اپلیکیشن و نرم‌افزاربرترین های کسب و کار

چرا سیستم های حضور و غیاب هوشمند مهم هستند؟

سیستم های حضور و غیاب هوشمند عنصر جدایی ناپذیر هر کسب و کاری حتی مدارس و کلاس درس است! برای اهداف بی شماری، پیگیری حضور غیاب کارکنان، کارگران دانش آموزان و معلمان بسیار مهم است. با این حال، آیا تا به حال متوجه شده اید که چه تعداد از کارکنان شما، سر موقع سر کار خود حاضر نمی‌شوند؟ آیا آن را چالش برانگیز می‌دانید. اکنون لازم است مؤسسات آموزشی شما به دنبال ردیابی حضور و غیاب ساده تر، روان تر و هوشمندانه تر باشند. اگر علاقمند به این موضوع هستید یا بدنبال سیستمی مناسبی می‌گردید، این مطلب میتواند کمک حال شما باشد. در ضمن وبسایت مجله حضور و غیاب با آدرس bayofa.ir نیز اطلاعات کامل و جامعی در اختیار شما قرار خواهد داد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب | دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی ارزان

سیستم مدیریت حضور و غیاب هوشمند چیست؟

قبل از اینکه با سیستم های حضور و غیاب هوشمند آشنا بشیم، ابتدا کمی درباره روشهای سنتی حضور و غیاب و ساعت زنی آشنا شویم.

روش های سنتی مدیریت حضور و غیاب

به طور سنتی، اکثر مدیران مدرسه یا معلمان مجبورند دانش آموزان را با نام صدا بزنند تا حضورشان در کلاس ها را مشخص کنند. در کلاس‌های آنلاین، روش‌های «نوآورانه‌تری» مانند استفاده از Google Forms نیز وجود دارد. برخی از معلمان نیز حضور را بر اساس سابقه Google Meet یا Zoom علامت گذاری می‌کنند. با این حال، همه این روش های سنتی بی اثر هستند. فراخوانی دانش آموزان با نام زمان زیادی را برای یک کلاس صرف می‌کند. Google Forms فقط برای استفاده در مقیاس کوچک است. مدیران مدارس نمی‌توانند یک دید کلی از مشارکت همه دانش آموزان داشته باشند. Google Meet، Zoom و دیگر پلتفرم‌ها حضور و غیاب را ثبت نمی‌کنند.

سیستم مدیریت حضور و غیاب هوشمند

سیستم دیجیتالی که امکان ردیابی خودکار ورود و خروج کارکنان، کارمندان، دانش آموزان در محیط کار یا مدرسه را فراهم می‌کند، یک سیستم مدیریت حضور و غیاب هوشمند است.

ردیابی هوشمند حضور و غیاب به نظارت بر حضور، ورود، خروج دانش آموزان و کارکنان کمک می‌کند. این سیستم به کارکنان ادارات، شرکتها و مدرسه، معلمان و فراگیران جزئیات ورود یا کارت را ارائه می‌دهد. اینها به ثبت مشارکت دانش آموزان و برگه های زمانی کارکنان کمک می‌کند. داده ها را می‌توان در یک سایت متمرکز برای تجزیه و تحلیل ذخیره کرد. مدارس می‌توانند والدین را در این مورد آگاه کنند. چگونه یک سیستم حضور و غیاب و ساعت زنی خودکار ممکن است کار کند:

  • استفاده از کارت RFID هوشمند برای ثبت ورود و خروج کارکنان (دستگاه کارت زنی یا ساعت زنی کارتی)
  • به کارگیری فناوری بیومتریک (اثر انگشت، تشخیص چهره) بر روی دستگاه ساعت زنی ( توجه داشته باشید امروز استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره در بسیاری از شرکتها و کارخانجات، ادارات و حتی مدارس در حال افزایش است.)
  • اپلیکیشن حضور و غیاب که با نام حضور و غیاب با موبایل آنلاین نیز شناخته می‌شود، از جدیدترین متدهای مورد استفاده در سیستم های حضور و غیاب هوشمند است.

به طور کلی، سیستم حضور و غیاب هوشمند خودکار فرآیند را ساده و ساده می‌کند. همه به لطف این برنامه برنده می‌شوند!

مزایای کلیدی سیستم حضور و غیاب هوشمند

در ادامه با مزایای اصلی سیستم های حضور و غیاب هوشمند آشنا می‌شویم.

صرفه جویی در زمان

یک سیستم نظارت بر حضور و غیاب کارآمد باعث صرفه جویی در زمان خواهد شد. مدیران و مربیان دیگر مجبور نیستند حضور کارکنان و دانش آموزان را به صورت دستی پیگیری کنند. یک سیستم حضور و غیاب هوشمند با استفاده از بیومتریک و RFID به صورت خودکار اطلاعات را ضبط می‌کند. اگر مدرسه ای از روش های گفته شده استفاده نکند، معلمان می‌توانند از پورتال معلم (وب/برنامه) خود برای علامت گذاری حضور استفاده کنند. این سریعتر و دقیق تر از کاغذبازی است.

سیستم هوشمند زمان و بار کاری را برای معلمان آزاد می‌کند. آنها زمان بیشتری با دانش آموزان خود دارند. آنها اکنون می‌توانند روی بهبود تکنیک های تدریس خود تمرکز کنند. در نهایت، چنین بهبودی همچنین به رشد دانشکده در کل کمک خواهد کرد.

والدین را به خوبی در جریان بگذارید

بهبود والدین در آموزش مهم است. خانواده ها باید از نظم و عملکرد فرزندان خود در مدرسه آگاه باشند. به خصوص در عصر دیجیتال، والدین دوست دارند به طور مداوم وضعیت را از طریق کانال های آنلاین به روز کنند. وقتی صحبت از روش‌های سنتی علامت‌گذاری حضور و غیاب می‌شود، جمع‌آوری تمام اطلاعات همه دانش‌آموزان در کلاس زمان می‌برد. سابقه حضور ممکن است به دلیل کمبود شواهد به اندازه کافی شفاف نباشد.

سیستم علامت گذاری حضور و غیاب هوشمند ردیابی در زمان واقعی را امکان پذیر می‌کند. علاوه بر آن، داده ها نیز از صحت اطمینان حاصل می‌شوند. و اعلان ها را می‌توان برای والدین ارسال کرد. و والدین هم اکنون می‌توانند از مشارکت فرزندان خود در مدرسه مطلع باشند.

بهبود عملکرد کارکنان و  دانش آموزان

موفقیت دانش آموزان ارتباط تنگاتنگی با شرکت آنها در کلاس ها دارد. حضور زیاد نتایج دانش آموزان را افزایش می‌دهد زیرا آنها از محتوای دوره، برنامه آزمون، معیارهای نمره دهی و غیره مطلع می‌شوند.

به لطف سیستم هوشمند، خانواده ها می‌توانند در صورت تأخیر یا غیبت دانش آموز از طریق پیامک/ایمیل/تلفن/برنامه تلفن همراه اطلاعیه دریافت کنند. والدین کاملاً آگاه و در جریان عملکرد فرزندانشان در مدرسه هستند. این نه تنها والدین را تشویق می‌کند تا در تلاش های تحصیلی فرزندان خود مشارکت بیشتری داشته باشند. اما همچنین فراگیران را تشویق می‌کند تا از نظم و انضباط پیروی کنند و مسئولانه در کلاس شرکت کنند. در نتیجه مشارکت دانش آموزان در کلاس افزایش می‌یابد و عملکرد آنها افزایش می‌یابد.

تقویت مدیریت مؤثر و صرفه جویی در منابع مدرسه

با سیستم هوشمند، هیئت های مدیریت مدارس می‌توانند حضور و غیاب دانش آموزان را نه تنها بلکه معلمان و کارکنان را نیز پیگیری کنند. این فرآیند کاملاً خودکار است. بنابراین، تقریباً به هیچ تلاشی نیاز ندارد، در زمان، هزینه و منابع انسانی مدارس صرفه جویی می‌کند.

علاوه بر این، تمام داده ها را می‌توان در یک سیستم مدیریت واحد ادغام کرد. گزارش‌ها می‌توانند برای ارائه بینشی در مورد مشکلات مرتبط تولید شوند. مدیران مدرسه می‌توانند تجزیه و تحلیل انجام دهند و تصمیمات آگاهانه ای در مورد ثبت نام بگیرندو حضور مدیریت آسان تر و موثرتر از همیشه است.

  • دانش‌آموزان و معلمان مدارس و اتوبوس‌های مدرسه را با کارت یا اثر انگشت تحویل و خروج می‌دهند.
  • داده های مرکز کنترل دسترسی در سیستم هلن ادغام شده است: حضور/غیبت، زمان ورود و حتی دمای بدن.
  • والدین از زمان ورود/خروج دانش آموزان از طریق اپلیکیشن موبایل والدین مطلع می‌شوند
  • حضور دانشجویان و دلایل غیبت
  • حجم کلاس و گزارش حضور و غیاب
  • حضور کارکنان و دلایل غیبت و زمان کار

به طور کلی، سیستم مدیریت حضور و غیاب هوشمند، کاغذبازی و فرآیندهای دستی را به حداقل می‌رساند. امکان مدیریت یکپارچه را فراهم می‌کند. و به نفع همه ذینفعان از جمله والدین، معلمان، دانش آموزان و مدیران مدرسه است.

سیستم حضور و غیاب هوشمند تشخیص چهره با استفاده از فناوری یادگیری عمیق

شناسایی چهره در چند سال گذشته به عنوان یک حوزه تحقیقاتی جالب در نظر گرفته شده است زیرا نقش اصلی احراز هویت بیومتریک را در چندین برنامه از جمله مدیریت حضور و غیاب و سیستم های کنترل دسترسی ایفا می کند. سیستم های مدیریت حضور و غیاب برای همه سازمان ها بسیار مهم هستند، اگرچه برای مدیریت گزارش حضور و غیاب منظم پیچیده و زمان بر هستند.

بسیاری از تکنیک های شناسایی خودکار انسان مانند بیومتریک، RFID، ردیابی چشم، تشخیص صدا وجود دارد. چهره یکی از پرکاربردترین بیومتریک ها برای احراز هویت انسان است. این مقاله یک سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره را بر اساس شبکه‌های عصبی کانولوشنال یادگیری عمیق ارائه می‌کند. ما از یادگیری انتقالی با استفاده از سه شبکه عصبی کانولوشنال از قبل آموزش دیده و آنها را بر روی داده های خود آموزش داده ایم. سه شبکه از نظر دقت پیش‌بینی بالا و زمان آموزش معقول عملکرد بسیار بالایی از خود نشان دادند.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا