اپلیکیشن و نرم‌افزاربرترین های کسب و کار

5 فاکتور مهم که در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب دست دوم باید به آن توجه داشته باشید

یکی از راهکارهای کاهش هزینه‌ها در شرکتها خرید دستگاه حضور و غیاب دست دوم است که در حال حاضر مورد توجه برخی از کاربران قرار گرفته است. افرادی که به دنبال خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان هستند، گاهی ترجیح می‌دهند یک سیستم کارکرده خریداری کنند تا هزینه‌های آنها کاهش یابد. در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا خرید چنین دستگاه‌هایی واقعا به صرفه است یا خیر ! و در ادامه به شما می‌گوئیم که اگر قصد خرید دستگاه ساعت زنی دست دوم دارید، به کجا مراجعه نمائید.

دستگاه-حضور-و-غیاب-دست-دوم

همانطور که می‌دانید در حال حاضر دستگاه‌های ثبت ورود و خروج یکی از ملزومات اساسی هر کسب و کاری هستند و داشتن یک سیستم حضور و غیاب مناسب، کمک شایانی به مدیریت بهتر کارکنان خواهد کرد. بنابراین همیشه انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب یکی از چالشهای اصلی هر شرکت و سازمانی می‌باشد. اما با توجه رشد سرسام آور قیمت‌ها، بعضی از افراد قید خرید ایده‌آل را زده و به دنبال یک راهکار ارزان‌تر هستند. دستگاه حضور و غیاب کارکرده همیشه به عنوان یک انتخاب برای اینگونه افراد است.

مزایا و معایب دستگاه حضور و غیاب دست دوم

مهمترین مزیت دستگاه حضور و غیاب دست دوم، قیمت پائین و ارزان بودن آن است. حتی گاهی می‌شود با نصف قیمت اصلی دستگاه آن را خرید. اما آیا همیشه قیمت پائین می‌تواند دلیل محکمی برای خرید این دستگاهها باشد. بسیار پیش آمده است که افراد پس از خرید چنین سیستمهایی به دلیل مشکلات عدیده‌ای که برای آنها پیش آمده، دستگاه خریداری شده را کنار گذاشته و متحمل هزینه بیشتر برای خرید یک دستگاه ساعت زنی نو شده اند. اگر به هر دلیلی مصمم به خرید دستگاه ساعت زنی دست دوم هستید به نکات زیر توجه داشته باشید:

نکات-مهم-در-خرید-دستگاه-حضور-و-غیاب-کارکرده

گارانتی و خدمات پس از فروش

دستگاه های حضور و غیاب دست دوم معمولاً فاقد گارانتی هستند. علاو بر این ممکن است از طرف شرکت‌های حضور  غیاب، خدمات پشتیبانی  جهت تعمیر و ارائه قطعات یدکی بابت دستگاه ارائه نشود.در این صورت اگر با مشکل مواجه شوید، مجبورید سیستم خریداری شده را کنار بگذارید.

 سلامت دستگاه حضور و غیاب دست دوم

اگر بخواهید یک دستگاه ساعت زنی را به صورت کامل تست و بررسی کنید، باید آن را نصب و راه‌اندازی کنید. اما احتمال دارد که نتوانید دستگاه حضور و غیاب کارکرده را به صورت کامل تست کنید. در این صورت ممکن است مشکلی وجود داشته باشد که بعدا متوجه آن شوید، مثلاً قطعه ای سوخته یا از کار افتاده باشد و یا عملکرد درستی نداشته باشد. در این صورت نیز سیستم خریداری شده کارایی چندانی برای شما نخواهد داشت و مجبورید یک دستگاه جدید خریداری نمائید.

 نرم افزار حضور و غیاب

هر دستگاه ثبت ورود و خروج به یک نرم افزار نیاز دارد تا شما بتوانید از طریق آن گزارشات خود را تهیه کنید. دستگاه بدون نرم افزار کارایی خاصی برای شما نخواهدداشت. موضوعی که برخی از افراد در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب دست دوم به آن توجهی ندارید و پس از شروع به کار تازه متوجه می‌شوند که برای کار با سیستم حتما باید نرم افزار داشته باشند.

حتی اگر نرم افزار را هم به شما ارائه کنند، باید بتوانید که نرم که نرم افزار را نصب و فعال کنید، ارتباط بین دستگاه و نرم افزار را برقرار کنید. شاید نرم افزار نیاز به کد فعالسازی داشته باشد که باید با  شرکت حضور و غیاب تماس بگیرید. بنابراین این نکته مهم را هم مد نظر داشته باشید.

 ارتباط و تخلیه اطلاعات دستگاه

شما دستگاه را خریداری میکنید که بتوانید ترددها را از آن خوانده و کاکرد پرسنل را محاسبه نمائید. اگر موفق به برقرار ارتباط با دستگاه نشده و نتوانید اطلاعات آن را به نرم افزار انتقال دهید، قطعا دستگاه را کنار خواهید گذاشت. فروشنده دستگاه کاکرده نیز احتمالاً سواد ارائه آموزش به شما را ندارد و اگر هم داشته باشد معمولاً این کار را انجام نمی دهد. پس اگر می‌خواهید دستگاه ساعت زنی دست دوم خریداری کنید، حتماً آموزش آن را هم دریافت کنید.

طول عمر مفید قطعات دستگاه حضور و غیاب دست دوم

هر دستگاه الکترونیکی از جمله دستگاه حضور غیاب، طول عمر مفیدی دارد و قطعات آن به مروز زمان مستهلک می‌شود. بنابراین اگر دستگاه کاکرده می‌خرید، باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است در آینده‌ای نزدیک یکی از قطعات یا قسمتهای دستگاه از کار بیفتد یا عملکرد مناسبی نداشته باشد.

به خصوص اگر قطعاتی مانند سنسور اثر انگشت یا دوربین تشخیص چهره از کار بیفتید، متحمل هزینه سنگینی خواهید شد و شاید مجبور شوید یک دستگاه نو خرید کنید.

از کجا دستگاه حضور و غیاب دست دوم بخریم ؟

اگر به هر دلیلی می‌خواهید دستگاه حضور و غیاب دست دوم بخرید و به همه جوانب کار آشنا هستید، می‌توانید به سایتهای مرتبط سر بزنید. دو سایت دیوار وشیپور در این حوزه فعال هستند. البته دیوار بیشتر دستگاههای نو می‌فروشند. علاوه بر این دو سایت، سایت مجله حضور و غیاب نیز گزینه خوبی برای خرید یا فروش دستگاه حضور و غیاب دست دوم می‌باشد، که در این سایت هم می‌توانید دستگاه کارکرده خود را به فروش بگذارید و هم دستگاه حضور و غیاب کارکرده بخرید.

در زمان خرید حتما به 5 نکته‌ای که عنوان شد، توجه داشته باشید تا در ادامه کار مشکلات کمتری داشته باشید و متحمل هزینه اضافی برای خرید دوباره دستگاه جدید نشوید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا