آمادگی آزمون اسپیکینگ آیلتس

 

 1.  مشخصات شما با پاسپورت یا کارت ملی شما چک می‌شود. (سوالاتی که در این مدت پرسیده میشود تاثیری بر نمره شما ندارد).
 2.  سپس بلافاصله یکی از این دو مورد از شما سوال میشود:
  الف. توضیح در مورد خانه یا شهر محل زندگی.
  ب. اینکه کار میکنید یا درس میخوانید.
  طبق پاسخی که میدهید تا حداکثر یک دقیقه و چهل ثانیه از شما سوالات مرتبط(follow up) می پرسند. دانستن واژگان مرتبط و کم کاربرد در این دو مورد ضروری است. توصیه ما فصول مرتبط با این دو موضوع از کتاب” وکب کالینز” است.
  همچنین شرطی های نوع دوم و سوم برای نمره گرامر بالاتر در این قسمت اکیداً توصیه می شوند ( اینکه شغل یا رشته تحصیلی من اینست یا خانه من این طور است، اما ” اگر کار دیگری کرده بودم یا رشته دیگری انتخاب کرده بودم، حال اوضاع دیگری داشتم”…).
 3.  همین رویه را برای سوالات بعدی که معمولاً در مورد ” بازیها، آخر هفته، غذا، عکاسی، موبایل، دوستان، تاخیر داشتن، آشپزی کردن، ترافیک و آلودگی، موسیقی… ” میباشند ادامه دهید.
  از تخیل خود برای استفاده بهینه از این واژه‌ها و ساختارهای گرامری نهایت استفاده را ببرید.
  شایان توجه و تکرار دوباره است که ممتحن مطلقاً به مطالب شما اهمیت نمیدهد: بلکه واژگان و گرامر شماست که او را تحت تاثیر قرار داده و همراه با فلونسى که در بالا ذکر شد و تلفظ درست نمره نهایی شما را شکل می‌دهد.

 

نکته ١: از کتابهایی که در بالا ذکر شد برای واژگان و گرامر استفاده کنید و کتابهایی همچون” ماکسیمایزر” را برای پرورش قوه تخیل خود مورد استفاده قرار دهید.
نکته ٢: تجربه ثابت کرده لیسنینگ مدام از طریق فیلم‌های سینمایی نیتیو تاثیر مستقیم بر اسپیکینگ شما دارد: حداقل سه ساعت در روز.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا