برترین های کسب و کار

چند لیوان قهوه در روز می‌توان مصرف کرد؟

فواید نوشیدن قهوه برای سلامتی

قیمت قهوه گانودرما برای پیسی: نوشیدن قهوه علاوه بر تقویت انرژی، به شما کمک می کند بهتر تمرکز کنید و از خمیازه کشیدن از یک جلسه مهم کاری جلوگیری به عمل آورید! البته تحقیقات بسیاری نشان داده اند که قهوه می تواند فوایدی هم برای افزایش ایمنی بدن داشته باشد.

همچنین جالب است بدانید که قهوه یکی از غنی ترین منابع آنتی اکسیدان در رژیم غذایی انسان ها می باشد. حتی بیشتر از چای.

صرف نظر از اینکه نوشیدن قهوه در صبح ها باعث افزایش انرژی می شود، مقادیر زیاد آنتی اکسیدان های آن باعث محافظت از بدن شما در برابر رادیکال های آزاد و مبارزه با بسیاری از عوامل بیماری زا می شود. مطالعات متعددی ثابت کرده اند که بسیاری از بیماری های شایع و بالقوه، در افرادی که قهوه مصرف می کنند کمتر اتفاق می افتند.

یکی از محققان هندی که در این زمینه مطالعه کرده است می گوید: افرادی که قهوه مصرف می کنند معمولا کمتر به سرطان و بیماری های کبدی مبتلا می شوند.

این گفته‌ی محقق هندی را یک تحقیق در سال ۲۰۱۱ که توسط دانشگاه هاروارد انجام شد به اثبات رسانده است. در این تحقیق مشخض شده است که نوشیدن منظم قهوه باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات می شود.

مصرف روزانه ۳ تا ۵ فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

اگر به مدت یک ماه هر روز قهوه بخوریم چه اتفاقی در بدن رخ میدهد | ایا خوردن یک فنجان قهوه در روز ضرر دارد

عوارض نوشیدن قهوه برای سلامتی

قهوه گانودرما برای بیماری پسوریازیس: شاید فوایدی را که در بخش قبل نام بردیم شما را مشتاق نوشیدن هر روز قهوه کرده باشند، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که قهوه سرشار از کافئین است و می تواند خطرات ناخواسته ای را برای سلامتی شما به همراه بیاورد.

قهوه می تواند باعث مشکلاتی همچون بی خوابی، نگرانی، ناراحتی ، تهوع و استفراغ، افزایش ضربان و تنفس و بسیاری موارد دیگر شود. همچنین مصرف زیاد قهوه می تواند باعث سردرد، اضطراب، آشفتگی، زنگ زدن گوش و نامنظم کردن ضربان قلب شود.

همانطور که قبلا هم گفتیم، مطالعات نشان داده است دریافت بیش از اندازه کافئین می تواند باعث افزایش فشار خون و در نتیجه بیماری های قلبی و عروقی شود.

البته در عوارض نوشیدن قهوه فقط کافئین نیست که می توانید خطرساز باشد. بسیاری از افراد قهوه را با شکر، خامه، شیرینی های مختلف و طعم دهنده هایی که عمدتا حاوی مقادیر زیادی کالری و چربی هستند، مصرف می کنند. این موارد به طور بالقوه می توانند زمینه ساز بیماری های مختلفی باشند.

یک فنجان قهوه چقدر است؟

در تمام طول این مطلب در مورد تعداد فنجان های قهوه ای که می توانید بنوشید صحبت کردیم، اما یک فنجان قهوه یعنی چه مقدار؟ در خانه های ما فنجان ها با ابعاد گوناگونی ممکن است وجود داشته باشند که ما را دچار سردرگمی کنند. در ادامه با گومگ همراه باشید تا در این زمینه توضیحات بیشتری ارائه دهیم.

در واحد های اندازه گیری هر فنجان را معادل ۸ اونس یا حدودا ۲۲۶ گرم در نظر می گیرند. در واقع یک فنجان قهوه تقریبا حاوی ۷۰ تا ۱۴۰ میلی‌گرم کافئین است.

اگر به کافه های مختلف بروید ممکن است قهوه ای که سفارش می دهید بسیار بیشتر از یک فنجان قهوه واقعی (۸ اونس) باشد. بنابراین بهتر است آن ها را با اندازه مناسب خود در نظر بگیرید.

اگرچه مطالعات متعددی برای تعیین مقدار دقیق مصرف کافئین در حال انجام هستند، اما در حال حاضر بهتر است مصرف روزانه کافئین خود را کمتر یا مساوی ۴۰۰ میلی‌گرم نگه دارید. چیزی حدود ۴ یا ۵ فنجان قهوه.

نتیجه گیری

با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم، نوشیدن قهوه هم می تواند فواید و هم عوارض فراوانی داشته باشد. همچنین بسیاری از این موارد ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشند. بنابراین بهتر است آهسته و پیوسته پیش بروید! مصرف قهوه خود را به کمتر از ۶ فنجان در روز محدود کنید و اگر دچار بیماری هستید، بهتر است با پزشک مشورت کنید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا