بازرگانیبرترین های کسب و کار

چرا اکودرایو از سیتیزن در دنیای ساعت انقدر مهم است؟

منظور از ساعت اکودرایو سیتیزن چیست؟

یکی از تکنولوژی های برند سیتیزن، اکو درایو می باشد که قابلیت های بسیار جذابی دارد. ما در این مقاله می خواهیم درباره ویژگی های انواع ساعت اکودرایو سیتیزن را بگوییم و چندتا از آن ها را به شما معرفی کنیم.

تعویض باتری ساعت سیتیزن اکو درایو | ساعت

ساعت اکودرایو سیتیزن

سیتیزن یکی از برندهای ساعت مچی می باشد که همواره در حال اضافه کردن فناوری های جذاب و پیشرفته به ساعت های خود می باشد. فناوری اکودرایو (Eco-Drive) هم یکی از تکنولوژی های پیشرفته و کاربردی در ساعت های سیتیزن می باشد. انواع ساعت اکودرایو سیتیزن در میان علاقه مندان به ساعت های مچی بسیار پرطرفدار و کاربردی محسوب می شوند. زیرا این ساعت ها ویژگی های بسیار جذابی دارند که در ادامه مقاله آن ها را به شما معرفی می کنیم تا قبل از خرید ساعت اکودرایو؛ اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید.

ساعت Eco-Drive سیتیزن چگونه کار می کند؟

در واقع جذاب ترین ویژگی های ساعت Eco-Drive سیتیزن، نحوه کار آن ها می باشد. این ساعت ها برخلاف بسیاری از ساعت های دیگر که با باتری کار می کنند، نیازی به باتری ندارند. بلکه این ساعت ها به کمک نور فعالیت می کنند. منظور از نور، تنها خورشید نیست. زیرا حتی نورهای داخلی هم به شارژ کردن ساعت کمک می کنند. اینگونه مطمئن می شوید که انرژی که ساعت در خود ذخیره می کند به راحتی تمام نمی شود. همچنین با ساعت اکودرایو سیتیزن، می توانید به محیط زیست کمک کنید. زیرا دیگر نیازی به باتری برای راه اندازی این ساعت ها ندارید.

ساعت های اکودرایو citizen نور را چه مقدار ذخیره می کنند؟

یک سوالی که ممکن است برای افراد به وجود بیاید این است که ساعت های اکودرایو نور را چه مقدار ذخیره می کنند؟ بهتر است که نگران این موضوع نباشید. زیرا اگر یک ساعت اکودرایو به طور کامل شارژ شود، می توانند تا مدت 5 سال کار کنند. قبلا این زمان 16 ماه بود. اما با پیشرفت تکنولوژی این زمان افزایش یافت تا دیگر افراد نگران تمام شدن انرژی ساعت اکودرایو سیتیزن نباشند. در واقع اینکه ساعت چه مقدار انرژی را ذخیره می کند، به مدل آن بستگی دارد. از همین رو بهتر است که بدانید برخی از مدل های پیشرفته ساعت اکودرایو، می توانند به مدت 6 ماه در تاریکی هم کار کنند.

تقویم ساعت های اکودرایو

یکی دیگر از ویژگی های ساعت اکودرایو، تقویم آن ها می باشد. ویژگی مهم تقویم این ساعت ها، دائمی بودن آن ها می باشد. منظور از دائمی بودن تقویم ساعت اکودرایو سیتیزن این است که تا تاریخ 28 فوریه 2100 می توانند عمل کنند. به این صورت می توانید مطمئن شوید تا زمانی که ساعت شما سالم باشد، تاریخ تقویم آن به سر نمی رسد.

مزایا ساعت های Eco-Drive

تا به اینجای مطلب ما ویژگی های مهمی از ساعت های اکودرایو و قیمت ساعت اکودرایو را بازگو کردیم. اما اگر بخواهیم مزایا ساعت های اکودرایو را یک بار دیگر بازگو کنیم به شرح زیر می باشد:

  • کاهش آلودگی که از طریق باتری به وجود می آید.
  • اکثر ساعت های اکودرایو ضد آب هستند.
  • برای شارژ کردن ساعت نیازی به پریز برق یا تعویض باتری ندارید.
  • از آنجایی که در ساعت اکودرایو سیتیزن باتری عوض نمی شود، نیازی به تنظیم مجدد زمان ندارند.
  • این ساعت ها حتی با نورهای مصنوعی و کم هم می توانند انرژی دریافت کنند و حتما نیاز به نور خورشید ندارند.
  • این ساعت ها زمان طولانی شارژ خود را نگه می دارند. (مدت زمانی که انرژی را نگه میدارند بستگی به مدل آن ها دارد.

معایب ساعت های اکودرایو citizen

ما تا به اینجای مقاله فقط از مزایا ساعت های Eco-Drive سیتیزن نام بردیم. اما بهتر است بدانید که این ساعت ها دارای برخی معایب هم هستند که باید به آن ها توجه داشت.

  • هزینه تعمیر این ساعت ها به علت سخت بودن گران می باشد.
  • خود ساعت های Eco-Drive نسبت به ساعت های کوارتز هم گران تر می باشد.
  • به دلیل آنکه این ساعت ها با نور شارژ می شوند باید بیشتر اوقات در دستتان باشند و در کمد نباید نگهداری شوند.
  • برای عملکرد ساعت نباید شارژ آن کم باشد. زیرا این کار موجب آسیب رساندن به خازن می شود.

این موارد، معایب انواع ساعت اکودرایو سیتیزن می باشد. اما همانطور که مشاهده کردید، اگر به خوبی از این ساعت ها مراقبت و نگهداری کنید، این معایب به سراغ شما نمی آید و از پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری می کند.

درباره ساعت مچی مردانه  Citizen Eco-Drive Promaster Diver

Citizen Men’s Eco-Drive Promaster Diver Watch  بخشی عالی از سری Eco-Drive است. این یک ساعت غواصی کاملاً کاربردی است، به این معنا که تا 660 فوت یا 200 متر در برابر آب مقاومت می کند. اما این ساعت فوق العاده و مقاوم در برابر آب، ساختار ساده ای دارد. 51937wFBTvLدر ادامه ویژگی های مهم و کلیدی Citizen Men’s Eco-Drive Promaster Diver Watch آورده شده است:

بند با کیفیت بالا: بسیاری از ساعت های Citizen Evo-Drive که به عنوان ساعت مچی ویژۀ مهمانی ها استفاده می شوند دارای بند استیل ضد زنگ هستند، اما این ساعت غواصی دارای بند پلی اورتان مشکی است که در صورت استفاده در زیر آب، دوام و راحتی بیشتری دارد. همچنین یک سگک لاستیکی ایمن در بخشی از بند وجود دارد.

اعداد نشان دهندۀ زمان خیره کننده: اعداد نشان دهندۀ زمان مشکی کاملاً با عقربه های درخشان و نشانگرهایی که به شما کمک می کنند زمان را در تاریکی ببینید. این ساعت Citizen دارای یک صفحه ای است که مثل همیشه از استفاده از آن در موقعیت های مختلف، چه به عنوان ساعت غواصی یا مهمانی، خوشحال میشوید.

استفاده از انرژی کاملاً خورشیدی: این ساعت مجهز به انرژی خورشیدی است که به هیچ وجه به باتری احتیاج ندارد. هرگز نیازی به نگرانی در مورد دوام باتری و یا نگه داشتن باتری ثانویه در کشوی خود ندارید. به همین دلیل مجموعه Eco-Drive بسیار محبوب است و عملکرد سیستم خورشیدی آن بسیار خوب عمل میکند.

مقاومت در برابر آب: مقاومت در برابر آب ساعت Citizen Evo-Drive به میزان 200 متر است، این بدان معناست که می توانید بدون نگرانی از خراب شدن ساعت شنا کنید، غواصی کنید یا دوش بگیرید.

 مکانیزم حرکت کوارتز ژاپنی: این  مکانیزم حرکت به ساعت Citizen شما اجازه می دهد تا زمان دقیق و بی نقصی را صرف نظر از مدت زمان استفاده از آن، حفظ کند. در حقیقت، وقتی از ساعت Citizen استفاده می کنید، ممکن است ساعت شما در طول یک سال فقط به اندازه یک ثانیه عقب بماند و این دلیل دیگری است که باعث محبوبیت بسیار زیاد ساعت مچی Citizen می شود.

Citizen Eco Drive Watchچه کسی باید یک ساعت مچی Citizen Eco-Drive بخرد؟

مجموعه Citizen Eco-Drive  برای هر شخصی که بخواهد کیفیت، ظاهر، دقت، قابلیت اطمینان و مقرون به صرفه بودن را در یک ساعت داشته باشد، این ساعت یک گزینه عالی است. دانش شما در مورد سرمایه گذاری در یک ساعت کاملاً خورشیدی به این معنی است که شما می توانید اطمینان داشته باشید که هرگز لازم نیست در مورد دوام باتری دلهره داشته باشید و فقط می توانید با دانستن اینکه در حال استفاده از یک ساعت عالی هستید با آرامش از آن لذت ببرید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا