برترین های کسب و کار

آیا گانودرما مفید برای افراد دارای دیابت است؟

شما در حال مطالعه مقاله درمان دیابت با گانودرما هستید

ظاهر چوبی براق

قیمت محصولات گانودرما: گانودرما ظاهری چوبی براق و صیقلی دارد و از نظر ساختمان و شکل ظاهری، با قارچ های دکمه ای فرق دارد، بخش هاگدان این قارچ شباهت عجیبی به کلیه انسان دارد و رنگ قهوه ای –  قرمز آن، در مرکز کلاهک تیره بوده و در لبه های آن کمر نگ تر می باشد.

قارچ گانودرما در طب سنتی آسیای شرقی بسیار مورد توجه است، در طب سنتی ژاپن، گانودرما را قارچ ریشی می نامند (ریشی یه معنای پادشاه گیاهان دارویی) و در چین نیز این قارچ را به عنوان نماد سلامتی و طول عمر با شادی می شناسند .

بیشتر مردم این قارچ را صورت تازه مصرف می کنند و عده ای دیگر این گیاه درمانی را به صورت عصاره یا پودر استفاده می کنند.

این قارچ از نظر علم پزشکی مورد تحقیقات متعددی قرار گرفته و خواص دارویی آن با اثبات رسیده است، ولی برخی دیگر از خواص این قارچ شگفت انگیز در دست بررسی بوده و می بایست مورد مطالعات بیشتری قرار گیرد.

گانودرما در درمان دیابت:

خرید قهوه سوپریم گانودرما دکتر بیز: مطابق تحقیقات انجام شده این گیاه دارویی دارای تعدادی آنزیم است که باعث کم شده قند موجود در خون می شود، تحقیقات آزمایشگاهی که در این خصوص برای درمان دیابت بر روی این گیاه صورت گرفت این گونه نتیجه داد که میزان گلوکز در خون بعد از مصرف گانودرما به مدت 30 روز به نصف کاهش یافت.

خاصیت دیگری که این گیاه دارویی در درمان دیابت دارد این است که می تواند به میزان قابل توجه ای شور و نشاط و انرژی را به بدن افرادی که دچار بیماری دیابت شده اند را برگرداند زیرا همانگونه که میدانید  کاهش گلوکز و مواد قندی در بدن این بیماران، موجب ایجاد سرگیجه و خستگی های مفرط می شود که در این صورت انرژی لازم را نیز برای فعالیت های روزمره خود ندارند .

خاصیت دیگر قارچ گانودرما در درمان دیابت از بین بردن لکه های تیره ای است که بر روی پای افراد مبتلا به این بیماری ظاهر می شود.

گانودرما در درمان دیابت:

چشیدن طعم شیرین میوه ها

خرید قهوه قارچ گانودرما: شاید بهترین خاصیتی که قارچ گانودرما برای بیماران دیابتی دارد این باشد که آنها می توانند طعم شیرین میوه ها و شیرینی هایی را که دوست دارند دوباره بچشند و حس کنند.

همانگونه که گفتیم تحقیقات و مطالعات زیادی بر روی این گیاه در تاثیر آن برای بیماری دیابت انجام شده است و هم اکنون نیز در حال بررسی های بیشتری است. در این جا آزمایشی که برای پی بردن به خاصیت گانودرما بر روی یک بیماردیابتی انجام شده است را برای شما خواننده عزیز مثال خواهیم زد:

یک بیمار دیابتی که ده سال از این بیماری رنج می برد و حس لامسه در پاهای وی به شدت کاهش پیدا کرده بود و در واقع به سندرم پای دیابتی مبتلا شده بود

این بیمار در ناحیه پاشنه پا دچار زخم های بزرگی شده و این زخم ها در حال رشد بودند و هیچگونه دارویی بر آن تاثیر گذار نبود و علت عدم تاثیر داروهای درمانی این بود که رگ های خونی در آن ناحیه از پای بیمار تخریب شده بود و مانع از جریان خون می شد، پزشک معالج این بیمار برای درمان این وضعیت قارچ گاندروما را تجویز کرد و بیمار بعد از مصرف سه ماهه گاندروما علاوه بر بهبود زخم های ناحیه پاشنه، حس لامسه را نیز پای خود به دست آورده بود.

استفاده از قارچ گانودرما در درمان بیماری دیابت علاوه بر این که از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرده، هیچگونه عوارضی نیز مانند داورهای شیمیایی برای بدن در پی نخواهد داشت

قارچ گانودرما از نظر ظاهری به چوب شباهت دارد و افرادی که با آن آشنایی ندارند نمی توانند آن را تهیه و یا از آن استفاده کنند، لذا امروزه با توجه به خواص دارویی این گیاه قارچی و نیز طرفداران زیادی که دارد

مراکز تولیدی گیاهان دارویی این قارچ غیر سمی را به صورت پودر، عصاره و یا قهوه وارد بازار کرده و به راحتی می توان آن را تهیه و استفاده کرد. نوع قهوه آن که در واقع گیاه با انواع قهوه مخلوط می کنند بیشتر مورد استقبال بیماران دیابتی می باشد .

همانگونه که اشاره شد قارچ گانودرما دارای تاثیرات فراوانی در بیماری دیابت می باشد، ولی این بدان معنا نیست که این گیاه دارویی را جایگزین داروهای خود کنید و در واقع برای مصرف این گیاه دارویی می بایست حتما با پزشک خود مشورت کنید.

شما در حال مطالعه مقاله درمان دیابت با گانودرما هستید

قارچ گانودرما برای دیابت چه مزایایی دارد؟

بیماران مبتلا به دیابت برای کنترل بیماری خود و پیشگیری از شدت آن در بدن، می بایست داروهای شیمیایی را تا سال های زیادی مصرف کنند و این داروها هرگز به صورت قطعی این بیماری را درمان نخواهند کرد.

مصرف داروهای شیمیایی به مدت طولانی در بیماران دیابتی خود موجب بروز مشکلات دیگری خواهد شد، که یکی از این مشکلات که بسیار نگران کننده نیز می باشد خطر سکته قلبی و مغزی به دلیل مسدود شدن شرائین است

قارچ گانودرما برای دیابت چه مزایایی دارد؟

همچنین مورد دیگر در مصرف طولانی مدت داروهای شیمایی دیابت این است که به دلیل اینکه در عملکرد متابولیسم بدن خلل وارد می شود باعث شده و در بسیاری از بیماران دیابتی مشاهده شده که اثرات داروهای شیمایی در آنان موجب ایجاد عارضه های کلیوی نیز شده است.

مصرف دارویی قارچ گانودرما در بیماران دیابتی موجب می شود تا حد زیادی از مشکلات که به آن اشاره شد کاسته شود. در واقع گانودرما با کنترل متابولیسم بدن اثرات جانبی داروهای شیمایی را به حد چشمگیری کاهش داده و موجب نشاط و انرژی در این بیماران خواهد شد، بیماران با مصرف این داروی گیاهی شگفت انگیز می توانند شادابی خود را به دست آورده و بدون هیچکونه حس خستگی به فعالیت های روزمره خود بپردازند.

شما در حال مطالعه مقاله درمان دیابت با گانودرما هستید

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت به چه صورت است؟

در مطلب قبل به صورت مختصر توضیح دادیم که گانودرما چیست و خواص آن را برای بیماری دیابت نیز گفتیم. حال برای اینکه بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم ابتدا اجازه دهید بدانیم بیماری دیابت چه نوع بیماری می باشد و سپس تاثیرات گانودرما را در درمان آن مورد بررسی قرار دهیم:

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت به چه صورت است؟

بیماری دیابت:

دیابت نوعی بیماری می باشد که در آن بدن کنترلی بر قند خون نداشته و مقدار قندی را که چه به صورت مستقیم و چه از طریق مواد خوراکی مصرفی وارد بدن می شود را نمی تواند کنترل کرده و سایر اعضای بدن را تحث تاثیر قرار می دهد و موجب خلل در عملکرد آن ها می شود.

تاکنون درمان قطعی برای این بیماری کشف نشده است وداروهای شیمیایی که برای این بیماری تجویز می شود تنها نقش کنترل کنندگی این بیماری را دارند و داروهای شیمیایی که برای پیشگیری از دیابت استفاده می شوند، خود ممکن است به سایر اعضای بدن مانند کلیه،  کبد و چشم آسیب برساند.

در حالت کلی اگر در نظر بگیریم که قند از طریق مواد غذایی مصرفی وارد بدن شده و بعد از تبدیل شدن به گلوکز به خون ورود پیدا خواهد کرد و چنانچه پانکراس به میزان لازم انسولین را تولید کند

مقدار این گلوکز را کنترل کرده و در نتیجه غلظت خون نیز کاهش می یابد چنانچه انسولین زیادی ترشح شود قند خون نیز کاهش یافته و اگر بالعکس کمتر از میزان لازم ترشح شود قند خون بالا خواهد رفت و در این صورت بیماری دیابت در بدن اتفاق می افتد که مشکلات زیادی را در بدن به وجود خواهد آورد

لذا برای درمان دیابت می بایست دارویی کشف شود که بتواند پانکراس را تقویت کرده و به اندازه لازم انسولین ترشح نماید و از این طریق گلوکز موجود در خون نیز تنظیم خواهد شد.

حال که تا حدودی با بیماری دیابت آشنا شدید به تاثیر قارچ گانودرما بر این بیماری خواهیم پرداخت:

شما در حال مطالعه مقاله درمان دیابت با گانودرما هستید

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت:

مطابق تحقیقات انجام شده در این خصوص، ثابت شده که قارچ گانودرما نه تنها خاصیت انسولین را دارد بلکه تا حد زیادی به پانکراس نیز در تامین انسولین مورد نیاز بدن کمک خواهد کرد.

به این ترتیب انسولین تا حد زیادی در بدن بیماران دیابتی جذب خواهد شد، لذا با توجه به این تحقیقات در خصوص گانودرما، این قارچ غیر سمی نه تنها می تواند در کنترل دیابت نقش زیادی داشته باشد بلکه به جرات می توان گفت شاید راهی برای درمان آن نیز باشد.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که از آن جا که گانودرما در دسته گیاهان دارویی قرار دارد به مدت زمان بیشتری برای این که بتوان تاثیرات آن را در بدن بیماران مبتلا به دیابت مشاهده کرد نیاز دارد

لذا توصیه می شود این گیاه دارویی را در کنار سایر داروهای درمانی شیمیایی مصرف کنید و در طولانی مدت برخلاف داروهای شیمیایی که اثرات زیان باری برای بدن دارند از این داروی گیاهی می توان نتایج مثبتی دریافت نمود.

شما در حال مطالعه مقاله درمان دیابت با گانودرما هستید

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت نوع یک و دیابت نوع دو به چه صورت است؟

از نظر علم پزشکی بیماری دیابت و یا قند خون انواع مختلفی دارد که دو مورد آن به نام های دیابت نوع اول و دیابت نوع دوم مواردی هستند که در افرادی دیابتی بسیار شایع تر می باشد.

که دیابت نوع اول به این دلیل به وجود می آید که بدن توانایی لازم برای تامین و تولید انسولین را ندارد و دیابت نوع دوم نیز به دلیل اینکه مقدار انسولین کافی جذب بدن نشده و تاثیرات لازم را در بدن ندارد، اتفاق می افتد.

قارچ گانودرما برای دیابت نوع اول و دیابت نوع دوم دارای تاثیرات زیادی می باشد که در ادمه تاثیر گانودرما بر این دو نوع دیابت را مورد بررسی قرار می دهیم:

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت نوع یک و دیابت نوع دو به چه صورت است؟

در دیابت نوع اول همانطور که در مطالب قبل نیز به آن اشاره شد انسولین لازم در بدن برای کاهش میزان قند خون توسط غذه پانکراس تولید نخواهد شد و زمانی که میزان قند وارد شده به خون کم شد، بیماری دیابت نوع اول به وجود خواهد آمد

بدون وجود انسولین، گلوکز موجود در خون از بین نخواهد رفت و در بیمار ایجاد خستگی کرده و انرژی بدن نیز کاهش می یابد

با مصرف قارچ گانودرما در بیماران دیابتی نوع اول، انسولین در خون جریان یافته و میزان گلوکز اضافی جذب سایر اندام های بدن می شود و به این ترتیب قند موجود در خون کاهش پیدا خواهد نمود.

انجمن دیابت ایران و گانودرما | درمان قطعی دیابت با گانودرما

و اما در دیابت نوع دوم بدن میزان انسولین مورد نیاز را تأمین می کند و قند نیز از طریق مصرف مواد غذایی وارد خون می شود، ولی سلول های بدن توانایی لازم را برای کاهش قند خون با وجودی که انسولین نیز تولید شده است، ندارند

لذا با مصرف قارچ گانودرما می توان میزان اتصال در سلول های بدن و انسولین را به میزان قابل توجهی بالا برد و مشکل در عدم توانایی سلول های بدن در بکارگیری انسولین را از بین برد و به این ترتیب میزان قند خون نیز کاهش می یابد.

شما در حال مطالعه مقاله درمان دیابت با گانودرما هستید

خواص تاثیرگذاری گانودرما در درمان دیابت و سایر بیماری ها تا چه اندازه می تواند واقعیت داشته باشد؟

تا این بخش از مقاله دانستیم که گانودرما نقش به سزایی در تامین انسولین بدن موردنیاز بدن داشته که از طریق آن می توان بر بیماری قند خون تا حد زیادی غلبه کرد

همچنین این داروی گیاهی سلول های آسیب دیده در اثر بیماری دیابت را نیز ترمیم کرده و در درمان بسیاری از انواع زخم های به وجود آمده در اثر این بیماری در دراز مدت، تاثیر بسزایی داشته است، مصرف داروی گیاهی گانودرما در مدت 3 ماه میزان هموگلوبین را کاهش می دهد و جالب تر این که در دیابت نوع دو انسولین موجود در بدن را فعال  می کند و کاهش میزان قند خون را به انسولین خود بدن می سپارد.

گانودرما علاوه بر اینکه داروی موثری برای قند خون می باشد، در درمان و پیشگیری از سایر بیماری ها بسیار موثر می باشد که در ادامه به فواید کلی گانودرما در درمان این بیماری ها می پردازیم:

فواید و اثربخشی گانودرما :

فواید و اثربخشی گانودرما :

  • تومور های درمانی در روده بزرگ و راست روده :

مطابق تحقیقات انجام شده در این خصوص مصرف قارچ گانودرما به صورت عصاره آن و به مدت یک سال، تعداد تومورهای روده را در بیمارانی که به آدنوکارسینوم روده مبتلا شده اند تا حد چشمگیری کاهش خواهد داد.

شما در حال مطالعه مقاله درمان دیابت با گانودرما هستید

مصرف یکی از گونه های قارچ گانودرما، می تواند علائم گرفتگی رگ های قلبی که شامل درد در ناحیه قفسه سینه می شود و نیز تنگی نفس را به میزان زیادی کاهش دهد، را بهبود بخشد. شایان ذکر است که گانودرما علائم این بیماری را کاهش می دهد و آن را به طور قطع درمان نخواهد کرد.

با مصرف گانودرما به مدت 3 ماه می توانید تا حد زیادی ویروس هپاتیت نوع بی را در بدن خود کاهش داده و همچنین از آنجا که در این نوع بیماری عملکرد کبد ضعیف می شود، مصرف گانودرما موجب بهبود در عملکرد کبد نیزخواهد شد.

افرادی که دارای فشار خون و یا کلسترول خون بالایی هستند می توانند تا حد زیادی با مصرف عصاره گانودرما میزان آن را کاهش دهند

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا