بازرگانیبرترین های کسب و کار

مهمترین وطایف شرکت حسابداری چیست ؟

امروزه در کسب و کارهای تازه تاسیس مهمترین نکته تخصص گرایی می باشد. در هر کسب و کاری برای اینکه سریع تر به نتایج بهینه برسید بهتر است هر امری را به متخصص آن واگذار کنید. کارهای مدیریتی، امور مالی، حقوقی، خدمات حسابداری و … همگی برای پیشبرد به افرادی نیاز دارند که تخصص آن را داشته باشند. در همین راستا بسیاری از مدیران شرکت ها ممکن است برای انجام امور مالی از کمک بگیرند و حل و فصل مسائل مالی را به این شرکت ها می سپارند.

مهم‌ترین مسئله در کسب ‌وکارهای نوین، تخصص گرایی است. اگر از مباحث حاشیه ای بگذریم بایستی این نکته را در نظر داشته باشیم که در شرایطی می توان نتایج سریع‌تر و بهتری به دست آورد که بتوان انجام هر کاری را نوعی از تخصص به‌حساب آورد. به عبارتی دیگر انجام هر کاری را به دست متخصص آن سپرد. شرکت و کارخانجات در عصر حاضر به این نتیجه رسیده اند که چند نفر نمی توانند تمام تخصص های یک مجموعه را انجام دهند و باید نیروهایی از بیرون مجموعه بخشی از امورات را بر عهده بگیرند.

شرکت حسابداری چیست؟

شرکت حسابداری چیست و چه وظایفی را بر عهده دارد؟ در شرکت و کسب و کارهایی که مسائل و امور مالی شرکت زیاد و در عین حال پیچیده است. مدیران سعی می کنند از روش های بهتر و تخصصی تر برای حل پیچیدگی ها و قوانین مالی استفاده کنند. در این خصوص دو راه حل وجود دارد یا شرکت مدیران مالی استخدام کند و یا اینکه از خدمات حسابداری شرکتهای حسابداری بهره ببرد. این شرکت ها متخصص در انجام امور مالی، مالیاتی و حسابداری انواع شرکت ها و کسب و کارها می باشد و خدماتی از قبیل گزارش های تفصیلی، اظهارنامه مالیاتی، ارزش افزوده و … انجام می دهند و در قبال هر خدمتی که انجام می دهند از شرکت حقوق دریافت می کنند.

برای انجام امور مالی شرکت باید به تمام اسناد مالی دسترسی داشته باشد و مسئولیت آن ها را بر عهده بگیرد و اگر در مدت زمان انجام کار مشکلی برای اسناد پیش بیاید باید عواقب این سهل انگاری ها را بر عهده بگیرد. شرکت هایی که به صورت تخصصی و حرفه ای خدمات حسابداری را انجام می دهند باعث می شود که امور مالی شرکت ساماندهی شود و درصد خطاها در این خصوص به کاهش حداکثری برسد.

 کارهای شرکت‌ حسابداری چیست؟

شرکت حسابداری از لحاظ انجام کار و خدمات به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود. کار این شرکت از دو بعد مختلف قابل تقسیم بندی است. بعد اول نوع ارائه خدمات از مشاوره تا حسابرسی و بعد دوم همه خدمات حسابداری در یک پکیج می باشد.

شرکت‌های حسابداری از بُعد نوع ارائه خدمات؛ از خدمات مشاوره تا حسابرسی

 • برخی از شرکت فقط در زمینه ارائه مشاوره فعالیت می کنند. این خدمات می تواند در مورد حسابرسی شرکت، دادرسی مالیاتی، ارائه خدمات حسابداری، انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری متناسب به کسب و کار و … می باشد. شرکت هایی که این قبیل خدمات را ارائه می کنند. این گونه خدمات برای شرکت هایی که مدیر مالی و حسابداری دارند و برای اینکه خدمات به نحو احسنت انجام شوند از شرکت های مشاور کمک می گیرند و از دانش تخصصی افراد برای بهبود انجام این امورات استفاده می کنند.
 • دومین مورد از شرکت های خدماتی، مجموعه هایی هست که در قالب نظارت مستمر خدمات خود را ارائه می دهند. این شرکت های حسابداری با نظارت کامل بر روی امور حسابداری یک شرکت به طور مستمر اسناد و صورت های مالی را زیر نظر قرار می دهند. خدمات این شرکت علاوه بر نظارت می تواند مشاوره هم باشد و معمولا قراردادهای یکساله یا چندماهه منعقد می کنند و معمولا پیگیر اظهارنامه مالیاتی هم هستند‌
 • کار دسته سوم شرکت های حسابداری ارائه مجموعه کاملی از خدمات به مشتریان می باشد. کسب و کارها می تواند تمام امور مالی خود را به این شرکت ها بسپارند. در برخی مواقع کسب و کارها ها می تواند یک نیروی تمام وقت و یا نیمه وقت متخصص از شرکت استخدام کنند و تمام امور مالی مربوط به مجموعه را در خارج از مجموعه انجام دهند. تمام اموراتی که مرتبط با حسابداری و امور مالی است از مشاوره و نظارت گرفته تا اموری از قبیل نصب نرم افزار و اجرای آن تماما در این شرکت ها انجام می شود.

انواع شرکت‌ حسابداری از بُعد نوع خدمات

در پاره از مواقع ممکن است کار شرکت حسابداری در بردارنده خدمات تخصصی باشد و یا اینکه بخشی از خدمات را انجام دهد. به طور کلی کار حسابداری به 3 بخش تقسیم می شود:

بخش اول، خدمات حسابداری و مالی:

 • این بخش در بردارنده خدماتی از قبیل امور پرسنلی و اداری، تهیه صورت‌های مالی و بستن حساب‌ها، کنترل و تجزیه و تحلیل حساب‌ها، تهیه ترازنامه و دفاتر قانونی می باشد.

بخش دوم، خدمات مالیاتی:

 • کار این بخش شامل تهیه و ارسال اظهارنامه مالیاتی، تنظیم و ثبت گزارش فصلی، ثبت اظهارنامه ارزش‌افزوده و سایر خدمات مرتبط با امور مالیاتی می باشد.

بخش سوم، خدمات اداری و پرسنلی حسابداری:

در این بخش بیشتر کارهایی انجام می شود که شامل ثبت‌نام بیمه‌ای و تهیه و ارسال لیست بیمه، تنظیم و انعقاد انواع قرارداد های کارکنان، حضور و غیاب کارمندان، تهیه و ثبت و تنظیم کارکرد کارکنان، کارت زنی، محاسبه اضافه‌کاری و تعطیلات، پرداخت حقوق و مزایا و انجام امور کارگزینی می باشد.

معرفی شرکت حسابداری معتبر و باسابقه درخشان

دلیل انتخاب شرکت حسابداری در بسیاری از کسب و کارها کاهش میزان خطا در امور مالی می باشد. البته هر شرکتی نمی توانند تمام امورات حسابداری را به صورت بی نقص انجام دهد و تمام این موارد به اعتبار و کیفیت خدمات شرکت برمیگردد. دادن مسئولیت انجام امورات حسابداری به شرکت در واقع خیال صاحبان کار را از بابت مسائل مالی راحت می کند. در این راستا شرکت حسابداری معتبر یک مجموعه کامل و متخصص در زمینه انجام امورات حسابداری و حسابرسی انواع شرکت های سهامی عام، سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تعاونی، کسب و کارهای نوپا، کارخانجات و موسسات است. این شرکت در شهرهای تهران و کرج تمام خدمات مالی از قبیل:

 • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی
 • مالیات بر ارزش افزوده، تنظیم دفاتر قانونی
 • ثبت اسناد
 • طراحی کدینگ و تهیه صورت های مالی
 • ترجمه و تبدیل صورت های مالی (انگلیسی- فارسی)
 • ارائه ی گزارش های محاسباتی و مالی از روی اسناد ناقص
 • و سایر خدمات و امور حسابداری و حسابرسی.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا