علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی

اگر موتور ماشین لباسشویی، حکم قلب این دستگاه را داشته باشد، جای هیچ شکی باقی نمی‌ماند که تایمر دستگاه لباسشویی در جایگاه مغز این ماشین مشغول به کار است. خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی می‌تواند دردسر زیادی درست کند؛ چرا که تمامی فعالیت‌های این دستگاه به تایمر آن وابسته است.

علت‌های ثابت ماندن تایمر لباسشویی

در این مقاله، ۶ علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی را به شما معرفی می‌کند و حتی راهکارهایی برای رفع این مشکل را نیز به شما پیشنهاد خواهد داد؛ بلکه با امتحان کردن آن ها، بتوانید خودتان را از شر این مشکل دردسرساز راحت کنید. بنابراین با ما همراه باشید.

نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید دوو در مشهد( ما یخچال فریزر شما را در انواع مدل ها توسط مجرب‌ ترین تعمیرکاران در محل و کمترین زمان و با بالاترین کیفیت عیب یابی و تعمیر و سرویس می‌نمایم. )

1_ در ابتدا اتصال برق و سایر نقاط دستگاه را بررسی کنید

پیش از آن که لازم باشد به دنبال علت خرابی تایمر ماشین لباسشویی باشید، باید مطمئن شوید که مشکل از جای دیگر نیست‌. به طور مثال، اگر برق مشکل داشته باشد یا سیم پیچی دستگاه دچار اختلال شده باشد، ممکن است بر روی عملکرد تایمر ماشین لباسشویی تاثیر منفی داشته باشد و یا باعث جلو نرفتن تایمر لباسشویی شما شود؛ بنابراین، قبل از اینکه هر کاری انجام داده شود، لازم است مطمئن شویم که مشکل دستگاه از جاهای دیگر نمی باشد.

2_ شاید زمان تمیزکاری تایمر و برد لباسشویی فرا رسیده باشد

گاهی اوقات، خصوصا زمانی که مدتی از یا تمیز کردن اساسی آن گذشته است، گرد و خاک و چربی و سایر کثیفی ها دور دستگاه و سیم ها و دکمه های تایمر جمع می شوند که یکی از ۶ علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی است. چنین چیزی باعث می شود که تایمر به خوبی کار نکند و فرایند شستشوی لباس قبل از به اتمام رسیدن متوقف شود و تایمر ثابت بماند.

با توجه به این مسئله باید تایمر و برد دستگاه ماشین لباسشویی خود را با دقت بررسی کنید و آن را به خوبی تمیز کنید. اگر مشکل با تمیز کردن تایمر و دکمه ها و سیم پیچی های مربوط به آن حل نشود، لازم است پس از مشورت با کارشناسی که در این زمینه تجربه دارد، نسبت به تعویض تایمر اقدام کنید.

3_ مطمئن شوید که در ماشین لباسشویی به درستی و کاملا بسته می‌شود

با توجه به استانداردهای لازم و حیاتی که در ساخت وسایل الکترونیکی منزل رعایت می شود، لازم است که در ماشین لباسشویی کاملا و به صورت ایمن بسته شود تا این دستگاه بتواند کار خود را آغاز کند و به شستشوی لباس ها بپردازد. بنابراین، یکی از دلایل احتمالی ثابت ماندن یا جلو نرفتن تایمر لباسشویی می تواند به این موضوع اشاره داشته باشد.

برای بررسی این علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی نقاط مختلفی از دستگاه ماشین لباسشویی باید بررسی شوند؛ از جمله سوییچ و قفل در، سیم پیچی های مربوطه و سایر نقاطی که هنگام بسته شدن در وسیله، آن را قفل می کنند و باعث می شوند فرمان شروع به کار کردن از جانب موتور صادر شود.

به طور مثال، سوپاپ قطعه ای است که جریان برق را از قسمت در به موتور و بالعکس متصل می‌کند. اگر سوپاپ مشکلی داشته باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد، باعث می شود که جریان برق از موتور به در نرسد و قفل شدن کامل در اتفاق نمی افتد. در ادامه، این موضوع باعث می شود تا در به صورت کامل بسته نشود و می تواند علت جلو نرفتن تایمر لباسشویی باشد.

4_ اطمینان خاطر پیدا کنید که مرکز فرماندهی صحیح و سالم است

با توجه به ارتباط نزدیک بین موتور و تایمر که به مثابه عقل و قلب ماشین لباسشویی عمل می کنند و با هم در ارتباط هستند، خرابی یا مشکل داشتن موتور دستگاه می تواند علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی باشد.

برای فهمیدن این موضوع که چه مشکلی برای موتور به وجود آمده است باید در ابتدا برق دستگاه را قطع کرده و سپس به بررسی آن بپردازید. توجه داشته باشید که در صورتی که در این زمینه تخصص ندارید کار را به اهلش واگذار کنید تا مبادا اشتباه کنید و در آینده مجبور به تحمل هزینه های اضافی شوید.

5_ شاید هیدروستات دستگاه به مشکلی برخورده است

هیدروستات یا کنترل کننده ی سطح آب، قسمتی از سیستم ماشین لباسشویی است که سطح آبی که درون محفظه ی دستگاه در جریان است را تحت نظر می گیرد و به محض اینکه میزان آب به حد مناسب می رسد به موتور اطلاع می دهد. موتور جریان برق را متصل می کند و سیستم لباسشویی به حرکت درمی آید و شروع به شستشوی لباس می کند.

در صورتی که هیدروستات لباسشویی شما دچار مشکل باشد، موتور فعال نمی شود و در پی آن، طبیعتا تایمر نیز از کار می افتد و بلا استفاده است. بنابراین مشکل داشتن کنترل کننده ی سطح آب این دستگاه، می تواند علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی باشد.

6_ ممکن است عمر تایمر ماشین لباسشویی به سر رسیده باشد

اگر دستگاه ماشین لباسشویی شما خیلی قدیمی است، باید این احتمال نیز داده شود که تایمر دستگاه عمر خود را کرده است و حالا زمان آن رسیده است که با خرید و تعویض تایمر جدید و بهتر، عمر تازه ای به دستگاه ماشین لباسشویی خود بدهید و از شر جلو نرفتن تایمر لباسشویی راحت شوید.

در آخر لازم است بدانید که تعمیر و یا تعویص قطعات دستگاه ماشین لباسشویی کار دقیق و تخصصی است و هر گونه اشتباه کوچک ممکن است به برق گرفتگی منجر شود. بنابراین بهتر است در صورت بروز و مشاهده ی هر مشکلی، بلافاصله با فرد متخصص و کارشناس تماس بگیرید.

از شما سپاسگزاریم که تا پایان متن همراه ما بودید. امیدواریم توانسته باشیم تمام نکات کلیدی و مهم را در خصوص ۶ علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی و جلو نرفتن تایمر لباسشویی برای شما بیان کرده باشیم. شما نیز می توانید برای تعمیر دستگاه خود روی کلمه کلیک کنید. علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات ماشین لباسشویی ثابت ماندن تایمر است، خرابی تایمر نیز ممکن است به کلیه عملکردهای لباسشویی آسیب برساند، زیرا تایمر لباسشویی یکی از قطعات اساسی و مهم می باشد که در صورت از کار افتادگی یا خرابی آن بسیاری از امکانات دستگاه از کار خواهد افتاد.

خرابی هایی که باعث حرکت نکردن و ثابت ماندن تایمر می شود تخصصی بوده و نیاز به استفاده از یک متخصص می باشد.

در ادامه با بیشتر آشنا خواهید شد.

چرا تایمر ماشین لباسشویی ثابت مانده و حرکت نمی کند؟

اگر تایمر ماشین لباسشویی شما بر روی یک شماره ثابت مانده و جلو نمی رود می توان به خرابی موتور، میکروسوئیچ، دکمه تایمر و یا خرابی سوپاپ درب واشاره کرد که حتما باید شرایط را بررسی و ایراد قطعات را برطرف و یا خود تایمر را تعمیر و یا تعویض نمایید.

عدم اتصال برق می تواند از علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی باشد در ابتدا حتما از وجود جریان برق اطمینان حاصل نمایید زیرا ممکن است قطعی برق باعث کار نکردن تایمر ماشین لباسشویی شما باشد.

در برخی موارد جلو نرفتن تایمر به دلیل خرابی موتور تایمر است، (در بعضی از مدل های تایمر، موتور به تایمر متصل است و در بعضی از مدل ها موتور به تایمر متصل نمی باشد)

بسته نگه داشتن درب ماشین لباسشویی برعهده میکرو سوئیچ درب می باشد وقتی درب ماشین لباسشویی بسته می شود، بسته شدن درب توسط میکروسوئیچ به اطلاع تایمر می رسد، در صورت خرابی این قطعه هیچ فرمانی را به تایمر نمی تواند برساند و به همین علت تایمر ثابت می ماند و کار نخواهد کرد.

جنس این دکمه پلاستیکی می باشد که به تایمر متصل است و ممکن است در اثر استفاده زیاد دچار ساییدگی شده باشد و اتصال آن به تایمر نیز دچار مشکل شده و برای همین تایمر ثابت مانده است.

خرابی سوپاپ درب نیز می تواند یکی از علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی باشد، سوپاپ یک قطعه کوچک است که پس از بستن درب ماشین لباسشویی فرمان بسته شدن از میکروسوئیچ به سوپاپ می رسد و ماشین لباسشویی کار خود را آغاز می کند اگر سوپاپ خراب شده باشد فرمان به درستی دریافت نخواهد شد و باعث جلو نرفتن تایمر می شود.

جنس دستگیره تایمر پلاستیکی می باشد و ممکن است به خاطر استفاده زیاد فرسوده شده و خراب شود ضمن اینکه تایمر لباسشویی از اجزای مختلفی تشکیل شده که شامل شفت، گیربکس، چرخ دنده می باشد و ممکن است که خرابی یکی از این موارد علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی باشد.

وظیفه پمپ تخلیه ماشین لباسشویی هدایت و خالی کردن آب داخل دیگ به شلنگ تخلیه می باشد اگر پمپ دچار مشکل شود تخلیه آب صورت نخواهد گرفت و ماشین لباسشویی وارد مرحله بعد نمی شود زیرا فرمان خالی شدن دیگ به تایمر نمی رسد و باعث ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی خواهد شد.

علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی - تکنو پشتیبان

اگر شیر ورودی آب دچار مشکل شود آبگیری به صورت صحیح انجام نخواهد شد و در صورتی که به هنگام پر شدن دیگ از آب مشکلی پیش بیاید باعث جلو نرفتن تایمر خواهد شد برای رفع این موضوع باید شیرهای ورودی را بررسی و ایراد آن را پیدا کنید.

 • وجود مشکل در سیستم کنترل سطح آب

وظیفه این قطعه تنظیم میزان سطح آب در ماشین لباسشویی است پس از آبگیری و رسیدن آب به سطح مشخص،فرمان قطع شدن آب به به تایمر می رسد.

شرکت ما به عنوان مرکز تعمیرات یخچال سامسونگ در مشهد (SAMSUNG)، یک مرکز تخصصی و منحصر به فرد در شهر مشهد بوده و به طور شبانه روزی و بی وقفه مشغول خدمات رسانی به مشتریان محترم می باشد.

در صورتی که آب به اندازه مورد نظر برسد ولی تایمر کار نکند، ممکن است سیستم کنترل دچار ایراد و خرابی شده باشد که این اتفاق از دلایل ثابت ماندن تایمر می باشد.

در صورتی که با هر یک از مواردی که در بالا ذکر شد رو به رو شدید برای برطرف کردن مشکل با مرکز دکتر آچار تماس بگیرید و درخواست تکنسین بدهید چرا که تعمیر ماشین لباسشویی کار تخصصی است و در صورت تعمیر نادرست ممکن است به قطعات دیگر آسیب برسد و باعث هزینه های بیشتری شود.

پس بهتر است در صورت هر گونه مشکل در ماشین لباسشویی خود با تکنسین های شرکت تماس حاصل نمایید تا بلافاصله به محل اعزام و کار تعمیر و یا تعویض قطعه را به درستی و در اسرع وقت در محل انجام دهند.

سخن پایانی

در این مطلب 9 علت ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشوییی را بیان کردیم و به بررسی آن ها پرداختیم در نهایت راهکاری برای رفع این مشکلات مطرح کردیم، امیدواریم از مطلب علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی رضایت داشته باشید و بهتر است بدانید که تعمیر و یا تعویض قطعات لباسشویی مانند تایمر ماشین لباسشویی نیاز به تخصص دارد و باید توسط یک تکنسین ماهر انجام شود تا با خسارت های جبران نشدنی مواجه نشوید، در این صورت می توانید از خدمات مرکز دکتر آچار استفاده کنید.

تعمیرگاه مجاز دکتر آچار یک مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی است که با به کارگیری بهترین تکنسین ها باکیفیت ترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می دهد برای دریافتایمر ماشین لباسشویی، یکی از قطعات اصلی این دستگاه است که ممکن است پس از مدتی دچار خرابی شود و عملکرد درستی نداشته باشد و در نتیجه فرایند شستشو را مختل کند.

به صورت کلی، تایمر ماشین لباسشویی پس از روشن کردن دستگاه وظیفه گرم گردن آب، آبگیری، تنظیم دور سرعت و … را دارد و اگر ماشین لباسشویی چرخه شستشو را به درستی انجام ندهد، نشان از وجود نقص فنی در تایمر است.

علت خرابی تایمر لباسشویی

قبل از بررسی علل خرابی و ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی، نگاهی به عملکرد و ساختار تایمر بیندازیم. تایمر لباسشویی قطعه‌ای پلاستیکی است، که هماهنگی قسمت‌های مختلف دستگاه را باهم انجام می‌دهد و به طور کلی چرخه‌های مختلف شستشو را کنترل می‌کند.

علت گیر کردن تایمر ماشین لباسشویی در ادامه بیان شده است:

 1. خرابی موتور تایمر دستگاه

اگر ماشین لباسشویی کار نمی‌کند یا تایمرش ثابت می‌ماند و جلو نمی‌رود، احتمالا مشکل از موتور تایمر است. موتور تایمر ماشین لباسشویی، کنترل تایمر دستگاه را بر عهده دارد. اینکه تایمر شروع به کار کند، جلو برود، متوقف شود و به صورت الکتریکی با دیگر قسمت‌ها اتصال داشته باشد.

راه حل: برای تشخیص این خرابی، لباسشویی باید از برق، جدا و پنل آن باز شود. توصیه می‌کنیم این کار به دلیل خطر برق گرفتگی و آسیب وارد شدن به دیگر قطعات دستگاه، توسط یک مرکز انجام شود.

تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی خود را به کاراباما بسپارید ثبت سفارش 24 ساعته در 7 روز هفته

 1. خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی

گاهی علت خرابی تایمر لباسشویی و ثابت ماندن آن، ایراد میکروسوئیچ درب است. میکروسوئیچ لباسشویی هنگامی که درب بسته شود، به دستگاه اجازه شروع شستشو را می‌دهد.

به این صورت که به تایمر پیغام شروع چرخه شستشو را ارسال می‌کند. بنابراین اگر میکروسوئیچ خراب شود، تایمر شروع به کار نمی‌کند.

راه حل: در این حالت باید پنل ماشین لباسشویی باز شده و عملکرد میکروسوئیچ بررسی شود تا در صورت وجود مانع، با تعمیر یا تعویض میکروسوئیچ مشکل حل شود.

 1. اشکال در کنترل کننده سطح آب (هیدروستات)، علت کار نکردن تایمر لباسشویی

زمانی که سطح آب در ماشین لباسشویی به مقدار معینی می‌رسد، قطعه‌ای به نام کنترل سطح آب، با ارسال پیام به تایمر و شروع جریان برق در آن، تایمر را به کار می‌اندازد. اگر آب در دستگاه پر می‌شود اما تایمر شروع به کار نمی‌کند، احتمال می‌رود که مشکل از این قطعه باشد

 1. ایراد در دستگیره یا دکمه تایمر

تایمر ماشین لباسشویی دارای دستگیره یا دکمه‌ای است که این دستگیره به قسمتی به نام شفت متصل است. با چرخاندن دستگیره یا فشردن دکمه، برنامه مورد نظر برای تایمر تنظیم می‌شود تا پس از این تنظیم با فشردن دکمه استارت، ماشین لباسشویی شروع به کار کند.

ممکن است بنا به دلایل مختلفی همچون ساییدگی، شکستگی، استهلاک و هرز شدن، دستگیره یا دکمه تایمر دیگر به شفت متصل نباشد و با آن نچرخد، در این صورت یا لباسشویی شروع به کار نمی‌کند یا تایمر ثابت می‌ماند و گیر می‌کند.

راه حل: سالم بودن دستگیره تایمر ماشین لباسشویی بررسی و در صورت خراب بودن، توسط تکنسین لباسشویی تعویض شود.

 1. وجود مشکل در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه، پس از انجام آخرین مرحله شستشو (قبل از آبکشی)، آبِ باقی مانده در دیگ لباسشویی یا همان آب کثیف را تخلیه می‌کند. اگر پمپ تخلیه وظیفه خود را انجام ندهد، پیام اتمام این مرحله به تایمر نمی‌رسد پس تایمر ثابت می‌ماند و لباسشویی روی همین مرحله می‌ماند.

در اکثر ماشین های لباسشویی، در این شرایط کد خطا نمایش داده می‌شود که با توجه به معنای آن می‌توانید از خرابی یا مشکل در پمپ تخلیه اطمینان حاصل کنید.

 1. ایراد در شیر ورودی آب ماشین لباسشویی

آب مورد نیاز شستشو برای ماشین لباسشویی توسط شیر آب ورودی گرم و سرد تامین می‌شود. اگر در مرحله پیش از شروع شستشو (پر شدن دیگ از آب) یا در حین انجام شستشو، تایمر ثابت می‌ماند مشکل می‌تواند از شیر ورودی یا حتی شیلنگ متصل به آن باشد.

راه حل: ابتدا باید از عملکرد درست شیر ورودی مطمئن شوید، در صورتی که مشکلی وجود نداشت فیلتر و شیلنگ متصل به آن باید از لحاظ مسدود شدن بررسی و در صورت نیاز تعویض شوند.

علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی دوو

اگر مهم‌ترین دلایل خرابی یا ثابت ماندن تایمر لباسشویی دوو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلیل کار نکردن تایمر لباسشویی دوو راه حل
معیوب شدن میکروسوئیچ درب میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله استفاده نادرست یا فرسودگی دچار مشکل شود. در اینصورت در عملکرد تایمر لباسشویی اختلال ایجاد شده و ممکن است ثابت بماند. برای رفع مشکل می‌بایست این قطعه را تعویض کنید.
ایراد در پمپ تخلیه برخی مواقع ایراد در پمپ تخلیه، علت ایستادن تایمر لباسشویی است. در ابتدا از تمیز بودن پمپ تخلیه مطمئن شوید و بررسی کنید دچار انسداد و گرفتگی نشده باشد. در صورتی که پمپ تخلیه سوخته باشد، باید آن را تعویض کنید.
خرابی شیربرقی برای تعمیر این قطعه باید از یک تکنسین کمک بگیرید.
معیوب شدن هیدروستات برای بررسی این قطعه و تعویض آن در صورت خرابی از یک تکنسین راهنمایی بگیرید.

علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی ال جی

رایج‌ترین دلایل ثابت ماندن و جلو نرفتن تایمر لباسشویی ال جی عبارت است از:

 • ممکن است ایرادی در اتصالات و سیم کشی لباسشویی وجود داشته باشد.
 • گاهی گرفتگی پمپ تخلیه و وجود مشکل در این قطعه، علت خرابی تایمر لباسشویی ال جی است.
 • ممکن است درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نشده باشد و ایرادی در میکروسوئیچ وجود داشته باشد.
 • ممکن است عمر تایمر به پایان رسیده باشد.

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی بکو در مشهد در مناطق مختلف این شهر چند نمایندگی دارد.

نحوه تعویض تایمر ماشین لباسشویی

مراحل تعویض تایمر ماشین لباسشویی به صورت زیر است:

مراحل تعویض تایمر لباسشویی توضیحات
لباسشویی را از برق بکشید. برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی، ماشین لباسشویی را از برق بکشید. اگر فرآیند تعویض نیاز به جابجایی دستگاه شما دارد، فراموش نکنید که شیلنگ‌های ورودی و تخلیه آب را جدا کنید.
پانل‌های نگهدارنده را بردارید پیچ‌های نگهدارنده را از صفحه کنترل که معمولا در پشت واشر قرار دارد باز کنید.
پس از برداشتن پیچ‌ها، گیره‌های نگهدارنده را با استفاده از یک پیچ گوشتی، به آرامی از قاب آنها خارج کنید.
تایمر معیوب را خارج کنید اتصالات و سیم‌های پانل کنترل را جدا کنید.
در بیشتر موارد، بسته به مدل و نوع واشر خود، 5 تا 7 سیم پیدا خواهید کرد.
تایمر جدید را جایگزین کنید تایمر جدید را در موقعیت خود قرار دهید.
سیم های برق را به اجزای مورد نظر خود وصل کنید. سپس پیچ‌های نگهدارنده تایمر را محکم کنید.
دستگاه را تست کنید پس از جایگزین کردن تایمر جدید، یک چرخه شستشو را اجرا کنید تا مطمئن شوید دستگاه به درستی کار می‌کند.

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا