GRE باید خیلی سختگیرانه کار کنید. بهترین منابع لغت آزمون GRE که باید به ترتیب بخوانید:

 1. اپلیکیشن Magoosh GRE Vocabulary Flashcards
 2. کتاب یا اپلیکیشن Barrons’s Essential words for the GRE که به ۸۰۰ بارونز هم معروف است
 3. مجموعه فلش کارت های Manhattan

این منابع با هم اشتراکات زیادی دارند. ابتدا هر یک را به صورت کامل فرا بگیرید بعد به سراغ بعدی بروید و همیشه همه لغات را مرور کنید

۲- منابع آشنایی با ساختار آزمون GRE و نمونه سوالات واقعی

برای این منظور هیچ گزینه ای بهتر از کتاب The Official Guide to the GRE General Test و زیر مجموعه هایش وجود ندارد:

 • The Official Guide to the GRE® General Test
 • Official GRE® Quantitative Reasoning Practice Questions
 • Official GRE® Verbal Reasoning Practice Questions

۳- منابع آشنایی با تکنیک های این آزمون

در این بخش هیچ رقیبی برای کتاب های منهتن  و ویدیوهای مگوش وجود ندارد. این مجموعه شامل ۸ جلد کتاب است که ۶ جلد اول مربوط به قسمت کوانت و ۲ جلد آخر مربوط به قسمت وربال هستند:

 • Manhattan Prep GRE Strategy Guides
 • ویدیوهای سایت magoosh.com

۴- نمونه سوالات آزمون جی ار ای

بعد از منابع رسمی که در بالا به آن ها اشاره شد بهترین منابع سوالات آزمون GRE کتاب ۵ پوندی منهتن و نمونه سوالات چینی هستند که مرتب آپدیت می شوند و در آزمون به صورت تکراری هم مشاهده شده اند.

بیشتر بخوانید:  بورسیه دولت تایلند ( فول فاند ) 2023 | معرفی شرایط، مدارک و شیوه اپلای این بورسیه

نمونه سوالات آزمون  GRE در هر دو بخش وربال و کوانت:

5 Lb. Book of GRE Practice Problems

نمونه سوالات وربال آزمون GRE:

 • TC-1200 (این فایل مرتب آپدیت می شود و تعداد سوالات آن بیشتر از ۱۲۰۰ است)
 • RC-240 (این فایل هم مرتب آپدیت می شود)

نمونه سوالات کوانت آزمون GRE:

 • ۴۰۰ سوال ایرانی (آپدیت می شود و هم اکنون نزدیک به ۱۰۰۰ سوال دارد)
 • ۲۴۰ چینی

نکاتی کلی در مورد آزمون جی ار ای در ایران

 • این آزمون در حال حاضر در 9 مرکز سازمان سنجش، مؤسسه فرهنگی علامه سخن، مؤسسه آموزشی معرفت، مؤسسه آموزشی امیربهادر، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه ارومیه، دانشگاه شمال در آمل، دانشگاه شیراز و مجتمع آموزشی گسترش انفورماتیک زنجان برگزار می‌ شود.
 • هزینه ای که داوطلب برای شرکت در آزمون GRE باید پرداخت کند، 205 دلار آمریکا خواهد بود. اگر بخواهید به صورت LATE (یعنی در کمتر از 4 روز مانده به زمان برگزاری آزمون) ثبت نام به عمل آورید، این مبلغ تا 230 دلار افزایش خواهد یافت.
 • نتیجه آزمون معمولا 10 تا 15 روز پس از برگزاری اعلام می شود. فرد از طریق ایمیلی از اعلام نتایج آگاه شده و می تواند با ورود به حساب ETS خود نمره نهایی را ملاحظه نماید. مراحل زیر را در این بخش باید دنبال کنید:
  – وارد سایت org/gre شوید.
  – گزینه ETS Account را در گوشه سمت راست انتخاب نمایید.
  – برای ورود به حسابتان از نام کاربری و رمزی که هنگام افتتاح حساب وارد کرده‌اید، استفاده کنید.
  – گزینه View Scores and Score Recipients را انتخاب نمایید.
  – کارنامه آزمون شما در این صفحه نمایش داده خواهد شد.

سوالات متداول در رابطه با آزمون GRE

آزمون GRE چیست؟

GRE مخفف Graduate Record Examinations است. در حقیقت این آزمون یک فیلتر ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی است و در بسیاری از دانشگاه ها به خصوص دانشگاه‌های آمریکا و کانادا، یکی از معیارهای اصلی سنجش و انتخاب دانشجوها همین آزمون GRE است. در واقع اکثر دانشگاه های کشورهای آمریکا و کانادا نمره این آزمون را به عنوان یکی از مدارک درخواست پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد، دکتری و پست داک) ملاک قرار می دهند.

آیا شرکت در آزمون GRE اجباری است؟

پاسخ این سوال بستگی به رشته تحصیلی و دانشگاه موردنظر شما دارد. این آزمون ممکن است برای برخی از رشته ها و دانشگاه ها اجباری باشد و برای برخی اختیاری باشد و همچنین لازم به ذکر است دارا بودن نمره این آزمون در تقویت رزومه شما نقش موثری خواهد داشت

هزینه آزمون GRE و زمان برگزاری آن

یکی دیگر از تفاوت‌های امتحان GRE Subject و GRE general در زمان برگزاری این آزمون‌ها می باشد . آزمون جنرال در تمام ماه‌ های سال برگزار می‌شود ، اما آزمون سابجکت فقط در سه ماه سپتامبر، اکتبر و آوریل برگزار می‌گردد.
هزینه‌ شرکت در این آزمون‌ ها اختلاف زیادی ندارند و طبق آخرین بررسی‌های به عمل آمده، هزینه آزمون GRE حدودا ۱۵۰ دلار می باشد. ضمنا این نکته را در نظر داشته باشید که اگر بعد از ثبت‌نام در آزمون تصمیم به تغییر زمان آزمون بگیرید باید ۵۰ دلار و همچنین برای تغییر مکان آزمون هم ضروری است همین مفدار را پرداخت نمایید.

نحوه ثبت نام در آزمون جی آر ای (GRE) چگونه است؟

جهت ثبت نام در این آزمون باید به سایت ETS مراجعه کرده و نوع آزمون خود را انتخاب و یک حساب کاربری ساخته و تاریخ و زمان آزمون خود را تعیین نمایید.

تفاوت آزمون GRE با آزمون GMAT چه می باشد؟

آزمون GMAT برای افرادی است که قصد شرکت در دوره های تحصیلی و دانشگاهی رشته های مدیریتی یا مدارس کسب و کار را دارند، به عبارت دیگر بسیاری از دانشگاه ها برای رشته های مدیریتی آزمون GMAT را ضروری می دانند اما برای رشته های مهندسی و غیر مدیریتی عموما آزمون GRE را از شما تقاضا دارند.
 

تفاوت آزمون GRE با آیلتس و تافل چه می باشد؟

آزمون آیلتس و تافل صرفا آزمون هایی هستند که سطح مهارت و دانش زبان انگلیسی شما را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهند این در حالی است که آزمون GRE علاوه بر تعیین سطح زبان انگلیسی شما، سایر مهارت های ارتباطی با رشته تحصیلی شما را مورد سنجش قرار می دهد و آزمون جامع تری می باشد، اما جایگزین آزمون آیلتس و تافل نمی باشد و شما با داشتن نمره مناسب در آزمون GRE رزومه خود را جهت دریافت فاند و پذیرش تحصیلی تقویت خواهید نمود.


آزمون GRE یکی از معروف ترین آزمون هایی است که در سطح جهانی برگزار می شود و بسیار پرطرفدار است. در نتیجه، بین افراد سوال هایی از قبیل “آزمون GRE چیست؟” و یا “منابع آزمون GRE چیست؟” متداول شده است. در این مقاله به این مطلب می پردازیم که این آزمون چیست و چه کارهایی باید برای موفقیت در آن انجام داد.

اولین سوال، GRE چیست؟

آزمون GRE که مخفف شده عبارت Graduate Record Exam است، آزمونی است که در جهت سنجش توانایی تحصیلی افرادی که قصد دارند در مراکز علمی یا دانشگاهی معتبر دنیا شرکت بکنند.

این آزمون در قالب سه سطح یا موضوع مهارتی «محاسبات ریاضی»، «درک مطلب»، و نیز «مقاله نویسی» برگزار می شود. به لحاظ میزان دشواری نیز باید گفت که این آزمون جزو آزمون های دشوار و سخت در یادگیری زبان انگلیسی می باشد.

آزمون GRE به این دلیل سخت است که در آن نه تنها مهارت زبانی، بلکه مهارت محاسبات ریاضی، احتمالات، جبر، و هندسه شرکت کنندگان در آن مورد سنجش قرار می گیرد.

برای شروع یادگیری زبان انگلیسی اولین مرحله این است که از سطح خود مطلع شوید.

برای تعیین سطح رایگان همین الان اقدام کن!

انواع آزمون GRE

این آزمون نیز همانند آزمون آیلتس، دو نوع دارد؛ با نام های GRE General و GRE Subject. این دو نوع آزمون در قالب و نحوه برگزاری با هم تفاوت هایی دارند. اگر می خواهید به تفاوت این دو نوع آزمون GRE پی ببرید، به ادامه این مطلب توجه کنید!

آنچه باید درباره آزمون آیلتس و تافل بدانید را از طریق این لینک مطالعه کنید.

آزمون GRE | نوع General

این آزمون در دو فرمت Paper-based (کاغذی) و Online (کامپیوتری) برگزار می شود. در کشور ایران نیز، نوع آزمون آنلاین بیشتر برگزار می شود. در نتیجه، تمرکز این مقاله، روی آزمون آنلاین است.

آزمون GRE کامپیوتری، در سه بخش جداگانه مهارت های شرکت کنندگان را می سنجد.

 • نگارش تحلیلی یا همان Analytical Writing Assessment

در این بخش شرکت کننده باید به 2 سوال داده شده در مدت زمان یک ساعت پاسخ دهد. مجموع نمره این قسمت از آزمون 6 نمره است.

 • لغت و درک مطلب یا همان Verbal Reasoning

شرکت کنندگان در این قسمت از آزمون، باید به دو مجموعه سوال 20تایی (مجموعا 40 سوال) پاسخ دهند. مدت زمان پاسخگویی به این سوالات، 30 دقیقه است. حدود نمره این بخش نیز بین 130 تا 170 نمره است.

 • بخش استدلال ریاضی یا همان Quantitative Reasoning

در این بخش نیز دو مجموعه سوال 20تایی (مجموعا 40 سوال) در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد تا طی مدت 70 دقیقه به آنها پاسخ دهند. بازه نمره این بخش نیز همانند بخش «لغت و درک مطلب»، بین 130 تا 170 نمره است.

نکته مهم که می توان به آن اشاره کرد این است که بازه نمره شما برای دو بخش ریاضی و واژگان، چیزی حدود 260 تا 340 خواهد بود. از سمتی دیگر، اکثر دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر دنیا برای پذیرش دانشجو حداقل نمره 300 یا 310 را در نظر می گیرند.

آزمون GRE | نوع Subject

این آزمون اختصاصا میزان دانش زبانی شما را در زمینه های آکادمیک مورد بررسی قرار می دهد. نمره این آزمون از 200 تا 990 می باشد. اصلی ترین تفاوت این آزمون با آزمون GRE General، نحوه برگزاری آن است.

آزمون جی.آر.ای سابجکت فقط بصورت Paper-based برگزار می شود و دقیقا به همین دلیل است که تنها تعداد محدودی از مراکز توانایی برگزاری آن را دارند.

رشته های مختلفی شامل این آزمون می شوند که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم:

 • ریاضیات
 • روانشناسی
 • ادبیات انگلیسی
 • فیزیک
 • شیمی
 • زیست شناسی

برخی رشته های دیگر همچون زیست شناسی سلولی و مولکولی نیز به این آزمون اضافه شده بودند که در حال حاضر جزو این آزمون نیستند.

زمان برگزاری آزمون

باید گفت که آزمون GRE Geneal در همه ماه های سال برگزار می شود. ولی از طرف دیگر، آزمون GRE Subject تنها در ماه های آوریل، سپتامبر، و اکتبر برگزار می شود.

GRE چقدر برایمان آب می خورد؟!

هزینه آزمون مبلغی در حدود 150 دلار است. اما استثنائاتی هم وجود دارد:

 • اگر پس از ثبت نام، قصد تغییر زمان آزمون را داشته باشید، باید 50 دلار دیگر واریز کنید.
 • اگر پس از ثبت نام، قصد تغییر مکان برگزاری آزمون را داشته باشید، باید 50 دلار دیگر نیز واریز کنید.
 • اگر پس از ثبت نام، قصد لغو آزمون را داشته باشید، تنها 50درصد مبلغ استرداد خواهد شد. این مبلغ به اکانت ETS شما واریز خواهد شد.

منابع آزمون GRE چیست؟

لازم به ذکر است که برای موفقیت در هر آزمونی شما نیاز به یک سری منابع معتبر و با کیفیت دارید که با استفاده از آن بتوانید به آن چه که می خواهید برسید. در نتیجه، بسیاری به دنبال کتاب آزمون GRE و یا همان منابع این آزمون هستند. در ادامه این مطلب، به چند تا از بهترین منابع آزمون GRE اشاره خواهیم کرد.

کتاب The Official Guide to the GRE Revised General Test

این کتاب GRE، از اولین و ابتدایی ترین منابع این آزمون است که در سال 2011 تهیه و تولید شده است. ناشر این کتاب تیم معتبر و جهانی ETS است که آزمون هایی همچون GRE و TOEFL را هم برگزار می کند. از اهداف این کتاب GRE می توان به افزایش سطح دانش شما در جهت موفقیت در آزمون GRE اشاره کرد.

کتاب Essential Words for the GRE

برای موفقیت در GRE، شما باید درک خوبی از واژگان و لغات دشوار داشته باشید. همچنین، باید نحوه استفاده از این کلمات و جایگاه های آنها در جمله را نیز به خوبی بدانید. در همین زمینه، این کتاب مهم ترین کلمات را برای GRE جمع آوری کرده است تا به شما کمک کند که از نظر آشنایی با لغات ضروری، هیچ مشکلی حین آزمون برایتان پیش نیاید.

کتاب Essential Words for the GRE شامل 800 کلمه از متداول ترین لغات استفاده شده در GRE است که به تعاریف و معنای آنها نیز پرداخته است.

کتاب GRE Analytical Writing: Solutions to the Real Essay Topics

یکی دیگر از پراستفاده ترین منابع آزمون GRE، همین کتاب است. با مطالعه این کتاب، شما بطور کامل برای بخش نگارش تحلیلی آزمون آماده می شوید. از گوش دادن به پادکست انگلیسی قافل نشوید.

این کتاب شامل 30 نمونه مقاله آنالیز یک مسئله و همچنین 30 نمونه مقاله تجزیه و تحلیل یک استدلال می باشد. همچنین در خلال این تجزیه و تحلیل ها، نکات مهم و کاربردی ای وجود دارند که با رعایت کردن آنها مهارت خود را در این زمینه بسیار بالا خواهد برد.

کتاب GRE Prep by Magoosh

این کتاب GRE، نمونه ای از بهترین سوالات عملی را از GRE برای شما فراهم می کند. در این کتاب شما به راهنمایی های آسان، سوالات متدوال در آزمون GRE، استراتژی های پرکاربرد، و برنامه برای آمادگی کامل در زمینه GRE دسترسی خواهید داشت.

سایر منابعی که می توانید به آنها رجوع کنید:

 • Official GRE Quantitative Reasoning Practice Questions
 • Manhattan GMAT Set of 8 Strategy Guides, Fourth Edition
 • GRE Geometry
 • Manhattan GRE Set of 8 Strategy Guides, 2nd Edition

تیر خلاصی بر GRE!

از خود آزمون تا کتاب و بهترین منابع GRE، همگی در این مقاله پوشش داده شدند. به یاد داشته باشید که حتی با در دست داشتن بهترین منابع GRE نیز موفقیت شما قطعی نیست؛ البته تا زمانی که تمرین و تکرار نکنید! به یاد داشته باشید همه ما در نهایت به دنبال این هستیم که به زبان انگلیسی صحبت کنیم، پس تقویت مکالمه زبان انگلیسی اولویت اصلی هر زبان آموزی می باشد.

ما برای شما بهترین منابع و آموزش های زبان انگلیسی را تهیه و تولید کردیم. برای یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی همین الان اپلیکیشن لینگوجو رو رایگان نصب کنید.

مقدمه یادگیری هر زبانی، تسلط داشتن و تقویت گرامر است. ما در اپلیکیشن لینگوجو صفر تا صد گرامر زبان انگلیسی را بصورت ویدئویی آموزش دادیم.

امیدوارم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید؛ در پناه خدا!

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا